با ما همراه باشید

عمرانی

تحقق وعده شهردار مشهد با افتتاح پارکینگ هوشمند هشت‌آباد

منتشر شده

در

1670860056932oqtgl5oofgpuh68t2f95pe3dm5 - تحقق وعده شهردار مشهد با افتتاح پارکینگ هوشمند هشت‌آباد

 

با حضور شهردار مشهد، اعضای شورای شهر و مدیران شهری پروژه پارکینگ هوشمند هشت‌آباد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، پروژه پارکینگ هوشمند هشت‌آباد با استفاده از تجهیزات به روز و سیستم‌های هوشمند افتتاح شد.

این پارکینگ در خیابان توحید، جنب بوستان توحید در نزدیک‌ترین محل به میدان شهدا قرار دارد.

 

 

سید عبدالله ارجائی در مراسم بهره‌برداری از پارکینگ هوشمند هشت‌آباد، اظهار کرد: یکی از مسائلی که هسته مرکزی شهر‌ مشهد از آن رنج می‌برد ترافیک و آلودگی هوا است که باید به آن بپردازیم، ما چند گره ترافیکی در هسته مرکزی داریم که باید به آن را حل کنیم.

 

وی افزود: یکی از مسائلی که باید بتوانیم در کوتاه مدت به آن بپردازیم بحث تداخل سواره و پیاده در میدان بیت‌المقدس است، این میدان یکی از پرتردد ترین نقاط شهر است که در ایام پیک زائر حدودا این نقطه بسته می‌شود؛ این موضوع یکی از مسائلی که نیاز داریم به سرعت در مورد آن تصمیم گیری کنیم و طرح جامع الشرایطی برای آن پیاده و اجرا کنیم؛ همچنین بحث ساماندهی خیابان امام رضا (ع) ورودی دیگر به این میدان نیز جزو برنامه‌های ما باید انجام شود؛ امیدواریم در مدتی کوتاه مشکلات میدان بیت المقدس را حل کنیم و به عید سال آینده برسانیم .

 

شهردار مشهد گفت: امسال فرصت استثنایی داریم، از چهارم فروردین سال ِآینده ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود این امر موجب می‌شود تعداد زائران کاهش ‌یابد من پیشنهاد دادم هر برنامه‌ریزی که میخواهیم انجام دهیم به سرعت انجام دهیم تا در ١۵ روز اول سال نو کلنگ ساماندهی این گره بزرگی شهر را به زمین بزنیم و یک سال کمتر وقت داریم.

 

وی افزود: از دولت و استانداری و همه مسئولان استدعا دارم اماکنی که در حلقه دوم اطراف حرم مطهر رضوی در اختیار دارند را در اختیار ما قرار دهند، ما امتیاز‌های ویژه‌ای در زمینه مجوز‌ها خواهیم داشت.

 

شهردار مشهد بیان کرد: پروژه پارکینگ هوشمند هشت‌آباد با ظرفیت ۲۷۲ جای پارک در هسته مرکزی شهر به بهره‌برداری رسید.

 

 

همچنین ، سید خلیل منبتی ، معاون عمران، حمل و‌نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: پروژه توحید در ضلع جنوبی خیابان توحید در دست اجرا است که به وسیله تونل از زیر خیابان به هم‌متصل می شوند.

وی اظهار کرد: مساحت این پروژه ۱۷ هزار متر مربع است که ۱۲ هزار مترمربع آن مسقف‌ و ۵ هزار متر مربع فضای باز است؛ این پروژه ورودی و خروجی مجزا، ۳ عدد سرویس پله مجزا و ۲ عدد پله برقی دارد و به سیستم اعلان حریق و کنترل‌های تصویری مجهز است.

 

وی افزود: پروژه توحید در ضلع جنوبی خیابان توحید در دست اجرا است که به وسیله تونل از زیر خیابان به هم‌متصل خواهد شد؛ پروژه پارکینگ هوشمند هشت‌آباد در دوره گذشته آغاز شد و در اواخر سال ۹۹ تحویل سازمان عمران و در تابستان ۱۴۰۰ عملیات اجرایی آن مجدد آغاز شد.

 

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: قرارداد این پروژه تا اردیبهشت ۱۴۰۲ بود اما طبق دستور شهردار قرار شد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم؛ به صورت کلی و با هزینه تملکات، ۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.

 

منبتی  گفت: در این پروژه ۵٠ آیتم اصلی کار شده است که شامل ۵ هزار و ٢٠٠ متر مکعب اجرای عملیات خاکی، ٩ هزار و ٨٠٠ مترمکعب عملیات خاک ریزی، دو هزار و ٨۵٠ اجرای عملیات بتن‌ریزی، ١۵ هزار متر مربع رنگ‌آمیزی دیوار و سقف، ده هزار مترمربع ایزوگام ، ٧ هزار و ۵٠٠ متر مربع قیرگونی ، دو هزار و ۵۵٠ متر مربع اجرای تایم، هزار و ٢٨٠ متر مربع جدول و سه هزار و ۵٠٠ کیلومتر اجرای جوشکاری و لوله تأسیسات، ٢۶ هزار کیلومتر کابل‌کشی … است.

 

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: همچنین سیستم‌های دیگری نیز در این مکان تجهیز شده است؛ زمانی که ما اسکلت را تحویل گرفتیم در ابتدای کار سازه‌ها از لحاظ ایستایی مقاوم نبود و توسط همکاران مجدد سازه‌ها مقاوم سازی شد.

 

 

گفتنی است؛ این پارکینگ با اعتبار ١۵٠ میلیارد تومانی دارای 12 هزار متر مربع فضای مسقف، پنج هزار مترمربع فضای مسطح و ٢٧۲ جای پارک در سه طبقه زیرِزمین آماده ارائه خدمت به شهروندان است.

 

شبنم مقدم

عمرانی

آزاد سازی ۱۴۰ هکتار از اراضی شهرستان گلبهار

منتشر شده

در

photo 2023 01 28 17 55 58 - آزاد سازی ۱۴۰ هکتار از اراضی شهرستان گلبهار

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از ازادسازی ۱۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا نژاد، سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار گفت: با عنایت به مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال و با تمسک به تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، در راستای تکلیف قانونی و پیشگیری از وقوع جرم، با توجه به صدور اخطار ات قانونی به مرتکبین فعل غیرمجاز در اراضی روستای خیج از توابع شهرستان گلبهار، اعمال قانون و قلع و قمع انجام شد.

 

روستا نژاد افزود: ۸۵قطعه از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب و ۱۴۰ هکتار از اراضی آزادسازی شد.

 

وی اظهار کرد: شهرستان گلبهار جزو شهرستانهای پیشرو و شاخص در زمینه حفظ کاربری اراضی است و همکاران ما در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مسیولانه پیگیر موضوع تغییر کاربری هستند و با گشت های مستمر تلاش دارند تا پیش از ساخت ساز جلوی تغییر کاربری غیرمجاز را بگیرند.

او یاداور شد هر گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی نیازمند اخذ مجوز است.

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی گلبهار

ادامه مطلب

اجتماعی

تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی تا محله‌محوری در نشست پای حرف مردم

منتشر شده

در

photo 2023 01 28 18 43 23 - تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی تا محله‌محوری در نشست پای حرف مردم

در نشست پای حرف مردم موضوعات مختلفی مطرح شد که از جمله آنها می‌توان به تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی و همچنین رویکرد محله‌محوری شورای ششم، در عین توجه به پروژه‌های کلان شهری اشاره داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در ادامه سلسله نشست‌های پای حرف مردم، نشست صمیمی رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اهالی محله «طلاب» در مسجد چهارده معصوم(ع) برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه، رضایی، رئیس شورای اجتماعی محله «رسالت» در این نشست از نبود پارک، فضای سبز و همچنین زیرساخت‌های ورزشی در این محله گلایه داشت و گفت: یکی دیگر از معضلات این محدوده، ساخت‌‍وسازهای غیرمجاز است که نظارت مستمر و شایسته‌ای روی آنها شاهد نیستیم.

 

ایجاد مجموعه آبی، حذف و برداشتن نرده‌های خط بی.آر.تی و همچنین استمرار نشست‌های پای حرف مردم از دیگر درخواست‌های مطرح شده در این جلسه بود.

 

محله‌محوری؛ در عین توجه به کلان‌پروژه‌ها

 

ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران‌‍، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این جلسه با بیان اینکه شورای ششم با نگاه حمایتی نسبت به مناطق محروم و کم‌برخوردار شهر فعالیت خود را آغاز نموده، اظهارکرد: بر اساس همین موضوع این رویکرد را سرلوحه سیاست‌گذاری‌های خود قرار دادیم.

 

وی افزود: خود را متعهد می‌دانیم که ظرفیت و بودجه شهر را به سمت مسائل واقعی مردم سوق دهیم که این نگاه، در پروژه‌های زودبازده تجلی پیدا کرده است.

 

فرهمندی با بیان اینکه مدیریت شهری در این دوره سعی کرده که پروژه‌ها را به دل محلات ببرد، گفت: این تعریف پروژه مطابق با خواست و نظر مردمی بوده تا رضایت عمومی را به همراه داشته باشد.

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: البته پروژه‌های زیربنایی و کلان‌پروژه‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته که از جمله آنها می‌توان به احداث قطارشهری و همچنین ساماندهی اراضی پادگان اشاره کرد.

 

فرهمندی گفت: احداث پروژه قطارشهری گرچه زیر زمین بوده ولی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی شورای ششم مطرح است؛ با ساماندهی اراضی پادگان نیز فضای بسیار خوبی در اختیار شهر قرار گرفت و فرصت خوبی نیز برای آینده ایجاد شد.

 

وی افزود: خوشبختانه اخیرا نقشه‌های طرح تفصیلی نیز آماده شده و به امضاء اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس درآمد تا وارد فرآیند اداری و ابلاغ به سایر مراجع ذی‌ربط شود؛ با این اتفاق مهم، گره بزرگی از مناطق مختلف شهری باز می‌شود و شاهد ابلاغ طرح‌های تفصیلی حوزه‌های مختلف خواهیم بود که نوید توسعه و آبادانی را می‌دهد.

 

فرهمندی با اشاره به اینکه فرآیند بررسی لایحه اصلاح بودجه سال 1401 شهرداری درحال انجام است، تصریح کرد: در حوزه عمران، حمل‎‌ونقل و ترافیک، سعی کردیم بیش از 43 درصد اعتبارات عمرانی شهرداری را به پهنه‌های حاشیه شهر اختصاص داریم؛ یعنی 43 درصد اعتبارات عمرانی برای یک سوم جمعیت شهر مشهد مقدس که نشان از تعهد شورای ششم دارد.

 

برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز تشدید شود

مجید دبیریان، رئیس کمیته نظارتی شماره 1 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس  با اشاره به گلایه‌های مردمی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تصریح کرد: شهرداری باید مانع از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و هرگونه تخلف در بدنه خود شود؛ از شهردار منطقه تقاضا داریم که نظارت بر کارگزاران و پیمانکاران و … را تشدید کند تا مردم برای رسیدن به اهداف خود، به راه‌های غیرقانونی متوسل نشوند.

 

رئیس کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس همچنین گفت: با ابلاغ طرح‌های تفصیلی، موضوعی که بیش از 15 سال مدیریت شهری را درگیر خود کرده بود، به ثمر می‌نشیند و یکی از مهمترین دستاوردهای آن، برچیده شدن تخلفات ساختمانی است چراکه یک قاعده بیشتر در شهر نداریم و سلایق شخصی افراد حذف می‌شود.

 

مدیریت شهری، «شهر دار» است و نه «شهر ساز»

حسن موحدیان، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه البته باید توجه بیشتری به برخی از مناطق شهری داشته باشیم، افزود: برهمین اساس، ویژه 64 محله هدف بازآفرینی، 10 میلیارد تومان اعتبار اختصاص دادیم که 100 درصد نیز تخصیص پیدا کرده است؛ پروژه‌هایی که با اولویت‌سنجی مردمی و در چارچوب ماموریت‌های شهرداری هستند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه به طرح تفصیلی شهری مشهد اشاره و اظهارکرد: طرح تفصیلی، اقدامی نرم‌افزاری است که به چشم دیده نمی‌شود ولی قطعا همتراز بازگشایی پادگان برای مدیریت شهری حائز اهمیت است چراکه حقوق مردم را روشن می‌کند.

 

موحدیان با تاکید اینکه مدیریت شهری، «شهر دار» است و نه «شهر ساز»، گفت: شهرداری صرفا مجری نقشه‌های تدوینی از سوی وزارت راه و شهرسازی و استانداری خراسان رضوی است؛ حال ممکن است که تراکم زیاد یا کم باشد که شهرداری، تعیین‌کننده نیست.نیست.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

عمرانی

توسعه متوازن و توجه ویژه به مناطق حاشیه شهر مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 26 16 13 24 - توسعه متوازن و توجه ویژه به مناطق حاشیه شهر مشهد

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت:توسعه متوازن و توجه ویژه به مناطق حاشیه شهر یکی از موضوعات مهم مدیریت استان است که شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری نیز خود را متعهد به آن می‌داند.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “ایمان فرهمندی” در مراسم بهره‌برداری از پل شهید اشکذری و آغاز عملیات اجرایی بوستان خطی اسماعیل‌آباد، افزود: توسعه متوازن و توجه ویژه به مناطق حاشیه شهر یکی از موضوعات مهم مدیریت استان است که شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری نیز خود را متعهد به آن می‌داند.

 

وی اضافه کرد: یکی از نمونه‌های بارز آن‌هم افزایش اعتبارات حاشیه شهر در اصلاح بودجه امسال است که آن را به بیش از 42 درصد بودجه عمرانی رسانده‌ایم.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه این اعتبار در بودجه سال آینده نیز افزایش خواهد یافت اظهار کرد: امروز هم شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان خطی اسماعیل‌آباد هستیم که با این کار به سمت توسعه این منطقه قدم برخواهیم داشت.

فرهمندی تصریح کرد: در کنار این موضوع چند اتفاق خوب دیگر را نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که برای اجرایی کردن آن‌ها در حال برنامه‌ریزی و انجام کارهای مطالعاتی هستیم.

وی ادامه داد: مسئله امتداد بولوار خیام شمالی نیز یکی دیگر از موضوعات مرتبط با این محدوده است که در کنار بازگشایی بولوار 35متری نوید و اتصال آن به معبر ورودی اسماعیل‌آباد موردتوجه قرار گرفته که در اصلاح بودجه برای آن اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

رئیس کمیسیون عمران،حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مجموع این اقدامات موجب خواهد شد تا اسماعیل‌آباد از بن‌بستی که در آن قرار داشت خارج شود و کاهش آسیب‌های اجتماعی را دراین محدوده به دنبال خواهد داشت.

 

منبع:پایگاه اینترنتی جهانشهر

ادامه مطلب

برترین ها