با ما همراه باشید

اجتماعی

تشکیل قرارگاه عملیاتی ایمنی سفرهای نوروزی، در محل مرکز مدیریت راه‌های استان

منتشر شده

در

photo 2022 03 20 07 37 50 - تشکیل قرارگاه عملیاتی ایمنی سفرهای نوروزی، در محل مرکز مدیریت راه‌های استان

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی از تشکیل قرارگاه عملیاتی ایمنی سفرهای نوروزی، در محل مرکز مدیریت راه‌های استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، ابراهیم نصری افزود: از 28 اسفند ماه به منظور بررسی آخرین وضعیت تردد محورهای استان، حوادث و تلفات رانندگی و انجام اقدامات فوری به منظور جلوگیری از تکرار حوادث و ارتقاء ایمنی سفرهای نوروزی، قرارگاه عملیاتی ایمنی سفرهای نوروزی، در محل مرکز مدیریت راه‌های استان به صورت شبانه روزی تشکیل شد.

وی ادامه داد: در اولین جلسه این قرارگاه که با حضور جواد خدائی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، مهدی حسینی ، مدیر حمل و نقل و ترافیک استانداری، حسین میش مست، فرمانده پلیس راه استان، نمایندگان هلال احمر، اورژانس و سایر دستگاه های ذی‌ربط برگزار شد، مصوباتی به منظور افزایش ایمنی محورهای استان به تصویب رسید.

نصری در تشریح این مصوبات گفت: براساس این مصوبات، با عنایت به افزایش قابل توجه ترافیک در محورهای استان، به ویژه محور غربی، قرار بر این شد که به سرعت و با استفاده از حداکثر ظرفیت‌های موجود در استان، پلیس راه با به کارگیری امکانات خود و سایر دستگاه‌ها و همچنین همکاری نیروهای بسیج، در حاشیه محورها مستقر شده و هشدارهای لازم را به رانندگان دهند. همچنین با توجه به حساسیت ناوگان عمومی و تجربیات سال‌های گذشته و حوادث این قبیل ناوگان، مقرر شد با جدیت، وضعیت تردد آن‌ها در محورها مورد کنترل پلیس‌راه و اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گیرد و ثبت ساعت در همه پاسگاه‌های پلیس راه انجام شود و موضوع کنترل معاینه فنی و وضعیت ناوگان با جدیت بیشتری کنترل شود.

وی اضافه کرد: همچنین پیام‌های هشداری به منظور رعایت کامل ضوابط و مقررات توسط شرکت‌های حمل و نقل با محوریت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، در طول سفر برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافر ارسال شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی، در خصوص یکی از مصوباتی که اجرای آن بر عهده این اداره‌کل گذاشته شده است نیز تصریح کرد: قرار بر این شد، اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، ۴۰ دستگاه چراغ چشمک زن آذرخشی که در زمان تاریکی هوا، علاوه بر جلب توجه رانندگان و افزایش سطح هوشیاری آن‌ها، تداعی کننده حضور خودرو پلیس‌راه است، در حاشیه محورهای استان نصب و راه‌اندازی کند.

وی ادامه داد: با هماهنگی صورت گرفته قرار بر این شده است که در محدوده مبادی ورودی استان، پیامک‌های هشداری برای مسافران ارسال گردد، به طور مشخص در محور داورزن پیامکی با محتوای اطلاع‌رسانی در خصوص پتانسیل محور به منظور خستگی و خواب‌آلودگی سرنشینان و در محور قوچان نیز با توجه به استعداد بروز تصادفات با عابران پیاده، در این خصوص هشدارهای لازم ارسال می شود.

نصری در پایان نیز گفت: بر اساس یکی دیگر از مصوبات اولین جلسه این قرارگاه، پلیس‌راه باید تحلیل لحظه‌ای و آنی و مستمر تصادفات رخ داده در محورهای استان را تهیه و گزارش آن را در جلسات قرارگاه ارائه دهد تا تصمیماتی در اسرع وقت به منظور جلوگیری از تکرار چنین حوادثی گرفته شود و به اجرا در آید.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی

اجتماعی

کاروان کمک های پستی کارکنان عازم خوی شد

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 09 08 37 - کاروان کمک های پستی کارکنان عازم خوی شد

 

 

دومین کاروان همیاری پست حامل کمک‌های همکاران پستی به زلزله زدگان؛ با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست عازم خوی شد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛پس از ارسال نخستین کامیون حاوی کمک های کارکنان به خوی؛ دومین کاروان همیاری پستی حامل کمک‌های همکاران پستی نیز شب گذشته با حضور لیائی عازم تبریز شد.

بنا بر این گزارش طی دو شب متوالی جمعه و شنبه ۱۴ و ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ از مرکز تجزیه و مبادلات کشور دو کامیونت کمکهای پستی به زلزله زگان سمت خوی حرکت کرد.

گفتنی است نخستین کاروان پس از جمع آوری کمک‌های همکاران تهران در مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور، در استان‌های البرز، قزوین، زنجان و آذربايجان شرقی نیر توقف و کمکهای کارکنان را جمع آوری و به خوی رساند.

دومین کاروان نیز شب گذشته با همراهی محمود لیائی مدیرعامل شرکت ملی پست در مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور بارگیری و عازم تبریزشد .

این کاروان صبح امروز ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ پس از تهیه و تدارک سایر اقلام اساسی از جمله پتو، بخاری و مواد غذایی درکنار سایر کمک‌های تهران از تبریز به سمت خوی حرکت تا با نظارت رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست کمکها اهدایی را به دست هموطنان و همکاران پست خوی برساند.

 

 

منبع:دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست

ادامه مطلب

اجتماعی

اجرای طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه

منتشر شده

در

photo 2023 02 01 13 30 38 - اجرای طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه

 

طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه اجرا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در مراسم اجرای یازدهمین مرحله طرح “قراردوازدهم” در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصرعلیهما السلام شهرستان طرقبه شاندیز گفت: همزمان با اولین روز آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، یازدهمین مرحله قرار دوازدهم استان خراسان رضوی در سال جاری با تهیه و توزیع هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه به ارزش ۱۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال بین نیازمندان اجرا شد.

 

وی تصریح کرد: از 102 سری جهیزیه تهیه شده، ۴۴ سری جهیزیه از محل موقوفه “کوثر فردا” تهیه شده و باقی هم از محل کمک های خیرین و موقوفات منطبق استان است.

 

حجت الاسلام محمد احمدزاده افزود: قرار دوازدهم با نام و یاد حضرت مهدی(عج) تاکنون اقدامات و کمک های خیرخواهانه بسیاری را برای نیازمندان انجام داده است.

 

وی اظهار کرد: به برکت موقوقات منطبق و کمک های خیرین و همت ستاد هماهنگی امور خیریه استان خراسان رضوی و با مشارکت خیرین و نیکوکاران باشکوه خاصی طرح قرار دوازدهم در بقاع متبرکه خراسان رضوی در حال اجرا است.

 

مدیر کل اوقاف خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم بقاع متبرکه که از مراکز عبادی فرهنگی و اجتماعی جامعه است بتوانند نقش آفرینی خود را در عرصه های مختلف را به صورت پررنگ داشته باشند‌.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه طرح قرار دوازدهم حرکت ارزشمندی است، اظهار کرد: این حرکت باید باعث شود که بتوانیم جامعه را به سمت امام زمان(عج) پیش ببریم، در طول ماه همه به یاد امام زمان باشیم و محبت خود را نسبت به آن حضرت عملی کنیم و زمینه ظهور و بروز این محبت را دوازدهم هر ماه با عنوان “قرار دوازدهم” انجام دهیم.

 

وی تصریح کرد: طرح قرار دوازدهم هم شامل خدمات مالی برای نیازمندان مثل؛ اهدای بسته های معیشتی، جهیزیه، پک های بهداشتی و غیره است و هم شامل خدمات رایگان است که مثلا افراد وقت خود را صرف امام زمان (عج) می کنند ارائه مشاوره رایگان، ویزیت و داروی رایگان و توزیع نان صلواتی و غیره که در واقع خدمات خود را به امام زمان(عج) هدیه می کنند.

 

حجت الاسلام ایزدی تاکید کرد: امید است که با مشارکت موسسات خیریه بتوانیم در ماه های آینده این خدمات را توسعه و گسترش دهیم، مسئولان نهادهای خیریه در طول ماه برنامه ریزی کنند و اهدای کمک ها برای دوازدهم هر ماه باشد، دوازدهم هر ماه اهدای این هدایا و ارائه آمار و اطلاع رسانی خودش یک نوع ترویج فرهنگ نیکوکاری است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بهبود شرایط محلات “یوسفیه” و “نهضت” با مشارکت مردمی میسر است

منتشر شده

در

photo 2023 01 29 21 23 08 - عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:  بهبود شرایط محلات "یوسفیه" و "نهضت" با مشارکت مردمی میسر است

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مردم در بهبود شرایط محلات «یوسفیه» و «نهضت»، نقش بسزایی دارند و از ساکنان تقاضا داریم که در جهت کاهش میزان مهاجرت به محله و همچنین ساخت‌وسازهای غیرمجاز و بام‌فروشی نقش‌آفرینی داشته باشند.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مجید طهوریان‌عسکری در گفتگویی با اشاره به بازدید اخیر خود از محله «نهضت» و «یوسفیه»، اظهارکرد: در بخشی از بافت این محله‌ها به دلیل عدم رعایت ظرفیت‌ها و قوانین شهرسازی، حجم تراکم سکونت به شدت بالا رفته و به همین نسبت، سرانه‌های خدماتی نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه مسیرهای دسترسی به این محدوده نیز ظرفیت پذیرش این حجم از اسکان را ندارند، گفت: چنین محلاتی را جزو محلات بحرانی شهر می‌دانیم که در زمان وقوع بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه، خسارات، فراتر از ریالی بوده و جان افراد به شدت در معرض تهدید است؛ این موضوع، مهمترین نگرانی مدیریت شهری برای محلات یاد شده است.

 

طهوریان‌عسکری افزود: بهترین اقدام، توسعه و گسترش مسیرهای دسترسی داخل محیطی این محلات است؛ مسیرهای ورود و خروج را باید تسهیل کنیم و حتی‌الامکان، بنا به اقتضائات مالی محلات را از حیث جمعیتی سبک کنیم تا به استانداردهای جمعیتی برسند.

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه یکی از مسائل این پهنه‌ها، کمبود سرانه‌های خدماتی است، تصریح کرد: کودکان ساکن در این مناطق نیز همچون دیگر کودکان نیازمند بهره‌گیری از فرصت‌ها و خدمات شهری هستند؛ باید تلاش کنیم این زیرساخت‌ها و سرانه‌های خدماتی را تامین کنیم.

 

طهوریان‌عسکری گفت: البته مردم نیز در بهبود شرایط نقش بسزایی دارند و از ساکنان تقاضا داریم که در جهت کاهش میزان مهاجرت به محله و همچنین ساخت‌وسازهای غیرمجاز و بام‌فروشی نقش‌آفرینی داشته باشند.

 

وی افزود: ساخت‌وسازهای غیرمجاز و شبانه، میزان آسیب‌پذیری این محلات را افزایش می‌دهد و امیدواریم بتوانیم با قوانین مقتضی مانع از این آسیب شویم چراکه به حفظ جان مردم کمک می‌کند.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

برترین ها