با ما همراه باشید

اقتصادی

تمایل کشورهای حوزه آسیای مرکزی برای عقد قرارداد همکاری پیرامون موضوعات فناوری با مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 03 07 13 55 32 - تمایل کشورهای حوزه آسیای مرکزی برای عقد قرارداد همکاری پیرامون موضوعات فناوری با مشهد

 

معاون اداری و مالی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: مشهد جز سه شهر هوشمند خاورمیانه و اولین شهر هوشمند کشور بر اساس ارزیابی‌های سازمان ITU در آستانه سال ۲۰۲۲ قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عارف عباسی،معاون اداری و مالی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد درباره دستاوردهای حضور در تاجیکستان، اظهار کرد: در جلساتی که با معاون وزیر صنعت تاجیکستان و مسئولین مرکز شهر هوشمند دوشنبه برگزار کردیم در خصوص صدور خدمات فنی و مهندسی برای احداث کارخانه نوآوری تحت عنوان آی‌.تی‌.پارک و مشارکت در ساخت دیتاسنتر به توافقات ضمنی رسیده‌ایم.

 

وی ادامه داد: در خصوص ساماندهی دکل‌های مخابراتی، سامانه حمل‌ونقل، اجرای سیستم هوشمند جمع‌آوری زباله و پارکینگ‌های هوشمند از دیگر مذاکراتی انجام‌شده و تمامی این موارد به این دلیل است که مشهد به عنوان کلانشهر پیشرو در حوزه هوشمند‌سازی و دارای تجربه در اقتصاد IT، جزء سه شهر هوشمند خاورمیانه و اولین شهر هوشمند کشور بر اساس ارزیابی‌های سازمان ITU در آستانه سال ۲۰۲۲ قرارگرفته است لذا آنان ابراز تمایل کردند تا در این رابطه باهم همکاری کنیم.

 

معاون اداری و مالی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: پیشنهاد‌های اولیه ردوبدل شده و همچنان از طریق ویدیو کنفرانس با طرف تاجیکستان در حال تبادل اطلاعات هستیم، از سویی دیگر منتظر نتیجه دیدارهای شهردار مشهد در اجلاس شهرداران آسیا که طی هفته جاری برگزار می‌شود، هستیم.

 

عباسی اظهار کرد: تمامی توافقات مربوط به سفر تاجیکستان با تاکیدات شهردار مشهد به دلایل اشتراکاتی نظیر همزبانی است اما امیدوارم در ادامه با کشورهای دیگر در این راستا نیز تفاهم‌نامه امضا کنیم، این مسئله در راستای عمل به شعار مشهد جهان شهر برکت و کرامت نیز خواهد بود.

 

وی گفت: در تاجیکستان مرکزی به نام smartcity در شهر دوشنبه وجود دارد که دارای اهداف و پیشرفت‌های مناسبی است و به همکاری با شهرداری مشهد تمایل جدی نشان داده‌اند.

 

معاون مالی اداری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: پیرامون آموزش مباحث شهر هوشمند همچون توافقنامه‌هایی سازمان با دانشگاه‌های مطرح کشور برای برگزاری دوره های شهر هوشمند منعقد کرده و با مسئولین مرکز شهر هوشمند در تاجیکستان مذاکره شد تا انتقال تجربیات در قالب برنامه ای آموزشی نیز پیگیری شود.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

 

اقتصادی

ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 25 09 - ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد از توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو پودر زغفران و 101 ڪارتن 9 عددی روغن یڪ ونیم ڪیلوگرمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حسین شیخی، جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد گفت : طی گشت مشترڪ با همڪاران پلیس جرائم اقتصادی و برابر بررسی های انجام شده در ڪارگاه زیر زمینی در اطراف خیابان سیلو گندم مقادیری از ڪالاهای عنوان شده از جمله زعفران و سم تقلبی در حال تولید وعرضه به بازار بود ڪه برابر دستور تعزیرات حڪومتی استان توقیف و پرونده پس از سیر روال قانونی به تعزیرات حڪومتی ارسال می شود.

شیخی بیان ڪرد : در راستای مبارزه بی امان با قاچاق ڪالا ، احتڪار و توزیع در خارج از شبڪه ،بازرسی و نظارت به شکل مستمر در حال انجام می باشد .

وی اشاره کرد : شهروندان می توانند خبرهای خود را در باره احتڪار، تقلب، گرانفروشی و عرضه خارج از شبڪه با شماره پیامڪ 3000765555 و یا شماره تماس 124 اعلام کنند.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

منتشر شده

در

photo 2022 05 05 09 59 59 - خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : بر اثر بارش تگرگ در روزهای اخیر بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب خسارت وارد شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب افزود: این خسارات به باغات پسته ، گندم جو و انگور شهرستان وارد کرده است .

وی ادامه داد: درمجموع هزار هکتار از مزارع و باغات شهرستان خوشاب بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بر اثر تگرگ خسارت دیده است .

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تنها ۵ درصد از مزارع و باغات شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی هستند از عدم توجه کشاورزان به پوشش بیمه‌ای مزارع و باغات خود انتقاد کرد و گفت : متاسفانه پرداخت هرگونه خسارت به کشاورزان صرفا از طریق بیمه امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه هر ساله بارش تگرگ خسارت قابل توجهی را به باغات و مزارع شهرستان وارد می سازد گفت : استفاده از دستگاه های ضد تگرگ نیز می‌توانست خسارت وارده را به صفر برساند که علی رغم پرداخت تسهيلات خرید دستگاه های ضد تگرگ، این موضوع نیزمورد بی توجهی قرار گرفته است .

مدیر جهاد کشاورزی درپایان گفت: برآورد خسارت وارده به بخش کشاورزی شهرستان به مراجع ذیربط گزارش گردیده است که امیدواریم اعتبارات لازم برای جبران خسارات وارده درنظرگرفته شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 04 13 55 42 - ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از ڪشف ۲۴ تن روغن سرخ ڪردنی ، ۱۳ تن روغن ڪره ای مخصوص قنادی ، ۳ تن روغن صاف قنادی و ۱ تن آرد نول صنف قنادان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید علی اڪبر نصری سرآسیا، رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

گفت : 1500حلب16 ڪیلویی روغن سرخ ڪردنی، 1300ڪارتن روغن ڪره ای مخصوص قنادی 10 ڪیلویی و 192حلب ۱۶ ڪیلویی روغن صاف قنادی و ۲۰۰ڪیسه ۵۰ ڪیلویی آرد نول صنف قنادان از چند انبار ڪشف وضبط و انبارها جهت بررسی پلمپ شد .

سید علی اکبر نصری سرآسیا بیان کرد : این محموله با همڪاری بازرسان جهاد و اطلاعات سپاه در مصلی مورد پایش و شناسایی و پلمپ قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم با اداره تعزیرات حڪومتی خراسان رضوی ڪالاهای احتڪار شده با نرخ مصوب در اختیار مصرف ڪنندگان قرار می گیرد .

وی گفت : قیمت این محصولات در بازار به قیمت یڪ میلیارد و چهارصد میلیون تومان می باشد .

وی با اشاره به پلمپ محل ذخیره روغن‌های مڪشوفه احتڪاری باهمڪاری اطلاعات سپاه اضافه ڪرد: در این راستا متهمین دستگیر و باتشڪیل پرونده مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قانونی و احتڪار ڪالاهای اساسی و مورد نیاز، به مدافعان امنیت غذایی در جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد اطلاع دهند ویا به شماره پیامڪ ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ و یا شماره تماس ۱۲۴ شڪایت و گزارشات خود را در میان بگذارند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها