با ما همراه باشید

فرهنگی

توزیع 4000 بسته مهر تحصیلی در استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 09 21 19 02 35 - توزیع 4000 بسته مهر تحصیلی در استان خراسان رضوی

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در قالب طرح مهر تحصیلی و از محل نیات واقفین خیر اندیش حدود 4 هزار بسته تهیه و بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام محمد احمدزاده در حاشیه توزیع بسته های مهر تحصیلی از محل موقوفات مرتبط که در این اداره کل برگزار شد؛ بیان کرد: در سامانه جامع موقوفات سازمان اوقاف بیش از ۸۰۰ نیت در موضوعات مختف ثبت شده که برخی از نیت ها توسعه بیشتری پیدا کرده، برخی کمتر و برخی مغفول واقع شده است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به چند طرح اوقاف که به صورت سازمانی و ملی در حال اجرا است و در مواردی نیاز به توسعه و توجه بیشتری دارد؛ گفت: طرح «دست های مهربانی» با هدف کمک به نیازمندان ، طرح «پیوند آسمانی» در موضوع خانواده و تهیه جهیزیه برای زوج های جوان، طرح مهر تندرستی در موضوع دارو و درمان، طرح زائرین حسینی و رضوی و طرح مهر تحصیلی از جمله طرح هایی است که از محل اجرای نیات واقفین و کمک های خیرین انجام می شود.

 

وی افزود: در این خصوص اگر مراسم نمادین برگزار می شود برای این است که خیرین را برای وقف در این موضوعات جهت دهی کنیم و در واقع هم موقوفات قبلی اجرای نیت می شود و هم برای توسعه این موقوفات تبلیغات صورت گیرد.

 

حجت الاسلام احمدزاده بیان کرد: علاوه بر طرح مهر تحصیلی، موقوفه مشارکتی برای دانش آموزان در حوزه قرآن عترت و نماز برای اولین بار در کشور در اوقاف خراسان رضوی شکل گرفت که نیازمند توسعه است.

 

وی با اشاره به طرح مهر تحصیلی که از سال 98 در حال اجرا است؛ افزود: این طرح برای چهارمین سال متوالی به این صورت که در سال 1398 با یک هزار و 923 بسته، در سال 1399، 3245 بسته، در سال 1400، 3363 بسته و امسال ۳۹۶۸ بسته از محل موقوفات منطبق، خیرین و ستاد هماهنگی امور خیریه استان تهیه و بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه این بسته ها در مقابل نیاز جامعه هدف، فاصله زیادی دارد؛ تصریح کرد: بسته های مهر تحصیلی شامل کیف لوازم التحریر و نوشت افزار برای دانش آموزان ابتدایی و دو مقطع متوسطه از محل موقوفات منطبق و کمک خیرین تهیه و با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش و مراکز افق بقاع متبرکه در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار می گیرد.

 

وی هزینه هر بسته را که توسط انتشارات اسوه به صورت متمرکز کشوری تهیه شده را حدود 400 هزار تومان به صورت میانگین عنوان کرد و گفت: این بسته ها از محل نیات واقفین مرتبط با حوزه آموزش و پرورش و بعضی موقوفاتی که قابلیت انطباق داشته تهیه و در مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد و مناطق محروم شهرستان ها توزیع می شود.

 

حجت الاسلام احمدزاده هدف اصلی از اجرای این طرح را اجرای نیات واقفین دانست و افزود: نیات واقفین محرومیت زدایی، خیرخواهی و دستگیری از دیگران بوده اما نیاتی که در این مقطع به صورت متمرکز اجرا می شود به نوعی هماهنگی با نیاز روز جامعه دارد و امروز در این ایام که دانش آموزان می خواهند به مدرسه بروند و نیاز به لوازم التحریر دارند دغدغه بخشی از خانواده های محروم لوازم التحریر و نوشت افزار است لذا ما با بهره گیری از موقوفاتی که منطبق با نیت واقف دارد و خیرین اقلامی با کیفیت را تهیه و به صورت هدفمند به دست نیازمند واقعی می رسانیم.

 

وی بیان کرد: ظرفیت آموزش و پرورش برای استفاده از نیات خیر واقفین و خیرین و به جا بودن این حرکت و نیازی که در این حوزه وجود دارد بر کسی پوشیده نیست و هر کسی می تواند در این حوزه ورود کند و ظرفیت دستگاه وقف هم به هر میزانی که قابل انطباق با نیات واقفین باشد آمادگی دارد که مجموعه آموزش و پرورش را همراهی کند اما خط قرمز ما نیات واقفین است که از نیت واقف تخطی نکنیم، لذا مادامی که بتوانیم به هر شکلی ظرفیت ها را به ویژه برای قشر خردسال و جوان که در گروههای مختلف آموزش و پرورش وجود دارند هم افزا کنیم، این همراهی و مساعدت خواهد بود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی،

زیارت

 مسئول کمیته اسکان ستاد خدمات خدمات سفر استان از اماکن اقامت اضطراری شهرداری: مشهد هنوز ظرفیت پذیرش مسافر دارد

منتشر شده

در

photo 2022 09 26 08 13 32 -  مسئول کمیته اسکان ستاد خدمات خدمات سفر استان از اماکن اقامت اضطراری شهرداری: مشهد هنوز ظرفیت پذیرش مسافر دارد

مسئول کمیته اسکان ستاد خدمات خدمات سفر استان خراسان رضوی گفت: مدارس و آموزشگاه ها، بوستان های زائر پذیر، سالن‌های ورزشی و دیگر اماکن اقامتی ظرفیت خالی برای پذیرش مسافر دارد، زائران با شماره تلفن ۳۷۰۴۵-۰۵۱ تماس بگیرند.

به‌گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یوسف بیدخوری ،در بازدید از اماکن اقامت اضطراری شهرداری مشهد با اعلام این خبر افزود: با توجه به این که ظرفیت واحدهای رسمی در حال تکمیل شدن است از ظرفیت مراکز اسکان اضطراری شامل مدارس، بوستان‌های زائرپذیر و سالن‌ها، موکب‌ها و فضاهای تجهیز شده استفاده می‌شود.

معاون گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: اماکن اقامتی موقت و اضطراری در نقاط مختلف شهر و در مسیرهای ورودی زائران به شهر پیش‌بینی شده است، زائران در صورت نیاز به اسکان، با شماره تلفن ۳۷۰۴۵ – ۰۵۱ قرارگاه خدمات‌رسانی به زائران در دهه آخر صفر تماس بگیرند.

او تصریح کرد: این شماره تلفن به  شکل شبانه‌روزی پاسخ‌گوی زائران است و علاوه بر راهنمایی برای اسکان به شکایت‌های زائران نیز رسیدگی می‌شود.

 

 

منبع:روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

رضایت در اولویت خدمت‌رسانی به زائران مشهدالرضا (ع) در دهه آخر صفر است

منتشر شده

در

photo 2022 09 23 10 57 17 - رضایت در اولویت خدمت‌رسانی به زائران مشهدالرضا (ع) در دهه آخر صفر است

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: «رضایت زائران دهه آخر صفر مشهدالرضا (ع) در اولویت خدمت‌رسانی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدجواد موسوی،مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در بازدید از مرکز ملی پاسخگویی تلفنی به زائران ۱۳۸ با بیان این مطلب افزود: «شماره تلفن ۳۷۰۴۵_۰۵۱ برای پاسخگویی به زائران در دهه آخر صفر در نظر گرفته شده و زائران برای مشکلات اسکان، بهداشت، خدمات شهری، حمل و نقل و ‌… می‌توانند با این شماره تلفن تماس بگیرند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: کارشناسان حوزه‌های مختلف به‌صورت شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی به زائران مشهدالرضا(ع) در دهه آخر صفر در قرارگاه خدمات‌رسانی مستقر شده‌اند.

او با اشاره به ارتباط مردم با سامانه تلفنی ۱۳۸ اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت حوزه ارتباط مردمی آستان‌ قدس رضوی در راستای تسهیل سفر زائران و خدمات رسانی بهتر به آن‌ها اعلام آمادگی می کنیم.

در این جلسه مقرر شد درگاه‌های ارتباطی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی و جامعه حرفه‌ای هتلداران استان به زائران تماس گیرنده با سامانه تلفنی 138 معرفی شود.

در این بازدید محمود مادرشاهیان رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی و سعید ولی‌زاده رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی و حمیدرضا باقرنژاد دبیر کانون تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

 

 

منبع:روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

 

ادامه مطلب

زیارت

انجام 22 بازدید نظارتی از واحدهای خدماتی بین‌راهی در محورهای مه‌ولات، تربت حیدریه و نیشابور به مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 09 23 10 42 51 - انجام 22 بازدید نظارتی از واحدهای خدماتی بین‌راهی در محورهای مه‌ولات، تربت حیدریه و نیشابور به مشهد

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع‌ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از انجام 22 بازدید نظارتی از واحدهای خدماتی بین‌راهی در محورهای مه‌ولات، تربت حیدریه و نیشابور به مشهد ویژه دهه آخر صفر خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، احمد دیناری ،معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع‌ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: در راستای نظارت بر خدمات‌رسانی به زائران در مسیر‌های منتهی به مشهدمقدس، بازدید از واحدهای خدماتی بین‌راهی شامل مجتمع‌های بین‌راهی، رستوران‌های بین‌راهی، موکب‌ها ومساجد بین‌راهی انجام می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع‌ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: در محور مشهد نیشابور4 موکب، 5 مجتمع بین‌راهی و 3 رستوران بین‌راهی و در محور مشهد – تربت حیدریه- مه‌ولات 3 مجتمع خدمات بهداشتی میان‌راهی و یک مسجد بین‌راهی بازدید شد.

دیناری اظهار کرد:در این بازدیدها وضعیت فضاهای عمومی مورد استفاده زائران پیاده از جمله نمازخانه، وضوخانه و سرویس‌های بهداشتی بررسی می‌شود.

او تصریح کرد: بازدید نظارتی از دیگر محورهای منتهی به مشهد از جمله چناران، قوچان، سبزوار، داورزن در دستور کار قرار دارد و طی روزهای آینده بازدید می شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها