با ما همراه باشید

عمرانی

بازدید برنامه‌ریزی‌شده از تجهیزات عملیات صحرایی شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی ساختمان

منتشر شده

در

بازديد نظام مهندسي خرسان رضوي گروه نظارت عالیه 1 - بازدید برنامه‌ریزی‌شده از تجهیزات عملیات صحرایی شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی ساختمان

 

تیم نظارت عالیه اداره نظام مهندسی معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در اقدامی هماهنگ از مکان های استقرار دستگاه های حفاری و تجهیزات عملیات صحرایی شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی مکانیک خاک مرتبط با آن در سطح شهر مشهد بازدید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمود خیاطی ، رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اعلام اين خبر گفت: با هماهنگی و همکاری بین اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی و سازمان نظام مهندسی ساختمان، جهت پایش و کنترل ارایه خدمات آزمایشگاهی مکانیک خاک و بر اساس وظایف محوله در مفاد 1 ، 2 و 4 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، تیم نظارت عالیه نظام مهندسی معاونت مسکن و ساختمان این اداره کل در قالب 10 گروه کارشناسی به طور همزمان از مکان های استقرار دستگاه های حفاری و تجهیزات عملیات صحرایی شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی ساختمان در سطح شهر مشهد بازدیدکرد.

 

رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی افزود: از آنجایی كه ایران معمولا هر 10 سال یک بار تجربه یک زلزله سهمگین را دارد، رعایت مقررات ملی ساختمان به ویژه مطالعات ژئوتکنیک شناخت زمین و خاکی که ساختمان ها بر روی آن بنا می شود، ضروری به نظر می رسد.

 

خیاطی با بیان اینکه ژئوتکنیک در برگیرنده مفاهیم علمی همچون آزمایش خاک، مکانیک خاک و سنگ، آنالیز رفتار خاک تحت بارهای وارده بر آن، مشخصات توده خاک یک منطقه، اصول طراحی پی و فونداسیون است و این مطالعات (ژئوتکنیک) در دو حوزه صحرایی (میدانی) و آزمایشگاهی انجام می شود؛ گفت: در حوزه عملیات میدانی برای دستیابی به داده های مورد نیاز اقدام به حفاری محل می شود تا نمونه خاک و لایه های زیرین ساختمان از محل استخراج شود.

 

وی افزود: این مرحله بایستی با دقت و شرایط مطلوب انجام، سپس نمونه های برداشت شده برای شناسایی دقیق تربه آزمایشگاه منتقل شوند.

 

خياطي با اشاره به اینکه این بازدیدها به صورت همزمان در شهرهای نیشابور، تربت حیدریه، چناران و گناباد نیز انجام شد؛ اظهار امیدواری کرد: که با انجام این گونه اقدامات و با تاکید بر رعایت ضوابط و مقررات ساختمانی، ضمن ارتقاي جایگاه مهندسی، شاهد افزایش کیفیت ساخت و ساز، بهره‌وری و حفظ جان و منافع عمومی و سرمایه های ملی کشورمان باشیم.

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

 

عمرانی

تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 40 43 - تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

3 مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش مرکزی شهرستان  گناباد با دستور دادستان عمومی و انقلاب و هماهنگی دست‌اندرکاران تخریب شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رمضانعلی قاسمی،مدیر جهاد کشاورزی گنابادگفت: در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، 3 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان گناباد با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و مدیریت جهادکشاورزی قلع و قمع شد.

قاسمی حفظ و صیانت از اراضی ارزشمند کشاورزی را جزو اولویت‌های اصلی جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: با هر اقدامی در جهت تخریب و تغییر کاربری این اراضی به طور جدی برخورد قانونی می شود.

وی با قدردانی از دادستان، فرماندار، شهرداری و نیروی انتظامی که در این امر مساعدت و همکاری لازم را داشتند از مردم خواست تغییر کاربری‌های غیر مجاز را به سامانه ۱۳۱ گزارش دهند.

قاسمی حفظ کاربری اراضی کشاورزی را یکی از مهمترین دغدغه‌های جهاد کشاورزی دانست و افزود: با اجرای این امر اهداف متعددی مد نظراست که از آن جمله می‌توان به حفظ اراضی، جلوگیری از کاهش تولید و رونق بخشی به تولیدات کشاورزی اشاره کرد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گناباد با اشاره به آزاد سازی 7/. هکتار از اراضی کشاورزی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از اراضی باغی و زراعی نیازمند کمک و همراهی مردم هستیم تا بتوانیم به رسالت خود جامه عمل بپوشانیم.

رمضانعلی قاسمی ادامه داد:غالب ساخت و سازها توسط افراد فرصت طلب در زمان تعطیلات اداری و با سرعت انجام می‌شود و ما چاره ای جز دو مرحله اخطار و اجرای برنامه تخریب را نداریم.

وی افزود: افرادی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده‌اند نباید انتظار مساعدت از مسئولین شهرستان داشته و باید در برابر قانون تمکین کنند و از مراجعه به مسئولین شهرستان و درخواست سفارش غیر قانونی خودداری فرمایند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی گناباد

ادامه مطلب

عمرانی

گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 39 33 - گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای در گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستانژاد، سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان گلبهار گفت: 3000 مترمربع خیار در گلخانه ای در روستای کمال اباد شهرستان با 4 رقم مختلف و به صورت مقایسه ای کشت شده است.

روستا نژاد ارقام کشت شده را رخسار، آلفرد، یلدا، ساینا s500 دانست که به صورت کشت مستقیم بذر در بستر کشت هیدورپونیک انجام شده است.

 

وی افزود: به بیان تولید کننده این گلخانه دار روزانه حدود 2 تن برداشت محصول دارد.

او اعلام کرد: هر ساله در گلخانه های شهرستان انواع صیفی جات نظیر خیار، فلفل و گوجه ، گل های شاخه بریده، گل های آپارتمانی گوشتی و مینی تیوبر کشت می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 32 - گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران بازدید کرد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، پیمان عباسی، مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به همراه محمدزرافشانی عضو هیات مدیره شرکت عمران گلبهار ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران از آخرین وضعیت این پروژه مطلع  ودر جریان موانع بر سر راه پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران توسط مدیر این پروژه ارائه شد.

در ادامه مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از بخش های مختلف این پروژه از جمله بخش های فنی و آزمایشگاه، رمپ دسترسی به تونل زعفرانیه مشهد«2700» و طول مسیر بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این مگا پروژه قرار گرفت.

 

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران در جریان آخرین وضعیت این پروژه عمرانی قرار گرفت.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار❇️

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها