با ما همراه باشید

سلامت

توسعه ورزش دوچرخه سواری بدون قید خانمها و آقایان در دستور کار است

منتشر شده

در

photo 2022 09 07 18 13 35 - توسعه ورزش دوچرخه سواری بدون قید خانمها و آقایان در دستور کار است

سرپرست هیات دوچرخه سواری استان خراسان رضوی گفت:توسعه دوچرخه سواری بدون قید خانمها و آقایان در دستور کار است

 

▫️به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مجید طهوریان عسکری ، سرپرست هیات دوچرخه سواری استان خراسان رضوی در نشست خبری مسابقه دوچرخه سواری جایزه بزرگ قصر مهرگان با اظهار خرسندی نسبت به برگزاری این رقابت ها بعد از چند سال وقفه، اظهار داشت: پیش مجمع هیات فردا با هدف انتخاب اعضای مجمع انتخاب رییس هیات برگزار

می شود.

وی با اشاره به اعزام ورزشکاران به مسابقات ملی و بین المللی دوچرخه سواری، افزود : در مدتی که در هیات دوچرخه سواری استان هستم، مسابقات مختلفی برگزار شده و دوچرخه سواران موفقیت های بسیاری کسب کرده اند.

 

سرپرست هیات دوچرخه سواری استان خراسان رضوی گفت: لیلا حیدری اولین مدال آور پیست است که در مسابقات ۵۰۰ متر سرعت برای ایران مدال کسب کرد، محمد دانشور و بسیاری از دوچرخه سواران موفقیت کسب کردند و از رسانه ها می خواهم به صورت ویژه در کنار این ورزشکاران باشید تا کسب این موفقیت ها مستمر باشد.

 

طهوریان عسکری گفت: با توجه به اینکه قبل از حضور در شورای شهر مشهد به توسعه حمل و نقل همگانی توجه داشتم، بعد از جلسه ای که با اداره کل ورزش و جوانان استان داشتم، به این نتیجه رسیدم که در هیات دوچرخه سواری می توان توجه ویژه ای به دوچرخه سواری شود.

 

وی افزود: با کمک اداره کل ورزش و جوانان استان، هیات دوچرخه سواری استان و شهرداری مشهد برنامه ویژه ای برای دوچرخه سواری بانوان برنامه ریزی شده و تفاهم نامه ای میان هیات دوچرخه سواری استان و تربیت بدنی شهرداری مشهد برای اجرای این برنامه در راستای بهبود دوچرخه سواری در شهر امضا شده است.

 

سرپرست هیات دوچرخه سواری استان از اعزام تیم دختران استان به مسابقات کشوری دوچرخه سواری کوهستان خبر داد و یادآور شد: پیست دوچرخه سواری مجموعه ورزشی ثامن که به دوچرخه سواران حرفه ای اختصاص دارد، اما سایر دختران و بانوان دوچرخه سوار هم می توانند در این پیست دوچرخه سواری کنند.

 

دبیر هیات دوچرخه سواری استان با اشاره به حضور ۱۰۰ دوچرخه سوار از تهران، تبریز، آذربایجان و دیگر استان های کشور در این مسابقه، از حضور دوچرخه سواران تیم ملی در این مسابقه خبر داد.

 

وی خاطرنشان کرد: وظیفه من توسعه قهرمانی و توسعه ورزش همگانی ورزش دوچرخه سواری است،زیرا محدودیت ها نباید مانع موفقیت ها بشود.

 

طهوریان عسکری گفت: فضاهای زیر ساخت شهری در بلوار وکیل آباد مشهد نیز به شکل اختصاصی برای دوچرخه سواری خانمها فراهم می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: پیست دوچرخه سواری ثامن نیز برای دوچرخه سواران حرفه ای خانم نیز فراهم شده است تا در آن به تمرین بپردازند.

 

وی با بیان اینکه مدیریت فضای شهری مشهد را من بر عهده ندارم، افزود: “بایدو” در بوستان ها برای بانوان و آقایان استفاده می شود و برای اینکه در سطح شهر هم بتوانیم این فرایند را اجرایی کنیم با مسوولان مرتبط جلساتی برگزار کرده ایم.

 

همچنین،سید مجتبی جاودانی،سرپرست هیات دوچرخه سواری مشهد با اشاره به اینکه مسیر این مسابقه از خیابان نخریسی تا شاندیز و رستوران قصر مهرگان که ۳۵ کیلومتر است، ادامه داد: این مسابقه در بخش استقامت از ساعت ۷ صبح از خیابان نخریسی مشهد پنج شنبه ۱۷ شهریور آغاز می شود.

 

وی افزود: مسابقه دوچرخه سواری جایزه بزرگ قصر مهرگان گرامیداشت هفته دولت و شهدای ۱۷ شهریور در شاندیز پنج شنبه ۱۷ شهریور برگزار می شود.

 

 

 

 

شبنم مقدم

سلامت

بیش از 50گونه گیاهان دارویی در خراسان رضوی قابلیت بهره برداری اقتصادی دارد

منتشر شده

در

photo 2022 11 07 17 19 54 - بیش از 50گونه گیاهان دارویی در خراسان رضوی قابلیت بهره برداری اقتصادی دارد

خراسان رضوی به لحاظ شرایط اکولوژیک منطقه دارای ویژگیهای منحصر به فرد رشد و توسعه گونه های گیاه دارویی را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی شکاری، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در گفتگویی به خبرنگار ما گفت: هم اکنون بیش از 50 گونه از گیاهان دارویی در عرصه های منابع طبیعی استان قابلیت بهره برداری اقتصادی دارد.

وی افزود این گونه ها شامل انغوزه شیرین، .سریش، کتیرا، اسطوقودوس ، کاسنی، مریم گلی ، هوفاریقون (علف چای ) ، پسته جنگلی، بادام کوهی ، بنه ، باداشک ، ترکه ارغوان ، قرقات ، سماق ، زالزالک، زرشک وحشی ، ریواس ، کلپوره ، زیره کوهی ، موسیر ، ژوفا، ترنجبین، آویش ، شاتره ،شکر تیغال ، آشنیان ، گل گندم و…که عمدتا به صورت سنتی و محدود و به منظور مصارف خانگی بوسیله مردم محلی برداشت می شود .

شکاری در اهمیت حفظ و توسعه وبهره برداری اصولی از گیاهان دارویی مرتعی گفت: شناسایی نقشه حیاتی این گیاهان در پیشبرد اهداف ملی ، منطقه ای وبعضا جهانی برای ارتقاء سطح سلامت مردم و خودکفایی دارویی ، ایجاد اشتغال مولد و نهایتا توسعه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست .

وی خاطر نشان کرد گیاهان دارویی به عنوان ذخایر و گنجینه های ژنتیکی می تواند بزرگترین ثروت ملی برای کشور باشد .

وی افزود استفاده روز افزون مردم از گیاهان دارویی به دلیل اثرات مفید آن ، ارزان بودن ، نداشتن عوارض جانبی و همچنین سازگار بودن با محیط زیست روز به روز در حال افزایش بوده به همین جهت حفظ و حراست از این رویشگاههای طبیعی اهمیت پیدا می کند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ضمن تاکید بر ویژگیهای سازنده گیاهان دارویی یاداور شد با مدیریت و برنامه ریزی مناسب و به دلیل استمرار و تداوم تولید طبیعی این گیاهان می توان با بهره برداری صحیح و اصولی از عرصه های منابع ملی استان منافع سرشاری را نصیب مردمان سخت کوش محلی کرد.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

سلامت

۱۸۶مقاله علمی به دبیرخانه همایش بین‌المللی «غذای طیب» رسیده است

منتشر شده

در

photo 2022 11 06 19 13 07 - ۱۸۶مقاله علمی به دبیرخانه همایش بین‌المللی «غذای طیب» رسیده است

 

 

دبیر علمی جشنواره از وصول ۱۸۶ مقاله علمی به دبیرخانه همایش بین‌المللی «غذای طیب»و سومین جشنواره محصولات و کسب‌وکار‌های طیب، خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مرضیه رضوی‎زاده ،عضو هیئت‌علمی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی و دبیر علمی جشنواره درنشست خبری همایش بین‌المللی «غذای طیب»و سومین جشنواره محصولات و کسب‌وکار‌های طیب افزود: هدف از برگزاری این همایش، آشنایی با آخرین دستاورد‌های علمی در خصوص غذای طیب و آشنایی با روش‌های مختلف فرآوری و ارتقای کیفیت هم‌زمان محصولات است.

 

رضوی‎زاده خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۸۶ مقاله شامل ۲۵ مقاله شفاهی و ۱۶۱ مقاله مکتوب از طرف ۳۴۷ اندیشمند و فعال اقتصادی از ایران و کشور‌های خارجی همچون سوئیس، برونئی، مالزی، پاکستان و تایلند به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

وی گفت: این همایش در ۱۸ و ۱۹ آبان و به میزبانی تالار همایش‌های موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی واقع در پردیس پارک علم و فناوری خراسان برگزار می شود.

وی  افزود : مقالات پذیرفته‌شده بر مبنای چهار محور اصلی، در حوزه‌های «پژوهش‌های کاربردی و بنیادی»، «اقتصاد، تجارت و مدیریت»، «فقه و شریعت» و هم‌چنین «قوانین و استانداردها» طبقه‌بندی شده‌اند.

 

همچنین، حسین زمانی، رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی افزود: نشان حلال، صرفاً از نظر فقهی دلالت بر قابل‌مصرف‎بودن یا نبودن یک ماده غذایی دارد، اما «طیب» نشانی برای سنجش کیفیت محصولات است. نقشه راه نشان طیب، تجاری‌سازی آن و برگزاری همایش‌های علمی برای معرفی بیشتر به بازار‌های جهانی است .

وی به یکی از نوآوری‌های طیب به نام «بوم کیفیت طیب» که براساس آن، فاکتور‌های کیفی پارامتربندی می‌شوند و طبق یک نظام ارزش‌گذاری مشخص، کیفیت به یک فاکتور قابل‌سنجش تبدیل می شود.

مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان کیفیت رضوی و دبیر اجرایی این همایش افزود : پنج کلیدواژه برای مفهوم طیب مطرح می‌شود؛ حلیت به معنای حلال‎بودن محصول از نظر شرعی، برکت به معنای ارزش‌افزوده محصول، جذابیت به معنی تلاش تولیدکننده برای بهبود ویژگی‌های حسی در محصول، سلامت به معنای رعایت الزامات سلامت محیط و زنجیره تولید و در نهایت اصالت به معنای صادقانه بودن تبلیغات محصول. از این جهت، طیب را می‌توان فاز توسعه نشان حلال است.

 

وی تأکید کرد: در تبیین مفهوم طیب، به دنبال این هستیم که کیفیت زندگی به‌طور واقعی افزایش پیدا کند و برای کسی که بخواهد در مسابقه کیفیت شرکت کند، نشان طیب مثل یک مدال است که مصرف‌کننده با مشاهده آن، بلافاصله می‌تواند اطمینان پیدا کند که محصول موردنظر، معیار‌های دقیق و سخت‌گیرانه‌ای را پشت سر گذاشته است.

 

زمانی خاطر نشان کرد :اهمیت طیب زمانی مشخص می‌شود که بدانیم امروزه بیش از ۹۰ درصد بازار زعفران جهان در اختیار ایران است، اما سهم کشورمان از بازار هشت میلیارد دلاری زعفران تنها به ۴۰۰ میلیون دلار محدود می‌شود. در این شرایط، کیفیت‌بخشی رمز فرار از خام فروشی و پیشروی به سمت فرآوری است.

 

نشست خبری همایش بین‌المللی «غذای طیب» و سومین جشنواره محصولات و کسب‌وکار‌های طیب، صبح امروز با حضور حسین زمانی مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان کیفیت رضوی، محمدعلی رضوی رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی و مرضیه رضوی‎زاده، عضو هیئت‌علمی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی برگزار شد.

 

شبنم مقدم

 

 

ادامه مطلب

سلامت

جشنواره خدمت با پایه ارزیابی خدمات سازمان به شهروندان

منتشر شده

در

photo 2022 11 05 16 27 10 - جشنواره خدمت با پایه ارزیابی خدمات سازمان به شهروندان

 

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت : در راستای افزایش سطح کیفیت در خدمت رسانی بازارهای میوه و تره بار و مراکز عرضه ارزاق عمومی شهرداری مشهد، جشنواره خدمت برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد جواد مشیری،مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت:

در راستای افزایش سطح کیفیت در خدمت رسانی بازارهای میوه و تره بار و مراکز عرضه ارزاق عمومی شهرداری مشهد، جشنواره خدمت برگزار می شود،تا شهروندان با اعلام نظر و پاسخ به چند سوال در خصوص کیفیت محصولات و خدمات در مراکز عرضه ارزاق عمومی، نحوه برخورد با مشتری ، نظافت ، قیمت گذاری و تنوع محصولات به ارزیابی خدمات انجام شده در این حوزه بپردازیم.

مشیری با بیان این خبر افزود: ملاک ارزیابی برای تمدید قرارداد با بهره برداران این مراکز عرضه ، نتایج این جشنواره است.

وی  گفت: چنانچه واحدی در پایان این جشنواره حائز حداقل شرایط نباشد قرارداد وی تمدید نخواهد شد. لذا شایسته است بهره برداران این مراکز نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند .

مشیری از شهروندان عزیز خواست تا در راستای ارتقاء سطح خدمات و همچنین بهبود انجام وظایف این سازمان در این جشنواره حضور جدی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد در پایان افزود: مراکزی که بالاترین امتیاز را دریافت کنند از طرف سازمان مورد تشویق قرار خواهند گرفت. همچنین جهت افزایش حجم مشارکت شهروندان در این جشنواره به قید قرعه جوائزی به این عزیزان اهدا می شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی مشهد

ادامه مطلب

برترین ها