با ما همراه باشید

اقتصادی

تکمیل کال میانی و پیشرفت 60 درصدی کال بلوار کارگر گلبهار

منتشر شده

در

photo 2021 08 28 19 56 41 - تکمیل کال میانی و پیشرفت 60 درصدی کال بلوار کارگر گلبهار

 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران گلبهار از تکمیل کال میانی و پیشرفت 60 درصدی کال بلوار کارگر این شهر خبر داد.

به گزارش   پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران  ؛  هومن گریوانی در تشریح این خبر گفت: در راستای ارتقای زیرساخت های شهر جدید گلبهار و در جهت جمع آوری آب های سطحی و سیلاب های بالادست شهر، احداث پروژه کال میانی و بلوار کارگر گلبهار با اعتباری بالغ بر 55 میلیارد و 712 میلیون ريال اجرایی  شد.

مدیرعامل شرکت عمران گلبهار در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر احداث کال میانی واقع در محدوده پل بلوار ابن سینا تا پل بلوار مولوی تکمیل گردیده و کال بلوار کارگر نیز در محدوده تقاطع بلوار کاوه تا بلوار صیاد شیرازی با اجرای دیوارکشی، کف سازی و پرسازی، 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

اقتصادی

تولید سالانه ۱۳۲ تن گیاهان دارویی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 09 20 23 - تولید سالانه ۱۳۲ تن گیاهان دارویی در شهرستان جوین

تولید سالانه ۱۳۲ تن گیاهان دارویی در شهرستان جوین انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین ضمن بازدید از چند مزرعه گیاهان دارویی در بخش مرکزی این شهرستان از تولید سالانه ۱۳۲ تن انواع گیاه دارویی از جمله زیره و زعفران… در این شهرستان خبر داد.

عبداله آرین معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به شرایط خوب خاک و کیفیت بالای آب به عنوان دو عنصر اصلی کشاورزی و با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی نیز موجب درآمدزایی خوبی برای روستاییان میشود از تولید سالانه 132 تن از انواع گیاهان دارویی همچون آویشن، مریم گلی، زرماری، استخدوس و آلویه ورا و … در شهرستان خبر داد.آرین با اشاره به اینکه باید کشت گیاهان دارویی با توجه به اقتصادی بودن ان در شهرستان ترویج شود افزود: متقاضیان کشت این گیاهان می توانند برای دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین نیز اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد : گیاهان دارویی یکی از منابع خدادادی است که در شهرستان جوین به دلیل آب و هوای مناسب به صورت خود رو رشد می کنندو با توجه به اینکه این گیاهان برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند سبب شده تا در بسیاری از عرصه ها رشد یابند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

پیش بینی برداشت 100 تن وش پنبه در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 09 22 15 - پیش بینی برداشت 100 تن وش پنبه در شهرستان جوین

پیش بینی برداشت 100 تن وش پنبه در شهرستان جوین می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان با توجه به فصل برداشت این محصول از مزارع پنبه از پیش بینی برداشت 100 تن محصول وش پنبه خبر داد.

عبداله آرین،معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به آغاز فصل پاییزه و کاهش دمای هوا افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته سطح زیرکشت این محصول کاهش یافته است که مهمترین دلیل آن نیز کاهش ناگهانی دمای هوا در سال های گذشته و خسارت ایجاد شده به پنبه کاران بوده است.

آرین با اشاره به آغاز برداشت این محصول افزود: خوشبختانه محصول پنبه امسال در مقایسه با سال گذشته نیز با توجه به انجام توصیه های کارشناسی توسط کشاورزان نیز با افزایش دوبرابری عملکرد در واحد سطح روبرو شده و علاوه بر این محصول امسال از کیفیت بالا تری برخوردار بوده و قابلیت بازار پسنده بالاتری نیز دارد.

عبد اله آرین ضمن بازدید از چند مزرعه وش پنبه در بخش مرکزی شهرستان نیز افزود: در سال گذشته 32 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافت و امسال این سطح زیرکشت به 25 هکتار کاهش یابد.

آرین افزود : پیش بینی میشود با توجه به افزایش عملکرد حدود چهار تن در هکتار نیز حدود 100 تن پنبه در شهرستان تولید شود.

وی یادآور شد پنبه در شهرستان جوین معمولا در فروردین الی نیمه اردیبهشت کشت شده و در مهر ماه الی اوایل آبان ماه برداشت میشود.

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

نصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 10 14 16 47 37 - نصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی

با هدف حفظ و حراست از جنگلها و مراتع  نصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار شهرستان های سبزوار، بردسکن، چناران ، درگز نصب و راه اندازی شد.

محسن زارع رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، با اعلام این خبر گفت: قطع اشجار جنگلی و بوته کنی در مراتع استان بوسیله روستاییان که عموما با هدف تأمین سوخت صورت می گیرد یکی از عوامل تخریب عرصه های منابع طبیعی شناخته می شود.

لذا جهت حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و کمک به اقتصاد خانواده ها در مناطق روستایی کم برخوردار در طول سه سال گذشته 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی از محل اعتبارات منابع طبیعی نصب و راه اندازی شده است.

زارع گفت: این اقدام علاوه بر ارتقاء سطح حفاظت و حراست از جنگلها و مراتع به افزایش سطح سلامت روستاییان و بهداشت عمومی آنان از طریق دسترسی آسان و کم هزینه به آب گرم کمک شایانی می کند.

وی اظهار امیدواری کرد چنانچه اعتبار برای تداوم این امر تأمین گردد تا پایان سال جاری امکان نصب و راه اندازی 150 دستگاه دیگر از آبگرمکن خورشیدی دیگر نیز میسر می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها