با ما همراه باشید

اجتماعی

تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات نوین در بستر روابط عمومی اینترنتی

منتشر شده

در

۲۰۲۲۰۲۲۴ ۱۶۳۷۲۱ - تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات نوین در بستر روابط عمومی اینترنتی

دکتر رامین آرمات:
تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات نوین توانسته است در این عصر، که با نام عصر محتوا شناخته می شود، دسترسی سریع به اطلاعات، انجام امور بدون در نظر گرفتن فواصل جغرافیایی و فارغ از محدودیت های زمانی را برای جامعه بشری امکان پذیر نماید، به گونه ای که این مسئله، محور تمامی اشکال ارتباطی امروز گردیده است که اینترنت نیز حلقه اصلی این جریان نوین ارتباطی و اطلاعاتی، در دوران جدید محسوب می شود.
بر همین اساس با رشد فرهنگ استفاده کارآمد از فرصتهای اطلاعاتی و ارتباطی به وجود آمده، ما با پدیده ای به نام جامعه اطلاعاتی نیز روبه رو هستیم، جامعه ای که متکی به خدمات اطلاعاتی رسانه‌های جمعی و اجتماعی است و با آهنگی سریع‌تر از دیگر جوامع و با تسلط بیشتر بر اندوخته‌های علمی و تجربی پیش می‌رود. جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است.گستره کاربرد و تاثیرات این بخش از دانش، در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف نموده است.
در دنیای فعلی، تکنولوژی اطلاعات خمیرمایه توسعه انسانی در سازمان و جامعه است و محورهای اساسی توسعه منابع انسانی و ماهیت آن را نیز متناسب با نیاز جامعه و انسانها تعیین می کند.در فرآیند تکنولوژی اطلاعات، دائما اطلاعات تولید، پردازش، توزیع و مدیریت می شود.از همین رو دسترسی سریع و آسان به اطلاعات موجب نشر سریع اخبار، رویدادها و ارتقاء آگهی های عمومی در جامعه هدف می شود و امکان یادگیری در هر مکان و زمان و فارغ از محدودیت های فعلی را فراهم می آورد.
در همین راستا در سازمانها نیز سیستم های اداری وجود دارند که وظیفه اصلی آنها ایجاد ارتباط و بهبودی است، که این سیستم با عنوان روابط عمومی شناخته می شود.روابط عمومی بازوی مدیریت برای صیانت و پاسداری از سیاست ها و برنامه های سازمان می باشد، در این بین با توجه به نقش بی بدیل ارتباطات در انتقال مفاهیم و تجربیات برای تکامل اندیشه، روابط عمومی ها با اطلاع رسانی شفاف و دقیق و با کسب اعتماد مخاطب، تلطیف کننده روابط درونی و بیرونی سازمان هستند.از سویی دیگر ارتباطات از لحاظ اطلاعات تجاری و مدیریتی اهمیت زیادی دارد و رمز بقای سازمان و مدیریت و تداوم فعالیت های آن، بستگی به تجهیز این بستر به ابزارهای رقابتی تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات یعنی ایجاد زیرساختهای سخت افزاری و نرم افزاری متناسب با اهداف می باشد.
از آنجایی که مدیران روابط عمومی کارآمد، با مدیریت حرفه ای ارتباطات و با بهره گیری از روشهای نوین ارتباطی باید حق مردم، رسانه و حق سازمان را بشناسند و در مسیر حفظ حریم سازمان و ارائه خدمات شایسته گام بردارند، لذا این نهاد دیگر صرفا چشم، گوش و زبان سازمان نیست، بلکه مغز متفکر آن بوده و بدیهی است هیچ نهاد و سازمانی نمی تواند بدون موفقیت در حوزه روابط عمومی به عنوان یک سازمان موفق مطرح شود و موفقیت هر سازمانی نیز گره در موفقیت و نقش آفرینی مطلوب این مجموعه دارد.همین امر موجب می شود که روابط عمومی ها با نگاهی ساختار مند به تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات نوین، در صدد استفاده همه جانبه از فرصتهای رسانه ای بدست آمده باشند.
بنابراین روابط عمومی و رسانه دوشاخه از درخت تنومند ارتباطات هستند که به جای رقابت، مکمل یکدیگرند.سازمانهای امروزی باید بتوانند از این فرصتها بهره برداری نموده و از تهدیدات خود را برحذر دارند و از توانایی های خود جهت پاسخگویی مناسب به نیازهای محیطی استفاده کنند.از این رو سازمان های بهره ور، همواره سعی دارند تا با بکارگیری فناوریهای های جدید و استفاده کارآمد از آنها، بهره وری نیروهای خود را تا حد ممکن افزایش دهند تا به این ترتیب با کارایی و اثر بخشی بالاتری به اهداف خود دست یابند. از طرفی مبرهن است که پويايي روابط عمومي با توجه به استفاده از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات نوین موجب رشد و بالندگي سازمان می گردد.
روابط عمومی اینترنتی را می توان همچنین از جنبه سازمانی مورد بررسی قرار داد چرا که می تواند در ساختارسازمانی، مدیریت تغییر و فرهنگ سازمانی، مهندسی مجدد، ایجاد نوآوری و ابتکار در سازمان، یکپارچگی و هم افزایی تاثیرگذار باشد. همچنین روابط عمومی اینترنتی با بهره مندی از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات نوین، عواملی مانند فضای وب، نرم افزارهای کاربردی، آگاهی دیجیتال، بانک اطلاعاتی، تکنولوژی و سیستم را مورد ارزیابی قرار می دهد. بررسی عوامل ذکر شده ساختار مناسب و صحیحی از این روابط عمومی ها را ارائه می کند و فعالیت موثر و کارآمد ایشان را در عرصه اینترنت به دنبال دارد .
کارشناسان ارتباطات معتقدند بهترین تاثیری که تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات نوین در بستر روابط عمومی اینترنتی به ارمغان می آورد، خلق روابط های عمومی هوشمند است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

کاروان کمک های پستی کارکنان عازم خوی شد

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 09 08 37 - کاروان کمک های پستی کارکنان عازم خوی شد

 

 

دومین کاروان همیاری پست حامل کمک‌های همکاران پستی به زلزله زدگان؛ با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست عازم خوی شد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛پس از ارسال نخستین کامیون حاوی کمک های کارکنان به خوی؛ دومین کاروان همیاری پستی حامل کمک‌های همکاران پستی نیز شب گذشته با حضور لیائی عازم تبریز شد.

بنا بر این گزارش طی دو شب متوالی جمعه و شنبه ۱۴ و ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ از مرکز تجزیه و مبادلات کشور دو کامیونت کمکهای پستی به زلزله زگان سمت خوی حرکت کرد.

گفتنی است نخستین کاروان پس از جمع آوری کمک‌های همکاران تهران در مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور، در استان‌های البرز، قزوین، زنجان و آذربايجان شرقی نیر توقف و کمکهای کارکنان را جمع آوری و به خوی رساند.

دومین کاروان نیز شب گذشته با همراهی محمود لیائی مدیرعامل شرکت ملی پست در مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور بارگیری و عازم تبریزشد .

این کاروان صبح امروز ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ پس از تهیه و تدارک سایر اقلام اساسی از جمله پتو، بخاری و مواد غذایی درکنار سایر کمک‌های تهران از تبریز به سمت خوی حرکت تا با نظارت رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست کمکها اهدایی را به دست هموطنان و همکاران پست خوی برساند.

 

 

منبع:دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست

ادامه مطلب

اجتماعی

اجرای طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه

منتشر شده

در

photo 2023 02 01 13 30 38 - اجرای طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه

 

طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه اجرا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در مراسم اجرای یازدهمین مرحله طرح “قراردوازدهم” در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصرعلیهما السلام شهرستان طرقبه شاندیز گفت: همزمان با اولین روز آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، یازدهمین مرحله قرار دوازدهم استان خراسان رضوی در سال جاری با تهیه و توزیع هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه به ارزش ۱۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال بین نیازمندان اجرا شد.

 

وی تصریح کرد: از 102 سری جهیزیه تهیه شده، ۴۴ سری جهیزیه از محل موقوفه “کوثر فردا” تهیه شده و باقی هم از محل کمک های خیرین و موقوفات منطبق استان است.

 

حجت الاسلام محمد احمدزاده افزود: قرار دوازدهم با نام و یاد حضرت مهدی(عج) تاکنون اقدامات و کمک های خیرخواهانه بسیاری را برای نیازمندان انجام داده است.

 

وی اظهار کرد: به برکت موقوقات منطبق و کمک های خیرین و همت ستاد هماهنگی امور خیریه استان خراسان رضوی و با مشارکت خیرین و نیکوکاران باشکوه خاصی طرح قرار دوازدهم در بقاع متبرکه خراسان رضوی در حال اجرا است.

 

مدیر کل اوقاف خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم بقاع متبرکه که از مراکز عبادی فرهنگی و اجتماعی جامعه است بتوانند نقش آفرینی خود را در عرصه های مختلف را به صورت پررنگ داشته باشند‌.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه طرح قرار دوازدهم حرکت ارزشمندی است، اظهار کرد: این حرکت باید باعث شود که بتوانیم جامعه را به سمت امام زمان(عج) پیش ببریم، در طول ماه همه به یاد امام زمان باشیم و محبت خود را نسبت به آن حضرت عملی کنیم و زمینه ظهور و بروز این محبت را دوازدهم هر ماه با عنوان “قرار دوازدهم” انجام دهیم.

 

وی تصریح کرد: طرح قرار دوازدهم هم شامل خدمات مالی برای نیازمندان مثل؛ اهدای بسته های معیشتی، جهیزیه، پک های بهداشتی و غیره است و هم شامل خدمات رایگان است که مثلا افراد وقت خود را صرف امام زمان (عج) می کنند ارائه مشاوره رایگان، ویزیت و داروی رایگان و توزیع نان صلواتی و غیره که در واقع خدمات خود را به امام زمان(عج) هدیه می کنند.

 

حجت الاسلام ایزدی تاکید کرد: امید است که با مشارکت موسسات خیریه بتوانیم در ماه های آینده این خدمات را توسعه و گسترش دهیم، مسئولان نهادهای خیریه در طول ماه برنامه ریزی کنند و اهدای کمک ها برای دوازدهم هر ماه باشد، دوازدهم هر ماه اهدای این هدایا و ارائه آمار و اطلاع رسانی خودش یک نوع ترویج فرهنگ نیکوکاری است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بهبود شرایط محلات “یوسفیه” و “نهضت” با مشارکت مردمی میسر است

منتشر شده

در

photo 2023 01 29 21 23 08 - عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:  بهبود شرایط محلات "یوسفیه" و "نهضت" با مشارکت مردمی میسر است

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مردم در بهبود شرایط محلات «یوسفیه» و «نهضت»، نقش بسزایی دارند و از ساکنان تقاضا داریم که در جهت کاهش میزان مهاجرت به محله و همچنین ساخت‌وسازهای غیرمجاز و بام‌فروشی نقش‌آفرینی داشته باشند.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مجید طهوریان‌عسکری در گفتگویی با اشاره به بازدید اخیر خود از محله «نهضت» و «یوسفیه»، اظهارکرد: در بخشی از بافت این محله‌ها به دلیل عدم رعایت ظرفیت‌ها و قوانین شهرسازی، حجم تراکم سکونت به شدت بالا رفته و به همین نسبت، سرانه‌های خدماتی نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه مسیرهای دسترسی به این محدوده نیز ظرفیت پذیرش این حجم از اسکان را ندارند، گفت: چنین محلاتی را جزو محلات بحرانی شهر می‌دانیم که در زمان وقوع بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه، خسارات، فراتر از ریالی بوده و جان افراد به شدت در معرض تهدید است؛ این موضوع، مهمترین نگرانی مدیریت شهری برای محلات یاد شده است.

 

طهوریان‌عسکری افزود: بهترین اقدام، توسعه و گسترش مسیرهای دسترسی داخل محیطی این محلات است؛ مسیرهای ورود و خروج را باید تسهیل کنیم و حتی‌الامکان، بنا به اقتضائات مالی محلات را از حیث جمعیتی سبک کنیم تا به استانداردهای جمعیتی برسند.

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه یکی از مسائل این پهنه‌ها، کمبود سرانه‌های خدماتی است، تصریح کرد: کودکان ساکن در این مناطق نیز همچون دیگر کودکان نیازمند بهره‌گیری از فرصت‌ها و خدمات شهری هستند؛ باید تلاش کنیم این زیرساخت‌ها و سرانه‌های خدماتی را تامین کنیم.

 

طهوریان‌عسکری گفت: البته مردم نیز در بهبود شرایط نقش بسزایی دارند و از ساکنان تقاضا داریم که در جهت کاهش میزان مهاجرت به محله و همچنین ساخت‌وسازهای غیرمجاز و بام‌فروشی نقش‌آفرینی داشته باشند.

 

وی افزود: ساخت‌وسازهای غیرمجاز و شبانه، میزان آسیب‌پذیری این محلات را افزایش می‌دهد و امیدواریم بتوانیم با قوانین مقتضی مانع از این آسیب شویم چراکه به حفظ جان مردم کمک می‌کند.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

برترین ها