با ما همراه باشید

اقتصادی

جذب و افزایش نیروی کار جدید در سال ۱۴۰۱ایران خودرو خراسان

منتشر شده

در

photo 2022 03 20 08 24 07 - جذب و افزایش نیروی کار جدید در سال ۱۴۰۱ایران خودرو خراسان

 

ایران خودرو خراسان به عنوان بزرگترین مجتمع صنعتی شرق کشور و اولین خودروساز تاسیس شده توسط مهندسان ایرانی که فرآیند کامل تولید خودرو در خود جای داده بیشترین میزان اشتغالزایی را در استان به خود اختصاص داده است و بالغ بر ۳۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۱۰۰۰ نفر نیروی پیمانکار در این مجتمع صنعتی مشغول به فعالیت می باشند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در پی نشر مطالبی در برخی از شبکه‌های مجازی غیر رسمی مبنی بر اعلام عدم نیاز حدود ۱۰۰ کارگر شرکت ایران خودرو خراسان در آستانه سال جدید ، این موضوع را از مدیر منابع انسانی شرکت ایران خودرو خراسان جویا شد ، مجید خاتمی ،مدیر منابع انسانی ایران خودرو خراسان گفت: در سخت‌ترین شرایط این شرکت حامی و پشتیبان کارکنان ساعی و پرتلاش خود بوده و اشتغال ایشان را حفظ کرده است .

وی با تاکید بر اینکه در این مجتمع در راستای مسئولیتهای اجتماعی در سخت ترین شرایط با حفظ اشتغال کارکنان ٬ نسبت به بازنگری نظام مزدی کارکنان با نظارت و تایید وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اقدام کردیم .

وی افزود : ایران خودرو خراسان توانست امنیت اجتماعی و اقتصادی منطقه را رقم زده و نسبت به تامین معیشت کارکنان خود اقدام کند.

 

مدیر منابع انسانی ایران خودرو خراسان با اشاره به اینکه در اسفند ماه سال جاری براساس ارزیابی عملکرد کارکنان که به صورت فصلی انجام می شود نسبت به تقدیر و قدردانی از نیروهای ساعی و فعال خود با حضور خانواده ایشان طی مراسمی اقدام شده است گفت : البته دور از انتظار نبوده که معدود افرادیکه عملکرد شایسته ای نداشته یا بعضاً تخلفات کاری داشته اند قوانین و مقررات اداری نسبت به ایشان اعمال شود که تعداد ایشان به نسبت یک دهه گذشته در کمترین میزان بوده است.

خاتمی افزود: با سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی انجام شده در سال آتی علاوه بر رشد تولید و تنوع محصول، به منظور تحقق برنامه تولید، خود اشتغالزایی شایسته ای در پیش خواهد داشت که بر اساس سیاستهای حوزه منابع انسانی اولویت بومی گزینی را همچون گذشته در میان نیروهای آماده بکار فنی پیش بینی کرده است.

 

وی در پایان این گفتگو ، برگزاری مراسم متعدد و در حضور خانواده و تقدیر از کارکنان نمونه، حفظ و نگهداشت نیروها در سخت‌ترین شرایط تحریم، بازنگری در نظام مزد و حقوق کارکنان با نظارت و تایید وزارت کار در سال جاری، فراهم نمودن زمینه رشد و توسعه کارکنان با آموزشهای فنی و ایجاد امید در جامعه کارگری، تبدیل وضعیت بیش از ۴۰۰ نفر از کارکنان پیمانکار به قراردادی مستقیم ایران خودرو در سال ۱۴۰۰ را میتوان از سایر اقدامات این شرکت در راستای صیانت از جامعه کارگری و تلاش در جهت رشد و ارتقاء صنعت کشور دانسته است.

 

 

 

منبع:روابط عمومی ایران خودرو خراسان

اقتصادی

ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 25 09 - ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد از توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو پودر زغفران و 101 ڪارتن 9 عددی روغن یڪ ونیم ڪیلوگرمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حسین شیخی، جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد گفت : طی گشت مشترڪ با همڪاران پلیس جرائم اقتصادی و برابر بررسی های انجام شده در ڪارگاه زیر زمینی در اطراف خیابان سیلو گندم مقادیری از ڪالاهای عنوان شده از جمله زعفران و سم تقلبی در حال تولید وعرضه به بازار بود ڪه برابر دستور تعزیرات حڪومتی استان توقیف و پرونده پس از سیر روال قانونی به تعزیرات حڪومتی ارسال می شود.

شیخی بیان ڪرد : در راستای مبارزه بی امان با قاچاق ڪالا ، احتڪار و توزیع در خارج از شبڪه ،بازرسی و نظارت به شکل مستمر در حال انجام می باشد .

وی اشاره کرد : شهروندان می توانند خبرهای خود را در باره احتڪار، تقلب، گرانفروشی و عرضه خارج از شبڪه با شماره پیامڪ 3000765555 و یا شماره تماس 124 اعلام کنند.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

منتشر شده

در

photo 2022 05 05 09 59 59 - خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : بر اثر بارش تگرگ در روزهای اخیر بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب خسارت وارد شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب افزود: این خسارات به باغات پسته ، گندم جو و انگور شهرستان وارد کرده است .

وی ادامه داد: درمجموع هزار هکتار از مزارع و باغات شهرستان خوشاب بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بر اثر تگرگ خسارت دیده است .

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تنها ۵ درصد از مزارع و باغات شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی هستند از عدم توجه کشاورزان به پوشش بیمه‌ای مزارع و باغات خود انتقاد کرد و گفت : متاسفانه پرداخت هرگونه خسارت به کشاورزان صرفا از طریق بیمه امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه هر ساله بارش تگرگ خسارت قابل توجهی را به باغات و مزارع شهرستان وارد می سازد گفت : استفاده از دستگاه های ضد تگرگ نیز می‌توانست خسارت وارده را به صفر برساند که علی رغم پرداخت تسهيلات خرید دستگاه های ضد تگرگ، این موضوع نیزمورد بی توجهی قرار گرفته است .

مدیر جهاد کشاورزی درپایان گفت: برآورد خسارت وارده به بخش کشاورزی شهرستان به مراجع ذیربط گزارش گردیده است که امیدواریم اعتبارات لازم برای جبران خسارات وارده درنظرگرفته شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 04 13 55 42 - ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از ڪشف ۲۴ تن روغن سرخ ڪردنی ، ۱۳ تن روغن ڪره ای مخصوص قنادی ، ۳ تن روغن صاف قنادی و ۱ تن آرد نول صنف قنادان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید علی اڪبر نصری سرآسیا، رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

گفت : 1500حلب16 ڪیلویی روغن سرخ ڪردنی، 1300ڪارتن روغن ڪره ای مخصوص قنادی 10 ڪیلویی و 192حلب ۱۶ ڪیلویی روغن صاف قنادی و ۲۰۰ڪیسه ۵۰ ڪیلویی آرد نول صنف قنادان از چند انبار ڪشف وضبط و انبارها جهت بررسی پلمپ شد .

سید علی اکبر نصری سرآسیا بیان کرد : این محموله با همڪاری بازرسان جهاد و اطلاعات سپاه در مصلی مورد پایش و شناسایی و پلمپ قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم با اداره تعزیرات حڪومتی خراسان رضوی ڪالاهای احتڪار شده با نرخ مصوب در اختیار مصرف ڪنندگان قرار می گیرد .

وی گفت : قیمت این محصولات در بازار به قیمت یڪ میلیارد و چهارصد میلیون تومان می باشد .

وی با اشاره به پلمپ محل ذخیره روغن‌های مڪشوفه احتڪاری باهمڪاری اطلاعات سپاه اضافه ڪرد: در این راستا متهمین دستگیر و باتشڪیل پرونده مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قانونی و احتڪار ڪالاهای اساسی و مورد نیاز، به مدافعان امنیت غذایی در جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد اطلاع دهند ویا به شماره پیامڪ ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ و یا شماره تماس ۱۲۴ شڪایت و گزارشات خود را در میان بگذارند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها