با ما همراه باشید

سلامت

جشنواره خدمت با پایه ارزیابی خدمات سازمان به شهروندان

منتشر شده

در

photo 2022 11 05 16 27 10 - جشنواره خدمت با پایه ارزیابی خدمات سازمان به شهروندان

 

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت : در راستای افزایش سطح کیفیت در خدمت رسانی بازارهای میوه و تره بار و مراکز عرضه ارزاق عمومی شهرداری مشهد، جشنواره خدمت برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد جواد مشیری،مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت:

در راستای افزایش سطح کیفیت در خدمت رسانی بازارهای میوه و تره بار و مراکز عرضه ارزاق عمومی شهرداری مشهد، جشنواره خدمت برگزار می شود،تا شهروندان با اعلام نظر و پاسخ به چند سوال در خصوص کیفیت محصولات و خدمات در مراکز عرضه ارزاق عمومی، نحوه برخورد با مشتری ، نظافت ، قیمت گذاری و تنوع محصولات به ارزیابی خدمات انجام شده در این حوزه بپردازیم.

مشیری با بیان این خبر افزود: ملاک ارزیابی برای تمدید قرارداد با بهره برداران این مراکز عرضه ، نتایج این جشنواره است.

وی  گفت: چنانچه واحدی در پایان این جشنواره حائز حداقل شرایط نباشد قرارداد وی تمدید نخواهد شد. لذا شایسته است بهره برداران این مراکز نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند .

مشیری از شهروندان عزیز خواست تا در راستای ارتقاء سطح خدمات و همچنین بهبود انجام وظایف این سازمان در این جشنواره حضور جدی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد در پایان افزود: مراکزی که بالاترین امتیاز را دریافت کنند از طرف سازمان مورد تشویق قرار خواهند گرفت. همچنین جهت افزایش حجم مشارکت شهروندان در این جشنواره به قید قرعه جوائزی به این عزیزان اهدا می شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی مشهد

سلامت

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی انجام شد؛ چمن مصنوعی هنرستان امام علی(ع) شهرستان تایباد افتتاح شد

منتشر شده

در

photo 2023 02 05 20 41 15 - با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی انجام شد؛  چمن مصنوعی هنرستان امام علی(ع) شهرستان تایباد افتتاح شد

 

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و انقلاب اسلامی ، با حضور شوشتری مدیرکل آموزش و پرورش و هیئت همراه ، دونده فرماندار شهرستان ،امام جمعه اهل سنت، مدیر آموزش و پرورش و مسئولین ادارات تایباد ، چمن مصنوعی هنرستان امام علی(ع) این شهرستان افتتاح شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، این فضا با همراهی و تخصیص اعتبار اداره کل آموزش و پرورش در راستای طرح شهید سلیمانی و توسعه فضاهای ورزشی و با همکاری آموزشگاه و خیرین نیک اندیش و با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال افتتاح شد.

 

شوشتری مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: از همکاری های شورا، شهرداری و دستگاه های اجرایی و مردم تایباد در ساخت این مجموعه و دیگر برنامه های آموزش و پرورش تقدیر می کنیم.

 

وی افزود : ما برای فرزندان خود به دنبال ایجاد محیط بانشاطی هستیم، در استان امکانات حداقلی وجود دارد اما از نظر استانداردهای استخر و زمین چمن در اندازه مورد نیاز نیست.

 

وی تاکید کرد: امسال برای اولین بار ایجاد زمین های چمن دانش آموزی دو برابر شد و ۱۸ زمین در دهه فجر بهره برداری شد.

 

شوشتری عنوان کرد: استخر دانش آموزی را به زودی پیگیری می کنیم تا با همکاری نوسازی وضعیت آن را مشخص کنیم، راه اندازی استخر هزینه بسیار زیادی دارد اما با شروع فعالیت، درآمدزا است.

 

محمود افکن پور، مدیر آموزش و پرورش شهرستان  بیان کرد: این زمین چمن در استان کم نظیر است و با بودجه ۱۵۰ میلیون آغاز شد، اما در ادامه شهرداری، شورای اسلامی، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، اداره ورزش و جوانان و شرکت برق شهرستان نیز کمک کردند.

 

منبع:روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی

ادامه مطلب

اقتصادی

مشهد رتبه اول فعالیت صنایع تبدیلی استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

674415 980 - مشهد رتبه اول فعالیت صنایع تبدیلی استان خراسان رضوی

 

 

مدیرجهادکشاورزی مشهد گفت: مشهد رتبه اول را درفعالیت صنایع تبدیلی دارد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد میری دیسفانی، مدیرجهادکشاورزی مشهد درنشست خبری پروژه های دهه فجر افزود: مشهد رتبه اول در فعالیت صنایع تبدیلی دارد که تا کنون ۳۳ واحد جواز تاسیس صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای فعالان در عرصه صنایع تبدیلی به ایجاد اشتغال کمک شده و دراین بخش باعث ۶۹۸ اشتغالزایی در سال جاری شده است.

مدیرجهادکشاورزی مشهد با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در سطح استان  در بخش کشاورزی و دامپروری وجود دارد، گفت: تمرکز صنایع تبدیلی در این بخش باعث شده عمده تولیدات در شهرستان‌ها برای فرآوری به شهرستان مشهد منتقل شود.

وی افزود: ۱۱ درصد درآمد ناخالص خراسان رضوی در بخش کشاورزی و دامپروری مربوط به شهرستان مشهد است،زیرا این دو بخش اشتغال محور و درامد زا در استان است.

وی گفت:از حیث جایگاه ۱۱درصد درآمد ناخالص استان مربوط به شهرستان مشهد است. به طوریکه ۱۵درصد تولیدات در این شهرستان متمرکز شده است.

 

وی افزود: از نظر میزان بهره ور با ۴۰هزار بهره بردار، شهرستان مشهد به عنوان دومین کلانشهر کشور فعالیت دارد که این شهرستان را متمایر کرده است.

وی با بیان اینکه وجود هزارو  ۱۰۰منبع آبی در شهرستان مشهد وظیفه تامین آب بخش کشاورزی را برعهده دارند، خاطرنشان کرد: در برخی محصولات مثل سبزی، سیفی جات مثل پیاز، ذرت علوفه ای و گوجه فرهنگی  حائز رتبه اول تا سوم کرده است.

مدیرجهاد کشاورزی مشهد افزود : در تولید گندم وضعیت مطلوبی داریم. محصول باغی مثل هلو و محصولات گلخانه‌ای، سالن پرورش قارچ دارای رتبه هستیم.

 

میری دیسفانی، مهمترین سیاست  جهادکشاورزی مشهد را در استان امنیت غذایی به عنوان بخش خود کفا مطرح کرد و گفت: افزایش بهره وری از منابع موجود ورود شیوه‌ها و تکنیک‌های جدید، ارتقای سطح دانش بهره بردار‌ها از جمله سیاست‌های کاری ما است.

 

وی خاطرنشان کرد: کاهش شدید ذخایر ابی، و‌خشکسالی، محدودیت اراضی به دلیل خرد شدن اراضی، تورم و افزایش ارزش زمین، افزایش جمعیت و‌حاشیه نشینی در این منطقه، گرانی نهاده‌ها به عنوان محدودیت‌ها در بخش کشاورزی شهرستان است؛ که توجیه پذیر بودن سایر شغل‌ها نسبت به کشاورزی باعث فرار سرمایه از این بخش شده است.

 

وی  از افزایش رشد گلخانه‌های کوچک مقیاس در بخش محصولات باغی خبرداد که منجر به ایجاد مشاغل خانگی به  ۱۲۰ فقره در سطح ۳۶ هزار متر مربع شده است.

 

مدیرجهاد کشاورزی مشهد گفت: گلخانه‌هایی با مقیاس ۳۰۰ متر مربع در اراضی که متعلق به خود بهره بردار است باکمک تسهیلات بانکی، کمیته امداد و صندوق کارآفرین با هدف کاشت محصولات گیاهی آپارتمانی داده شده است.

 

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: سایبان دار کردن باغات سطح شهرستان مشهد به میزان ۵ هکتاراز عمده اقدامات خوبی است که در این بخش انجام شده است؛ که با هدف حفظ ازعوامل جوی و سایر آفات گیاهی در دستور کار قرار گرفته است.

 

 مشهد رتبه اول تولید ماهی های زینتی در استان

مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: خراسان رضوی با ۱۱۷ واحد فعال در بخش شیلات رتبه پنجم در تولید شیلات در کشور دارد؛ که از این میزان ۱۱۷ واحد استخر ۳۶ استخر تولید ماهی‌های سردابی با تولید ۶۰۰ تن تعلق دارد که ۸۱ واحد هم مربوط به استخر‌های گرمابی با تولید ۱۰۰ تن در سال تعلق دارد.

وی افزود:  ماهی‌های زینتی هم ۴۰ واحد مجوز دارند که با تولید ۶ میلیون و ۹۰۰ قطعه در سال مشهد رتبه اول را در استان به خود اختصاص داده است .

 

مدیر جهاد کشاورزی مشهد  با بیان اینکه  مشهد صادرکننده ماهی‌های زینتی به برخی نقاط کشوراست اظهارکرد: تولید گیاهان آبزی از دیگر اقدامت تولید کنندگان ما در این حوزه است که نزدیک به ۳۷ هزار شاخه تولید گیاه آبزی داریم.

 

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی همزمان با دهه فجربا بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار

منتشر شده

در

photo 2023 02 05 19 50 19 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی همزمان با دهه فجربا بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افتتاح پروژه های عمرانی ئانشگاه علوم پزشکی همزمان با دهه فجرو بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار خبرداد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد کیانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست خبری اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه به ‌مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: ۱۸ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی خراسان رضوی ، به شکل ویدئو کنفرانس و همزمان در مشهد با بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

کیانی افزود: مشهد مقدس با وجود بارگاه منور حرم امام رضا (ع ) سالانه با حجم بالایی از زائران ایرانی و غیر ایرانی روبروست و هدف ما افزایش سطح کمی و کیفی خدمات در دسترس است.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر افتتاح بیمارستان ولایت را داشتیم ، گفت: بیمارستان‌های ۵۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) جاده سرخس و بیمارستان در حال ساخت است و بیمارستان اعصاب و روان در مشهد تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت داشته و بیمارستان گلبهار هم از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی برخوردار است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه بزرگترین پروژه آموزشی دانشگاهی با مساحت ۱۷ هزار مترمربع در اسفند ماه امسال افتتاح می‌شود،افزود: بخشی از پروژه‌ها با اعتبار دولتی و بخشی دیگر با حمایت‌های خیران نیک‌اندیش حوزه سلامت ساخته شده است.

کیانی با اشاره به توریسم سلامت خاطرنشان کرد: توسعه همکاری‌های حوزه بین‌الملل با کشورهای عراق، افغانستان، لبنان، ترکمنستان و تاجیکستان، حضور پررنگ در مسیر خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران بوده است.

همچنین سید جواد حسینی ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بهره برداری از ۱۸ مرکز خدمات جامع سلامت در راستای ارتقا و توسعه خدمات بهداشتی، درمانی و گسترش عدالت در مناطق تحت پوشش این دانشگاه انجام شد تا ظرفیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران امام رضا(ع) افزایش پیدا کند.

وی افزود: ۱۳ طرح از مراکز خدمات جامع بهره برداری شده در مشهد و پنج طرح در شهرستان‌های خواف، سرخس، گلبهار، کاشمر و قوچان خراسان رضوی در مجموع با زیر بنای هفت هزار متر مربع امروز به بهره برداری می‌رسد.

حسینی خاطرنشان کرد: امروزمراکز خدمات جامع سلامت شهری “الهیه، سرافرازان، شهید قاسم سلیمانی، مراکز خدمات جامع سلامت روستایی جنگی، منزل‌آباد، کشف، پایگاه‌های سلامت دکتر حسابی، کوشش، سینا، قائم و حجاب، واحد هاری و آزمایشگاه مرکز حضرت الزهرا(س) در مراکز بهداشت مشهد یک، مشهد پنج و ثامن” به بهره برداری رسید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: همچنین خانه بهداشت شوریچه در سرخس و ستاد مرکز بهداشت گلبهار، مرکز خدمات سلامت شهرستان های کاشمر و قوچان، تجهیز و افتتاح شد.

حسینی افزود: با اجرای این طرحها، حدود ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی مناسب همچون خدمات پزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت محیط و آزمایشگاهی قرار گرفتند.

همچنین، مجید غیور مبرهن،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: پژوهشگاه ۱۲ هزار متری این دانشگاه اکنون در حال ساخت است که فاز نخست آن با هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت :درنظرداریم متراژ این فضا را به ۱۷ هزار مترمربع افزایش دهیم که امیدواریم مورد موافقت شورای گسترش قراربگیرد.

غیور مبرهن با اشاره به اینکه راه‌اندازی مرکز یونسکو اقدام شاخص دیگر حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های پژوهشی، افزایش فضای مفید پارک علم و فناوری سلامت مشهد و راه‌اندازی مرکز سلول ‌درمانی و اتاق تمیز از این جمله است.

 

وی خاطر نشان کرد: تفاهم‌نامه‌های همکاری با کشورهای عراق، تاجیکستان، ترکمنستان، لبنان، ایتالیا، آلمان، غنا، نیجریه و دیگر کشورها را از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

همچنین، ابوالفضل خواجوی‌راد،معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: با ضرورت توسعه دولت الکترونیک، سامانه‌های جماع آموزشی را در دانشگاه راه‌اندازی شد که مهم‌ترین برنامه آموزشی ما در بستر الکترونیک، سامانه «تریاژ در بحران» است .

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات مؤثر، ارتباط صنعت با دانشگاه در حوزه مهارت‌های بالینی قرارداد‌های خوبی با شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد شده و در حال استفاده از محصولات مختلف تولید داخل هستیم.

شبنم مقدم

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب

برترین ها