با ما همراه باشید

سلامت

جمع آوری 8 هزار انشعاب غیرمجاز در مشهد؛ هدف گذاری شده است

منتشر شده

در

photo 2022 06 21 21 13 43 - جمع آوری 8 هزار انشعاب غیرمجاز در مشهد؛ هدف گذاری شده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد از هدفگذاری برای شناسایی، جمع آوری و تعیین تکلیف 8 هزار انشعاب غیرمجاز آب در مشهد برای سال جاری خبر داد .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین اسماعیلیان،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اعلام این خبر افزود: انشعابات غیرمجاز در شرایط کم آبی منجر به برهم خوردن توازن و عدم اجرای عدالت در آبرسانی به خصوص در مناطق روستایی می شود.

 

وی اظهار کرد: برخورد با انشعابات غیرمجاز به صورت جدی در دستور کار شرکت است و با پیگیری حقوقی و حمایت دستگاه قضا، احکام بازدارنده ای برای متخلفان صادر می شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد تصریح کرد: انشعابات غیرمجاز علاوه بر وارد کردن خسارت به تاسیسات شرکت و خطوط انتقال، تهدیدی برای بهداشت و سلامت افراد است؛ از این رو متخلفان علاوه بر جریمه ممکن است به حبس نیز محکوم شوند.

 

اسماعیلیان افزود: از آنجایی که انشعابات غیرمجاز در مسیر خط انتقال آب به مشهد و بیشتر متعلق به باغ ویلاها هستند لذا شهروندان در زمان خرید یک ملک باید برای اطمینان از مجاز بودن انشعاب آب آن، از شرکت آب و فاضلاب مشهد استعلام اخذ کنند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: طی روزهای گذشته با همراهی دستگاه قضایی، انشعاب غیرمجازی در شهرستان گلبهار کشف شد که 15 باغ ویلا از آن تغذیه می شدند.

 

اسماعیلیان گفت: انشعابات غیرمجاز موضوع مستمری است که همواره وجود دارد و ریشه این انشعابات به عواملی نظیر ساخت و ساز غیرمجاز و محدودیت های قانونی برای واگذاری انشعابات مصارف زیاد ؛ بازمی گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد

 

 

 

سلامت

یک روز در هفته پیست دوچرخه سواری ثامن را در اختیار بانوان ورزشکار دوچرخه سوار قرار می دهیم

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 51 - یک روز در هفته پیست دوچرخه سواری ثامن را در اختیار بانوان ورزشکار دوچرخه سوار قرار می دهیم

 

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان  خراسان رضوی گفت: یک روز در هفته پیست دوچرخه سواری ثامن را در اختیار بانوان ورزشکار دوچرخه سوار قرار می دهیم و سرویس ایاب و ذهاب این ورزشکاران را نیز رایگان برنامه ریزی می کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید علی اکبر هاشمی جواهری،سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان  خراسان رضوی این استان را مهد و ظرفیت رشته های مختلف ورزشی دانست و اظهار داشت: دوچرخه سواری علاوه بر سطح حرفه ای در بخش همگانی نیز ارتقا پیدا کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه در لیگ والیبال برتر امسال یک تیم بعد از مدت ها از خراسان رضوی حضور دارد، اضافه کرد: استان ما در رشته های مختلف از جمله کشتی، ورزش زورخانه ای و … ملی پوش دارد و این نشان از ظرفیت بالای ورزشکاران در خراسان رضوی است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان  خراسان رضوی

 

 

 

ادامه مطلب

سلامت

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد در بازدید از بیمارستان ناظران: با تمام توان برای حل مشکلات این بیمارستان تلاش می کنیم

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 10 25 - رییس سازمان نظام پزشکی مشهد در بازدید از بیمارستان ناظران: با تمام توان برای حل مشکلات این بیمارستان تلاش می کنیم

 

 

علیرضا صداقت، رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد همراه با  مسعود زحمتکش مدیر روابط عمومی و خانم دکتر میرزایی معاونت آموزش فنی سازمان نظام پزشکی مشهد از بیمارستان ناظران بازدید کردند و از نزدیک در جریان تلاش های کادر درمان و مسائل و مشکلات این بیمارستان قرار گرفتند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،در طی این بازدید حمید مستشاری، رئیس هیئت مدیره، افراسیابی مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، خانی رئیس بیمارستان ناظران و  پیله ور، مدیر و مسئول فنی این بیمارستان حضور داشتند که با بیان تاریخچه از نحوه شکل گیری و خدمات ارائه شده توسط انجمن به مشکلات مرکز رادیوتراپی و انکولوژی رضا و بیمارستان ناظران در خصوص حذف ارز دولتی برای واردات تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز در بخش های مختلف پزشکی، نگرانی از افزایش قیمت دارو و احتمال حذف ارز ترجیحی آن که باعث چندین برابر شدن مشکلات بیماران سرطانی خواهد شد، اشاره داشتند .

 

صداقت در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از زحمات انجمن و خدمات ارائه شده در بیمارستان ناظران و مرکزرادیوتراپی و انکولوژی رضا، افزود: هدف از این بازدیدها این است که بیمارستان‌ها و کادر درمان، سازمان نظام پزشکی را از خود بدانند و بتوانیم در مشارکت با هم در راه رفع مشکلات گام برداریم.

 

وی تاکید کرد: حداکثر تلاش و توان خود را برای حل مشکلات بیمارستان و انجمن به کار می گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی بیمارستان ناظران

 

 

ادامه مطلب

اقتصادی

ایجاد جامعه سالم و ساختن بستر مناسب تولید و اشتغال با گسترش فرهنگ مصرف آبزیان امکان پذیر است

منتشر شده

در

photo 2022 06 20 11 50 09 - ایجاد جامعه سالم و ساختن بستر مناسب تولید و اشتغال با گسترش فرهنگ مصرف آبزیان امکان پذیر است

دربازدید مدیرشیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از اماکن پرورش آبزیان کاشمر بر گسترش فرهنگ مصرف آبزیان تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران مجید طاهر پور، مدیرشیلات و آبزیان سازمان در حاشیه بازدید از استخرها و اماکن پرورش ماهی کاشمر گفت:در حال حاضر و در دنیای امروزی پرورش ماهی و آبزیان یک صنعت و یک علم است لذا ما نیز باید به سمت پرورش علمی و مطابق با صنعت روز دنیا حرکت کنیم.

طاهر پور بر پرورش ماهی درمکان های بسته و محصور تأکید کرد و افزود:امروزه صنعت تولید ماهی به سمت پرورش در اماکن بسته و محصور پیش می رود که از مهمترین مزایای این نوع پرورش می توان به کاهش چشمگیر مصرف آب و جلوگیری از بیماری ها اشاره کرد.

احمدرضا محمودی مقدم معاون فنی جهاد کشاورزی کاشمر نیز در ادامه گفت:یکی از راه کارهای حفظ سلامت غذایی جامعه گسترش فرهنگ مصرف آبزیان است لذا افزایش و توسعه مصرف آبزیان علاوه بر کمک به ایجاد جامعه سالم و شاداب ،بستری مناسب برای تولید،اشتغال و امنیت غذایی محسوب می شود.

وی برتحقیق و کشف افراد مستعد شهرستان در بخش پرورش ماهی و شناخت و ایجاد مراکزحد واسط تأکید کرد و افزود:با توجه به َمصرف پایین آبزیان در بین مردم می توان با برگزاری دوره های آموزش روش های مختلف طبخ مصرف ماهی را گسترش داد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی کاشمر

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها