با ما همراه باشید

اقتصادی

خبرخوش مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی: ۸۵ کارگاه تولیدی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تا پایان سال به بهره برداری می رسد

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 16 59 12 - خبرخوش مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی:  ۸۵ کارگاه تولیدی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تا پایان سال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی از بهره‌برداری از ۸۵ کارگاه تولیدی با مساحت ۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ متر مربع تا پایان سال در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی بهرامی‌زاده، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در نشست خبری گفت: استان خراسان رضوی ۲۹ شهرک صنعتی و ۲۱ ناحیه صنعتی مصوب دارد ودارای مصوبه قانونی برای ایجاد ۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی هستیم.

 

وی با بیان اینکه این تعداد ۲۶ شهرک و ۱۴ ناحیه فعال هستند افزود: واگذاری زمین برای ایجاد صنایع در حال انجام است و مراحل تملک چهار ناحیه صنعتی انجام شده است.

بهرامی زاده گفت: دو مورد از شهرکهای جدید در نیشابور قرار دارند و شهرک صنعتی بیزه و زاوه و سرولایت و گرماب نیز در دستور کار هستند.

وی افزود: پیش بینی می‌کنیم که واگذاری زمین یکی از این ۴ ناحیه صنعتی یعنی بیزه و زاوه، در پایان سال جاری انجام شود. دو ناحیه صنعتی دیگر نیشابور تا ۶ ماه اول سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی از توسعه شهرک صنعتی خیام در نیشابور خبرداد و گفت: منتظر تاییدیه منابع طبیعی هستیم تا توسعه شهرک صنعتی خیام را آغاز کنیم.

 

بهرامی‌زاده درباره تنوع و تعدد شهرک‌ها در شهرستان‌های مختلف خاطرنشان کرد: اقداماتی برای تخصصی شدن شهرک‌های صنعتی بسته به ظرفیت‌ها و مزیت‌های هر منطقه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: ۸۵ کارگاه تولیدی با مساحت ۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ متر مربع ایجاد و واگذاری شده و پیش‌بینی ما این است که این ۸۵ کارگاه تولیدی تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

 

بهرامی زاده گفت : واگذاری ۵۱۱ کارگاه تولیدی دیگر در دستور کار قرار دارد که از این تعداد ۴۳ کارگاه مربوط به شهرک صنعتی خیام است. مراحل اخذ مجوز و تاییدیه محیط زیست ۵۱۱ کارگاه در حال پیگیری است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان درباره واحدهای راکد از آسیب کرونا افزود: مشکل عمده واحدهای صنعتی راکد کمبود نقدینگی و جذب سرمایه‌گذار و حل مشکلات بانکی است.

 

وی افزود: در سال گذشته ۱۰۵ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشتند و امسال نیز پایش از سه هفته قبل در استان شروع شده است.

 

وی گفت : شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان متولی پایش ۳۰۴ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی و۵۲۳ واحد در خارج‌ از شهرک‌های صنعتی است در این زمینه ۸۰ درصد پیشرفت داشتیم.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی درباره زیرساخت‌های مخابراتی در نیشابوخاطر نشان کرد: یک نامه به تامین کنندگان اینترنت پرسرعت زده‌ایم و اعلام آمادگی کردیم که هرجایی اپراتورهای مخابراتی نیاز به زمین برای ایجاد دکل مخابراتی دارند، زمین مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار بدهیم.

 

بهرامی‌زاده درباره تامین برق در ناحیه‌های صنعتی گفت: برای تامین برق در برخی از حوزه‌های صنعتی مشکلات حادی داشتیم و نیاز برقی واحدهای تولیدی را نمی‌توانستیم تامین کنیم و از طرفی به عنوان شرکت شهرک‌های صنعتی متولی تامین برق از درب شهرک به داخل شهرک هستیم و هزینه‌هایی که در بیرون شهرک هستند، قانونا امکان‌پذیر نیست.

 

وی گفت : مدل مشارکتی در استان رسیده ایم که در قالب این مدل ۴۰ درصد هزینه‌های انتقال توسط شرکت برق منطقه‌ای استان و ۴۵ درصد را شرکت شهرک‌های صنعتی و ۱۵ درصد از محل تامین اعتبارات استانی توسط سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان تامین شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای در شهرک‌های صنعتی استان که در آن مشکل حاد تامین برق وجود داشت، گفت: در شهرک صنعتی قوچان ۲، شهرک صنعتی مشهد ۵ و شهرک صنعتی کلات، شهرک صنعتی گناباد، ناحیه صنعتی داورزن و ناحیه صنعتی میان جلگه نیشابور مواردی بودند که مشکلات حاد برق در استان داشتند. این تفاهم نامه‌ها ابلاغ شده است و شرکت برق منطقه‌ای استان نسبت به انتخاب پیمانکار و اجرای طرح اقدام می کند.

 

بهرامی‌زاده درباره تامین آب برای صنایع آب‌بند گفت: برای برای تامین آب شهرک صنعتی خیام با اهالی منطقه به یک مدل تواقفی رسیده‌ایم و همکاران در حوزه محیط زیست هم این مدل را تایید کردند که این مدل را برای شهرک صنعتی مشهد۵ نیز پیگیری می‌کنیم تا اجرا و راه اندازی شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تامین زیرساخت‌های آب، برق و گاز و مخابراتی وظیفه خود می‌دانیم که این موارد را تامین کنیم.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی درباره تامین برق با ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی گفت : مدل توافقی بین وزارت صمت و وزارت نیرو به امضاء مدیران رسیده است.

 

وی افزود: در حوزه تامین برق با مشارکت بخش خصوصی و ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در شهرک‌های صنعتی، حرکتی را با انجمن مدیران صنایع استان و شرکت‌های توانمند در حوزه تامین برق در استان و با برگزاری جلساتی، آغاز کردیم .

 

بهرامی زاده گفت : طرح پیشنهادی را توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در دانشگاه فردوسی پیاده سازی کنیم و بعد از اینکه این طرح به تایید رسید، در همه شهرک‌های صنعتی کشور این مدل و طرح مشارکت بخش خصوصی در تامین زیرساخت‌های انرژی به بهره برداری می رسد.

 

بهرامی‌زاده درباره با فعالیت ماینرها و رمزارزها گفت : برای ادامه فعالیت‌های رمزارزها و ماینرهای دارای مجوز، دستورالعملی از مرکز ابلاغ نشده است و تا ابلاغ این دستورالعمل اجازه فعالیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود ندارد. هرگونه فعالیت در نواحی و شهرک‌های صنعتی تخلف است وبرخورد قانونی صورت می‌گیرد.

 

شبنم مقدم

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها