با ما همراه باشید

عمرانی

خرید 54 پلاک در مسیر اجرای پروژه های عمرانی منطقه ثامن به ارزش حدود 1800 میلیارد ریال

منتشر شده

در

photo 2022 05 23 18 14 09 - خرید 54 پلاک در مسیر اجرای پروژه های عمرانی منطقه ثامن به ارزش حدود 1800 میلیارد ریال

مدیر املاک شهرداری منطقه ثامن اقدامات و عملکرد یکسال اخیر این حوزه را درباره تملک پلاکهای بافت پیرامونی حرم رضوی گفت:خرید 54 پلاک در مسیر اجرای پروژه های عمرانی منطقه ثامن به ارزش حدود 1800 میلیارد ریال انجام شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مصطفی مولوی، مدیر املاک شهرداری منطقه ثامن با اشاره به اینکه در اجرای طرح حریم رضوی مجموعه هایی تحت عنوان فضاهای عمومی شامل خیابان ها، معابر، ره باغ ها و بوستان ها و فضای سبز و … که کاربری عام المنفعه دارند و در راستای افزایش رفاه شهری برای شهروندان شهر امام مهربانی ها و زائرین بارگاه منور رضوی ایجاد می شوند، پیش بینی شده که به طور طبیعی در بسیاری از موارد با توجه به توسعه این فضاها اجرای آن ها مستلزم خرید املاک در مسیر از مالکان و ذی نفعان آن ها است.

 

مولوی افزود: از ابتدای اجرای طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی نیز همواره سعی شده است که این اقدام با رضایت کامل طرفین قراردادها و جنبه احقاق حقوق عامه شهر و شهروندان انجام شود که بر همین اساس ملاک عمل نیز بر اساس اعلام نظر هیئت کارشناسی سه نفره( یک نفر کارشناس رسمی دادگستری به نمایندگی از طرف شهرداری، یک کارشناس به طرفیت مالک یا مالکان و یک کارشناس مرضی الطرفین) بوده است تا علاوه بر به حداقل رساندن موضوع تفاوت قیمت ها و تاثیر نوسانات بازار ملک، رعایت حداکثری حقوق شهروندان اجرا شود.

 

وی ادامه داد: ضمن اینکه شهرداری تا سقف 15% علاوه بر قیمت ملک به عنوان ممر اعاشه مالک (موضوع تبصره 1 ماده 5 لایحه قانونی نحوه خرید و تملکاراضی و املاک …) در راستای اخذ رضایت هرچه بیشتر به مالکان پرداخت می کند.

 

مدیر املاک منطقه ثامن اظهار کرد: از ابتدای سال 1400 تا کنون و پس از ابلاغ طرح حریم رضوی که اجرای فضاهای عمومی و زیرساخت های شهری در محدوده پیرامون حرم مطهر توسط شهرداری منطقه ثامن تسریع یافته، مواردی از املاک که در تعارض با مسیر اچرای پروژه های یاد شده قرار دارند، نسبت به خرید آن ها توسط اداره املاک منطقه اقدام شده است.

 

مولوی گفت: منابع خرید این اراضی و املاک از سه حوزه منابع مالی شهرداری ، اوراق بهادار تخصیص یافته جهت اجرای پروژه های شهری ، و یا هزینه سرمایه گذارانی که بخشی از یا تمام پلاک معارض در مسیر اجرای پروژه آن ها قرار گرفته، تامین می شود و افزود: طی سال 1400 تعداد 54 پلاک با مساحت تقریبی 70 هزار مترمربع با شرایط یاد شده و به ارزش حدودی 1800 میلیارد ریال در 4 قطاع محدوده اجرایی طرح، خریداری شده است.

 

وی تصریح کرد: بخشی از این رقم به میزان 730 میلیارد ریال بصورت معوض و تهاتر ملک و در حدود 1070 میلیارد ریال آن نیز از محل منابع نقدی اشاره شده پرداخت شده است.

 

مدیر املاک شهرداری منطقه ثامن خاطر نشان کرد: نکته بسیار حائز اهمیتی که در موضوع خرید املاک در منطقه ثامن در اولویت اول قرار دارد، تأکید بر ماندگاری ساکنین بافت پیرامون حرم مطهررضوی در منطقه است، که در این خصوص عموما در مذاکرات اولیه با مالکان این قبیل از املاک، نسبت به معرفی پلاک های معوض در اختیار شهرداری اقدام می شود و در وحله بعد در صورت عدم تمایل مالک بر انجام تهاتر با این موارد، نسبت به خرید نقدی اقدام می شود.

 

وی گفت:نکته بسیار حائز اهمیتی که در موضوع خرید املاک در منطقه ثامن در اولویت اول قرار دارد، تأکید بر ماندگاری ساکنین بافت پیرامون حرم مطهررضوی در منطقه، با انجام معاوضه با املاک متعلق به شهرداری دراین بافت است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها