با ما همراه باشید

عمرانی

خیرین مدرسه ساز با حضور در بخش دانش بنیان در تولید و اشتغال مملکت مشارکت دارند

منتشر شده

در

photo 2022 03 30 23 43 50 - خیرین مدرسه ساز با حضور در بخش دانش بنیان در تولید و اشتغال مملکت مشارکت دارند

وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی گفت: خیرین مدرسه ساز با حضور در بخش دانش بنیان در تولید و اشتغال مملکت مشارکت دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در سفر به مشهد مقدس در جمع خیرین مدرسه ساز حاضر شد.

وی در این نشست گفت: مقام رهبری نام امسال را سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین عنوان کردند که با دانش بنیان می توان هم تولید و هم اشتغال داشت.

وی افزود: در حوزه دانش بنیان نرخ بازگشت سرمایه به 30 درصد خواهد رسید، کشاورزی 50 درصد و خدمات به 100 درصد خواهد رسید و شما با کاری که انجام می دهید درتولید و اشتغال مملکت مشارکت دارید.

وی گفت: اثر کارهای خیریه به عنوان بخش سوم اقتصاد در جهان مورد بررسی قرار گرفته است که 15 درصد در اقتصاد و 8 درصد در حوزه تولید ناخالص داخلی نقش دارد و اگر بخواهیم آماری ارائه دهیم شاید سرآمد جهان باشیم و این برکت زندگی در نظام جمهوری اسلامی است.

وی خطاب به خیرین مدرسه ساز گفت: شما شریک 49 درصدی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستید و دغدغه هایی دارید و ما موظف به پیگیری هستیم و در بودجه سال 1401 اولویت با مدارس خیرساز است.

نوری گفت: ما از ائمه اطهار(ع) یاد گرفتیم و در واقع اسلام بنای خیر را گذاشت و باید پیگیری کنیم و در راستای دغدغه مندی خیرین می توان از حضور شرکت های دانش بنیان بهره مند شد و خوشبختانه نهادهای بسیاری پای کار آمده اند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مهمترین اقدامات این نهاد آموزشی گفت: دو کار مهمی که بعد از جنگ در آموزش و پرورش انجام شد یکی تشکیل خیرین مدرسه سازکشور و دیگر تدوین سند تحول بنیادین بوده است.

در ابتدای این جلسه غلامعلی رافتی؛ رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان گفت: مجمع خیرین در سال 77 در مشهد ایجاد شد و یک سال بعد در تهران جامعه خیرین ایجاد شد و الحمد ا… امروز در تمام کشور مجامع خیری را داریم و جوانان ما ازاین نیت خوب خیرین بهره مند شدند.

وی افزود: بین مجمع خیرین و اداره کل نوسازی تعامل بسیار خوب و ارزشمندی است که این مسئله باعث تقویت کار شده است وموفق به جذب خیرین بیشتر شدیم و امسال کتابی به همت مجمع خیرین مدرسه ساز از خیرین منتشرشده است که با همه آن ها مصاحبه شده است.

وزیر آموزش و پرورش پیش از این مراسم دبستان دخترانه عفت صفاریان طوسی با زیر بنای 750 متر مربع را در منطقه تبادکان یکی از مناطق کم برخوردار مشهد مقدس افتتاح کرد.

در این آئین رخشانی مهر؛ معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، مهندس بابایی؛ سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی، رافتی؛ رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز حضور داشتند.

عمرانی

آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 19 34 - آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

بند های خاکی یکی از مهمترین منابع ذخیره آب بشمار می‌روند که آبگیری شدن آنها در زمستان بسیار با اهمیت می باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان طی بارندگی های روزهای اخیر خبر داد .

وی با اشاره به بارندگی های خوب در روزهای اخیر از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان خبر داد و افزود :به لطف خدا این بندخاکی، در جریان بارش های بهاری سال جاری، بخصوص بارش رگباری روزهای اخیر، آبگیری شد.

 

قارزی طی بازدید از این بند با اشاره به اینکه این بند خاکی با اعتباری معادل ۱/۲ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و با حجم مخزن آبگیری ۱۴۰ هزار متر مکعب، در سال گذشته با تلاش همکاران منابع طبیعی این شهرستان به بهره برداری رسید افزود: هدف از ساخت این بند، مهار سیلاب، پیشگیری از تخریب تاسیسات زیربنایی روستاهای پایین دست و جاده مواصلاتی سبزوار – جوین، تغذیه سفره های زیرزمینی و احیای قنوات و چاه های کشاورزی منطقه، بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با آبگیری بند خاکی بید، ۵ رشته قنات و ۶ حلقه چاه کشاورزی در ۴ روستای پایین دست بهره مند گردیده و موجبات رونق کشاورزی و دامداری و افزایش درآمد خانواده های روستایی را، به ارمغان آمد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

ادامه مطلب

عمرانی

تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 18 17 - تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي:با تعيين مهلت يك ماهه، از اول تیر مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي حداكثر يك ماه است

 

بازديد سرزده معاون عمراني استانداري خراسان رضوي،  يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي و معاونان و مديران استاني از سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي انجام شد.

به گزارش، در اين جلسه كه با حضور بشير رييس، برخي از اعضاي هيات مديره و بازرسان سازمان در محل سالن جلسات تشكيل شد،  خدايي معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي ضمن قدرداني از زحمات هيات مديره در طول تصدي چند ماهه مسئوليت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ، با تاكيد بر نياز به اصلاح ، چابك سازي و پاسخگويي مطالبات و روابط داخلي در مجموعه سازمان، خواستار تسهيل فرآيندهاي مربوط به مالكان و متقاضياني شد كه با سازمان در ارتباط هستند.

 

وي با تاكيد بر نشان دادن حسن نيت نهادهاي حاكميتي و دولتي نظير استانداري در كوتاه كردن بسياري از فرآيندها و ايجاد ارتباط موثر بين سازمان ها و نهادها و وزارتخانه هاي مرتبط، خواهان برداشتن باري از دوش مردم در زمينه خدمت رساني حوزه صنعت ساختمان در شرايط حساس كنوني شد.

 

دكتر خدايي مطالبه گري جامعه مهندسي را در بطن مهندسان ضروري ارزيابي و خواهان آن شد كه هر مهندس بعنوان بدنه اي از سازمان نقش كليدي در اين بستر ايفا نمايد.

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي تسريع در اصلاح فرآيندهايي كه آسيب شناسي و در حال اقدام هست را خواستار و با تعيين مدت زمان يك ماهه از اول تیرماه 1401 ، اعلام داشت : مدت زمان ورود و خروج پرونده در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در تمامي گروه ها به حداكثر يك ماه كاهش پيدا كند.

 

دكتر خدايي كوتاه نمودن مدت زمان اين فرآيند را بسيار مهم ارزيابي و مهمترين دليل حضور خود را در اين جلسه عزم استاني جهت خدمت رساني در اين حوزه و كم كردن بار اقتصادي ناشي از طولاني شدن مراحل ساخت و تكميل پروژه ها به شهروندان و مجاوران حضرت رضا (ع) دانست.

 

يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي يك نقشه اي شدن پروژه هاي ساخت در استان را يكي از اهداف در حال پيگيري جهت كوتاه شدن فرآيند ساخت و ساز و رفت و برگشت هاي پرونده ها عنوان و با تاكيد بر تسريع فرآيندها در اداره كل راه و شهرسازي بويژه حوزه نظام مهندسي ، بروز رساني و اصلاح سامانه هاي بين سازماني را جهت بهبود و تسريع فرآيندهاي في مابين در برنامه هاي جاري را مطرح كرد.

 

بشير ، رييس سازمان نيز ضمن قدرداني از حضور مقامات استاني گزارش اجمالي از اقدامات بيان و همدلي و تلاش مضاعف تمامي اركان سازمان را با همسويي اعضا جهت احقاق اهداف مطرح شده در قانون در اين مدت موثر دانست.

 

در ادامه جلسه  افخمي گلي نايب رييس و مهاجر دبير سازمان گزارشاتي در خصوص اقدامات حوزه نهضت ملي مسكن و نحوه و مدت زمان بررسي پرونده ها در سازمان ارايه دادند.

 

 

منبع: روابط عمومي سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 16 37 09 - کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

بیش از 75 هزار مترمکعب رسوب ناشی از روانابها و سیلابهای بارندگیهای اخیر در سازه های آبخیزداری روستای سرنیش شهرستان مهارشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسن محمدزاده، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان با بیان این خبر گفت: ضمن تاکید بر نقش سازنده و با اهمیت سازه های آبخیزداری و عملکرد مثبت آنها گفت: سازه های آبخیزداری احداث شده در حوزه آبخیز روستای سرنیش علاوه بر کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب نیز 18 هزار متر مکعب رواناب و سیلاب نیز مهار شد که بانفوذ تدریجی به سفره های آب زیر زمینی موجب پایداری دبی آب رودخانه دائمی روستا و یک رشته قنات در پایین دست را فراهم آورد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد ادامه داد روستای سرنیش 400 نفر جمعیت و 4500 راس دام سبک دارد که غالب مردم از راه دامپروری و کشاورزی امرار ومعاش می نمایند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها