با ما همراه باشید

عمرانی

دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است

منتشر شده

در

photo 2021 12 23 15 24 03 - دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه متأسفانه در کشور خیلی به دانشگاه فنی حرفه‌ای توجه نشده است، بیان کرد: فکر می‌کردیم فردی که از هنرستان وارد دانشگاه می‌شود دانشجوی درجه 2 است درصورتی که اینطوری نیست زیرا 50 درصد آموزش عالی آلمان به مهارت‌ها اختصاص دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری افتصادی مشهد عمران،  محسن جهانشاهی صبح امروز در همایش علمی بتن که در آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد، گفت: باعث افتخار است که تنها آزمایشگاه مرکزی بتن را در خراسان رضوی برای استفاده کل جامعه افتتاح خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: تصور کردیم پرداختن به دانشگاه های تراز اول نظری می‌تواند مشکلات جامعه را حل کند که این نظریه غلطی است، البته دانش‌آموختگان رشته عمران در کنار مباحث تئوری در حوزه مهارتی هم توانمند شدند.

 

جهانشاهی با تاکید بر این مطلب که دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است، بیان کرد: در دانشگاه‌های نظری در بهترین حالت دانشجوی دانا تربیت می‌کنیم ولی فناوری از جنس دانایی نیست.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: صنایع موجود در صنعت کشور متعلق به سال‌های گذشته است بعد شما توقع معجزه دارید؟ بیشتر اساتید برروی مرزهای دانش حرکت می‌کنند در صورتی که بازار محصول‌ دیگری می‌خواهد.

 

وی یادآور شد: در دانشگاه های نظری مهندسی که فارغ التحصیل می‌شودو وارد بازار کار میشود  مهارت ندارد و پذیرش هم نداریم برای هیأت علمی در نتیجه مهاجرت می‌کنند پس لازم است بازتعریفی در نظام آموزشی داشته باشیم.

 

جهانشاهی با اشاره به اینکه 11 دانشگاه‌ فنی و حرفه ای در خراسان رضوی داریم و مسوولیت احداث پارک مهارتی کشور جدیدا به ما واگذار شده است، ابراز کرد: خراسان رضوی از مراکز مهم رشد در کشور هستند که دکتر حداد در این زمینه زحمت زیادی کشیده اند به همین علت مجوز آزمايشگاه مرکزی بتن به خراسان رضوی داده شد.

 

حسین بشیر، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی هم در بخشی از این همایش گفت: خوشحالم در جمع شما عزیزان هستیم در نظام مهندسی هم نیاز داریم در کارگاه ها و پروژهای ساختمانی به مسائل مهارتي توجه کنیم.

 

لازم به ذکر است در این همایش تفاهم نامه ای بین سازمان نظام مهندسی و ساختمان خراسان رضوی و دانشکده فنی شهید منتظری منعقد شد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی دانشکده فنی شهید منتظری

 

عمرانی

بازدید از پروژه های در دست ساخت شهرستان های بردسکن و خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 18 47 42 - بازدید از پروژه های در دست ساخت شهرستان های بردسکن و خلیل آباد

 

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کل کشور و حسین پور، مدیر کل نوسازی مدارس، توسعه و تجهیز خراسان رضوی، با حضور در شهرستان های بردسکن و خلیل آباد، از پروژه های در حال ساخت این شهرستان ها بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، خان محمدی به همراه حسین پور در روستای مزده شهرستان خلیل آباد نیز حضور یافت و از دو پروژه خیّرساز روستای مزده، پروژه شش کلاسه مرحوم طاوسی و پروژه پنج کلاسه مرحوم کاوسی بازدید کرد.

 

مراسم افتتاحیه دبستان دخترانه مرحوم حسن فرازمند نیز با حضور خان محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور انجام شد.

در ادامه، نشست جمع بندی سفر یک روزه معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به منطقه ترشیز بزرگ در آموزش و پرورش کاشمر با حضور مدیران آموزش و پرورش منطقه ترشیز، برگزار گردید.

در این نشست، ضمن جمع بندی تصمیمات اخذ شده در خصوص پروژه های در حال ساخت منطقه، در خصوص مشکلات به وجود آمده در پروژه های نیمه تمام بحث و تبادل نظر شد و راهکارهای عملیاتی ارائه شد.

 

 

منبع:روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی

 

ادامه مطلب

عمرانی

چاه های روستایی در خراسان رضوی به کنتورهای نسل جدید مجهز می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 18 32 57 - چاه های روستایی در خراسان رضوی به کنتورهای نسل جدید مجهز می شوند

مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون درآمد آبفا خراسان رضوی از طرح این شرکت برای تجهیز چاه های روستایی استان به کنتورهای پرتابل نسل جدید خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد سلطانی اصل با اشاره به هزار حلقه چاه در مناطق روستایی استان و برداشت 134 هزار مترمکعب آب از این منابع زیر زمینی در سال گذشته اظهار داشت: 160 چاه روستایی که 80درصد آب مشترکان روستایی را تامین کنند در فاز نخست این طرح دارای کنتور می شوند.

به گفته وی می توان منابع تامین آب شهرهای استان را 437 حلقه اعلام کرد و گفت: 95درصد چاه های شهری دارای کنتور و 95درصد چاه روستایی فاقد کنتور هستند.

به گفته وی میزان تولید چاه های بدون کنتور روستایی در حال حاضر بر اساس زمان کارکرد محاسبه می شود.

وی یکی از چالش های حوزه آب بدون درآمد در خراسان رضوی را فرسودگی 38درصد شبکه های توزیع و خطوط تولید 30 هزار کیلومتری آب اعلام کرد و افزود: اصلاح و نوسازی 20درصد شبکه های توزیع و خطوط انتقال آب چهار هزارو 380میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تامین آن با توجه به وضعیت مالی شرکت بسیار دشوار است.

سلطانی گفت: در حالیکه میزان آب بدون درآمد در این استان 34.9 درصد است هدر رفت آب 9 دهم درصد کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: هزینه رایگان مصرف کنندگان آب کمتر از 5 متر مکعب در ماه در افزایش آب بدون در آمد در استان تاثیر داشته است.

ادامه مطلب

عمرانی

نخستین اثر ثبتی خراسان مرمت شد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 18 10 17 - نخستین اثر ثبتی خراسان مرمت شد

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از مرمت بنای تاریخی بازه هور به‌عنوان نخستین اثر ثبت شده خراسان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، احسان زهره‌وندی با اعلام این خبر افزود: عملیات مرمتی در این اثر تاریخی به شیوه بازسازی سبکی شامل استحکام بخشی ایوان‌ها، مقاوم ‌سازی پی، ترمیم ترک‌ها و بندکشی دیوارهای داخلی و خارجی بوده است.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اشاره به اهمیت مرمت بنای بازه هور ادامه داد: بنای چهار طاقی بازه هور ، یک اتاق مربع شکل با چهار ستون پهن است که با سقف گنبدی پوشانده شده است.

زهره‌وندی یادآور شد: سنگی بودن این اثر تاریخی از ویژگی‌های خاص و نشان دهنده قدمت دیرینه این چهار طاقی است.

زهره‌وندی گفت: این اثر تاریخی به شماره 39 تاریخ 24 شهریور ماه 1310 خورشیدی به عنوان نخستین اثر از خراسان در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

چهار طاقی بازه هور در ۷۵ کیلومتری جنوب مشهد و در کنار جاده قدیم مشهد – تربت حیدریه در کنار روستای بازه هور قرار دارد.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها