با ما همراه باشید

عمرانی

دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است

منتشر شده

در

photo 2021 12 23 15 24 03 - دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه متأسفانه در کشور خیلی به دانشگاه فنی حرفه‌ای توجه نشده است، بیان کرد: فکر می‌کردیم فردی که از هنرستان وارد دانشگاه می‌شود دانشجوی درجه 2 است درصورتی که اینطوری نیست زیرا 50 درصد آموزش عالی آلمان به مهارت‌ها اختصاص دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری افتصادی مشهد عمران،  محسن جهانشاهی صبح امروز در همایش علمی بتن که در آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد، گفت: باعث افتخار است که تنها آزمایشگاه مرکزی بتن را در خراسان رضوی برای استفاده کل جامعه افتتاح خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: تصور کردیم پرداختن به دانشگاه های تراز اول نظری می‌تواند مشکلات جامعه را حل کند که این نظریه غلطی است، البته دانش‌آموختگان رشته عمران در کنار مباحث تئوری در حوزه مهارتی هم توانمند شدند.

 

جهانشاهی با تاکید بر این مطلب که دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است، بیان کرد: در دانشگاه‌های نظری در بهترین حالت دانشجوی دانا تربیت می‌کنیم ولی فناوری از جنس دانایی نیست.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: صنایع موجود در صنعت کشور متعلق به سال‌های گذشته است بعد شما توقع معجزه دارید؟ بیشتر اساتید برروی مرزهای دانش حرکت می‌کنند در صورتی که بازار محصول‌ دیگری می‌خواهد.

 

وی یادآور شد: در دانشگاه های نظری مهندسی که فارغ التحصیل می‌شودو وارد بازار کار میشود  مهارت ندارد و پذیرش هم نداریم برای هیأت علمی در نتیجه مهاجرت می‌کنند پس لازم است بازتعریفی در نظام آموزشی داشته باشیم.

 

جهانشاهی با اشاره به اینکه 11 دانشگاه‌ فنی و حرفه ای در خراسان رضوی داریم و مسوولیت احداث پارک مهارتی کشور جدیدا به ما واگذار شده است، ابراز کرد: خراسان رضوی از مراکز مهم رشد در کشور هستند که دکتر حداد در این زمینه زحمت زیادی کشیده اند به همین علت مجوز آزمايشگاه مرکزی بتن به خراسان رضوی داده شد.

 

حسین بشیر، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی هم در بخشی از این همایش گفت: خوشحالم در جمع شما عزیزان هستیم در نظام مهندسی هم نیاز داریم در کارگاه ها و پروژهای ساختمانی به مسائل مهارتي توجه کنیم.

 

لازم به ذکر است در این همایش تفاهم نامه ای بین سازمان نظام مهندسی و ساختمان خراسان رضوی و دانشکده فنی شهید منتظری منعقد شد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی دانشکده فنی شهید منتظری

 

اجتماعی

در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 08 16 - در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

بدنبال بارندگیهای اخیر در شهرستان گناباد بخش مهمی از روانابهای سطحی بوسیله سازه های آبخیزداری کنترل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد رضا نخعی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد با بیان این خبر گفت : در پی بارندگی های اخیر سد سنگ و ملاتی گوهردشت با حجم بیش از 6000 مترمکعب و بندهای خاکی در کاخک ، زیبد، کلات ، رضویه ، روجی و اروک کنترل شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد پروژه های آبخیزداری افزود: مهمترین اثر بخشی پروژه های آبخیزداری علاوه بر حفظ آب و خاک و ممانعت از حمل رسوبات و کاهش سیلابها مخرب، موجب نفوذ تدریجی آب به سفره های آب زیر زمینی و افزایش دبی آب چشمه ها ، قنوات و چاههای پایین دست شده که این امر رونق کشاورزی و دامداری و ارتقاء سطح معیشت خانوار های روستایی را به همراه دارد.

 

شایان ذکر است بارندگی های چند روز گذشته در شهرستان گناباد کمترین میزان خسارات را بدنبال داشت و موجب شادی مردم شد.

 

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها