با ما همراه باشید

اقتصادی

درآمد هرگردشگر سلامت ۷ تا ۱۵هزار دلار است

منتشر شده

در

photo 2022 05 29 18 19 14 - درآمد هرگردشگر سلامت ۷ تا ۱۵هزار دلار است

 

رییس کارگروه اشتغال و کارآفرینی شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه مراسم افتتاحیه دومین کافه کارآفرینی خراسان رضوی در پدیده شاندیز گفت: گردشگری سلامت از ظرفیت‌های مغفول کشور است در حالی که بین ۳ تا ۴ درصد جمعیت جهان را گردشگران سلامت تشکیل می‌دهند و هر گردشگر سلامت بین ۷ تا ۱۵ هزار دلار درامد ایجاد می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،  هاشم دائمی، رییس کارگروه اشتغال و کارآفرینی شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم که با حضور مسوولان استانی در شهر رویایی پدیده برگزار شد، گفت: نزدیک به ۱۱ میلیون نفر گردشگر سلامت در دنیا، چیزی در حدود ۴۳۹ میلیون دلار درآمد ایجاد می‌کنند.

 

وی افزود: ما ظرفیت‌های بی بدیلی در کشور داریم که متاسفانه نسبت به آن در طی این ۴۰ سال پس از انقلاب شکوهمند اسلامی خیلی زودتر از این می‌توانستیم به آن‌ها برسیم. اما بنا به دلیل‌های مختلف نظیر تحریم اقتصادی و فکری و سیاسی در زمان‌های مختلف اتفاقاتی که باید صورت گیرد، در کشور نیفتاده که جای تاسف دارد.

 

دائمی ادامه داد: باز هم بخش خصوصی و جوانان خلاق و نوآور و مبتکر ما در این بزنگاه‌ها وسط میدان آمده و شگفتی می‌آفرینند که در این ۴۰ سال این اتفاق بارها تکرار شد. هر ساله رهبر انقلاب در ابتدای سال یک شعاری مطرح می‌فرمایند که دلالت بر ضرورت و نیاز جامعه در آن مقطع زمانی دارد که امسال هم نظر ایشان بر این قرار گرفت که ظرفیت‌های اشتغال آفرین در حوزه های کار آفرینی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: از ابتدای شکل‌گیری شورای ششم اتفاقات خوبی در حوزه‌ی اشتغال آفرینی و کارآفرینی افتاده است، ما ظرفیت‌های نهفته‌ای در حوزه کارآفرینی و فعالیت‌های نوآورانه در کشور داریم که نمونه بارز آن ما در شهر مشهد که هر ساله میلیون‌ها زائر ملی و بین المللی به مشهد مشرف می‌شوند و هنوز یک رویکرد و رویداد اصیل فرهنگی و اتفاقی بزرگ در صنعت سوغات نداشتیم.

 

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: این یک فاجعه است که هنوز سوغات مشهد زرشک و زعفرانی بوده که محصول این شهر نیست. متاسفانه به سمت برند سازی و بومی سازی و حمایت از کارآفرینانی که در این حوزه زحمت می‌کشند نرفته‌ایم، این افراد ایده های جذابی در حوزه برندینگ مخصوصا در حوزه سوغات دارند.

 

وی اظهارداشت: اکنون شهر مشهد در حال تبدیل شدن به قطبی در حوزه گردشگری سلامت است زیرا اکثر جراحی های زیبایی در شهر مشهد اتفاق می‌افتد که ما هیچ برنامه‌ای برای این موضوع تبیین نکردیم.

 

دائمی همچنین در خصوص درآمد گردشگری پزشکی گفت: ما حدود یک میلیارد و دویست میلیون دلار از گردشگری پزشکی در سال‌های گذشته درآمد داشته‌ایم که با توجه به ظرفیت‌های موجود قابل ارتقا است.

 

وی در خصوص شرایط پساکرونا نیز بیان کرد: با توجه به پاندمی رو به پایان کرونا و واکسیناسیون عمده مردم در سطح جهان، قاعدتا خطر این اپیدمی کمتر شده و این بحران هم مثل خیلی از بحران‌های دیگر تمام می‌شود.

 

عضو شورای شهر مشهد افزود: بسیاری از مشاغل و کارها پس از اینکه برای اولین بار در دنیا تولد پیدا کرد، مردم متوجه این شدند که چه ظرفیت ها و کارهای دیگری هم وجود دارد که میتوانند کسب درامد کنند..یکی از مجموعه هایی که میتوانند از تهدید ها فرصت بسازند، مجموعه های کار آفرین هستند.

 

دائمی گفت: کارآفرین‌های ما باید به سمتی بروند که اگر یک بحران دیگری در حوزه سلامت و یا سایر حوزه ها گریبان گیر مردم دنیا شد، بدانند با چه پلتفرمی آنرا تبدیل به فرصت کنند.

 

 

منیع:روابط عمومی گروه شرکت های پدیده

 

اقتصادی

برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 06 27 10 05 45 - برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد میری دیسفانی، سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت : آغاز برداشت گندم در شهرستان مشهدشروع شده و همه عوامل برداشت با همت مضاعف و تلاش زیاد مشغول برداشت گندم هستند.

میری دیسفانی بیان ڪرد : برداشت محصول گندم آبی از11 هزار هڪتار ازاراضی ڪشاورزی شهرستان با میانگین 4 تن درهر هڪتار آغاز شده است وپیش بینی می شود ڪه بیش از 35 هزارتن گندم شهرستان مشهد تحویل سیلوهای گندم شود .

وی گفت : امسال دولت قیمت خرید تضمینی گندم را 115 هزار ریال با احتساب جایزه به ازای هرڪیلوگرم اعلام ڪرده است.

میری دیسفانی اشاره ڪرد : این محصول به  شکل مستقیم برای 22 هزار نفر و بیش از 10 هزار نفر فصلی اشتغالزایی فراهم ڪرده است .

وی بیان ڪرد : خرید تضمینی و ذخیره سازی گندم در شهرستان مشهد توسط سیلوی شماره ۳ جاده فریمان ، سیلوی شماره ۱ طلاب ، سیلوی شهدینه جاده قدیم قوچان شهرڪ فردوسی ، ڪارخانه آسه آرد نیشابور بخش احمد آباد ، ڪارخانه آرد امام رضا بخش مرڪزی معین آباد انجام میگیرد و ڪشاورزان می توانند محصول تولیدی خود را تحویل سیلوهای گندم دهند .

میری دیسفانی با تأڪید بر اهمیت وجود امنیت غذایی در ڪشورگفت: مقام معظم رهبری، توجه به این بخش را مهم و جزو اولویت‌ها می‌دانندو در شرایط ڪنونی بخصوص جنگ روسیه و اڪراین و اهمیت غلات در دنیا ( بخصوص گندم ) تولید و خرید گندم در سالجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

وی افزود: ڪشاورزی علاوه بر تأثیر به سزایی ڪه در میزان اشتغال، افزایش رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی دارد، در قدرت و پایداری ملی و استقلال یڪ ڪشور نیز حائز اهمیت بوده و می‌تواند قدرت چانه‌زنی یڪ ڪشور را در دنیا افزایش دهد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 20 27 31 - توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از تحویل 173 جعبه لارو کرم ابریشم به نوغانداران این شهرستان جهت تولید پیله تر ابریشم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد علی فرهمند راد ،معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور اظهار داشت: در سال جاری173 جعبه لارو نوغان با قیمت یارانه‌ای هر جعبه 300 هزار ریال بین 30 نفر از بهره برداران نوغاندار توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 3 هزار و200 کیلوگرم پیله تر کرم ابریشم در این شهرستان تولید شد و پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 3 هزارو 500 کیلوگرم پیله تر تولید شود .

مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: میزان تولید پیله تر از هر جعبه تخم نوغان ارتباط مستقیم به تغذیه و مراقبت از کرم‌ها و فراهم بودن محیط پرورش دارد ،پرورش کرم ابریشم به عنوان یک صنعت در کنار فعالیت‌های کشاورزی و باغداری در ایجاد اشتغال مؤثر است، بطوریکه در سال جاری اشتغالزایی برای 60 نفر را فراهم کرده است.

وی گفت: علاقه‌مندان به حرفه نوغانداری هر ساله در ابتدای فصل بهار برای تحویل تخم نوغان به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه می کنند.

فرهمند راد تصریح کرد: فضای مورد نیاز برای پرورش هر جعبه کرم ابریشم 25 مترمربع بوده و تعداد تخم نوغان موجود در یک جعبه حدود ۲۷ هزار عدد است.

وی به دیگر شرایط پرورش کرم ابریشم اشاره کرد و افزود: برگ مورد نیاز برای پرورش هر جعبه تخم نوغان حدود 600 الی 700 کیلوگرم است.

وی برای فعالیت نوغانداری علاوه بر تخم یا لارونوغان ،اقلام مورد نیاز جهت تولید را قیچی ،اره، سبد حمل برگ، رطوبت‌سنج، دماسنج، توری، مواد ضدعفونی‌کننده و آهک مرده عنوان کرد و ادامه داد: طول دوره پرورش تخم جعبه کرم ابریشم ۴۵ روز است که شامل 15روز تفریخ و 30روز پرورش است و در صورت استفاده از لارو تفریخ شده حدود32 روز می باشد.

 

فرهمندراد اظهار داشت: قیمت هر کیلو پیله تر در سال جاری بر اساس کیفیت بین200 تا 260هزار تومان می باشد .

 

 

منبع: روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 19 07 - تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

بالغ بر چهل و سه هزار تن چغندر قند طی ۱۰ روز به کارخانه قند جوینتحویل شد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از تحویل بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه طی ده روز گذشته خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت کشت چغندرقند در شهرستان به عنوان ماده خام تولید شکر و از طرفی اهمیت این محصول برای به چرخش درآمد چرخه اقتصاد کارخانه ها افزود: به لطف خدا طی ده روز گذشته بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه از استان گلستان به کارخانه قند جوین تحویل گردیده که این عدد به نوبه خود بسیار قابل توجه است.

مهدی طلوعی نسب،مدیر کشاورزی کشت و صنعت جوین نیز با اشاره به نیاز به ترویج کشت چغندرقند به صورت پاییزه با توجه به نیاز آبی پایین و مزایای بسیار خوب آن افزود: به لطف خدا از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع چغندرقند پاییزه گلستان بیش از 800 هکتار آن در طول 10 روز گذشته برداشت و رقمی معادل چهل و سه هزار و ۱۵۸ تن چغندرقند خالص تحویل کارخانه قند جوین  شده است.

وی افزود: عملکرد متوسط این مزارع تا کنون 51 تن در هر هکتار با عیار متوسط 14/7 درصد بوده که به تدریج رو به افزایش است.

طلوعی نسب یادآور شد: هر روزه حدود چهارهزار و ۵۰۰ تن تا پنج هزار و ۵۰۰ تن چغندرقند از استان گلستان تحویل کارخانه قند جوین میشود که از این مقدار حمل چغندرقند در نوع خود بینظیر است.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل فساد پذیری این محصول در هوای گرم تابستان امکان سیلو کردن آن وجود ندارد و باید به صورت مستقیم به کارخانه تحویل شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها