با ما همراه باشید

اقتصادی

در بازديد اعضای شورای شهر از كارخانه كاشی فيروزه عنوان شد: هر نقطه مشهد را نگاه می‌كنيم، فقط نمای رومی می‌بينيم!

منتشر شده

در

photo 2021 11 15 11 18 25 - در بازديد اعضای شورای شهر از كارخانه كاشی فيروزه عنوان شد: هر نقطه مشهد را نگاه می‌كنيم، فقط نمای رومی می‌بينيم!

نايب رئيس شورای اسلامی شهر مشهد با انتقاد از وضعيت نماسازی در ساختمان­‌های اين شهر، ازدياد نماهای رومی را نامناسب توصيف كرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی ناصحی كه همراه با رييس و برخی ديگر از اعضای اين شورا از خطوط توليد كاشی فيروزه بازديد می‌كرد، نماسازی‌های كنونی را دارای اشكال و بدون برنامه دانست و گفت: امروز وضعيت مشهد به گونه‌ای شده كه هر نقطه اين شهر را نگاه می‌كنيم، فقط نماهای رومی می‌بينيم و ظاهرا تفكر خاصی برای طراحی‌های مناسب­‌تر وجود ندارد.

وی در حاشيه اين بازديد كه به مناسب هفته جهانی كارآفرينی انجام شد، تاكيد كرد: در حال حاضر، كارگروه سيما و منظر شهری، زير نظر كميسيون معماری و شهرسازی شورای شهر مشهد تشكيل شده و مشغول بررسی شرايط و راهكارهايي هستيم كه بتوانيم به صورت قانوني، مقررات و دستورالعمل‌هایی برای بهبود هرچه سريع­تر نماسازی در اين شهر تدوين كنيم.

وی با اشاره به بيش از سه دهه تجربه شركت كاشی فيروزه مشهد در حوزه توليد كاشی و سراميك و صادرات آن به سایر كشورها، از بخش تحقيق و توسعه اين شركت دعوت كرد در كارگروه مذكور حضور يابد و ادامه داد: بايد روند نماسازی را از جهات مختلف از جمله ويژگی‌های اقليمی و تاريخی شهر مشهد و همچنين تطبيق آن با معماري ايرانی- اسلامی مورد بررسی قرار دهيم و مصوباتي در شورا بگذرانيم تا در آينده شاهد بهبود وضعيت موجود باشيم.

در ادامه، مجيد سقا‍‍ء رضوي، مديرعامل شركت كاشي فيروزه مشهد نيز ضمن اعلام آمادگي اين شركت برای همكاری با مديران شهری به منظور بهبود مشكلات كنونی حوزه نماسازی در مشهد، گفت: يكی از مسايلی كه استفاده بيش از حد از مصالح گران قيمت برای نماسازی به وجود می‌آورد، بالا رفتن قيمت تمام شده مسكن است كه باعث می‌شود مردم عادی نتوانند از عهده خريد مسكن در محلات خاصی از شهر برآيند و به مرور مجبور به زندگی در محدوده­‌هایی می‌شوند كه قيمت پایین‌تری دارد.

وی ادامه داد: اكنون اين موضوع تا حدی در منطقه 12 مشهد كه محل زندگی بسياری از نيروهای تخصصی كار در شهرك صنعتي است خود را نشان داده و باعث شده آن­ها برای زندگی به گلبهار كوچ كنند و در آينده، تامين نيروی شركت­‌های صنعتی غرب شهر تا حدودی تحت تاثير قرار خواهد گرفت.

وی در عين حال با بيان اينكه كاشی و سراميك، جزو صنايع استراتژيك كشور است و اكنون ظرفيت­‌های شركت­‌های فعال در اين حوزه باعث شده علاوه بر تامين نيازهای داخلی كشور، به درخواست‌های منطقه‌ای و فرا منطقه ای نيز پاسخ دهيم، تاكيد كرد: با اين وجود جای تعجب است كه در برخی شهرهای كشور، دستورالعمل‌هایی به منظور عدم استفاده از اين مصالح نسبتا ارزان قيمت برای نماسازی وجود دارد.

مديرعامل شركت كاشي فيروزه مشهد همچنين از نگاه برخی مديران دولتی به حوزه صنعت استان انتقاد كرد و گفت: در بسياری از پرو‍ژه های شهری، فعالان بخش خصوصی خراسان رضوی قادر به تامين كليه مواد و مصالح لازم برای انجام آن هستند اما همچنان مشاهده می‌شود كه بخشي از نيازهای عمرانی اين پروژه­‌ها از خارج استان تامين می‌شود.

 

 

منبع: روابط عمومی شركت كاشی فيروزه مشهد

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها