با ما همراه باشید

اقتصادی

در جریان سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان تایباد صورت گرفت؛ افتتاح سیلوی‌ فلزی و تمام مکانیزه ۳۰ هزار تنی گندم شهر کاریز/ تبلور مدیریت محصولات استراتژیک کشاورزی

منتشر شده

در

ContentImages 398589 - در جریان سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان تایباد صورت گرفت؛ افتتاح سیلوی‌ فلزی و تمام مکانیزه ۳۰ هزار تنی گندم شهر کاریز/ تبلور مدیریت محصولات استراتژیک کشاورزی

در جریان سفر استاندار خراسان رضوی به تایباد، سیلوی‌ فلزی و تمام مکانیزه ۳۰ هزار تنی گندم شرکت آرد نگین این شهرستان افتتاح و بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، استاندار خراسان در حاشیه مراسم افتتاح سیلوی‌ فلزی و تمام مکانیزه ۳۰ هزار تنی گندم شرکت آرد نگین شهر کاریز شهرستان تایباد اظهار کرد: هدف از سفرهای شهرستانی، دیدار با مردم عزیز، بررسی مشکلات شهرستان و آگاهی از پتانسیل‌های مناطق گوناگون استان است.

محمدصادق معتمدیان افزود: طی سفرهای شهرستانی، اشراف خوبی به مسایل پیدا می‌کنیم و نهایتا در جلسه جمع بندی سفر، تصمیمات خوبی برای توسعه و پیشرفت منطقه اتخاذ خواهیم کرد.
گفتنی است؛ بحث ساخت زمین چمن، ساخت پارک، کمک به شهرداری برای اقدامات عام المنفعه شهری، بخشی از دستورات استاندار خراسان رضوی در حاشیه بازدید از شهر کاریز بود.

 

لازم به ذکر است؛ سیلوی فلزی و تمام مکانیزه ۳۰ هزار تنی گندم شرکت آرد نگین شهر کاریز که امروز به بهره‌برداری رسید، با سرمایه‌گذاری حدود ۲۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی احداث شده است.
شایان ذکر است؛ استاندار خراسان رضوی پس از این مراسم عازم روستای محروم محمد آباد قدس شهرستان تایباد شد و در جمع اهالی شریف این منطقه حضور یافت.

این روستا، ۳۹ خانوار و ۱۴۳‌ نفر جمعیت دارد که با این رویکرد استاندار خراسان رضوی ضمن استماع مشکلات روستا از زبان روستاییان، دستور رسیدگی و حل مشکلات را به مدیران مربوطه صادر کرد.

 

 

منبع: اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

اقتصادی

تولید سالانه ۱۳۲ تن گیاهان دارویی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 09 20 23 - تولید سالانه ۱۳۲ تن گیاهان دارویی در شهرستان جوین

تولید سالانه ۱۳۲ تن گیاهان دارویی در شهرستان جوین انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین ضمن بازدید از چند مزرعه گیاهان دارویی در بخش مرکزی این شهرستان از تولید سالانه ۱۳۲ تن انواع گیاه دارویی از جمله زیره و زعفران… در این شهرستان خبر داد.

عبداله آرین معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به شرایط خوب خاک و کیفیت بالای آب به عنوان دو عنصر اصلی کشاورزی و با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی نیز موجب درآمدزایی خوبی برای روستاییان میشود از تولید سالانه 132 تن از انواع گیاهان دارویی همچون آویشن، مریم گلی، زرماری، استخدوس و آلویه ورا و … در شهرستان خبر داد.آرین با اشاره به اینکه باید کشت گیاهان دارویی با توجه به اقتصادی بودن ان در شهرستان ترویج شود افزود: متقاضیان کشت این گیاهان می توانند برای دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین نیز اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد : گیاهان دارویی یکی از منابع خدادادی است که در شهرستان جوین به دلیل آب و هوای مناسب به صورت خود رو رشد می کنندو با توجه به اینکه این گیاهان برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند سبب شده تا در بسیاری از عرصه ها رشد یابند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

پیش بینی برداشت 100 تن وش پنبه در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 09 22 15 - پیش بینی برداشت 100 تن وش پنبه در شهرستان جوین

پیش بینی برداشت 100 تن وش پنبه در شهرستان جوین می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان با توجه به فصل برداشت این محصول از مزارع پنبه از پیش بینی برداشت 100 تن محصول وش پنبه خبر داد.

عبداله آرین،معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به آغاز فصل پاییزه و کاهش دمای هوا افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته سطح زیرکشت این محصول کاهش یافته است که مهمترین دلیل آن نیز کاهش ناگهانی دمای هوا در سال های گذشته و خسارت ایجاد شده به پنبه کاران بوده است.

آرین با اشاره به آغاز برداشت این محصول افزود: خوشبختانه محصول پنبه امسال در مقایسه با سال گذشته نیز با توجه به انجام توصیه های کارشناسی توسط کشاورزان نیز با افزایش دوبرابری عملکرد در واحد سطح روبرو شده و علاوه بر این محصول امسال از کیفیت بالا تری برخوردار بوده و قابلیت بازار پسنده بالاتری نیز دارد.

عبد اله آرین ضمن بازدید از چند مزرعه وش پنبه در بخش مرکزی شهرستان نیز افزود: در سال گذشته 32 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافت و امسال این سطح زیرکشت به 25 هکتار کاهش یابد.

آرین افزود : پیش بینی میشود با توجه به افزایش عملکرد حدود چهار تن در هکتار نیز حدود 100 تن پنبه در شهرستان تولید شود.

وی یادآور شد پنبه در شهرستان جوین معمولا در فروردین الی نیمه اردیبهشت کشت شده و در مهر ماه الی اوایل آبان ماه برداشت میشود.

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

نصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 10 14 16 47 37 - نصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی

با هدف حفظ و حراست از جنگلها و مراتع  نصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار شهرستان های سبزوار، بردسکن، چناران ، درگز نصب و راه اندازی شد.

محسن زارع رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، با اعلام این خبر گفت: قطع اشجار جنگلی و بوته کنی در مراتع استان بوسیله روستاییان که عموما با هدف تأمین سوخت صورت می گیرد یکی از عوامل تخریب عرصه های منابع طبیعی شناخته می شود.

لذا جهت حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و کمک به اقتصاد خانواده ها در مناطق روستایی کم برخوردار در طول سه سال گذشته 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی از محل اعتبارات منابع طبیعی نصب و راه اندازی شده است.

زارع گفت: این اقدام علاوه بر ارتقاء سطح حفاظت و حراست از جنگلها و مراتع به افزایش سطح سلامت روستاییان و بهداشت عمومی آنان از طریق دسترسی آسان و کم هزینه به آب گرم کمک شایانی می کند.

وی اظهار امیدواری کرد چنانچه اعتبار برای تداوم این امر تأمین گردد تا پایان سال جاری امکان نصب و راه اندازی 150 دستگاه دیگر از آبگرمکن خورشیدی دیگر نیز میسر می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها