با ما همراه باشید

اقتصادی

در جلسه ی هیات مدیره شرکت توسعه پدیده تاکید شد؛ جذب سرمایه گذار خارجی در پروژه های پدیده شاندیز

منتشر شده

در

photo 2021 09 28 13 06 19 - در جلسه ی هیات مدیره شرکت توسعه پدیده تاکید شد؛ جذب سرمایه گذار خارجی در پروژه های پدیده شاندیز

 

جلسه فوق العاده هیات مدیره شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با موضوع جذب سرمایه گذار خارجی برگزار شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در این جلسه که با حضور اعضای هیات مدیره و محمد خزاعی عضو کارگروه ملی پدیده (سفیر و نماینده ی سابق ایران در سازمان ملل و رییس سابق سازمان سرمایه گذاری ایران) برگزار شد، بر جذب سرمایه گذار خارجی و فراهم آوردن شرایط جذب در پروژه های پدیده شاندیز تاکید شد.

علی کریمی رییس هیات مدیره گروه شرکتهای پدیده در این جلسه به شرایط رکود کشور در دوره کرونا اشاره کرد و افزود: با جدیت انجام واکسیناسیون عمومی در کشور، امیدواریم پس از دوسال، نوروز ۱۴۰۱ زائران حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام با فراغ خاطر به زیارت حضرت مشرف شوند و مشهد و مجموعه های گردشگری از جمله پدیده شاندیز آماده میزبانی شایسته باشند.

رییس هیات مدیره گروه شرکتهای پدیده همچنین بر توسعه ی ارتباطات با جامعه هدف پدیده تاکید کرد و افزود: در جهت جذب سرمایه گذار خارجی می بایست از همه ی ظرفیتهای تعاملی به ویژه سهامدارانی که امکان سرمایه گذاری دارند، استفاده کرد.

وی با اشاره به ضرورت کار در استان خراسان رضوی به واسطه وجود مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضور گردشگران مسلمان از سراسر دنیا افزود: علی رغم اقداماتی که در سالهای اخیر برای مشهد انجام شده است، در راستای فراهم آوردن شرایط جذب گردشگر مسلمان در مشهدالرضا(ع) جای کار فراوان است.

 

کریمی همچنین در خصوص شرایط فوق العاده پدیده برای جذب سرمایه گذار اظهار داشت: پدیده دو امتیاز ویژه برای سرمایه گذاری دارد، یکی اینکه بخش خصوصی است و دیگر اینکه مورد حمایت کشور است.

 

وی تصریح کرد: نام پدیده در کشور برای همگان آشناست و علاوه بر آن حمایت و پشتیبانی ۱۷۰ هزار سهامدار در جای جای ایران از دیگر ویژگی های متمایز پدیده برای جذب سرمایه گذار می باشد.

 

مهدی حکیمیان ،عضو هیات مدیره شرکت توسعه نیز در این جلسه به ضرورت مدیریت زمان در برنامه های جذب سرمایه گذار اشاره کرد و افزود: بخش قابل توجهی از سهامداران پدیده، زندگی آنان با این پروژه گره خورده است و می بایست برنامه های درآمدزا و اقتصادی با بالاترین سرعت ممکن در اولویت قرار گیرد.

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 25 09 - ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد از توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو پودر زغفران و 101 ڪارتن 9 عددی روغن یڪ ونیم ڪیلوگرمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حسین شیخی، جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد گفت : طی گشت مشترڪ با همڪاران پلیس جرائم اقتصادی و برابر بررسی های انجام شده در ڪارگاه زیر زمینی در اطراف خیابان سیلو گندم مقادیری از ڪالاهای عنوان شده از جمله زعفران و سم تقلبی در حال تولید وعرضه به بازار بود ڪه برابر دستور تعزیرات حڪومتی استان توقیف و پرونده پس از سیر روال قانونی به تعزیرات حڪومتی ارسال می شود.

شیخی بیان ڪرد : در راستای مبارزه بی امان با قاچاق ڪالا ، احتڪار و توزیع در خارج از شبڪه ،بازرسی و نظارت به شکل مستمر در حال انجام می باشد .

وی اشاره کرد : شهروندان می توانند خبرهای خود را در باره احتڪار، تقلب، گرانفروشی و عرضه خارج از شبڪه با شماره پیامڪ 3000765555 و یا شماره تماس 124 اعلام کنند.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

منتشر شده

در

photo 2022 05 05 09 59 59 - خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : بر اثر بارش تگرگ در روزهای اخیر بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب خسارت وارد شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب افزود: این خسارات به باغات پسته ، گندم جو و انگور شهرستان وارد کرده است .

وی ادامه داد: درمجموع هزار هکتار از مزارع و باغات شهرستان خوشاب بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بر اثر تگرگ خسارت دیده است .

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تنها ۵ درصد از مزارع و باغات شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی هستند از عدم توجه کشاورزان به پوشش بیمه‌ای مزارع و باغات خود انتقاد کرد و گفت : متاسفانه پرداخت هرگونه خسارت به کشاورزان صرفا از طریق بیمه امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه هر ساله بارش تگرگ خسارت قابل توجهی را به باغات و مزارع شهرستان وارد می سازد گفت : استفاده از دستگاه های ضد تگرگ نیز می‌توانست خسارت وارده را به صفر برساند که علی رغم پرداخت تسهيلات خرید دستگاه های ضد تگرگ، این موضوع نیزمورد بی توجهی قرار گرفته است .

مدیر جهاد کشاورزی درپایان گفت: برآورد خسارت وارده به بخش کشاورزی شهرستان به مراجع ذیربط گزارش گردیده است که امیدواریم اعتبارات لازم برای جبران خسارات وارده درنظرگرفته شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 04 13 55 42 - ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از ڪشف ۲۴ تن روغن سرخ ڪردنی ، ۱۳ تن روغن ڪره ای مخصوص قنادی ، ۳ تن روغن صاف قنادی و ۱ تن آرد نول صنف قنادان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید علی اڪبر نصری سرآسیا، رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

گفت : 1500حلب16 ڪیلویی روغن سرخ ڪردنی، 1300ڪارتن روغن ڪره ای مخصوص قنادی 10 ڪیلویی و 192حلب ۱۶ ڪیلویی روغن صاف قنادی و ۲۰۰ڪیسه ۵۰ ڪیلویی آرد نول صنف قنادان از چند انبار ڪشف وضبط و انبارها جهت بررسی پلمپ شد .

سید علی اکبر نصری سرآسیا بیان کرد : این محموله با همڪاری بازرسان جهاد و اطلاعات سپاه در مصلی مورد پایش و شناسایی و پلمپ قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم با اداره تعزیرات حڪومتی خراسان رضوی ڪالاهای احتڪار شده با نرخ مصوب در اختیار مصرف ڪنندگان قرار می گیرد .

وی گفت : قیمت این محصولات در بازار به قیمت یڪ میلیارد و چهارصد میلیون تومان می باشد .

وی با اشاره به پلمپ محل ذخیره روغن‌های مڪشوفه احتڪاری باهمڪاری اطلاعات سپاه اضافه ڪرد: در این راستا متهمین دستگیر و باتشڪیل پرونده مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قانونی و احتڪار ڪالاهای اساسی و مورد نیاز، به مدافعان امنیت غذایی در جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد اطلاع دهند ویا به شماره پیامڪ ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ و یا شماره تماس ۱۲۴ شڪایت و گزارشات خود را در میان بگذارند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها