با ما همراه باشید

عمرانی

در سفر مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي به شهرستان كاشمر و خليل آباد عنوان شد: الزام دستگاه ها به بازگرداندن اراضي بلااستفاده جهت استفاده در طرح اقدام ملي مسكن

منتشر شده

در

IMG 20220126 WA0017 - در سفر مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي به شهرستان كاشمر و خليل آباد عنوان شد:  الزام دستگاه ها به بازگرداندن اراضي بلااستفاده جهت استفاده در طرح اقدام ملي مسكن

 

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی عنوان کرد: تمام زمین‌هایی که در اختیار دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف گذاشته شده و تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته‌، باید بازگردانده شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ عبدالمجید نژادصفوی در جلسه شورای مسکن شهرستان کاشمر (قرارگاه اجرایی نهضت ملی مسکن) که در سالن همایش‌های فرمانداری این شهر برگزار شد، افزود: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت مکلف است شرایطی فراهم کند تا هر خانواده ایرانی یک خانه و سرپناه داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: طی چند سال اخیر به دلیل تورم و شرایط اقتصادی سودجویی و بورس‌بازی‌هایی در حوزه معاملات مسکن به وجود آمد که خانواده‌هایی نیز از این موضوع متاثر شدند. سال گذشته دولت برای حل این موضوع و کاهش تبعات اجتماعی مجبور به پرداخت بیش از ۶۰۰۰ میلیارد فقط برای رهن خانه‌های مستاجران شد.

 

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی بیان کرد: اکنون بسترهای لازم فراهم شده و همه دستگاه‌ها از جمله بانک‌ها در تأمین شرایط مناسب و ارائه تسهیلات مورد نیاز برای طرح نهضت ملی مسکن مکلف شده‌اند. خوشبختانه اراده بسیار قوی در بدنه نظام وجود دارد تا این طرح به سرانجام برسد. بر این اساس در هر کجا که زمین ملی و دولتی مازاد وجود داشته باشد، باید در اختیار این طرح قرار گیرد.

 

نژادصفوی گفت: براساس قانون تمام زمین‌هایی که در اختیار دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف گذاشته شده ولی تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته، باید بازگردانده شود. بنابراین بهانه‌ای برای عدم شروع خانه‌سازی به دلیل نبود زمین وجود ندارد.

 

وی افزود: حتی اگر خود ما زمین نداشته باشیم، در نهایت با مالکان خصوصی توافق و زمین‌های مورد نیاز را خریداری و تامین می‌کنیم.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: علاوه بر تمام واجدین شرایط كه می‌توانند برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌ نام کنند؛ آقایان مجردی که سن بالای 23 سال دارند، نيز تا ۲۰ بهمن می‌توانند در این طرح ثبت‌ نام نمایند و در زمان تحویل واحد باید سند ازدواج خود را ارائه دهند.

 

وی بیان کرد: هر چند تمام شرایط برای خانه‌دار شدن افراد فراهم شده اما متقاضی باید آورده اولیه را حتما پرداخت کند. چرا كه نمی‌خواهیم اتفاقی که در مسکن مهر افتاد و واحدهای بدون متقاضی احداث شد و دولت را با چالش مواجه و هزینه‌های سرسام‌آوری را تحمیل کرد، مجددا رخ دهد.

 

نژادصفوی با بیان اینکه از تمام کسانی که در این طرح ثبت‌ نام کردند و در مرحله پايش اطلاعات متقاضيان تایید شدند، درخواست داریم آورده اولیه خود را که ۴۰ میلیون تومان است، تکمیل کنند.

 

وی ادامه داد: سهم خراسان رضوی در طرح نهضت ملی مسکن طی ۲ سال اول ۲۰۰ هزار واحد بوده که تا روز گذشته بیش از ۲۰۳ هزار نفر برای آن ثبت‌ نام کرده‌اند و بخشی از این متقاضیان را مجردین تشکیل می‌دهد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی عنوان کرد: از لحاظ تامین اراضی مسکونی هیچ مشکلی در شهرستان کاشمر وجود ندارد و تا ۱۰ سال آینده پیش‌بینی‌های لازم شده اما مستثنیاتی هم وجود دارد که متعلق به مالکین است و باید تدابیر لازم در خصوص آن اتخاذ شود؛ حتی اگر کسی به صورت خودمالکی هم بخواهد مسکن بسازد، تسهیلات در اختیارش قرار می گیرد.

 

 

وی گفت: هر چند سهمیه کاشمر در طرح نهضت ملی مسکن 2 هزار واحد است؛ اما تاکنون 5 هزار متقاضی برای دریافت مسکن ثبت‌ نام کرده‌اند که تا امروز 2 هزار نفر از این تعداد واجد شرایط شناخته شده ا‌ند اما هنوز تائید نهایی نشدند.

 

نژادصفوی افزود: باید بر اساس ظرفیتی که ثبت‌ نام و تایید نهایی شده‌اند اراضی مورد نیاز را تامین کرد و در صورتي كه کسانی که واجد شرایط هستند، مدارک و مستندات را برای تایید نهایی ارائه ندهند، مجبوریم بر اساس قانون آن‌ها را حذف کنیم.

 

همچنین در اين جلسه حجت ابراهيم نيا معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی تاکید كرد: به دلیل اینکه تاکنون برای پایگاه هلال احمر کاشمر هیچ اقدامی صورت نگرفته، خواستار باز پس گیری ۱۰ هکتار از اراضي آن دستگاه برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن شده‌اند.

 

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: هر چند طی سال‌های گذشته زمین‌هایی به ادارات و سازمان‌های مختلف واگذار شده؛ اما چون طی مدت سه سال بهره‌بردار اقدام به احداث در این اراضی نکرده، با توجه به ضوابط سازمان ملی زمین و مسکن و تبصره یک ماده ۱۲ بخشنامه نهضت جهش مسکن موظف هستیم بر مبنای قرارداد واگذاری، زمین‌های مزبور را بازگردانیم.

 

حجت ابراهیم‌نیا افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از سطح شهر کاشمر برای شناسایی اراضی مازاد در سال ۸۵ حدود ۱۳ هکتار زمین برای احداث پایگاه امدادی به هلال‌ احمر کاشمر واگذار شده ولی متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی جز احداث یک سوله نشده است.

 

وی با اشاره به اينكه در واقع بر اساس قانون موظفیم طی مدت یک سال کلیه قراردادهایی که منجر به ساخت نشده را بازگردانیم، اظهار کرد: در شرایط فعلی خواسته‌ایم ۱۰ هکتار زمین پایگاه امدادی به هلال‌احمر کاشمر را برای اجرای طرح اقدام ملی بازگردانند.

 

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها