با ما همراه باشید

عمرانی

در شش ماه ابتدایی سال جاری؛ آزادسازی 30هکتار تصرف غیر قانونی حریم رودخانه ها در استان انجام شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 14 16 48 18 - در شش ماه ابتدایی سال جاری؛ آزادسازی 30هکتار تصرف غیر قانونی حریم رودخانه ها در استان انجام شد

 

مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: در شش ماه نخست سال جاری بیش از 30 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های این استان رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا صادقی فرد با تأکید بر حفظ حرایم رودخانه‌ها، اظهارکرد: تمام آزادسازی ها با حضور نمایندگان دادستان، کارشناسان گروه رودخانه های امور منابع آب شهرستان ها، گروه های گشت و بازرسی رودخانه ها در حضور یگان امداد و نیروی انتظامی انجام گرفته است.

وی افزود: با توجه به اینکه رودخانه ها و منابع آبی نعمت خدادادی و متعلق به تمام مردم و حق عامه و آیندگان هستند، شرکت آب منطقه ای با حمایت قاطع دستگاه قضایی تمام تلاش خود را جهت صیانت از انفال عمومی و جلوگیری از دست درازی به حریم، بستر مجاری آبی و رودخانه ها بکار گرفته است و در این مسیر با تمامی متخلفان بدون هیچگونه اغماضی برخورد قانونی خواهد شد.

مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ مرجعی حق دادن پروانه در مسیر رودخانه‌ها را ندارد، تصریح کرد: لازم است شهروندان قبل از هرگونه اقدام استعلام لازم را از این شرکت و سایر نهادهای ذیربط به عمل آورد در غیر این صورت باید پاسخگوی حوادث آتی باشد و برابر قانون با افراد متخلف برخورد می‌شود.

صادقی فرد ادامه داد: طرح آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها با هزینه دولتی انجام می شود، ابتدا به مالکان و متصرفان اخطار داده شد تا شخصا نسبت به آزادسازی اقدام در غیر این صورت مطابق قانون و مقررات از آنها شکایت و هزینه های اجرایی کار و خسارت وارده ازآنها اخذ می شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عمرانی

ثبت دو وقف جدید در کاشمر در دهه وقف

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 13 28 20 - ثبت دو وقف جدید در کاشمر در دهه وقف

دو وقف جدید در کاشمر در دهه وقف ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، فاطمه و غلامرضا آذرم، نیکوکاران خیر اندیش 55 سهم از سهام شرکت نساجی به ارزش 250 میلیون ریال را وقف هزینه های کودکان یتیم و بی سرپرست کردند.

بنا بر این گزارش غلامرضا فیض عارفی، نیکوکار نیک اندیش 35 دقیقه آب قنات به ارزش 500 میلیون را وقف برپایی مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم(ع) کرد.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

بهره برداری و کلنگ زنی 5 پروژه عمرانی موقوفات خراسان رضوی با هزینه قریب به 200 میلیارد ریال

منتشر شده

در

photo 2021 10 15 18 54 33 - بهره برداری و کلنگ زنی 5 پروژه عمرانی موقوفات خراسان رضوی با هزینه قریب به 200 میلیارد ریال

همزمان با دهه وقف با حضور مدیرکل اوقاف استان، 5 پروژه عمرانی موقوفات خراسان رضوی با هزینه قریب به 200 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، همزمان با دهه وقف، به مناسبت دهه وقف، شبستان آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام به مساحت 406 مترمربع و 3 واحد تجاری موقوفه حاج محمد جاغرقی شهرستان طرقبه شاندیز به مساحت 380 مترمربع مجموعا با هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد و 470 میلیون ریال با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و مسئولین شهرستان طرقبه شاندیز به بهره برداری رسید.

همچنین در ادامه کلنگ احداث استخر ذخیره آب با ظرفیت 200 هزار مترمکعب، یکی از بزرگترین استخر های ذخیره آب کشور و پروژه حد واسط تخم گذاری ماهی با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار تخم ماهی موقوفه عبدالله رضوی و پروژه تجاری مسکونی موقوفه سکینه خانم شاندیز با سرمایه گذاری موقوفه میرزا موقوفه میرزا مجتهد کلیددار با مساحت 591 مترمربع در سه طبقه به زمین زده شد.

برای ساخت این سه پروژه مبلغ 176 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 10 14 16 47 17 - اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی

از ابتدای سال جاری تاکنون،6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، از ابتدای سال جاری تاکنون 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی استان اجراشده است.

محسن زارع رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، با اعلام این خبر گفت: اجرای پروژه کمربند حفاظتی در اراضی ملی با هدف مشخص شدن مرز اراضی ملی و مستثنیات و جلوگیری از تخریب و تصرف سودجویان انجام می گیرد.

وی افزود:
کمربند حفاظتی در واقع با ساخت و نصب بنچ مارک انجام می گیرد که مرز حائل و مانع در برابر تخریب کنندگان در راستای حفاظت از اراضی ملی ایجاد می کند.

وی خاطر نشان کرد با اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی بیش از 100 هکتار از عرصه های منابع طبیعی از دست متجاوزین خلع ید و منجر به حفاظت بیش از 500 هکتار از اراضی ملی شده است.

زارع یادآور شد در طول سه سال گذشته بیش از 180 کیلومتر کمربند حفاظتی در سطح استان اجرا گردیده است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها