با ما همراه باشید

اجتماعی

دعوت مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برای شرکت در آزمون راه و شهرسازی

منتشر شده

در

85183 - دعوت  مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برای شرکت در آزمون راه و شهرسازی

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خبر داد:متقاضیان تاسیس شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی، برای دستیابی به این هدف باید در آزمونی که از سوی وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود، شرکت کنند و پس از پذیرش در آزمون نسبت به انجام سایر اقدامات مرتبط با این امر اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، شیوع ویروس کرونا از زمستان سال 1398 همانطور که بسیاری از معادلات در حوزه های مختلف را برهم زد، برگزاری این آزمون را هم دچار بی نظمی کرد؛ به طوریکه از آن زمان تاکنون، هنوز سازوکار برگزاری آزمون تاسیس شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی در وضعیت اپیدمی کرونا مشخص نگردیده و آزمونی هم طی این دو سال برگزار نشده است.

به این ترتیب، متقاضیان تاسیس این شرکتها در این مدت، نتوانسته اند شرکت جدیدی تاسیس کنند؛ یا باید امتیاز دیگر شرکت‌ها را خریداری می‌کردند یا اینکه شکیبایی به خرج می‌دادند تا زمان برگزاری آزمون مشخص شود؛ البته اخیرا خبرهایی درباره برگزاری این آزمون در مهرماه امسال به گوش می‌رسید؛ اما ظاهرا این موضوع معلق مانده و به گفته مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، هنوز زمان دقیق برگزاری آزمون تاسیس شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی مشخص نیست؛ اما احتمالاً در ماه های پایانی سال شاهد چنین رویدادی خواهیم بود.

جواد هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره دلیل عدم برگزاری این آزمون می‌گوید: آزمون تاسیس شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی بعد از اپیدمی کرونا، برگزار نشده است؛ دلیل آن هم این است که اجتماع بالاي هزار نفره در اين آزمون به خاطر نگراني از سلامت شركت كنندگان مورد تایید مراجع ذیربط از جمله وزارت بهداشت نبود؛ لذا تمام آزمون ها و دوره های آموزشی حضوري در این یکی و نیم، دو ساله لغو شد و در این مدت شرکت جدیدی هم تاسیس نگردید.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تاکید می‌کند: پس از دو سال وقفه، امسال به دنبال این هستیم که این آزمون را برگزار کنیم؛ البته این کار، مشروط به اخذ موافقت ستاد ملی کرونا و مراجع متناظر است. تاریخ آزمون هنوز قطعی نشده است ولي به نظر مي‌رسد در زمستان شاهد برگزاری آن اقدام خواهیم بود.

هدایتی درباره شرایط و ضوابط تاسیس شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی می گوید: ضوابط تاسیس و بهره‌برداری شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی مصوب شورای عالی ترابری است. در برگزاری آزمون تاسیس این شرکت‌ها با این روش، نیت قانون‌گذار این بوده است که مدیرعامل شرکت در حوزه ترانزیت و حمل و نقل دانش کافی را داشته باشد؛ هرچند نقدهای مختلفی نسبت به برگزاری آزمون وجود دارد؛ به طور مثال، اینکه آيا روش آزمون به تنهايي برای تاسیس شرکت حمل‌ونقل بين المللي كفايت مي‌كند یا خیر. برخی درباره اینکه میتوان گفت فردی که در این آزمون پذیرفته می‌شود، صلاحیت لازم برای تاسیس شرکت را دارد یا خیر، ترديد دارند.

وی تصریح می‌کند: در مجموع، نقدهای مثبت و منفی در این زمینه در سال‌های مختلف وجود داشته است. شاید بزرگترین ایراد این است که عمدتا قبولی در این آزمون و مجوز تاسیس شرکت براساس اطلاعات شخصی یا دانش فردی مدیرعامل خواهد بود و مراجع مختلف، دانش و حوزه های فنی کار را محک میزند و ارزیابی میکند و حوزه‌هايي همچون توان سرمایه‌گذاری، لجستیک و اینکه این روش نشان دهنده آن است که فرد صلاحیت تاسیس شرکت را دارد یا خیر، وجود دارد.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اذعان می‌کند: به نظر می رسد تمامی این مباحث باید بررسی شود و پیشنهادات مختلف با همکاری صنوف تخصصی ارائه گردد تا در صورت دستیابی به جمع بندی مشخصی در این زمینه، گزینه مورد توافق همه متخصصان و ذینفعان مطرح شود.

هدایتی خاطرنشان می‌کند: در صورت برگزاری آزمون تاسیس شرکت های حمل و نقل بین‌المللی در سال جاری، روال و سیاق برگزاری آزمون و مجوز شرکت‌ها همچون گذشته خواهد بود؛ زیرا تغییر در نحوه برگزاری آزمون، مستلزم تغییر مصوبه شورای عالی ترابری کشور خواهد بود و سیر مراحل تغییر آن حداقل یک تا دو سال زمان خواهد برد.

وی با بیان اینکه راه هایی برای تجمیع نقطه نظرات افراد متخصص در قالب کمیته راهبری حمل و نقل بین‌المللی وجود دارد، تاکید می‌کند: با تجمیع نظرات، درباره کمبود یا نقایص احتمالی نحوه برگزاری آزمون، به وفاق می‌رسیم و به طور قطع پس از آن، سیر مراحل استصوابی آغاز خواهد شد. هنگامی که شرایط اپیدمی کرونا با واکسیناسیون همگانی بهبود یابد و برگزاری گردهمایی‌ها عادی تر شود، این موضوع را مدنظر قرار خواهیم داد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی

اجتماعی

افتتاح اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 12 15 35 57 - افتتاح  اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اولین مرکز نوآوری پست ، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته با حضور ویدئو کنفرانسی سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات ،مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست ،محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ، سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی و حمید رضا روحبخش مدیر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسئولین در خراسان رضوی افتتاح شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات در آیین افتتاح مراکز نوآوری و کارآفرینی اظهار داشت : هوشمند سازی همه فرآیندها پایه اصلی برای تحول درشرکت ملی پست می باشد .
مدیر عامل شرکت ملی پست خاطر نشان کرد : شش مرکز مکانیزه در کشور راه اندازی شده است و تجهیز تجزیه و مبادلات استانها موجب کاهش آسیب دیدگی و کاهش خطا های احتمالی در ارسال مرسولات می باشد .

وی افزود : پست نقش مهمی در رفع مشکلات کسب و کارها را دارد و باعث رفع فساد اقتصادی شده است و  نوآوری علاوه بر حذف واسطه ها و رانت ها موجب شفافیت در ارائه است و مکمل فساد زدایی می باشد .

معاون وزیر ارتباطات برتوجه به محورهای پست هوشمند، تجارت الکترونیک، لجستیک یکپارچه، حمل‌ونقل پاک و سیستم‌های پرداخت توسط مدیران پست در سراسر کشور تاکید کرد و افزود: در حال حاضر زیر ساخت های پست در کشور توسعه یافته است .

محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت : افتتاح پنج مرکز نوآوری در کشور همزمان با هفته پست اتفاق مهمی است و تحول دیجیتال در پست مورد توجه اتحادیه جهانی پست قرار گرفته است .

وی در ادامه تصریح کرد در حوزه توزیع ، تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال نیازمند تعامل و همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم .

قادری ضمن اشاره به سامانه بازار الکترونیک شرکت ملی پست گفت :امروز زمان گسترش همکاری با شرکت های دانش بنیان فراهم آمده است و پست هوشمند و نو آور موتور اقتصاد دیجیتال کشور است .

سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت : با توجه به رشد روز افزون فناوری و نیاز پست به استفاده از این فن آوری ها جهت رشد و ارتقاء دانش فنی از شرکتهای استارتاپی و شتابدهنده ها استفاده خواهیم کرد .

هماهنگی با پارکهای علمی وفناوری و فاوا وعقد تفاهم نامه ،معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، اخذ درخواست از شرکت جهت در اختیار قراردادن فضا و انجام مراحل اداری جهت عقد قرارداد، اسکان و تجهیز مکان توسط شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد پست، تعیین خطی مشی فعالیت جهت شرکتهای طرف قرارداد، تهیه طرحهای عملیاتی و تعیین برنامه زمانبدی ، ارجاع شرکتهای پیمانکار جهت بهره برداری از تسهیلات وزارتی، بکارگیری نتیجه طرحهای اجرا شده در بدنه پست بصورت آزمایشی، اصلاحات لازم در طرحهای پیاده شده جهت انجام درست فرایندهااز اقداماتی بود که مدیر کل پست استان به آن اشاره داشت .

مدیر کل پست استان خراسان رضوی در ادامه افزود : با توجه به افتتاح پارک فاوای وزارت در طبقه چهارم پست مرکزی و استقرار خانه خلاق و نوآوری محتوی دیجیتال نیتک و شرکت سرزمین نوآوری گرین تک و همچنین هماهنگی انجام شده جهت استفاده از توان فنی و اطلاعاتی شرکتهای زیر مجموعه این پارکها توان اجرائی جهت رشد سریع مرکز نوآوری پست استان بیشتر خواهد شد.

موسوی تصریح کرد : برابر هماهنگی انجام شده تعدادی از واحدهای طبقه پنجم ساختمان اداره کل فناوری در مشهد به شرکتهای نوآور نیز اختصاص داده شده است که در حال طی مراحل اداری جهت انجام این مهم می باشند.

بر اساس این گزارش افتتاح مراکز نوآوری به طور همزمان دراستانهای تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان ، یزد و گلستان صورت گرفت .

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

 

 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 17 36 56 - برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، کارگاه آموزشی ترویجی ویژه طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

حسین عبدالله زاده ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار با بیان این خبر گفت: هدف از برپایی این کارگاهها ،آگاهی بخشی و آشنایی بهره برداران و مرتعداران با مراحل مختلف تهیه طرح مرتعداری تلفیقی در مهلت است.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی ترویجی که با حضور دامداران و مرتعداران مرتع در حاجی میر تشکیل شده بود 46 نفر فراگیر شرکت کردند.

عبدالله زاده اضافه کرد: شهرستان رشتخوار 420 هزار هکتار مساحت دارد که 320 هزار هکتار آن را مراتع تشکیل می دهند که این سطح قادر است بیش از 35000 رأس دام سبک شهرستان را تعلیف کند.

وی ادامه داد از ابتدای سال جاری تاکنون 3 دوره کارگاه آموزشی ترویجی در شهرستان رشتخوار با حضور 200 نفر فراگیر تشکیل شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار خاطر نشان کرد: برپایی کارگاه های آموزشی و ترویجی برای مرتعداران و دامداران شهرستان با هدف حفظ پوشش گیاهی و رعایت قرق مراتع مطابق پروانه های چرا امری ضروری است.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد: آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

منتشر شده

در

IMG 3916 1601200 - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:  آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آغاز برنامه سرشماری حیات وحش شامل پستانداران علفخوار در مناطق تحت مدیریت محیط زیست این استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تورج همتی در این باره افزود: سرشماری گونه های علفخوار در استان خراسان رضوی با مشارکت محیط بانان و کارشناسان حیات وحش در حال انجام است.

 

وی گفت: سرشماری پائیزه عموماً به منظور بررسی و تحلیل وضعیت جمعیت حیات وحش انجام می شود و امسال نیز سرشماری گونه های شاخص پستانداران علفخوار شامل قوچ و میش اوریال، کل و بز وحشی و آهو آغاز شده و بدلیل شیوع ویروس کرونا، بخشنامه ای به سراسر استان درباره الزام رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام مأموریت های سر شماری ابلاغ و با جدیت نظارت می شود.

 

وی ادامه داد: برنامه سرشماری در 35 منطقه تحت مدیریت در قالب 340 گروه در مدت زمان 110 روز با مشارکت بیش از 800 نفر ، از دهم مهر ماه آغاز شده است.

 

وی افزود : با توجه به وسعت و تعداد مناطق تحت مدیریت و لزوم برآورد سریع جمعیت وحوش، مناسب ترین روش برای سرشماری، روش مشاهده مستقیم از طریق پیمایش خطی است که بر این اساس مسیرهای سرشماری هر منطقه برروی نقشه های توپوگرافی با تکیه به تجارب محیط‌بانان و کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات‌وحش حفاظت محیط زیست استان مشخص می شود.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه نتایج سرشماری بعد از مشاهدات، جمع آوری و به منظور تجزیه و تحلیل مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: هدف از برآورد جمعیت حیات وحش، بررسی وضعیت زاد و ولد، شناسایی عوامل تهدید و شناسایی مناطق مستعد برای ارتقای سطح حفاظتی زیستگاه ها است.

 

۲۰ درصد مساحت ۱۱۷ هزار و ۷۶۹ کیلومتر مربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست قرار دارد و مساحت زیستگاه های این استان دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است.

خراسان رضوی به ازای هر 15 هزار هکتار یک محیط بان در اختیار دارد.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها