با ما همراه باشید

فرهنگی

دومین یادواره 33 شهید جهادگر نیشابور به مناسبت هفته بسیج

منتشر شده

در

photo 2021 11 28 11 08 05 - دومین یادواره 33 شهید جهادگر نیشابور به مناسبت هفته بسیج

 

دومین یادواره 33 شهید جهادگر نیشابور به مناسبت هفته بسیج با حضور معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی ، مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان ، نماینده سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، رئیس اداره ایثارگران سازمان جهادکشاورزی ،خانواده معزز شهدای جهادگر وجمعی از یادگاران وایثارگران دفاع مقدس وبا همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی در محل فرهنگسرای سیمرغ شهرستان نیشابور برگزارشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابوالقاسم سکاکی ،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور ضمن گرامیداشت هفته بسیج ویاد وخاطره 2400شهید شهرستان و33 شهید جهادگر نیشابور گفت: جهاد سازندگی یکی از نهادهای انقلاب اسلامی بود که توانست بسیاری از جوانان انقلابی کشور را به خود جذب کند و بسیاری از این جوانان توانستند درطول هشت سال دفاع مقدس نقش غیرقابل انکاری ایفا کنند.

یکی از جهادگران جهادسازندگی ضمن یادآوری خاطرات جبهه وجنگ، به نقش جهاد سازندگی اشاره کرد و افزود: جهاد سازندگی در طول هشت سال دفاع مقدس با توجه به نیاز جبهه‌ها وظایف متعددی از جمله پشتیبانی، تدارکات امور فنی و مهندسی را برعهده گرفتند که نقش غیرقابل انکاری در پیروزی رزمندگان اسلام داشتند.

سکاکی اظهار داشت : در زمان جنگ تحمیلی ستادهایی در محل دفتر سازمان جهاد سازندگی در شهرستان‌ها‌ مختلف تاسیس شد و شهرستان نیشابور نیز در این کار پیشرو بود.

جهادگرحبیب طلا زاده به نقش جهادگران اشاره کرد و گفت: جهادگران توانستند با بهره‌ گیری از ابتکارات خود و امکانات موجود اقدامات بی‌نظیری در جبهه‌های جنگ انجام دهند و پیروزی رزمندگان در جبهه‌ها بستگی به پشتیبانی جهادگران داشت که توانستند با احداث پل، ساخت جاده، احداث سنگر و خاکریز به رزمندگان کمک کنند.

وی تصریح کرد : جهادگران کاملاً داوطلبانه، با ایمان و اعتقاد قلبی برای حفاظت از نظام جمهوری اسلامی پا به میدان جنگ هشت ساله گذاشتند و به همین دلیل بود که لقب “سنگرسازان بی‌سنگر” به آنها داده شد و حضور جهادگران از شهرستان های مختلف از جمله نیشابور در جبهه‌ها سبب سرعت بخشیدن به احداث سنگر، جاده و دسترسی رزمندگان به خطوط مقدم جبهه‌ها بود و این جهادگران در زیر آتش مستقیم دشمن به احداث اقدام می‌کردند.

جهادگرعلیرضا آهویی نیزبه اقدامات جهادگران در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد وگفت: در طول هشت سال دفاع مقدس کیلومترها جاده وسنگر وپل کوچک وبزرگ توسط جهادگران ساخته شد و کیلومترها تعمیر و نگهداری جاده انجام شد وجالب اینکه این جهادگران بدون توجه به آتش دشمن این اقدامات را انجام می‌دادند.

وی عنوان کرد: برگزاری یادواره 2400 شهید شهرستان و33 شهید جهادگر یادآور سال‌های حماسه و از جان گذشتگی و ایثار مخلصانه ایثارگران انقلاب اسلامی است.

در ادامه مراسم از کتاب “هنوز هم خروشان”سردار شهید مصطفوی با حضور خانواده شهید رونمایی شد.

برگزاری سرود و کلیپ‌های حماسی از دیگر برنامه‌های اجرایی در این یادواره بود.

گفتنی است در پایان مراسم از خانواده‌های شهدای جهادگر نیشابوربا اهدای تندیسی تقدیر و تجلیل شد‌.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها