با ما همراه باشید

فرهنگی

دو هزار فعال فرهنگی در نخستین رویداد هم‌افزایی خراسان رضوی

منتشر شده

در

4326234 - دو هزار فعال فرهنگی در نخستین رویداد هم‌افزایی خراسان رضوی

 

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: نخستین رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی با هدف گردآوری و تبادل نظر تشکل‌های مردم نهاد و هم‌افزایی، انتقال تجربه و ایده‌های برتر برگزار می‌شود.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مجتبی مختاری،مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی  در نشست خبری نخستین رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی که در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه آستان قدس رضوی میزبان نخستین رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی اجتماعی و خراسان رضوی است.

 

وی گفت: این برنامه در ۱۸ و ۱۹ آبان در محل نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی، واقع در پارکینگ باب الجواد(ع) در کنار رویداد نمایشگاه هم افزا  برگزار می شود.

 

وی افزود: در این رویداد بیش از ۱۱۰ تشکل و مجموعه مردم نهاد در سطح خراسان رضوی حضورپیدا می کنند که از مجموعه‌های پیشران و برتر هستند.

 

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی تصریح کرد: باید تشکل‌های مردم نهاد را شناسایی، ساماندهی و حمایت کرده و تسهیل‌گری را برای آنان فراهم کنیم.

 

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی بیان کرد: نمایشگاه و رویداد هم‌افزا فرصتی برای گردآوری تشکل‌های مردم نهاد به عنوان حلقه‌های میانی است تا تبادل نظر داشته و دستاوردهای خود را عرضه و آن‌ها را به اشتراک بگذارند.

 

وی افزود: در این رویداد به دنبال هم‌افزایی، انتقال تجربه، ایده‌های برتر و ایده‌های خلاقانه هستیم .

 

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار کرد: دبیرخانه  میزبان ۱۱۳ تشکل برتر استان در این رویداد است و پیش‌بینی ما این است بیش از ۲۰۰۰ فعال فرهنگی و مدیران استان در این رویداد مشارکت کنند.

 

مختاری بیان کرد: به جهت تخصصی شدن فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، ۹ عرصه تخصصی انتخاب شده که شامل عرصه های اجتماعی، تربیتی، آموزشی، رسانه و هنر، خانواده، سبک زندگی عفیفانه، کتاب و کتابخوانی، صنایع خلاق فرهنگی، عرصه فکر و اندیشه و تفریح و نشاط است که مجموعه‌ها به صورت تخصصی در این عرصه‌ها حضور خواهند داشت.

 

 

همچنین میلاد شعیبی، دبیر نخستین رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی اظهار کرد: فضای نمایشگاه یک فضای گفت‌وگومحور است و سه نوع مخاطب را در نظر گرفته‌ایم که شامل ۱۱۳ تشکل هستند .

 

دبیر رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی از راه‌اندازی سایت هم‌افزا خبر داد و گفت: ۱۱۰ تشکل مردم نهاد، در صفحه‌ای اختصاصی و در قالب کاتالوک، ویدئو و پوستر در این سایت رویکردها و برنامه‌های خود را معرفی می‌کنند.

 

 

وی تصریح کرد: این رویداد در فضایی به مساحت ۵ هزار متر مربع نمایشگاه و در قالب غرفه‌های اندیشه‌ای، تفکری و گفت وگویی برگزار می‌شود.

 

شبنم مقدم

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

اجرای طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه

منتشر شده

در

photo 2023 02 01 13 30 38 - اجرای طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه

 

طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع 1800 بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه اجرا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در مراسم اجرای یازدهمین مرحله طرح “قراردوازدهم” در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصرعلیهما السلام شهرستان طرقبه شاندیز گفت: همزمان با اولین روز آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، یازدهمین مرحله قرار دوازدهم استان خراسان رضوی در سال جاری با تهیه و توزیع هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه به ارزش ۱۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال بین نیازمندان اجرا شد.

 

وی تصریح کرد: از 102 سری جهیزیه تهیه شده، ۴۴ سری جهیزیه از محل موقوفه “کوثر فردا” تهیه شده و باقی هم از محل کمک های خیرین و موقوفات منطبق استان است.

 

حجت الاسلام محمد احمدزاده افزود: قرار دوازدهم با نام و یاد حضرت مهدی(عج) تاکنون اقدامات و کمک های خیرخواهانه بسیاری را برای نیازمندان انجام داده است.

 

وی اظهار کرد: به برکت موقوقات منطبق و کمک های خیرین و همت ستاد هماهنگی امور خیریه استان خراسان رضوی و با مشارکت خیرین و نیکوکاران باشکوه خاصی طرح قرار دوازدهم در بقاع متبرکه خراسان رضوی در حال اجرا است.

 

مدیر کل اوقاف خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم بقاع متبرکه که از مراکز عبادی فرهنگی و اجتماعی جامعه است بتوانند نقش آفرینی خود را در عرصه های مختلف را به صورت پررنگ داشته باشند‌.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه طرح قرار دوازدهم حرکت ارزشمندی است، اظهار کرد: این حرکت باید باعث شود که بتوانیم جامعه را به سمت امام زمان(عج) پیش ببریم، در طول ماه همه به یاد امام زمان باشیم و محبت خود را نسبت به آن حضرت عملی کنیم و زمینه ظهور و بروز این محبت را دوازدهم هر ماه با عنوان “قرار دوازدهم” انجام دهیم.

 

وی تصریح کرد: طرح قرار دوازدهم هم شامل خدمات مالی برای نیازمندان مثل؛ اهدای بسته های معیشتی، جهیزیه، پک های بهداشتی و غیره است و هم شامل خدمات رایگان است که مثلا افراد وقت خود را صرف امام زمان (عج) می کنند ارائه مشاوره رایگان، ویزیت و داروی رایگان و توزیع نان صلواتی و غیره که در واقع خدمات خود را به امام زمان(عج) هدیه می کنند.

 

حجت الاسلام ایزدی تاکید کرد: امید است که با مشارکت موسسات خیریه بتوانیم در ماه های آینده این خدمات را توسعه و گسترش دهیم، مسئولان نهادهای خیریه در طول ماه برنامه ریزی کنند و اهدای کمک ها برای دوازدهم هر ماه باشد، دوازدهم هر ماه اهدای این هدایا و ارائه آمار و اطلاع رسانی خودش یک نوع ترویج فرهنگ نیکوکاری است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی بهره‌برداری می‌شود

منتشر شده

در

photo 2023 02 04 09 55 49 - هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی:  20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی بهره‌برداری می‌شود

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از بهره‌برداری 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر خبر داد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی، با اعلام این خبر افزود: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است که برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

موسوی گفت: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

او یاد آور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 45 طرح سرمایه‌گذاری گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری 45 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است که برای بیش از 1500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه‎گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند.

 

 

 

منبع:روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها