با ما همراه باشید

اقتصادی

رئیس دادگستری خراسان رضوی: پیگیر رفع مسایل فعالان اقتصادی هستیم

منتشر شده

در

نشستخبریرئیسکلدادگستریخراسانرضوی - رئیس دادگستری خراسان رضوی: پیگیر رفع مسایل فعالان اقتصادی هستیم

 

رئیس دادگستری خراسان رضوی گفت: به فعالان اقتصادی اعلام کردیم، تا به هر دلیلی آن سازمان پاسخگو نباشد به ما منعکس کند که ما با پیگیری ویژه مشکل را حل کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، غلامعلی صادقی، رئیس دادگستری خراسان رضوی در نشست خبری به همراه محمدحسین درودی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی اظهار کرد: تاکیید شده که دولت و دستگاه اجرایی در امر صنعت و فعالان اقتصادی حمایت بیشتری داشته باشند.

 

وی افزود: بازدید‌های متعددی از شهرک‌های صنعتی شده و ما نیز به فعالان اقتصادی اعلام کردیم، تا به هر دلیلی آن سازمان پاسخگو نباشد به ما منعکس کند که ما با پیگیری ویژه مشکل را حل کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: تعهد ما به بخش خصوصی و دولتی درخصوص مباحث اقتصادی این است که ما از همه ظرفیتمان استفاده کنیم .

 

صادقی گفت: خوشبختانه با بررسی هایی که با حضور دادستان‌ها و کارشناسان دادگستری در شهرک‌های صنعتی انجام شده، توانسته‌ایم بخشی از مشکلات آن‌ها را حل‌وفصل کنیم.

 

وی درباره نحوه برخورد دادستانی با بانکهای عاملی که مصوبات ستاد تسهیل به ریاست استاندار را اجرایی نمی کنند، گفت : اگر در موضوعی اقتصادی، تشخیص داده شود که اجرای مصوبه ای در راستای حمایت از یک واحد تولیدی است و بانک عامل نیز اجرا نمی کند، واحد تولیدی به دادستانی ما مراجعه کند، پیگیری می کنیم و این ظرفیت را در اختیار داریم تا الزاماتی منظور کنیم که مصوبه اجرا شود.

 

وی  درخصوص طرح بافت پیرامونی حرم مطهر گفت:  فعلا وظیفه خاصی از طرف استانداری به ما محول نشده است.

 

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی افزود:محسن پهلوان و متهمان پرونده پدیده حکمشان صادر شد و برای اجرای حکم به زندان اعزام شدند. بنابراین برای اینکه شرکت حمایت شود و به فعالیت خود ادامه دهد، به‌صورت نامحدود توانستیم افراد مربوط را در اختیار شرکت قرار دهیم.

 

وی گفت : ما به‌دلیل منافع سهامدار و شرکت، نظری نداریم، اما شرکت برای ما استدلال می‌کند و برای اینکه شرکت از این وضعیت خارج شود، این اقدام انجام شد.

 

صادقی به موضوع انتقال زندان مشهد اشاره و یادآوری کرد: انتقال زندان مشهد تنها مشکل ما در استان نیست، بلکه چند شهرستان داریم مانند نیشابور، سبزوار و… که در بافت شهری قرار دارند.

 

وی گفت: انتقال زندان به خارج شهر،نیازمند بودجه کافی است که در ابتدا یک فضای مناسب در خارج از بافت شهری ساخته می‌شود تا بعد از آن زندانی منتقل شود، اما اصل اینکه زندان‌ها باید منتقل شود، همه متفق هستیم، اما مشکل، مشکل مالی است.

 

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تصریح کرد: طرحی در قانون پیش‌بینی شده و آن این است که زندانی که منتقل می شود، باید به بالاترین قیمت کاربری فروخته شود و به شهرداری و… در قالب تهاتر به‌صورت توافقی منتقل شود که این زندان‌ها را احداث کنند تا توافقی صورت گیرد، اما هنوز مشتری جدی نداریم که به‌صورت مشخص اعلام کرده باشد که خواهان این املاک است.

 

 

شبنم مقدم

 

اقتصادی

برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 06 27 10 05 45 - برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد میری دیسفانی، سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت : آغاز برداشت گندم در شهرستان مشهدشروع شده و همه عوامل برداشت با همت مضاعف و تلاش زیاد مشغول برداشت گندم هستند.

میری دیسفانی بیان ڪرد : برداشت محصول گندم آبی از11 هزار هڪتار ازاراضی ڪشاورزی شهرستان با میانگین 4 تن درهر هڪتار آغاز شده است وپیش بینی می شود ڪه بیش از 35 هزارتن گندم شهرستان مشهد تحویل سیلوهای گندم شود .

وی گفت : امسال دولت قیمت خرید تضمینی گندم را 115 هزار ریال با احتساب جایزه به ازای هرڪیلوگرم اعلام ڪرده است.

میری دیسفانی اشاره ڪرد : این محصول به  شکل مستقیم برای 22 هزار نفر و بیش از 10 هزار نفر فصلی اشتغالزایی فراهم ڪرده است .

وی بیان ڪرد : خرید تضمینی و ذخیره سازی گندم در شهرستان مشهد توسط سیلوی شماره ۳ جاده فریمان ، سیلوی شماره ۱ طلاب ، سیلوی شهدینه جاده قدیم قوچان شهرڪ فردوسی ، ڪارخانه آسه آرد نیشابور بخش احمد آباد ، ڪارخانه آرد امام رضا بخش مرڪزی معین آباد انجام میگیرد و ڪشاورزان می توانند محصول تولیدی خود را تحویل سیلوهای گندم دهند .

میری دیسفانی با تأڪید بر اهمیت وجود امنیت غذایی در ڪشورگفت: مقام معظم رهبری، توجه به این بخش را مهم و جزو اولویت‌ها می‌دانندو در شرایط ڪنونی بخصوص جنگ روسیه و اڪراین و اهمیت غلات در دنیا ( بخصوص گندم ) تولید و خرید گندم در سالجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

وی افزود: ڪشاورزی علاوه بر تأثیر به سزایی ڪه در میزان اشتغال، افزایش رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی دارد، در قدرت و پایداری ملی و استقلال یڪ ڪشور نیز حائز اهمیت بوده و می‌تواند قدرت چانه‌زنی یڪ ڪشور را در دنیا افزایش دهد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 20 27 31 - توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از تحویل 173 جعبه لارو کرم ابریشم به نوغانداران این شهرستان جهت تولید پیله تر ابریشم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد علی فرهمند راد ،معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور اظهار داشت: در سال جاری173 جعبه لارو نوغان با قیمت یارانه‌ای هر جعبه 300 هزار ریال بین 30 نفر از بهره برداران نوغاندار توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 3 هزار و200 کیلوگرم پیله تر کرم ابریشم در این شهرستان تولید شد و پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 3 هزارو 500 کیلوگرم پیله تر تولید شود .

مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: میزان تولید پیله تر از هر جعبه تخم نوغان ارتباط مستقیم به تغذیه و مراقبت از کرم‌ها و فراهم بودن محیط پرورش دارد ،پرورش کرم ابریشم به عنوان یک صنعت در کنار فعالیت‌های کشاورزی و باغداری در ایجاد اشتغال مؤثر است، بطوریکه در سال جاری اشتغالزایی برای 60 نفر را فراهم کرده است.

وی گفت: علاقه‌مندان به حرفه نوغانداری هر ساله در ابتدای فصل بهار برای تحویل تخم نوغان به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه می کنند.

فرهمند راد تصریح کرد: فضای مورد نیاز برای پرورش هر جعبه کرم ابریشم 25 مترمربع بوده و تعداد تخم نوغان موجود در یک جعبه حدود ۲۷ هزار عدد است.

وی به دیگر شرایط پرورش کرم ابریشم اشاره کرد و افزود: برگ مورد نیاز برای پرورش هر جعبه تخم نوغان حدود 600 الی 700 کیلوگرم است.

وی برای فعالیت نوغانداری علاوه بر تخم یا لارونوغان ،اقلام مورد نیاز جهت تولید را قیچی ،اره، سبد حمل برگ، رطوبت‌سنج، دماسنج، توری، مواد ضدعفونی‌کننده و آهک مرده عنوان کرد و ادامه داد: طول دوره پرورش تخم جعبه کرم ابریشم ۴۵ روز است که شامل 15روز تفریخ و 30روز پرورش است و در صورت استفاده از لارو تفریخ شده حدود32 روز می باشد.

 

فرهمندراد اظهار داشت: قیمت هر کیلو پیله تر در سال جاری بر اساس کیفیت بین200 تا 260هزار تومان می باشد .

 

 

منبع: روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 19 07 - تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

بالغ بر چهل و سه هزار تن چغندر قند طی ۱۰ روز به کارخانه قند جوینتحویل شد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از تحویل بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه طی ده روز گذشته خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت کشت چغندرقند در شهرستان به عنوان ماده خام تولید شکر و از طرفی اهمیت این محصول برای به چرخش درآمد چرخه اقتصاد کارخانه ها افزود: به لطف خدا طی ده روز گذشته بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه از استان گلستان به کارخانه قند جوین تحویل گردیده که این عدد به نوبه خود بسیار قابل توجه است.

مهدی طلوعی نسب،مدیر کشاورزی کشت و صنعت جوین نیز با اشاره به نیاز به ترویج کشت چغندرقند به صورت پاییزه با توجه به نیاز آبی پایین و مزایای بسیار خوب آن افزود: به لطف خدا از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع چغندرقند پاییزه گلستان بیش از 800 هکتار آن در طول 10 روز گذشته برداشت و رقمی معادل چهل و سه هزار و ۱۵۸ تن چغندرقند خالص تحویل کارخانه قند جوین  شده است.

وی افزود: عملکرد متوسط این مزارع تا کنون 51 تن در هر هکتار با عیار متوسط 14/7 درصد بوده که به تدریج رو به افزایش است.

طلوعی نسب یادآور شد: هر روزه حدود چهارهزار و ۵۰۰ تن تا پنج هزار و ۵۰۰ تن چغندرقند از استان گلستان تحویل کارخانه قند جوین میشود که از این مقدار حمل چغندرقند در نوع خود بینظیر است.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل فساد پذیری این محصول در هوای گرم تابستان امکان سیلو کردن آن وجود ندارد و باید به صورت مستقیم به کارخانه تحویل شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها