با ما همراه باشید

فرهنگی

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت امسال است

منتشر شده

در

photo 2021 10 23 18 43 50 - رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت امسال است

 

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت امسال است گفت : شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت برنامه های امسال آستان قدس رضوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، عبدالحمید طالبی در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های هفته وحدت با اشاره به برنامه‌های آستان قدس رضوی در هفته وحدت اشاره کرد و گفت:امسال برنامه‌هایی در دو سطح نخبگانی و مردمی در نظر گرفته شده که با رعایت موازین بهداشتی و متناسب با شرایط کرونایی اجرا می شود.

 

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی به برنامه‌های فرهنگی، تبلیغی حرم مطهر رضوی در این ایام اشاره کرد و گفت: برگزاری وبینار به 3 زبان فارسی، عربی و انگلیسی با موضوع «وحدت اسلامی در گفتمان انقلاب اسلامی، رویکردها و موانع»، رونمایی از ترجمه فرانسوی کتاب «اعتقاد ما»، برگزاری وبینار شرح زیارت «جامعه صغیره»، محیط آرایی شهری با همکاری شهرداری و مجمع تقریب مذاهب، برنامه «سراج الله» با محوریت جمع خوانی سوره محمد(ص) برخی از برنامه‌های این ایام است.

 

وی از برگزاری وبینارهای علمی در عرصه بین‌الملل با مشارکت اندیشمندان موثر در جهان اسلام خبر داد و گفت: این برنامه در حوزه فعالان رسانه‌ای علمای مذاهب، نویسندگان، دانشگاهیان و اساتید برگزار می‌شود.

 

طالبی گفت: محیط آرایی حرم مطهر رضوی و شهر مشهد، برپایی مراسم جشن و سرور، برگزاری محافل علمی و تخصصی به صورت حضوری و مجازی، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی، توسعه زیرساخت‌های علمی و فرهنگی، اجرای برنامه‌های هنری و مشارکت پایگاه‌های مردمی با تمرکز بر فعالیت‌های حاشیه شهر و مناطق تلفیقی، بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام است.

وی افزود : برگزاری مجمع «حبل الله» و جلسات گفتمانی مجازی با دانشجویان خارجی اهل سنت و شیعه در ایران، برپایی مسابقات، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های دانش آموزی نیز از برنامه‌های گرامیداشت هفته وحدت می باشد.

شبنم مقدم

 

 

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها