با ما همراه باشید

اقتصادی

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد: حذف ارز دولتی، هزینه بیماران را چند برابر می کند

منتشر شده

در

photo 2022 01 03 15 36 55 - رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد: حذف ارز دولتی، هزینه بیماران را چند برابر می کند

 

حذف ارز دولتی برای واردات تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز در بخش‌های مختلف پزشکی از جمله موسسات خیریه درمانی که فقط با کمک های مردمی اداره می شوند یکی از چالش برانگیزترین مسائل اقتصادی در حوزه سلامت است که می‌تواند مشکلات فراوانی را برای اداره این مراکز و همچنین بیماران آنها که اکثرا افراد نیازمند هستند به همراه داشته باشد،

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حمید مستشاری، رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در رابطه با نامه شماره ۲۶۱۹۰ مورخه ۱۴۰۰/۸/۲۷ وزارت بهداشت و درمان پزشکی، پیرامون حذف ارز دولتی و تبدیل آن به ارز نیمایی و تبعات آن برای مرکز تخصصی رادیولوژی و انکولوژی رضا به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور گفت: این انجمن از روز اول شعار هیچ بیماری به واسطه عدم تمکن مالی نباید از درمان محروم بماند را سرلوحه اهداف خود قرار داده و به یاری خداوند تا به امروز در پرتو حمایت مستمر خیرین توانسته ایم این هدف را مدنظر داشته باشیم و با تامین امکانات، مطلوب ترین سطح از خدمات رفاهی، حمایتی و درمانی به بیماران و خانواده های آنها ارائه دهیم. ولی در حال حاضر با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، دولت، ارز ۴۲۰۰ تخصیصی برای خرید تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز را حذف کرده و این در حالی است که ما در این مرکز به تمامی بیماران با تعرفه دولتی خدمات ارائه می‌کنیم.

 

او با اشاره به اینکه برخلاف بیمارستان‌های دولتی که حقوق و مزایای کارکنان و کادر درمان را دولت می‌پردازد، یادآور شد: در این مرکز درمانی خیریه تمامی پرداختی ها توسط موسسه صورت می‌گیرد که در این رابطه نیز فشار مضاعفی نسبت به مراکز دولتی را تحمل می کنند.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد با یادآوری اینکه مرکز رضا بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور است که به یک سوم بیماران شرق کشور خدمات درمانی منحصر به فردی در زمینه درمان سرطان ارائه می دهد، تاکید کرد این خدمات مانع از خروج ارز از کشور برای بیماران نیازمند به تکنیک های نوین درمان شده است و ادامه این خدمات در این مرکز علاوه بر ایجاد آسایش و امنیت روانی در درمان، موجب کاهش هزینه ها و افزایش سلامت جامعه و کمک به اقتصاد کشور خواهد بود.

 

مستشاری برای جلوگیری از کاهش کیفیت و کمیت ارائه خدمات به بیماران و عمل به شعار این مرکز خواستار ارائه ارز دولتی به این خیریه خاص که مانند بیمارستان های دولتی با تعرفه دولتی به بیماران خدمات ارائه می‌کند، شد.

وی در ادامه با انتقاد مجدد از حذف ارز دولتی، این امر را باعث پرداخت چند برابری از جانب بیماران دانست و افزود: متاسفانه با نامه ابلاغی وزارت بهداشت و درمان و اعلام حذف ارز دولتی، ما بر خلاف میل باطنی و شعار موسسه و جهت ادامه حیات، ناچار به تغییر تعرفه‌های مرکز از تعرفه دولتی به خیریه هستیم که خواه ناخواه تحمیل بسیار زیادی را به قشر نیازمند محتاج درمان وارد خواهد کرد.

مستشاری در توضیح این مطلب خاطرنشان ساخت: هزینه پرتودرمانی یک بیمار مبتلا به سرطان پستان حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان بود که کلاً توسط سازمان‌های بیمه گر بدون اخذ ریالی از بیمار پرداخت می‌شد ولی با تغییر تعرفه به خیریه این هزینه به ۴۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد که مابقی را باید بیمار پرداخت کند که حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بیماران قادر به پرداخت این وجه نخواهند بود و از درمان محروم خواهند ماند که این یک ظلم بزرگ و فاحش است و کماکان خواستار تخصیص ارز دولتی به این موسسه کم نظیر هستیم.

 

وی در انتها بار دیگر برای کمک به بیماران، دست نیاز به سوی خیرین و مردم نیکوکار که تاکنون حامی موسسه بودند دراز کرد تا شاید بدین وسیله بیماری به واسطه عدم تمکن مالی مجبور به ترک درمان نشود.

 

منبع:روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد

 

اقتصادی

طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد رونمایی می شود

منتشر شده

در

14011111155254174269418014 - طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد رونمایی می شود

 

طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد با تفاهم نامه توسعه تجارت الکترونیک به بهره برداری می رسد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مشهد عمران، ابوالفضل چمندی ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در نشست خبری گفت:در موضوع فیلترینگ کسب و کارهایی که

با اپ های غیرایرانی کار کردند آسیب دیدند که دولت برای جبران این خسارت کسب و کار جایگزین را در طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد با تفاهم نامه توسعه

تجارت الکترونیک به بهره برداری می رسد.

 

وی انرژی را مهمترین چالش سرمایه گذاری در خراسان رضوی مطرح کرد و گفت: وضعیت اشتغال استان خراسان رضوی از ابتدای سال جاری تاکنون رشد داشته است. همانطور که در فصل بهار ۶۵ هزار نفر اشتغال مثبت‌ تجربه کردیم در فصل پاییز نیز با رشد مواجه بودیم و این در حالی استکه شاخص اشتغال در کل کشور منفی بود.

 

وی‌ اظهار داشت: در فصل بهار و تابستان و پاییز‌ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد اشتغال در استان مثبت بوده است. همچنین نرخ بیکاری ۴.۹ درصد است کهپایین ترین نرخ بیکاری‌ در سطح کشور داشته‌ایم.

 

چمندی خاطرنشان کرد: نرخ مشارکت در استان خراسان رضوی ۴۵ درصد است که این میزان در کشور به ۴۱ درصد رسیده است. همچنین نرخ بیکاریکشور ۸.۲ درصد است که استان توانست به یک شاخص مثبت برسد.

 

وی با بیان اینکه ۱۳۰۰ میلیارد تومان به بنگاه‌های‌تولیدی‌ پرداخت شده، افزود:تسهیلات اشتغال از سوی کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده است.

 

وی به تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک‌های استان اشاره کرد و گفت: بانک‌ها ۱۱۰ هزار میلیارد تومان‌پرداختی‌داشته‌اند که نیمی از آن وام‌های جدیداست.۹۵درصد این وام سرمایه در گردش و پنج درصد آن توسعه‌ای بوده و بیشترین در بخش صنعت و معدن و کمترین آن در بخش کشاورزی بوده است.

 

چمندی به موضوع سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی اشاره  کرد و افزود: سرمایه گذاری در استان خراسان رضوی با یک چالشی به عنوان انرژی روبرو است. در تابستان برق و در زمستان گاز نداریم که به صنایع بدهیم. سبد انرژی کشور‌ از تنوع بسیار پایینی برخوردار است. این امر باعث شده رشد سرمایهگذاری در کشور به مخاطره بیفتد. نیروگاه‌های خورشیدی، بادی و اتمی اگر نادیده گرفته شود دچار بحران می‌شویم.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:پایین ترین نرخ بیکاری را در خراسان رضوی داشتیم که نشان از فضای امیدبخش اشتغال در خراسان رضوی دارد.

 

وی افزود: شاخص مشارکت اقتصادی به 45 درصد رسیده و افزایش پیدا کرده است که این شاخص بسیار مهمی است.

 

شبنم مقدم

 

 

 

ادامه مطلب

اقتصادی

رونق بازارهای موقت مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 08 24 44 - رونق بازارهای موقت مشهد

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد از رونق بازارهای موقت مشهد خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محمد جواد مشیری گفت: 625000 نفرغرفه از ابتدای سال تاکنون از طریق درگاه الکترونیکی این سازمان واگذار شده است.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری اشتغال 6200 نفری در این حوزه را داشتیم که آمار مطلوب و رضایت بخشی است و این آمار هم اکنون به بیش از 11000 نفر رسیده است.

مشیری گردش مالی حوزه بازارهای موقت را 4 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برنامه این سازمان برای سال آینده توسعه این حوزه و توجه به اقتصاد خرد و حمایت از کسب و کارهای خانگی است.

مشیری ادامه داد: 50 درصد ظرفیت بازارهای موقت طی تفاهمی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مشاغل خرد و خانگی اختصاص یافته و توسعه بازارهای بزرگ مقیاس برای تقویت بیش از پیش این حوزه برای سال آینده پیش بینی شده است.

مشیری در انتها از دستگاه های متولی کار در استان خواست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی نیز از تسهیلات ایجاد اشتغال بهره مند شود تا با سرعت بیشتری در توسعه این مسیر اقدام کند.

 

منبع: روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی

ادامه مطلب

اجتماعی

نایب رییس و سخنگوی شورای شهر مشهد خبر داد اصلاح بودجه ۱۴۰۲ به سود مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 28 19 00 18 - نایب رییس و سخنگوی شورای شهر مشهد خبر داد اصلاح بودجه ۱۴۰۲ به سود مشهد

نایب رییس و سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد از ارائه موارد اصلاحی بودجه ۱۴۰۲ به سود مشهدمقدس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،موسی‌الرضا حاجی بگلو ، با اشاره به دیدار با قاضی‌زاده هاشمی؛ عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی اظهار داشت: در دیدار با عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی مواردی از موسی‌الرضا حاجی بگلو بودجه ۱۴۰۲ کشور مورد بررسی قرار گرفت و درخواست‌هایی در زمینه اصلاح بودجه ارائه شد.

نایب رییس و سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در این دیدار که با احسان قاضی زاده هاشمی؛ نماینده مردم سرخس و فریمان و عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی و همچنین عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی صورت گرفت ۶۰ اصلاحیه با محوریت بودجه ۱۴۰۲ ارائه شد و قرار شد از سوی آقای قاضی‌زاده در سامانه مربوط به اصلاح بودجه حتما بارگزاری شود.

وی خاطرنشان کرد: محوریت اصلی این پیشنهادات ناظر به حوزه مدیریت شهری و روستایی است و قطعا با مدنظر قرار دادن آنها می‌توان تحولات خوبی به نفع مدیریت شهری و روستایی رقم زد؛ باید تشکر ویژه‌ای از مدیرکل تعاملات شهرداری مشهد داشته باشیم که در تدوین و تکمیل نظام پیشنهادات مربوطه نقش بسزایی داشتند و انشالله این ۶۰ پیشنهاد اصلاحی به صورت نهایی در بودجه ۱۴۰۲ لحاظ شود.

وی افزود:طی چند ماه گذشته به همت شورای اسلامی شهر مقدس مشهد و شهرداری مشهد با مقایسه قوانین بودجه سه سال گذشته و بررسی های کارشناسی تباصر لایحه قانون بودجه و تطبیق آن با مسائل دارای اهمیت مدیریت شهری پس از اخذ نظرات اعضای محترم شورای استان و کلان شهرهای سطح کشور؛ پیشنهادات لازم در راستای تسهیل در خدمت رسانی شهرداری ها به شهروندان جهت درج در لایحه بودجه ۱۴۰۲ درقالب موضوعات مالی، خدماتی، حمایت های دولت. ترافیک و ….  تهیه گردید و امروز با حضور قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان و عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرقت و مقرر شد درخصوص ثبت ۵۹ پیشنهاد تهیه شده توسط ایشان و پیگیری از دیگر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تاحصول نتیجه اقدام شود.

حاجی بگلو تاکید کرد: همواره عنوان کرده‌ایم که بودجه مشهد محلی است حال آن که خدمات ما در سطح ملی انجام می‌شود و لازم است به ویژه در زمینه تخصیص بودجه به شهر امام رضا(ع) متناسب با خدماتش نگاه شود.

رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی عنوان کرد: در تمام سال‌های اخیر این مسأله را در صدر مطالبات مشهد داشته‌ایم اما کمتر به آن بها داده شده است.

حاجی بگلو با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی مناسبی توسط محققان و متخصصان حوزه بودجه در این زمینه صورت گرفته اظهار داشت: بخشی از اصلاحات پیشنهادی ناظر به مشهد و بخشی نیز ناظر به بهبود وضعیت استان خراسان رضوی است و بخشی از پیشنهادات ارائه شده نیز کلی و ناظر به بهبود برخی فرآیندها در سطح کلان است.

وی بیان کرد: عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در این دیدار وعده داد اصلاحات پیشنهادی را در سطح مجلس ارائه و نسبت به کاربست آن پیگیری داشته باشد.

 

ادامه مطلب

برترین ها