با ما همراه باشید

اقتصادی

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد: حذف ارز دولتی، هزینه بیماران را چند برابر می کند

منتشر شده

در

photo 2022 01 03 15 36 55 - رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد: حذف ارز دولتی، هزینه بیماران را چند برابر می کند

 

حذف ارز دولتی برای واردات تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز در بخش‌های مختلف پزشکی از جمله موسسات خیریه درمانی که فقط با کمک های مردمی اداره می شوند یکی از چالش برانگیزترین مسائل اقتصادی در حوزه سلامت است که می‌تواند مشکلات فراوانی را برای اداره این مراکز و همچنین بیماران آنها که اکثرا افراد نیازمند هستند به همراه داشته باشد،

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حمید مستشاری، رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در رابطه با نامه شماره ۲۶۱۹۰ مورخه ۱۴۰۰/۸/۲۷ وزارت بهداشت و درمان پزشکی، پیرامون حذف ارز دولتی و تبدیل آن به ارز نیمایی و تبعات آن برای مرکز تخصصی رادیولوژی و انکولوژی رضا به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور گفت: این انجمن از روز اول شعار هیچ بیماری به واسطه عدم تمکن مالی نباید از درمان محروم بماند را سرلوحه اهداف خود قرار داده و به یاری خداوند تا به امروز در پرتو حمایت مستمر خیرین توانسته ایم این هدف را مدنظر داشته باشیم و با تامین امکانات، مطلوب ترین سطح از خدمات رفاهی، حمایتی و درمانی به بیماران و خانواده های آنها ارائه دهیم. ولی در حال حاضر با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، دولت، ارز ۴۲۰۰ تخصیصی برای خرید تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز را حذف کرده و این در حالی است که ما در این مرکز به تمامی بیماران با تعرفه دولتی خدمات ارائه می‌کنیم.

 

او با اشاره به اینکه برخلاف بیمارستان‌های دولتی که حقوق و مزایای کارکنان و کادر درمان را دولت می‌پردازد، یادآور شد: در این مرکز درمانی خیریه تمامی پرداختی ها توسط موسسه صورت می‌گیرد که در این رابطه نیز فشار مضاعفی نسبت به مراکز دولتی را تحمل می کنند.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد با یادآوری اینکه مرکز رضا بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور است که به یک سوم بیماران شرق کشور خدمات درمانی منحصر به فردی در زمینه درمان سرطان ارائه می دهد، تاکید کرد این خدمات مانع از خروج ارز از کشور برای بیماران نیازمند به تکنیک های نوین درمان شده است و ادامه این خدمات در این مرکز علاوه بر ایجاد آسایش و امنیت روانی در درمان، موجب کاهش هزینه ها و افزایش سلامت جامعه و کمک به اقتصاد کشور خواهد بود.

 

مستشاری برای جلوگیری از کاهش کیفیت و کمیت ارائه خدمات به بیماران و عمل به شعار این مرکز خواستار ارائه ارز دولتی به این خیریه خاص که مانند بیمارستان های دولتی با تعرفه دولتی به بیماران خدمات ارائه می‌کند، شد.

وی در ادامه با انتقاد مجدد از حذف ارز دولتی، این امر را باعث پرداخت چند برابری از جانب بیماران دانست و افزود: متاسفانه با نامه ابلاغی وزارت بهداشت و درمان و اعلام حذف ارز دولتی، ما بر خلاف میل باطنی و شعار موسسه و جهت ادامه حیات، ناچار به تغییر تعرفه‌های مرکز از تعرفه دولتی به خیریه هستیم که خواه ناخواه تحمیل بسیار زیادی را به قشر نیازمند محتاج درمان وارد خواهد کرد.

مستشاری در توضیح این مطلب خاطرنشان ساخت: هزینه پرتودرمانی یک بیمار مبتلا به سرطان پستان حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان بود که کلاً توسط سازمان‌های بیمه گر بدون اخذ ریالی از بیمار پرداخت می‌شد ولی با تغییر تعرفه به خیریه این هزینه به ۴۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد که مابقی را باید بیمار پرداخت کند که حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بیماران قادر به پرداخت این وجه نخواهند بود و از درمان محروم خواهند ماند که این یک ظلم بزرگ و فاحش است و کماکان خواستار تخصیص ارز دولتی به این موسسه کم نظیر هستیم.

 

وی در انتها بار دیگر برای کمک به بیماران، دست نیاز به سوی خیرین و مردم نیکوکار که تاکنون حامی موسسه بودند دراز کرد تا شاید بدین وسیله بیماری به واسطه عدم تمکن مالی مجبور به ترک درمان نشود.

 

منبع:روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد

 

اقتصادی

برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 06 27 10 05 45 - برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد میری دیسفانی، سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت : آغاز برداشت گندم در شهرستان مشهدشروع شده و همه عوامل برداشت با همت مضاعف و تلاش زیاد مشغول برداشت گندم هستند.

میری دیسفانی بیان ڪرد : برداشت محصول گندم آبی از11 هزار هڪتار ازاراضی ڪشاورزی شهرستان با میانگین 4 تن درهر هڪتار آغاز شده است وپیش بینی می شود ڪه بیش از 35 هزارتن گندم شهرستان مشهد تحویل سیلوهای گندم شود .

وی گفت : امسال دولت قیمت خرید تضمینی گندم را 115 هزار ریال با احتساب جایزه به ازای هرڪیلوگرم اعلام ڪرده است.

میری دیسفانی اشاره ڪرد : این محصول به  شکل مستقیم برای 22 هزار نفر و بیش از 10 هزار نفر فصلی اشتغالزایی فراهم ڪرده است .

وی بیان ڪرد : خرید تضمینی و ذخیره سازی گندم در شهرستان مشهد توسط سیلوی شماره ۳ جاده فریمان ، سیلوی شماره ۱ طلاب ، سیلوی شهدینه جاده قدیم قوچان شهرڪ فردوسی ، ڪارخانه آسه آرد نیشابور بخش احمد آباد ، ڪارخانه آرد امام رضا بخش مرڪزی معین آباد انجام میگیرد و ڪشاورزان می توانند محصول تولیدی خود را تحویل سیلوهای گندم دهند .

میری دیسفانی با تأڪید بر اهمیت وجود امنیت غذایی در ڪشورگفت: مقام معظم رهبری، توجه به این بخش را مهم و جزو اولویت‌ها می‌دانندو در شرایط ڪنونی بخصوص جنگ روسیه و اڪراین و اهمیت غلات در دنیا ( بخصوص گندم ) تولید و خرید گندم در سالجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

وی افزود: ڪشاورزی علاوه بر تأثیر به سزایی ڪه در میزان اشتغال، افزایش رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی دارد، در قدرت و پایداری ملی و استقلال یڪ ڪشور نیز حائز اهمیت بوده و می‌تواند قدرت چانه‌زنی یڪ ڪشور را در دنیا افزایش دهد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 20 27 31 - توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از تحویل 173 جعبه لارو کرم ابریشم به نوغانداران این شهرستان جهت تولید پیله تر ابریشم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد علی فرهمند راد ،معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور اظهار داشت: در سال جاری173 جعبه لارو نوغان با قیمت یارانه‌ای هر جعبه 300 هزار ریال بین 30 نفر از بهره برداران نوغاندار توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 3 هزار و200 کیلوگرم پیله تر کرم ابریشم در این شهرستان تولید شد و پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 3 هزارو 500 کیلوگرم پیله تر تولید شود .

مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: میزان تولید پیله تر از هر جعبه تخم نوغان ارتباط مستقیم به تغذیه و مراقبت از کرم‌ها و فراهم بودن محیط پرورش دارد ،پرورش کرم ابریشم به عنوان یک صنعت در کنار فعالیت‌های کشاورزی و باغداری در ایجاد اشتغال مؤثر است، بطوریکه در سال جاری اشتغالزایی برای 60 نفر را فراهم کرده است.

وی گفت: علاقه‌مندان به حرفه نوغانداری هر ساله در ابتدای فصل بهار برای تحویل تخم نوغان به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه می کنند.

فرهمند راد تصریح کرد: فضای مورد نیاز برای پرورش هر جعبه کرم ابریشم 25 مترمربع بوده و تعداد تخم نوغان موجود در یک جعبه حدود ۲۷ هزار عدد است.

وی به دیگر شرایط پرورش کرم ابریشم اشاره کرد و افزود: برگ مورد نیاز برای پرورش هر جعبه تخم نوغان حدود 600 الی 700 کیلوگرم است.

وی برای فعالیت نوغانداری علاوه بر تخم یا لارونوغان ،اقلام مورد نیاز جهت تولید را قیچی ،اره، سبد حمل برگ، رطوبت‌سنج، دماسنج، توری، مواد ضدعفونی‌کننده و آهک مرده عنوان کرد و ادامه داد: طول دوره پرورش تخم جعبه کرم ابریشم ۴۵ روز است که شامل 15روز تفریخ و 30روز پرورش است و در صورت استفاده از لارو تفریخ شده حدود32 روز می باشد.

 

فرهمندراد اظهار داشت: قیمت هر کیلو پیله تر در سال جاری بر اساس کیفیت بین200 تا 260هزار تومان می باشد .

 

 

منبع: روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 19 07 - تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

بالغ بر چهل و سه هزار تن چغندر قند طی ۱۰ روز به کارخانه قند جوینتحویل شد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از تحویل بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه طی ده روز گذشته خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت کشت چغندرقند در شهرستان به عنوان ماده خام تولید شکر و از طرفی اهمیت این محصول برای به چرخش درآمد چرخه اقتصاد کارخانه ها افزود: به لطف خدا طی ده روز گذشته بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه از استان گلستان به کارخانه قند جوین تحویل گردیده که این عدد به نوبه خود بسیار قابل توجه است.

مهدی طلوعی نسب،مدیر کشاورزی کشت و صنعت جوین نیز با اشاره به نیاز به ترویج کشت چغندرقند به صورت پاییزه با توجه به نیاز آبی پایین و مزایای بسیار خوب آن افزود: به لطف خدا از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع چغندرقند پاییزه گلستان بیش از 800 هکتار آن در طول 10 روز گذشته برداشت و رقمی معادل چهل و سه هزار و ۱۵۸ تن چغندرقند خالص تحویل کارخانه قند جوین  شده است.

وی افزود: عملکرد متوسط این مزارع تا کنون 51 تن در هر هکتار با عیار متوسط 14/7 درصد بوده که به تدریج رو به افزایش است.

طلوعی نسب یادآور شد: هر روزه حدود چهارهزار و ۵۰۰ تن تا پنج هزار و ۵۰۰ تن چغندرقند از استان گلستان تحویل کارخانه قند جوین میشود که از این مقدار حمل چغندرقند در نوع خود بینظیر است.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل فساد پذیری این محصول در هوای گرم تابستان امکان سیلو کردن آن وجود ندارد و باید به صورت مستقیم به کارخانه تحویل شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها