با ما همراه باشید

اقتصادی

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد: حذف ارز دولتی، هزینه بیماران را چند برابر می کند

منتشر شده

در

photo 2022 01 03 15 36 55 - رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد: حذف ارز دولتی، هزینه بیماران را چند برابر می کند

 

حذف ارز دولتی برای واردات تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز در بخش‌های مختلف پزشکی از جمله موسسات خیریه درمانی که فقط با کمک های مردمی اداره می شوند یکی از چالش برانگیزترین مسائل اقتصادی در حوزه سلامت است که می‌تواند مشکلات فراوانی را برای اداره این مراکز و همچنین بیماران آنها که اکثرا افراد نیازمند هستند به همراه داشته باشد،

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حمید مستشاری، رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در رابطه با نامه شماره ۲۶۱۹۰ مورخه ۱۴۰۰/۸/۲۷ وزارت بهداشت و درمان پزشکی، پیرامون حذف ارز دولتی و تبدیل آن به ارز نیمایی و تبعات آن برای مرکز تخصصی رادیولوژی و انکولوژی رضا به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور گفت: این انجمن از روز اول شعار هیچ بیماری به واسطه عدم تمکن مالی نباید از درمان محروم بماند را سرلوحه اهداف خود قرار داده و به یاری خداوند تا به امروز در پرتو حمایت مستمر خیرین توانسته ایم این هدف را مدنظر داشته باشیم و با تامین امکانات، مطلوب ترین سطح از خدمات رفاهی، حمایتی و درمانی به بیماران و خانواده های آنها ارائه دهیم. ولی در حال حاضر با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، دولت، ارز ۴۲۰۰ تخصیصی برای خرید تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز را حذف کرده و این در حالی است که ما در این مرکز به تمامی بیماران با تعرفه دولتی خدمات ارائه می‌کنیم.

 

او با اشاره به اینکه برخلاف بیمارستان‌های دولتی که حقوق و مزایای کارکنان و کادر درمان را دولت می‌پردازد، یادآور شد: در این مرکز درمانی خیریه تمامی پرداختی ها توسط موسسه صورت می‌گیرد که در این رابطه نیز فشار مضاعفی نسبت به مراکز دولتی را تحمل می کنند.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد با یادآوری اینکه مرکز رضا بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور است که به یک سوم بیماران شرق کشور خدمات درمانی منحصر به فردی در زمینه درمان سرطان ارائه می دهد، تاکید کرد این خدمات مانع از خروج ارز از کشور برای بیماران نیازمند به تکنیک های نوین درمان شده است و ادامه این خدمات در این مرکز علاوه بر ایجاد آسایش و امنیت روانی در درمان، موجب کاهش هزینه ها و افزایش سلامت جامعه و کمک به اقتصاد کشور خواهد بود.

 

مستشاری برای جلوگیری از کاهش کیفیت و کمیت ارائه خدمات به بیماران و عمل به شعار این مرکز خواستار ارائه ارز دولتی به این خیریه خاص که مانند بیمارستان های دولتی با تعرفه دولتی به بیماران خدمات ارائه می‌کند، شد.

وی در ادامه با انتقاد مجدد از حذف ارز دولتی، این امر را باعث پرداخت چند برابری از جانب بیماران دانست و افزود: متاسفانه با نامه ابلاغی وزارت بهداشت و درمان و اعلام حذف ارز دولتی، ما بر خلاف میل باطنی و شعار موسسه و جهت ادامه حیات، ناچار به تغییر تعرفه‌های مرکز از تعرفه دولتی به خیریه هستیم که خواه ناخواه تحمیل بسیار زیادی را به قشر نیازمند محتاج درمان وارد خواهد کرد.

مستشاری در توضیح این مطلب خاطرنشان ساخت: هزینه پرتودرمانی یک بیمار مبتلا به سرطان پستان حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان بود که کلاً توسط سازمان‌های بیمه گر بدون اخذ ریالی از بیمار پرداخت می‌شد ولی با تغییر تعرفه به خیریه این هزینه به ۴۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد که مابقی را باید بیمار پرداخت کند که حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بیماران قادر به پرداخت این وجه نخواهند بود و از درمان محروم خواهند ماند که این یک ظلم بزرگ و فاحش است و کماکان خواستار تخصیص ارز دولتی به این موسسه کم نظیر هستیم.

 

وی در انتها بار دیگر برای کمک به بیماران، دست نیاز به سوی خیرین و مردم نیکوکار که تاکنون حامی موسسه بودند دراز کرد تا شاید بدین وسیله بیماری به واسطه عدم تمکن مالی مجبور به ترک درمان نشود.

 

منبع:روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد

 

اقتصادی

ضرورت پایش شته مومی ڪلزا در شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 18 18 18 - ضرورت پایش شته مومی ڪلزا در شهرستان مشهد

رئیس تولیدات گیاهی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از رصد و پایش ڪارشناسان از مزارع ڪلزا و ارائه توصیه های لازم جهت مبازره شیمیایی و ڪنترل آفت شته مومی به ڪشاورزان ڪلزا ڪار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی ممیزی، رئیس تولیدات گیاهی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد با بیان اینڪه شته مومی ڪلم گونه غالب و مهمترین آفت ڪلزاست، بر لزوم پیشگیری و مدیریت به موقع آفت شته مومی تاڪید کرد.

ممیزی گفت: پایش مستمر مزارع ڪلزا و مبارزه آفت در ڪانون های شناخته شده، ضروری است و ازآنجائیڪه آلودگی ازحاشیه مزارع شروع میشود باید قبل از ایجاد ڪلنی شته ها مبارزه انجام گیرد تا از گسترش آفت به داخل مزرعه جلوگیری شود.

وی افزود : شته مومی ڪلزا در بازه دمایی 14- تا 35 درجه سانتیگراد فعالیت می ڪند، در فصل زمستان شرایط دمایی به منظور فعالیت این آفت مهیا است.

 

ممیزی با تاڪید بر اینڪه اگر مزرعه مورد بازدید قرار نگیرد چندی بعد با پیشرفت مراحل رشد ڪلزا و گرمی هوا خسارت شدیدتر از انتظار ظاهر می شود و ڪلنی های بزرگ در مزرعه ایجاد می شوندڪه شرایط مبارزه را سخت می کند.

وی  گفت : دوره تڪاملی شته مومی در زمستان 15 تا 20 روز است و می تواند در مزرعه ڪلزا به طرز زیادی افزایش یابد، لذا در سرمای زمستان و در مرحله خواب فیزیولوزیڪ ڪلزا نیز مبارزه با شته ضرورت دارد و حمله آفت از ابتدای فصل ڪه بوته‌های ڪلزا مرحله روزت (3 تا 6 برگی) را می‌گذرانند شروع و فعالیت تغذیه ای آن نیز در مرحله ساقه دهی، تشڪیل غنچه‌های گل و گلدهی تا رسیدن غلاف‌ها ادامه می‌یابد.

ممیزی بیان ڪرد : از آنجا ڪه شته مومی مهمترین آفت مزارع ڪلزاست و ممڪن است از همان ابتدای استقرار ڪلزا روی خاڪ و نزدیڪ طوقه ڪلزا ،در لابه لای برگ های ڪلزا و علف های هرز وجود داشته باشد، مبارزه با این آفت بسیار مهم ودر ابتدای پیدایش ڪانون ڪوبی آفت درنقاط آلوده ضروری است.

 

وی گفت: ازجمله اقدامات در خصوص ڪنترل شته مومی بازدید و سرڪشی مستمر از مزارع به خصوص توجه به حاشیه مزرعه و سم پاشی به صورت ڪانون ڪوبی و لڪه ای باسوم مناسب میباشد
در مبارزه شیمیایی با شته مومی رعایت اصول سم پاشی شامل زمان مبارزه و انتخاب نوع سم و سم پاش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اقتصادی

تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد

منتشر شده

در

photo 2021 12 02 17 13 37 - تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر اظهار امیدواری کرد :تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی، در جلسه کنترل کمی و کیفی خوراک دام مربوط به آبان و آذر ماه 1400 گفت:امیدواریم هر تصمیمی در کشور برای دامداران گرفته می شود و یا هر طرح اجرایی در نهایت به نفع دامداران و زنجیره های تولید باشد.

شجعی یکی از مشکلات حوزه نهاده ها را افزایش پی در پی هزینه حمل دانست و افزود: می بایست با مدیریت و برنامه ریزی و با استفاده از تمام ظرفیت افراد و نهاد های دخیل به دامداران کمک کنیم تا از وضعیت موجود خارج شوند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی باید تمام تلاشمان را برای حفظ دامدار انجام دهیم  تا حقیقت زنجیره  و چرخه تولید حفظ شود.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از شرکت های دخیل در امر توزیع نهاده ها خواست لیست های ارسالی به جهاد کشاورزی برای نظارت و راستی آزمایی بدون خط خوردگی باشد.

او تصریح کرد:همگی باید کمک کنند تا چرخه تولید و صادرات کشور با شرایط جدید شکل گرفته و بازار و رقابتی در کشور ایجاد شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

برترین ها