با ما همراه باشید

سلامت

رشد 17 درصدی مراجعات به پایگاه های انتقال خون استان در شش ماهه اول سال جاری

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 10 50 51 - رشد 17 درصدی مراجعات به پایگاه های انتقال خون استان در شش ماهه اول سال جاری

مراجعه  به پایگاه های انتقال خون استان در شش ماهه اول سال جاری رشد 17 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سرپرست انتقال خون استان با اشاره به افزایش میزان اهدای خون در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته در استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای فروردین تا شهریور، در این استان ۹۳ هزار و 390 نفر به پایگاه های ما در سراسر استان مراجعه کرده اند که 71 هزار و 121 نفر موفق به اهدای خون شده  وو در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش 17 درصدی در مراجعات هستیم.

اسلامی با بیان اینکه ۹۵ درصد اهداکنندگان خون مرد و 5 درصد دیگر از بانوان هستند، تصریح کرد: در شش ماهه اول سال، 67294 هزار مرد و 3827 زن خون اهدا کردند و ضمن اینکه مراجعه آقایان برای اهدای خون نیز در استان نیز 17 درصد رشد داشته است. وی ادامه داد: به میزان اهداکننده های مستمر و باسابقه هم به ترتیب در استان 16 و 24 درصد اضافه شده است. امسال بیش از 20 هزار نفر از باسابقه ها در استان به پایگاه ها مراجعه نموده اند و برای اهدای خون اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: در خراسان رضوی ۴۰ هزار و ۴۳۳ اهدا کننده مستمر و ۲۰ هزار و ۴۷۸ اهدا کننده با سابقه به پایگاه های مشهد و سایر شهرها مراجعه کرده اند و بازهم در این بخش به ترتیب شاهد رشد۱6 و ۲۴درصدی در اهدای خون در این گروه بوده ایم. ضمن اینکه ۱۰ هزار و ۲۰۸ نفر هم در این شش ماه برای اولین بار خون اهدا کرده اند.

سرپرست انتقال خون استان ضمن تشکر از حضور مردم مومن و انسان دوست در پایگاه های اهدای خون و قدردانی از این نوع همدلی افزود: در ماه های سرد سال مردم بیماران را فراموش نکنند و این سازمان عام المنفعه همچون گذشته یاری کنند.

شایان ذکر است ساعت کاری پایگاه های فعال انتقال خون در شش ماهه دوم سال از ساعت 7:45 الی 13 و پایگاه امام رضا علیه السلام علاوه بر شیفت صبح در عصر از ساعت 13:30 الی 18:45 در خدمت همشهریان گرامی می باشد.پنج شنبه ها نیم ساعت کمتر پایگاه ها در دو شیفت صبح و عصر فعال هستند.

 

 

منبع:روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی

سلامت

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

منتشر شده

در

photo 2021 10 19 20 47 26 - مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: دو مرکز درمانی ویژه جانبازان که نیازمند مجوز درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی است، در جلسه با مدیران دانشکاه علوم پزشکی مشهد طرح و مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام حسین معصومی، به دیدار دکتر محمد علی کیانی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: استان خراسان رضوی بیش از 50 هزار جانباز تحت پوشش دارد که تعدادی از این عزیزان با مجروحیت‌های خاص و نیازمند خدمات درمانی ویژه هستند که جانبازان قطع نخاع و جانبازان اعصاب و روان در زمره این عزیزان قرار دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: در حال حاضر سه مرکز توانخبشی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان قطع نخاعی، مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان اعصاب و روان و مرکز سالمندان ایثار ویژه والدین معظم شهدا زیر نظر بنیاد در حال فعالیت و ارائه خدمات به جامعه ایثارگری است.

وی ادامه داد: در دو مرکز جانبازان قطع نخاعی و اعصاب و روان، نیاز است، خدمات درمانی و بیمارستانی نیز انجام شود تا امر خدمت رسانی به عزیزان تسهیل یابد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد استان خاطر نشان کرد: برای انجام خدمات بیمارستانی نیاز به همکاری دانشگاه علوم پزشکی است، تا مجوز بیمارستان 64 تخت خوابی مرکز بازتوانی جانبازان اعصاب و روان و دی کلنیک مرکز توانبخشی امام خمینی (ره) صادر شود.

وی تاکید کرد: بیش از چندین جلسه برگزار و مشکلات پیش روی جانبازان به علوم پزشکی انتقال داده شده است، تا این مجوز‌ها اخذ شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیدار گفت: ارائه خدمات درمانی و تخصصی به جامعه ایثارگری در اولویت برنامه‌های علوم پزشکی است.

محمد علی کیانی افزود: علوم پزشکی تمام توان و تلاش خود را در به کارگیری ارائه خدمات به جانبازان دارد و از هیج کوششی در این امر مهم دریغ نمی‌کند.

در این دیدار حنایی مشاور مدیرکل، غلامپور معاون بهداشت و درمان و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

منبع: ایثار واحد خراسان رضوی

ادامه مطلب

سلامت

آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 28 53 - آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: ازجمله پروژه های عمرانی امسال عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محسن محور، رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد درنشست خبری رونمایی از دستاوردهای علمی جدید بیمارستان رضوی افزود:طی ۲ سال اخیر گفت: راه‌اندازی ۱۱ اتاق عمل مجهز ، راه اندازی هشت واحد دندانپزشکی، هفت تخت دیالیز، توسعه بخش های دارویی، تولید هفت رادیو دارو، اجرایی شده است.

 

وی افزود: راه‌اندازی مرکز مهارتی و آموزش حرفه‌ای برای تربیت نیرو در رشته فلوشیپ معادل فوق تخصصی، آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی از جمله این اقدامات است.

 

محور گفت : با هدف تسهیل شرایط حضور مراجعه کنندگان در این مجموعه درمانی، ساخت پارکینگ سه طبقه در فضایی به وسعت ۳۵ هزار مترمربع در این بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود:در برنامه‌های عملیاتی سه ساله بیمارستان با هدف ایجاد منابع مالی پایدار، ارتقاء بهره‌وری و چابک سازی باید مطرح کنم که هوشمندسازی بیمارستان، جذب نیروی انسانی متخصص، جذب زائر سلامت، ارتقاء دانش نیروی انسانی، توسعه بخش اورژانس، راه‌اندازی بخش امحاء زباله‌های شیمیایی، راه‌اندازی آشپزخانه صنعتی، توسعه مرکز ناباروری، از برنامه های در دستور کار بیمارستان رضوی است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد از معرفی داوطلبانه بیمارستان رضوی از سوی وزارت بهداشت به سازمان بهداشت جهانی جهت کسب نشان دوستدار ایمنی، خبرداد و گفت: خرید دستگاه‌های پیشرفته ویژه بخش پزشکی هسته‌ای و… از جمله برنامه‌های میان مدت بیمارستان رضوی برای ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع) است.
محور خاطر نشان کرد: ارزیابی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب طرح اعتبار بخشی بیمارستانهای کشور در ۲ مرحله طی ۲ سال گذشته انجام شده و بیمارستان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی با امتیاز ۹۴.۸۴ درصد رتبه عالی را کسب کرده است.

وی افزود: ارزیابی انجام شده در ۱۹ محور نظیر مدیریت کیفیت، خدمات پرستاری، بهداشت محیط، تجهیزات پزشکی، مدیریت پیشگیری از عفونت، مراقبت مادر و نوزاد، مدیریت دارو، تصویر برداری، طب انتقال خون، خدمات آزمایشگاهی، مدیریت خدمات سرپایی و احترام به حقوق دیگران انجام شده است‌.

محور گفت: دریافت لوح بیمارستان عاری از دخانیات و لوح سبز محیط زیست ویژه کنترل عفونت و بهداشت از دستاوردهای منحصر به فرد بیمارستان رضوی در سطح کشور به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد:بیمارستان فوق تخصصی رضوی در بین هزار و ۶۰ بیمارستان کشور به لحاظ کسب بالاترین رتبه سنجش ارزشیابی (اعتباربخشی) دومین بیمارستان کشور شد.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: در دوران کرونا این بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظر درمان بیماران غیر کرونایی و کمک به درمان بیماران کرونایی همکاری داشته است.

وی با اشاره به کمک هزینه درمانی بیماران افزود: سالانه مبلغ حدود ۷۰ میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیمارانی که مشکل پرداخت هزینه دارند از سوی مددکاری بیمارستان تخفیف و به بیماران کمک می‌شود.

 

همچنین، کامبیز توتونچی،معاون درمان بیمارستان رضوی مشهد هم با اشاره به اقدامات این بیمارستان در دوران کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از هفت هزار و ۳۰۰ بیمار سرپایی و ۲ هزار بیمار بستری کرونایی در بیمارستان رضوی تحت معالجه و درمان قرار گرفتند.

وی گفت: در موج پنجم کرونا ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان رضوی برای بیماران کرونایی اختصاصی یافت و همچنین روزانه ۳۰۰ بیمار سرپایی برای دریافت رمدسیویر به این بیمارستان مراجعه کرده و ۳۲۰ سی.تی.اسکن ریه در شبانه روز در این بیمارستان انجام می‌شد.

 

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

اقتصادی

واکسیناسیون کارگران 17 شهرک صنعتی خراسان رضوی انجام شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 12 13 01 55 - واکسیناسیون کارگران 17 شهرک صنعتی خراسان رضوی انجام شد

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: از مرداد ماه تاکنون واکسیناسیون کارگران 17 شهرک و ناحیه صنعتی استان انجام گرفته و آنان را در برابر بیماری کووید 19 واکسینه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی بهرامی زاده افزود: این شهرکها و نواحی شامل توس، مشهد، چناران، ماشین سازی و فناوریهای برتر، چرمشهر، کاویان، خیام، قوچان، سبزوار، بینالود، فریمان، گناباد، رشتخوار، تربت جام، میان جلگه، عطار و کمال الملک می شوند.

وی بیان کرد: از روز ۲۱ مرداد ماه امسال که مصادف با روز ملی صنایع کوچک بود، واکسیناسیون جامعه کارگری بخش صنعت در مراکز تجمیعی تخصصی شهرک‌های صنعتی استان آغاز شده است که شهرک صنعتی توس نخستین محلی بود که واکسیناسیون کارگران در آن انجام گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: از تاریخ مزبور تاکنون در مجموع 65 هزار و 213 نفر از کارگران در مراکز واکسیناسیون داخل و خارج از 17 شهرک و ناحیه صنعتی در استان دوز اول و دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

بهرامی زاده اظهار داشت: تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای کارگران شهرکها و نواحی صنعتی مزبور از 18 شهریور ماه آغاز شده است و تزریق واکسن دوزهای اول و دوم تا پوشش کامل شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی ادامه دارد.

گفتنی است: زمین های در اختیار شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته و از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.

2 هزار و ۵۶۹ واحد صنعتی با 77 هزار کارگر در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند که در مجموع ۴۳ درصد از واحدهای صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۹ درصد از اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها