با ما همراه باشید

اقتصادی

رصد قیمت و توزیع کالاهای اساسی در نوروز 1401

منتشر شده

در

photo 2022 03 20 08 17 32 - رصد قیمت و توزیع کالاهای اساسی در نوروز 1401

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در ایام نوروز توزیع کالاهای اساسی رصد می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد اورانی،رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی درنشست خبری گزارش تولید و توزیع کالاهای اساسی شب عید و ایام نوروز1401 در استان افزود: با فرمانداران شهرستانهای خراسان رضوی هماهنگی لازم انجام شده است، بویژه در شهرستانهای قوچان، داورزن، بردسکن، بجستان و گناباد خروج مرغ زنده با نظارتهای جدی و از طریق اخذ مجوز انجام می شود.

 

وی گفت: هم اکنون ۲۰ هزار تن سیب و پرتقال در انبارهای بخش خصوصی استان وجود دارد که پاسخگوی نیاز بازار هست و با توجه به اینکه توزیع میوه به نرخ مصوب با هدف تنظیم بازار باید انجام شود، در حال حاضر ضرورتی برای توزیع وجود ندارد.

 

اورانی افزود: بین ۳۰ تا ۴۰ نقطه شهر مشهد جهت سنجش قیمت میوه در بازار رصد می شود که در صورت نیاز به توزیع میوه جهت تنظیم بازار اقدامات لازم برای کنترل قیمت به منظور حمایت از مصرف کننده انجام می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: روزانه بیش از ۴۲۰ تن تخم‌مرغ تولید می‌شود، درحالیکه مصرف استان ۲۰۰ تن است.

 

اورانی گفت: روزانه ۷۰۰ تن گوشت مرغ وارد بازار می‌شود و از این حیث کمبودی در استان خراسان رضوی وجود ندارد.

 

وی افزود: خروج مرغ زنده از این استان با هدف تنظیم بازار و جلوگیری از هرگونه اختلال در توزیع مرغ گرم، ممنوع است.

 

اورانی با اشاره به ذخیره‌سازی مناسب کالاهایی مانند برنج، شکر و غیره برای تنظیم بازار تاکید کرد: افزون بر ۱۵ هزار تن شکر در بازار در اختیار شبکه مصرف قرار گرفته است.

 

وی درباره نظارت جهاد کشاورزی بر بازار و جلوگیری از تغییر کاربری نیز گفت: مجموعه ۶۶۸ نفر از همکاران ما در ایام تعطیلات نوروزی در حوزه بازار ، حفظ کاربری اراضی کشاورزی و حفظ نباتات در این ایام فعال و مشغول خدمت هستند.

 

همچنین، محمد مهدی یعقوب‌زاده،مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تولید مرغ در استان نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به سال ۹۸ به میزان ۵۰ درصد افزایش داشته‌ است. میزان جوجه‌ریزی در سال گذشته ۷۶ میلیون قطعه بود که این عدد در سال جاری به ۱۰۸ میلیون قطعه رسیده است.

 

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ برای جلوگیری از به‌ وجود آمدن مشکلات سال‌های پیش برنامه‌ای عملیاتی برای افزایش تولید مرغ پیش‌بینی کردیم.

 

وی با اشاره به اینکه مصرف روزانه تخم مرغ در استان حدود ۲۰۰ تن است، افزود: تولید روزانه تخم مرغ در استان حدود ۳۵۵ تن است و این ۱۵۰ تن تخم مرغ مازاد به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

 

یعقوب زاده گفت : تولید مرغ در پنج روز پایانی سال ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده و متوسط تولید مرغ ۵۰۰ تن در روز بوده که این عدد در این ایام به ۷۰۰ تن در روز رسیده و پیش‌بینی می‌کنیم میزان مرغ گرم تولید شده پاسخگوی نیاز استان و زایرین باشد.

 

وی افزود: تولید مرغ در روز گذشته ۷۰۰ تن بوده و پیش‌بینی می‌کنیم این تولید در ایام پایانی سال به نزدیک ۸۰۰ تن برسد.

 

 

شبنم مقدم

 

اقتصادی

اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 53 15 - اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

 

مدیرجهادکشاورزی درگز به نقش مهم اعتبارات در برنامه های عملیاتی جهادکشاورزی تاکیدکرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبر یونسی ، مدیرجهادکشاورزی شهرستان درگز گفت: نقش مهم اعتبارات در پیشبرد برنامه های عملیاتی و جذب به موقع آن، هماهنگی بیشتر بین واحدهای اجرایی و مالی ، واحدهای تخصصی با واحدهای ستادی را می طلبد.

وی به تهیه مستندات و ارائه به موقع گزارشها اشاره کرد و بر دقت در انتخاب پیمانکاران و زیر پروژه ها ، زمان مناسب اجرای پروژه ها ، مکان اجرای پروژه ها تاکیدکرد.

یونسی افزود: جلسات پیگیری اعتبارات و اجرای دقیق موافقتنامه ها به طور منظم برگزار گردد، همچنین واحدهای اجرایی نسبت به مستند سازی پروژه هاو ارائه گزارشات به موقع اهتمام ویژه ورزند و اجرای پروژه ها و هزینه کرد آن توسط واحد های اجرایی مطابق با دستورالعمل ها و عملیات مندرج در زیر پروژه ها صورت گیردو در بازدید پروژ ه ها واحد طرح و برنامه حضور داشته باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 07 31 39 - عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از برداشت گل محمدی از سطح 13هکتار گلستانهای این شهرستان خبرداد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد،معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: برداشت گل محمدی شهرستان در وضعیت مناسبی است و با همت کشاورزان تولید کننده برداشت این محصول آغاز شده است . اقدامات ترویجی و کلاس های آموزشی جهادکشاورزی از جمله اقدامات حمایتی در این زمینه محسوب می شود.

فرهمند راد تصریح کرد: در حال حاضر13 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گل محمدی قرار گرفته است که حدود 9 هکتار آن بارور و4هکتار آن غیر بارور می باشد. انتظار می رود از سطح باغات بارور ، معادل 20 تن محصول برداشت شود که درآمد ناخالصی معادل 10میلیارد ریال را برای کشاورزان به همراه دارد.

وی ادامه داد: از این مقدار تولید گل محمدی شهرستان حدود 12 تن به خارج شهرستان ارسال می شود و 4 تن بصورت غنچه و4 تن بصورت تازه فروشی به بازار عرضه می شود وبا وجود12واحد صنعتی وخانگی مقدار10تن آن که تولید 10هزار لیتر گلاب می کند در شهرستان گلاب گیری می شود .وجود آفت و بیماری های کمتر، قیمت مناسب، هزینه جاری پایین، مقاوم نسبت به خشکی و سرمازدگی این گیاه از جمله عوامل موثر بر رشد توسعه آن محسوب می شود.

فرهمندراد افزود: توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله تهیه اسانس، گلابگیری، مرباسازی و تهیه غنچه خشک از جمله ضروریات فعالیت های جانبی در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به جوان بودن گلستان های موجود میانگین برداشت در شهرستان 2200 کیلوگرم در هکتار است و این در حالی است که در سال چهارم بیشترین میزان تولید را دارد که میانگین آن3000 کیلوگرم در هکتار برآورد می شود.

وی تصریح کرد: گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود.

فرهمندراد بیان کرد: این گیاه ١٢ سال گل می‌دهد و صرفه اقتصادی آن از سال سوم چشمگیر است، و بعد از ١٢سال شاخه این گیاه به اندازه ٢٠ سانتی متر بریده و باغستان جدید احداث می‌شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 15 22 - توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات و رییس اداره تولیدات گیاهی این مدیریت از مزارع چای ترش در بخش مرکزی بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران هادی ساربان ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: چای ترش گیاهی با ارزش اقتصادی بالا بوده که از دیرباز در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و امروزه به عنوان یک محصول زراعی جدید یکساله، در مناطق گرمسيری و نيمه گرمسيری کشت می شود.

ساربان افزود: مهمترین ویژگی مثبت چای ترش نیازآبی پایین بوده و خطر سرمازدگی، مهمترین مانع توسعه کشت این محصول محسوب می شود.
وی تصریح کرد: نبود زیرساختهای لازم ازجمله بازار فروش، ماشین آلات برداشت، خدمات مشاوره ای فنی ، کمبود و گران بودن نیروی کارگری، مهمترین موانع توسعه کشت چای ترش درشهرستان مه ولات می باشد.

ساربان افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، تغییر الگوی کشت محصولات به سمت گیاهان دارویی، ازاهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است تا این ظرفیت نهفته را با هدف های توسعه اقتصاد ، بستر سازی برای اشتغال، افزایش بهره وری آب و خروج از تک محصولی فعال کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها