با ما همراه باشید

عمرانی

رونمایی از ماژول هوشمند محاسبه هیدروگراف آبخوان های استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 05 30 18 42 59 - رونمایی از ماژول هوشمند محاسبه هیدروگراف آبخوان های استان خراسان رضوی

 

مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: از ماژول هوشمند محاسباتی هیدروگراف معرف آبخوان ها استان خراسان رضوی با حضور مدیر کل دفتر داده و اطلاعات شرکت مدیریت منابع آب ایران رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمود ارجمند شریف،مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در این جلسه به کلیات فرآیند توسعه این ابزارها و نحوه عملکرد آن‌ها به همراه برنامه های آینده توسعه ای مد نظر پرداخت و سپس جزییات مربوط به مراحل هر قسمت توسط رئیس و کارشناس گروه تلفیق و بیلان تشریح شد.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه، ابراز کرد: با استفاده از ماژول، طی سه گام، هیدروگراف معرف آبخوان محاسبه می‌شود، در گام اول، داده های چاه‌های پیزومتری وارد سامانه شده و کنترل‌های آماری لازم بر روی داده ها صورت می گیرد و در ادامه بازسازی داده های مفقود و تطویل سری زمانی انجام می شود.

ارجمند شریف ادامه داد: در گام دوم، محاسبه هیدروگراف معرف آبخوان، با استفاده از چاه‌های مشاهده ای دشت مورد نظر و به روش های مختلف نظیر تیسن بندی، میانگین حسابی، میانه، روشهای مبتنی بر زمین آمار و … محاسبه می شود و تصحیحات لازم بر روی هیدروگراف ناشی از تغییر شبکه پایش اعمال می شود و در گام سوم، نتایج محاسباتی در گام دوم به صورت گرافیکی نمایش داده می شود و خروجی های لازم به همراه کسری مخزن دشت تهیه می شود.

در ادامه مدیر کل دفتر داده و اطلاعات شرکت مدیریت منابع آب ایران، فیروز قاسم زاده، گفت: تبیین ضرورت استفاده از ابزارهای توسعه یافته و بهره گیری حداکثری از تکنولوژی‌های روز در حوزه مدیریت اطلاعات و داده های آب باید انجام شود.

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها