با ما همراه باشید

زیارت

رویداد ملی فهما، مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 30 37 - رویداد ملی فهما، مشهد  را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:
مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد

 

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: در رویداد ملی فهما، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی طاهریان، دبیر سومین رویداد ملی فهما،در نشست خبری آئین پایانی رویداد ملی فهما

 

افزود: .  از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ اقدامات اولیه صورت گرفت تا اینکه ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم و بهتر عرضه کنیم. در حال حاضر سامانه بچه‌های مسجد محلی برای بارگزاری توانمندی‌های نوجوانان و جوانان مسجدی شده است.

 

معاون سامان‌دهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند و ما تلاش کردیم که با طراحی رویداد ملی فهما به فعالیت‌های این کانون‌ها انسجام بخشیم‌ که ۱۹ هزار و ۸۶۵ کانون در این طرح همراهی می کنند.

 

طاهریان با اشاره به دو سیاست این ستاد افزود: در این میان دو سیاست جدی از جمله انتظام‌بخشی و کیفی‌سازی را دنبال می‌کنیم که تاکنون در مرحله انتظام‌بخشی قرار داشته‌ایم و پس از آن به مرحله کیفی‌سازی می رسیم.

وی گفت: با انتظام‌بخشی می‌توان گفت که فعالیت‌های بچه‌های مسجدی در قالب سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری و ۱۲ رواق طراحی شده است.

 

وی ادامه داد: رویداد ملی فهما موجب شد تا فعالیت‌های کانون‌ها به صورت کاملا مدون و ثبت‌شده در سامانه بچه‌های مسجد بارگزاری شود. ضمن اینکه در رویداد ملی فهما از ۱۳ کانون در قالب ۱۲ رواق و در کنار آن نیز از ۲۴ کانون دیگر تقدیر می شوند.

 

طاهریان با بیان اینکه کانون‌های برتر در رویداد ملی فهما علاوه بر دریافت هدایای نقدی مورد حمایت نیز قرار می گیرند، گفت: به عنوان نمونه کانون‌های برتر برای دریافت کارت اعتباری فهماکارت در اولویت قرار دارند و کانون‌های برتر در حوزه کارآفرینی برای دریافت تسهیلات لازم به وزارت کار معرفی می شوند.

 

دبیر سومین رویداد ملی فهما با اشاره به کانون‌های فعال مساجد در روستاها عنوان کرد: با توجه به امتیازات در طرح ملی فهما حدود ۴۸ درصد و تقریبا نیمی از فعالیت‌ها مربوط به کانون‌های فعال در روستاها است و پنج استان شامل قم، خراسان رضوی، گلستان، چهار محال بختیاری و اردبیل به مرحله پایانی داوری پایتخت فهما راه پیدا کردند.

 

وی گفت: پس ازجمع بندی نظر داوران در رویداد ملی فهما، استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد و روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه این عنوان به شکل رسمی اعلام می شود.

وی افزود: خراسان رضوی همیشه مبداء اقدامات خوب فرهنگی بوده و در سال ۱۴۰۱ با تلاش بیشتر در حوزه فرهنگی و سایر حوزه‌های مرتبط با مساجد ورود می کند.

 

شبنم مقدم

 

اجتماعی

آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

منتشر شده

در

shutterstock 457517419 - آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

 

با توجه به شعار سال 1401 که با تدبیر مقام معظم رهبری، به عنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، شرکت ملی پست نیز در راستای ارتقاء خدمات خود و با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توسعه کسب و کارهای پستی مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار داده است .

در دنیای امروز بازاریابی اینترنتی و تبلیغات هدفمند و هوشمند سازی فرایندها جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و موفقیت هر سازمان نیز ارتباط تنگاتنگی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارد.

خدمات الکترونیکی شرکت ملی پست علاوه بر رضایتمندی مشتریان موجب تحول اساسی در توسعه اقتصاد شده است و مدل کسب و کار امروز چنان طراحی شده که هیچ نهادی از ارائه خدمات در چهار چوب فناوری دیجیتال مثتثنی نبوده و همواره توسعه کسب و کارها منوط به این مهم است .

جهان امروز به کمک توسعه در همه زمینه های فناوری، پیشرفت چشمگیری داشته و این رشد منجر به تغییر شیوه های کسب و کار شده است و رقابت در تولید و ارائه محصولات متنوع را افزایش داده است.

گرچه آموزش و ایجاد زمینه نوآوری در رونق مشاغل دانش بنیان نقش مهمی دارد اما فراهم نمودن فضای کار برای کسب و کار های این شرکت ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در شرایط کنونی، توسعه صادرات محصولات مبتنی بر دانش و فناوری های نوین، کشور را در برابر تحریم ها بیمه نموده و در همین راستا، تقویت پارک های علم و فناوری می تواند منجر به رشد شرکت های استارتاپی و ایجاد یک درآمد و اشتغال پایدار باشد.

در این میان، شرکت ملی پست نیز به در راستای ایفای نقش خود در توسعه اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک ضمن تمرکز بر افزایش دانش کارکنان و شناخت دیجیتال مارکتینگ در واگذاری پروژه ها شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهد .

 

 

 

نویسنده:صدیقه صادقی/کارشناس روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 04 20 18 35 30 - 39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت:39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند/کسانی که در سال جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اکبر رضایی ،معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت در خصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ تصریح کرد: تعداد یاد شده شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می یافت که در سال جاری نیز این درخواست نیز انجام خواهد شد و علیرغم ضیق وقت برنامه ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته باسرعت انجام می شود .

وی همچنین به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال گفت: شرط پذیرش زائران زیر 65سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا 72 ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت نام خود را انجام داده اند بنابر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت توصیه کرد کسانی که علیرغم ثبت نام اولیه در سال 99 با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

به گفته وی، این انصراف و عودت دادن هزینه های واریزی و پایداری سند ، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت نامی سال 99 است . بنابراین توصیه می شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی شوند امتیاز خود را حفظ کنند تا انشاالله سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام ها قرار می گیرند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونای خود را به طور کامل تزریق نکرده اند در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی بوجود نیاید .

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان حج و زیارت

 

ادامه مطلب

زیارت

هدف از برگزاری جشنواره تحقق «مهندسی کتابخوانی» در جهت ترویج فرهنگ و معارف رضوی است

منتشر شده

در

photo 2022 04 18 10 31 35 - هدف از برگزاری جشنواره تحقق «مهندسی کتابخوانی» در جهت ترویج فرهنگ و معارف رضوی است

 

همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان خراسان رضوی با هدف تقدیر از برگزیدگان و با حضور مسوولین دستگاه های اجرایی، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی، خیرین و کتابداران برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان با اشاره به اینکه 80 هزار نفر در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان خراسان رضوی شرکت کردند، گفت: این جشنواره کتابخوانی گامی در مسیر مهندسی کتاب و تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب است که فرمودند باید به سمت ایران کتابخوان حرکت کنیم.

، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی در این آئین گفت: این جشنواره، بزرگترین جشنواره بعد از انقلاب اسلامی ایران است که ذیل جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار می شود و یازدهمین دوره خود را پشت سر گذاشت.

وی با خاطر نشان کردن اینکه این رویداد نجات بخش انقلاب اسلامی ایران است؛ افزود: هدف از برگزاری این جشنوراه توسعه فردی و خودشکوفایی تمام شرکت کنندگان در راستای فرامین اهل بیت(ع) است.

مدیر کل کتابخانه های خراسان رضوی تاکید کرد: بخش ویژه ای به نام امام موعود در این جشنواره تدارک دیده شد که مورد استفبال بسیار خوبی قرار گرفت.
وی افزود: در مجموعه کتابخانه های عموی تلاش این است که به سمت سنت مهندسی کتابخوانی حرکت کنیم و ذهن مردم را متوجه این مساله کنیم که چه کتاب و منبعی را مطالعه کنند.

مدیر کل کتابخانه های استان خراسان رضوی گفت: خروجی جشنواره که از پیام های رسیده مشخص شد نشان از تحول عمیق افراد شرکت کننده در سبک زندگی و آشنایی آنها با سیره اهل بیت(ع) است که امام رضا(ع) هم بر تبیین زیبایی کلام اهل بیت(ع) تاکید داشتند.

وی افزود: به خاطر همزمانی با بیماری کرونا، نزدیک 80 هزار نفر به صورت مجازی در این دوره شرکت کردند. 80 هزار نفر یعنی 80 هزار خانواده، چون هر یک نفر درون یک خانواده است.

حجت الاسلام و المسلمین سبزیان اظهار کرد: هزار نفر نیز از زندان های مرکزی مشهد شرکت کردند. 813 نفر از خراسان رضوی برگزیده داریم که از تعدادی به عنوان نماینده برگزیدگان تقدیر می شود. برگزیدگان شهرستان ها نیز در پایان این هفته و هفته آینده در نمازهای جمعه سراسر استان تقدیر می شوند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی گفت: 38 خانواده به صورت خانوادگی شرکت کردند که از این بابت تشکر می کنیم، یعنی تک تک افراد خانواده در این 15 قالب جشنواره شرکت کردند.

علی اکبر سبزیان در انتها از تمام کتابداران ، کارکنان ستاد مرکزی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، موسسات و نهادهای اجرایی استان و خیرین که به خلق این رویداد فرهنگی کمک کردند تشکر کرد و برگزاری این جشنواره را زمینه ساز ظهور امام زمان(ع) دانست.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم راشد یزدی در آئین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: دین اسلام برای علم و هنر جایگاه و ارزش والایی قائل است. اسلام دین علم است و شمشیر اعتباری ندارد.

حجت الاسلام راشد یزدی با خاطر نشان کردن اینکه اسلام دین علم است نه جنگ، افزود: قلم و کتاب یک اعتبار فوق العاده ای در اسلام دارند‌؛ زیرا که خداوند در قرآن به قلم قسم یاد می کند.

حجت الاسلام راشد یزدی گفت: جهان بشریت با پیشرفتی که در فرهنگ دارد، امید است اسلام عزیز را بهتر بشناسد و درک کند؛ چرا که اسلام تنها راه نجات است.

همچنین سید جلال فیاضی، مشاور عالی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی از مجموعه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که از یازده سال گذشته با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است.

وی با اشاره به هدف بنیاد بین المللی امام رضا (ع) که مسوولیت برگزاری جشنواره های متنوع رضوی در بخشهای هنری ، فرهنگی، پژوهشی و … را بر عهده دارد افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از پر طرفدارترین جشنواره ها محسوب میشود که سالانه بیش 1 میلیون نفر در این مسابقه شرکت می کنند.

وی به نمایندگی از طرف بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کتابداران و مدیران دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان تشکر و جشنواره کتابخوانی رضوی را «نهضت کتابخوانی» نامید.

وی با تشکر از برگزیدگان حاضر در جلسه، شرکت در جشنواره رضوی را عرض ارادت به امام رضا(ع) و عشق به کتاب و علم آموزی دانسته و افزود: امیدواریم این نهضت هر روز بتواند گسترده تر در سطح ایران برگزار شود و سرانه مطالعه کشور از میزان فعلی ارتقاء یابد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها