با ما همراه باشید

زیارت

رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت در مبادی ورودی مشهد

منتشر شده

در

1633249214683gbukvpids5mmvovnjl4mladb95 - رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت در مبادی ورودی مشهد

 

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از راه اندازی مراکز و ایستگاه‌های استقبال از زائر در مبادی ورودی شهر مشهد و ارائه خدمات سلامت و غربالگری کرونا خبرداد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید مجتبی منتظری با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به قرارگیری در روزهای اخر صفر و پیش بینی حضور زائران پیاده، شهرداری مشهد طبق روال هر ساله نسبت به آماده سازی و تجهیز ایستگاه‌ های استقبال از زائر به منظور خوشامد گویی، به ارائه خدمات و تکریم زائران حریم رضوی اقدام می کند.

 

وی افزود: امسال نیز با توجه به شرایط کرونا در پنج محور ورودی و اصلی شهر که محورهای نیشابور، سرخس( بلوار حر و میامی)، کلات (خیابان 22 بهمن) و قوچان، علاوه بر ارائه خدمات میزبانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تشکل‌ها، به غرفه‌های سلامت غربالگری کرونا کرونا تجهیز می ‌شوند.

 

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تاکید کرد: در این غرفه‌ها ضمن غربالگری اولیه و تب سنجی از زائران، در صورت وجود علائم ومشکوک بودن افراد از آنها تست کرونا گرفته و در صورت لزوم به مراکز درمانی ویژه معرفی می‌شود.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیارت

گزارش تصویری طبخ 176 دیگ متمرکز هییت مهدویون استان گلستان در حرم مطهر امام رضا(ع)

منتشر شده

در

IMG 7863 scaled - گزارش تصویری طبخ 176 دیگ متمرکز هییت مهدویون استان گلستان در حرم مطهر امام رضا(ع)

ادامه مطلب

زیارت

هیئت مهدویون استان گلستان با 176 دیگ غذای متمرکز زائران را اطعام می کنند

منتشر شده

در

photo 2021 10 06 20 51 44 - هیئت مهدویون استان گلستان با 176 دیگ غذای متمرکز زائران را اطعام می کنند

هیئت مهدویون استان گلستان با 176 دیگ غذای متمرکز  طی روزهای شهادت امام حسن مجتبی (ع)  و رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام و  روز شهادت امام رضا (ع) زائران را اطعام

می کنند.

 

رشته ای بر گردنم افکنده دوست
می کشد هرجا که خاطر خواه اوست

این روزها، فرشتگان و قدسیان ، به تماشای دلدادگی زائران و مجاوران پیاده آمدند.مشهد در میان امواج ارادت به حضرت رضاع گمشده است.انگار، هر قدم که برمیداری در هر قدم، دلت می تپد بسان کبوتران حرم… و واژه ها مهجورانه به تماشا نشسته اند در توصیف دقایق باریک این روزها…که چگونه بگویندت، چگونه وصف شرح مشتاقی ها را بنویسند.

روزی امروز زیارتم به دیدار ارادتمندان حضرت خورشید هشتم، امام ضامن آهو، امام رضا(ع)، در هیئت مهدویون استان گرگان گره خورد.

مردمانی با دل دریا و سخاوت جنگل های سبز و سر به فلک کشیده، ارادتمندان اهل بیت (ع) که سالها عشق  را در طبق اخلاص گذاشته اند و به مناسبتهای مختلف ،  با مهربانی و محبت به اهل بیت (ع) اطعام می کنند و به جانها و جسمها روشنایی می بخشند.

 

ابوالفضل بخشیانی، دبیر شورای هیات مذهبی گرگان و مسئول و خادم هیئت مهدویون استان گلستان، در گفتگویی ساده و صمیمانه به خبرنگار ما گفت: هیئت مهدویون شهرستان گرگان، ده سال است که پنج روز دهه آخر صفر، روزانه تا ۱۰۰هزار پرس غذا طبخ و بین زائرین و مجاورین توزیع می کند.

سالهای قبل هیئت مهدویون دور فلکه بسیج مستقر بود و امسال به امام رضا(ع) داخل صحن امام حسن مجتبی (ع)۱۷۶ دیگ متمرکز پخت اطعام رضوی را در روزهای رحلت پیامبرعظیم الشان و شهادت امام حسن مجتبی ع ۸۸دیگ و در روز شهادت امام رضاع نذری می دهد.

وی گفت: این هیئت ده سال پیش، که در فلکه برق، ایستگاه صلواتی داشت، احساس کرد که زائران و مجاوران در این ایام، به اطعام غذای نذری احتیاج دارند.

بعدازآن، تصمیم گرفت در پنج روز آخر دهه صفر، روزانه بیش از۲۵ هزارپخت و در مجموع ۱۰۰ هزارپرس در طی ۵ روز، زائران و مجاوران را اطعام کنند.

بخشیانی افزود: هیئت مهدویون از چند سال پیش هیئت شاخص استانی و کشوری از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی شناخته و اعضای هیئت مهدویون درسال۹۸ بیت مقام معظم رهبری داشته است.

مسئول هیئت مهدویون بااشاره به اقدامات دیگر این هیات در رخدادها و مناسبتها خاطرنشان کرد: تهیه بسته های معیشتی و ضد عفونی در ایام مواجه با کرونا در استان گلستان و طبخ و توزیع ۲۱ هزار پرس غذا در سیل آق قلعه از دیگر فعالیتهای این هیئت بوده است.

وی گفت: در عید سعید غدیر امسال ۱۱۰ دیگ اطعام علوی در ۸۴ منطقه گرگان برپا شد که بیش از ۳۰ هزارپرس غذا تهیه و با کمک هیئات مذهبی و سازمانهای مرتبط بین مردم توزیع شد.

بخشیانی بابیان اینکه این هیئت در مناسبتهای مختلف، با حضور اعضایی که از قشرهای مختلف هستند، به ارائه خدمت می پردازند، گفت: درروز عاشورا امسال ۷۲ دیگ به نیت شهدای کربلا در ۷۲ منطقه استان گلستان توزیع شد.

وی درباره حضور این هیئت در استان قم افزود: این هیئت از سال ۹۱ در ایام رحلت حضرت معصومه( ع) در قم، ایستگاه صلواتی سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع ) را برپا کرده و هم اکنون در شمار هیئت های شاخص استان قم شناخته شده و توفیق میزبانی سفیران کریم حضرت معصومه (ع) را در استان دارد و با نمایندگان آستان حضرت معصومه ع و مشارکتهای مردمی، عالیتهایی را در زمینه اطعام زائرین انجام می دهد.

وقتـی از بخشیانی، درباره حضور امسال هیئت در صحن امام حسن مجتبی ع حرم مطهر امام رضا ع و شرایط طبخ غذای نذری می پرسم، با اشاره ای به صحبتهای آیت ا… بهجت گفت: غیراز اینکه تمام ایران، سرای امام رضاع است، تمام زندگیهای ما مدیون امام رضاع است.

وی افزود: خداراشاکریم که در هیئت مهدویون خدمتگزاری می کنیم و ممنون لطف امام رضا ع هستیم و اینکه امسال اینجا هستیم، فقط خود آقا امام رضاع ما را طلبیده و پذیرفته و راهمان داده است.

از بخشیانی درباره تعداد اعضای هیئت که میپرسم، گفت: هیئت مهدویون از ۸۵ تا ۱۲۰ نفر اعضای ثابت و متغیر دارد که تعدادی اعضا ستادی هستند و بقیه اعضای اجرایی هیئت هستند که به خدمتگزاری می پردازند.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

زیارت

سرپرست معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد؛۱۱ ایستگاه استقبال از زائر در مبادی مشهد فعال می‌شود

منتشر شده

در

1633255711222gbukvpids5mmvovnjl4mladb95 1 - سرپرست معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد؛۱۱ ایستگاه استقبال از زائر در مبادی مشهد فعال می‌شود

 

سرپرست معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از فعال‌سازی ۱۱ ایستگاه استقبال از زائر در مبادی مشهد خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مسعود قصابی با بیان این مطلب، اظهار کرد: این ایستگاه‌ها از فردا در ورودی مشهد از سمت قوچان، نیشابور، کلات، سرخس، طرقبه و شاندیز و همچنین در پایانه مسافربری امام رضا (ع) و راه‌آهن فعال می‌شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: تعدادی ایستگاه حمایتی نیز در داخل شهر مشهد و همچنین در دو محور میدان پانزده خرداد تا حرم و میدان فردوسی تا حرم توسط تشکل های مردمی فعال می‌شود.

 

سرپرست معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، در ایام دهه پایانی صفر امسال در ایستگاه‌ای استقبال از زائر حوزه بهداشت و سلامت رویکرد غالب است.

 

قصابی ادامه داد: توزیع ماسک، غربالگری و پایش سلامت، ارائه حدمات پرستاری، تست کرونا، خیاطی، واکس و … از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در این ایستگاه‌ها است.

 

وی تاکید کرد: همچنین ۷ مرکز اسکان اضطراری در داخل شهر نیز آماده سازی شده است.این مراکز با ظرفیت ۲۹۰۰ نفر به منظور اسکان زائران در مواقع بحرانی پیش‌بینی شده‌است.

 

قصابی عنوان کرد: با همکاری معاونت خدمات شهری تعداد ۵۰ چشمه سرویس بهداشتی در مسیر زائران پیاده تعبیه و نصب شده است.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها