با ما همراه باشید

اجتماعی

سازمان اوقاف در زمینه مواسات باید در کشور پرچمدار باشد

منتشر شده

در

photo 2021 09 05 15 50 33 - سازمان اوقاف در زمینه مواسات باید در کشور پرچمدار باشد

 

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان اوقاف به دلیل امور خیریه بودن، باید در زمینه مواسات در کشور پرچمدار باشد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی در مراسم چهاردهمین رزمایش مواسات و همدلی در قالب طرح “شمیم حسینی جهت توزیع 14 هزار بسته معیشیتی که به صورت ویدئوکنفرانس در بقعه متبرکه امام زاده غیاث الدین محمد(ع) برگزار شد؛ بیان کرد: این توفیق به سازمان اوقاف عنایت شد که این مسیر را با دقت طی کند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تشکر از مقام معظم رهبری که طرح رزمایش مواسات و همدلی را مطرح کردند و این موجب شد سازمان اوقاف در این مسئله ورود کند و خدمات زیادی ارائه کند؛ گفت: سازمان اوقاف به دلیل امور خیریه بودن، باید در زمینه مواسات در کشور پرچمدار باشد.

حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه انسان برای رسیدن کمال نیازمند دو بال عبودیت حق و کمک به دیگران است و این دو بال انسان را بهشتی می کند؛ افزود: وظیفه ما انسان ها این است که برای هم نوع دردمند و اهل خیر، هم به صورت علنی و هم به صورت مخفیانه باشیم.

وی تظاهر به مواسات را ضرورت جامعه فعلی ما دانست و تصریح کرد: می فرمایئد: صدقه علنی خوب است و هنگامی که به شخصی می خواهید کمک کنید بهتر است که در خفا انفاق کنید.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به کمک های بسیج، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد خمینی، نهادهای حاکمیتی و مردم گفت: بیش از 80 درصد کمک های انجام شده در جهت دستگیری از نیازمندان توسط مردم صورت گرفته است ، مردم به بقاع متبرکه اعتماد و یقین دارند و معنویت خود را با این بقاع گره زده اند و در نهایت این حرکت را رقم زدند.

وی بیان کرد: امروز ما با برگزار چهاردهمین دوره مواسات و چهارمین دوره مهر تحصیلی می خواهیم بگوییم ما به مستمندان توجه داریم و کمک ها ادامه دار خواهد بود، در واقع نعمت این است که ما و شما خیر برسانیم و باید این مواسات ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه افرادی که در این مسیر گام بر می دارند و از مال خود انفاق می کنندف در پیشگاه خدا ثبت و ضبط خواهد شد؛ گفت: شخصی که به او انفاق شده آن افزونی که می بیند امیدوار به عدالت در جامعه و امیداور به بسط زندگی و زدودن فقر خود می شود.

وی در ادامه از امام جمعه مشهد، مراکز افق و تمام نهادهایی که در این زمینه به سازمان اوقاف کمک کرده اند تشکر و قدردانی کرد.

 

همچنین،،حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده ،مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: با اجرای چهارمین رزمایش طرح شمیم حسینی، در مجموع از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا پایان ماه صفر 124 هزار بسته معیشتی به ارزش 50 میلیارد تومان و ۱۱۰۰ هزار پک تحصیلی در اختیار نیازمندان استان قرار می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده در باره  چهارمین رزمایش طرح شمیم حسینی در خراسان رضوی؛ بیان کرد: طرح شمیم حسینی که در واقع بخشی از کمک های مومنانه در این طرح اقدام می شود در مجموع کشور دو میلیون بسته به ارزش هزار میلیارد تومان به نیازمندان کمک می شود و همچنین در مهر تحصیلی 35 هزار پک تحصیلی به مبلغ هفت و نیم میلیارد تومان توزیع می شود.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: در خراسان رضوی که ما چهارمین مرحله را انجام می دهیم مجموعا 124 هزار بسته معیشتی به ارزش 50 میلیارد تومان در اختیار نیازمندان قرار می گیرد که در این مرحله 14 هزار بسته معیشتی به همراه با 1100 بسته تحصیلی به ارزش 250 میلیون تومان تحت عنوان طرح شمیم حسینی و مهر تحصیلی بین نیازمندان توزیع می شود.

وی تصریح کرد: بسته های معیشتی در سطح استان تا پایان ماه صفر و پک های تحصیلی تا قبل از آغاز سال تحصیلی بین گروههای هدف توزیع می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده درباره  چگونگی شناسایی نیازمندان برای توزیع بسته های معیشتی و پک های تحصیلی گفت: با همکاری قرارگاه مواسات، مراکز افق امام زادگان و هیئت امنای بقاع متبرکه این افراد شناسایی و توسط خادمین بقاع متبرکه توزیع می شود.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

برگزاری دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2021 10 21 18 02 52 - برگزاری دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی در شهرستان مه ولات

دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی در شهرستان مه ولات برگزارشد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، دوره ی مهارتی کاشت گیاهان دارویی با هماهنگی اداره ی ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و با حضور علاقه مندان و بهره برداران در شهر فیض آباد برگزار شد.

در این دوره ی آموزشی در خصوص اهمیت کاشت و پرورش هدفمند گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی ان ها در تحقق سلامت، خودکفایی دارویی ایجاد اشتغال و توسعه ی اقتصادی توضیح داده شد.

در این جلسه عمده ی گیاهان دارویی شهرستان از قبیل زعفران، آلوئه ورا، گل محمدی، خارشتر، آویشن، زیه ی سبز، زرشک ، عناب و … معرفی و در ارتباط با شرایط کاشت لازم برای کاشت این محصولات توضیحات کاملی ارائه شد.

در ادامه به ذکر مزایای کاشت گیاهان دارویی اشاره و نیاز آبی پایین و افزایش بهره وری آب، تطابق با شرایط اقلیمی منطقه، قابلیت تولید در زمین های کم بازده، بازار فروش مطلوب و درآمدزایی بالا از مزایای کاشت گیاهان دارویی برشمرده شد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اجتماعی

افتتاح اولین مرکز پزشکی قانونی حیات وحش شرق کشور

منتشر شده

در

IMG 8362 1601200 - افتتاح اولین مرکز پزشکی قانونی حیات وحش شرق کشور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سفر یک روزه به خراسان رضوی، از اولین مرکز پزشکی قانونی حیات وحش شرق کشور رونمایی کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری افتصادی مشهد عمران، علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ، در نخستین سفر استانی خود به خراسان رضوی ضمن بازدید از بانک ژن اداره کل حفاظت محیط زیست استان ، اولین مرکز پزشکی قانونی حیات وحش شرق کشور را افتتاح  کرد.

 

سلاجقه در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در استان در بخش بانک ژن از واحدهای مختلف این آزمایشگاه بازدید کرد.

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ادامه این خبر افزود: بانک ژن اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، اولین و کاملترین بانک ژن در خصوص ذخیره سازی بافتهای مختلف گونه های حیات وحش در کشور است .

 

تورج همتی با اشاره به وجود بیش از1500نمونه بیولوژیک متعلق به 270پرنده،50 پستاندار، 71 خزنده و 200 بی مهره در بانک ژن اداره کل ، که با رعایت اصول علمی نگهداری می شوند افزود : يكي از كاربردهاي مهم و مفید اين مرکز، امكان تشخيص گونه ها از يكديگر با استفاده از تكنيك هاي پيشرفته مولكولي است به طوري كه امكان تشخيص انواع بافتها و بقاياي جانوري وجود داشته و مي توان هويت آنها را مشخص کرد.

 

وی گفت: تهیه بانک پرازگونه های پرنده استان ، بیش از 600نمونه ،بارکدینگ پرندگان استان بیش از 90گونه ، تهیه دستورالعمل و کتابچه اصول و روشهای تهیه بافت از حیات وحش وتشخیص گونه های مکشوفه ها از سراسر کشور برای پیگیری مباحث حقوقی قانون شکار و صید و اثبات تخلفات قانونی از فعالیتهای شاخص استان در حوزه بانک ژن می باشد.

 

گفتنی است در ادامه از آزمایشگاه های اداره کل، مشتمل بر پنج آزمایشگاه در حوزه‌های هوا، خاک ، آب، میکروبیولوژی و شیمی تجزیه دستگاهی می باشد، و موزه حیات وحش و بانک ذخیره تنوع زیستی استان و سامانه های نظارت آنلاین وهوشمند مراکز نگهداری حیات وحش در استان ، بازدید بعمل آمد.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاری ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جغتای

منتشر شده

در

photo 2021 10 20 13 33 17 - امضاء تفاهم نامه همکاری ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جغتای

تفاهم نامه همکاری ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جغتای امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، تفاهم نامه همکاری های آموزشی بین ادارات منابع طبیعی و آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جغتای به امضاء رسید.

علی دستورانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای با اعلام این خبر گفت: امضاء تفاهم نامه با هدف توانمند سازی بهره برداران محلی ، مرتعداران و ساکنین در حوزه های آبخیز در راستای کارآمدی و افزایش تجارب فنی ، مهارتی و حرفه ای برای حفظ و توسعه طرح های منابع طبیعی و فراهم سازی زمینه های اشتغال مولد در روستاها انجام شده است؛ و نهایتا استفاده مطلوب از ظرفیت های آموزشی و پرورشی را بدنبال دارد.

وی با تأکید بر ضرورت توانمند سازی مردم در روستاها که بهره برداران واقعی منابع طبیعی می باشند خاطر نشان کرد باید مهارت بهره برداران از عرصه های منابع طبیعی را با آموزش های فنی و حرفه ای ارتقاء بخشیم تا عملا سطح حفظ و حراست با مشارکت مردم ارتقاء یابد.

در حاشیه امضاء این تفاهم نامه سرپرست اداره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جغتای گفت: حفظ منابع طبیعی در هر کشوری یکی از اولویت های اصلی و مهم در توسعه آن کشور محسوب می شود.

وی با تأکید بر ارائه آموزش و مهارت روستائیان برای اشتغال مولد و کسب درآمد بیشتر، این اقدام آموزشی ترویجی را راهکاری مناسب برای کاهش بهره برداری از منابع طبیعی دانست.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها