با ما همراه باشید

اقتصادی

سازمان صنایع کوچک توانمندسازی زنان کارآفرین را دنبال می کند

منتشر شده

در

photo 2021 12 27 15 53 29 - سازمان صنایع کوچک توانمندسازی زنان کارآفرین را دنبال می کند

 

 

مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: این سازمان به دنبال شبکه سازی، آموزش و توانمندسازی زنان کارآفرین و بازارسازی برای محصولات آنان در کشور است که در این زمینه برنامه ریزی منسجمی دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، پروانه رامین در نشست منطقه ای که با حضور فیزیکی و برخط برخی از بانوان کارآفرین، مدیران کل دفتر امور بانوان استانداری و مشاورین امور بانوان سازمان صمت استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و گلستان در محل این شرکت برگزار شد، افزود: یکی از نشانه های توسعه یافتگی در جوامع، میزان بهره وری و استفاده از ظرفیت زنان آن جامعه در حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

 

 

وی بیان کرد: هر چقدر کشورها توسعه یافته تر باشند، شکاف بین توسعه یافتگی مردان و زنان کاهش می یابد لذا بهبود وضعیت بانوان جزو الزامات اصلی بهبود شاخص های توسعه در هر جامعه است، در این راستا دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران سه هدف را در حوزه اقتصاد بانوان کارآفرین و صنعتگر کشور دنبال می کند.

 

وی اظهار داشت: نخستین هدف، شبکه سازی زنان کارآفرین در راستای ایجاد بستری مناسب جهت تعامل اقتصادی بانوان است که در این راستا دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اقدام به برگزاری نشستهای منطقه ای با رویکردهای آموزش و توانمندسازی بانوان به منظور جلب مشارکت پررنگ زنان در توسعه پایدار کرده است.

 

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: دومین هدف این دفتر، ارایه آموزشهای لازم به زنان کارآفرین برای مهارت آموزی و توانمندسازی آنان در قالب برگزاری دوره های آموزشی است.

 

رامین ادامه داد: سومین هدف نیز بازارسازی برای محصولات واحدهای تولیدی بانوان کارآفرین در قالب برپایی نمایشگاه های فصلی و دائمی و حضور آنان در نمایشگاه های بین المللی است که در این راستا گامهایی نیز برداشته شود.

 

وی تکمیل زنجیره تامین و تولید در حوزه زنان کارآفرین، انتقال تجربیات زنان کارآفرین موفق، هم افزایی در راستای ارتقای مهارت و دانش فنی و راه اندازی کسب و کارهای کوچک، دریافت پیشنهادات و جمع بندی شاخص های توسعه کسب و کار زنان از دیگر اهدافی برشمرد که در نشستهای منطقه ای با بانوان کارآفرین کشور دنبال می شود.

 

وی اظهار داشت: در نهایت اقتصاد جهانی در حال تجربه اقتصاد دانش بنیان با موج چهارم انقلاب صنعتی است، تحقق این نظام تولیدی چنان دستاوردهای اقتصادی چشمگیری به همراه دارد که مولفه های اصلی آن در صدر اولویتهای برنامه ریزی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه قرار گرفته است لذا انتظار می رود بانوان کارآفرین نیز به دنبال دانش بنیان شدن محصولات خود باشند.

 

رامین اضافه کرد: زنان کارآفرین در کشور با توجه به شرایط سخت اقتصادی که وجود دارد، با مشکلات عدیده ای مواجه هستند اما از جان و مال خود گذشته اند تا موتور اقتصاد صنعتی کشور روشن بماند.

 

مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: هم اینک یکهزار و ۱۷ شهرک صنعتی مصوب در کشور وجود دارد که از این تعداد ۸۳۲ شهرک به بهره برداری رسیده است.

 

وی با اشاره به وجود ۴۴ هزار و ۶۹ هکتار زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی کشور افزود: تاکنون ۹۵ هزار و ۴۱۵ مورد قرارداد منعقد شده با کارآفرینان و صنعتگران در شهرکهای صنعتی ایران ثبت شده که ۹۶۱ هزار و ۷۳۱ مورد اشتغالزایی به همراه داشته است.

 

رامین اضافه کرد: از مجموع قراردادهای منعقده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با صنعتگران برای واگذاری زمین به آنان، چهار هزار و ۴۴۰ قرارداد با بانوان کارآفرین بوده و هم اینک یکهزار و ۲۵ زن کارآفرین فعال در شهرکها وجود دارد.

 

 

وی بیان کرد: ۸۹ مجتمع کارگاهی، ۶ شهرک فناور و ۳۸ مرکز خدمات کسب و کار نیز تحت مدیریت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران فعالیت دارند و تاکنون ۴۱ هزار و ۵۰۳ دوره آموزشی برای صنعتگران برگزار شده که منجر به آموزش یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شده است.

 

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: تاکنون چهار هزار و ۱۳۵ تور صنعتی توسط این سازمان برگزار شده که ۹۳ هزار نفر در این تورها شرکت کرده اند.

 

فاطمه حق پرست، مشاور مدیر عامل در امور بانوان شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت : در این نشست برخی از زنان کارآفرین استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و سمنان به بیان توانمندیها و مشکلات خود پرداختند و در نهایت از بانوان کارآفرین خراسان رضوی با اهدا لوح سپاس ، تقدیر گردید و از واحدهای تولیدی بامحوریت زنان صنعتگر در شهرکهای صنعتی استان از توانمند سازی این مجموعه ها در راستای ایجاد اشتغال پایدارقدردانی شد.

 

حق پرست گفت : مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران طی سفر سه روزه خود به خراسان رضوی از ۱۰ واحدهای صنعتی بانوان در شهرکهای صنعتی بینالود، توس و تربت حیدریه شماره ۲ دیدن کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

ضرورت پایش شته مومی ڪلزا در شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 18 18 18 - ضرورت پایش شته مومی ڪلزا در شهرستان مشهد

رئیس تولیدات گیاهی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از رصد و پایش ڪارشناسان از مزارع ڪلزا و ارائه توصیه های لازم جهت مبازره شیمیایی و ڪنترل آفت شته مومی به ڪشاورزان ڪلزا ڪار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی ممیزی، رئیس تولیدات گیاهی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد با بیان اینڪه شته مومی ڪلم گونه غالب و مهمترین آفت ڪلزاست، بر لزوم پیشگیری و مدیریت به موقع آفت شته مومی تاڪید کرد.

ممیزی گفت: پایش مستمر مزارع ڪلزا و مبارزه آفت در ڪانون های شناخته شده، ضروری است و ازآنجائیڪه آلودگی ازحاشیه مزارع شروع میشود باید قبل از ایجاد ڪلنی شته ها مبارزه انجام گیرد تا از گسترش آفت به داخل مزرعه جلوگیری شود.

وی افزود : شته مومی ڪلزا در بازه دمایی 14- تا 35 درجه سانتیگراد فعالیت می ڪند، در فصل زمستان شرایط دمایی به منظور فعالیت این آفت مهیا است.

 

ممیزی با تاڪید بر اینڪه اگر مزرعه مورد بازدید قرار نگیرد چندی بعد با پیشرفت مراحل رشد ڪلزا و گرمی هوا خسارت شدیدتر از انتظار ظاهر می شود و ڪلنی های بزرگ در مزرعه ایجاد می شوندڪه شرایط مبارزه را سخت می کند.

وی  گفت : دوره تڪاملی شته مومی در زمستان 15 تا 20 روز است و می تواند در مزرعه ڪلزا به طرز زیادی افزایش یابد، لذا در سرمای زمستان و در مرحله خواب فیزیولوزیڪ ڪلزا نیز مبارزه با شته ضرورت دارد و حمله آفت از ابتدای فصل ڪه بوته‌های ڪلزا مرحله روزت (3 تا 6 برگی) را می‌گذرانند شروع و فعالیت تغذیه ای آن نیز در مرحله ساقه دهی، تشڪیل غنچه‌های گل و گلدهی تا رسیدن غلاف‌ها ادامه می‌یابد.

ممیزی بیان ڪرد : از آنجا ڪه شته مومی مهمترین آفت مزارع ڪلزاست و ممڪن است از همان ابتدای استقرار ڪلزا روی خاڪ و نزدیڪ طوقه ڪلزا ،در لابه لای برگ های ڪلزا و علف های هرز وجود داشته باشد، مبارزه با این آفت بسیار مهم ودر ابتدای پیدایش ڪانون ڪوبی آفت درنقاط آلوده ضروری است.

 

وی گفت: ازجمله اقدامات در خصوص ڪنترل شته مومی بازدید و سرڪشی مستمر از مزارع به خصوص توجه به حاشیه مزرعه و سم پاشی به صورت ڪانون ڪوبی و لڪه ای باسوم مناسب میباشد
در مبارزه شیمیایی با شته مومی رعایت اصول سم پاشی شامل زمان مبارزه و انتخاب نوع سم و سم پاش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اقتصادی

تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد

منتشر شده

در

photo 2021 12 02 17 13 37 - تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر اظهار امیدواری کرد :تصمیم ها و طرح های دولت به نفع دامداران و زنجیره تولید باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی، در جلسه کنترل کمی و کیفی خوراک دام مربوط به آبان و آذر ماه 1400 گفت:امیدواریم هر تصمیمی در کشور برای دامداران گرفته می شود و یا هر طرح اجرایی در نهایت به نفع دامداران و زنجیره های تولید باشد.

شجعی یکی از مشکلات حوزه نهاده ها را افزایش پی در پی هزینه حمل دانست و افزود: می بایست با مدیریت و برنامه ریزی و با استفاده از تمام ظرفیت افراد و نهاد های دخیل به دامداران کمک کنیم تا از وضعیت موجود خارج شوند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی باید تمام تلاشمان را برای حفظ دامدار انجام دهیم  تا حقیقت زنجیره  و چرخه تولید حفظ شود.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از شرکت های دخیل در امر توزیع نهاده ها خواست لیست های ارسالی به جهاد کشاورزی برای نظارت و راستی آزمایی بدون خط خوردگی باشد.

او تصریح کرد:همگی باید کمک کنند تا چرخه تولید و صادرات کشور با شرایط جدید شکل گرفته و بازار و رقابتی در کشور ایجاد شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

برترین ها