با ما همراه باشید

اقتصادی

سازمان صنایع کوچک توانمندسازی زنان کارآفرین را دنبال می کند

منتشر شده

در

photo 2021 12 27 15 53 29 - سازمان صنایع کوچک توانمندسازی زنان کارآفرین را دنبال می کند

 

 

مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: این سازمان به دنبال شبکه سازی، آموزش و توانمندسازی زنان کارآفرین و بازارسازی برای محصولات آنان در کشور است که در این زمینه برنامه ریزی منسجمی دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، پروانه رامین در نشست منطقه ای که با حضور فیزیکی و برخط برخی از بانوان کارآفرین، مدیران کل دفتر امور بانوان استانداری و مشاورین امور بانوان سازمان صمت استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و گلستان در محل این شرکت برگزار شد، افزود: یکی از نشانه های توسعه یافتگی در جوامع، میزان بهره وری و استفاده از ظرفیت زنان آن جامعه در حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

 

 

وی بیان کرد: هر چقدر کشورها توسعه یافته تر باشند، شکاف بین توسعه یافتگی مردان و زنان کاهش می یابد لذا بهبود وضعیت بانوان جزو الزامات اصلی بهبود شاخص های توسعه در هر جامعه است، در این راستا دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران سه هدف را در حوزه اقتصاد بانوان کارآفرین و صنعتگر کشور دنبال می کند.

 

وی اظهار داشت: نخستین هدف، شبکه سازی زنان کارآفرین در راستای ایجاد بستری مناسب جهت تعامل اقتصادی بانوان است که در این راستا دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اقدام به برگزاری نشستهای منطقه ای با رویکردهای آموزش و توانمندسازی بانوان به منظور جلب مشارکت پررنگ زنان در توسعه پایدار کرده است.

 

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: دومین هدف این دفتر، ارایه آموزشهای لازم به زنان کارآفرین برای مهارت آموزی و توانمندسازی آنان در قالب برگزاری دوره های آموزشی است.

 

رامین ادامه داد: سومین هدف نیز بازارسازی برای محصولات واحدهای تولیدی بانوان کارآفرین در قالب برپایی نمایشگاه های فصلی و دائمی و حضور آنان در نمایشگاه های بین المللی است که در این راستا گامهایی نیز برداشته شود.

 

وی تکمیل زنجیره تامین و تولید در حوزه زنان کارآفرین، انتقال تجربیات زنان کارآفرین موفق، هم افزایی در راستای ارتقای مهارت و دانش فنی و راه اندازی کسب و کارهای کوچک، دریافت پیشنهادات و جمع بندی شاخص های توسعه کسب و کار زنان از دیگر اهدافی برشمرد که در نشستهای منطقه ای با بانوان کارآفرین کشور دنبال می شود.

 

وی اظهار داشت: در نهایت اقتصاد جهانی در حال تجربه اقتصاد دانش بنیان با موج چهارم انقلاب صنعتی است، تحقق این نظام تولیدی چنان دستاوردهای اقتصادی چشمگیری به همراه دارد که مولفه های اصلی آن در صدر اولویتهای برنامه ریزی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه قرار گرفته است لذا انتظار می رود بانوان کارآفرین نیز به دنبال دانش بنیان شدن محصولات خود باشند.

 

رامین اضافه کرد: زنان کارآفرین در کشور با توجه به شرایط سخت اقتصادی که وجود دارد، با مشکلات عدیده ای مواجه هستند اما از جان و مال خود گذشته اند تا موتور اقتصاد صنعتی کشور روشن بماند.

 

مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: هم اینک یکهزار و ۱۷ شهرک صنعتی مصوب در کشور وجود دارد که از این تعداد ۸۳۲ شهرک به بهره برداری رسیده است.

 

وی با اشاره به وجود ۴۴ هزار و ۶۹ هکتار زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی کشور افزود: تاکنون ۹۵ هزار و ۴۱۵ مورد قرارداد منعقد شده با کارآفرینان و صنعتگران در شهرکهای صنعتی ایران ثبت شده که ۹۶۱ هزار و ۷۳۱ مورد اشتغالزایی به همراه داشته است.

 

رامین اضافه کرد: از مجموع قراردادهای منعقده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با صنعتگران برای واگذاری زمین به آنان، چهار هزار و ۴۴۰ قرارداد با بانوان کارآفرین بوده و هم اینک یکهزار و ۲۵ زن کارآفرین فعال در شهرکها وجود دارد.

 

 

وی بیان کرد: ۸۹ مجتمع کارگاهی، ۶ شهرک فناور و ۳۸ مرکز خدمات کسب و کار نیز تحت مدیریت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران فعالیت دارند و تاکنون ۴۱ هزار و ۵۰۳ دوره آموزشی برای صنعتگران برگزار شده که منجر به آموزش یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شده است.

 

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: تاکنون چهار هزار و ۱۳۵ تور صنعتی توسط این سازمان برگزار شده که ۹۳ هزار نفر در این تورها شرکت کرده اند.

 

فاطمه حق پرست، مشاور مدیر عامل در امور بانوان شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت : در این نشست برخی از زنان کارآفرین استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و سمنان به بیان توانمندیها و مشکلات خود پرداختند و در نهایت از بانوان کارآفرین خراسان رضوی با اهدا لوح سپاس ، تقدیر گردید و از واحدهای تولیدی بامحوریت زنان صنعتگر در شهرکهای صنعتی استان از توانمند سازی این مجموعه ها در راستای ایجاد اشتغال پایدارقدردانی شد.

 

حق پرست گفت : مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران طی سفر سه روزه خود به خراسان رضوی از ۱۰ واحدهای صنعتی بانوان در شهرکهای صنعتی بینالود، توس و تربت حیدریه شماره ۲ دیدن کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 08 05 12 45 56 - عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

 

با توجه به معرفی بهره برداران کشاورزی به بانک کشاورزی شهرستان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون، پرداخت تسهیلات با مشکل رو به رو شده است.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، هادی ساربان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: بدون شک بهره برداران کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون و خرید ادوات کشاورزی مورد نیاز خود، نگاه ویژه‌ای به تسهیلات و وام دارند و در حال حاضر مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی بانک‌ کشاورزی شهرستان و سختگیری بیش از حد، دسترسی این قشر زحمتکش به وام را کاهش داده است.

ساربان افزود: براساس پیگیری های انجام شده از طرف کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات، افت منابع مالی بانک کشاورزی شهرستان، پرداخت تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون شهرستان مه ولات را با مشکل جدی رو به رو کرده است.

وی اعتقاد دارد که تسهیلات باید هر چه روان تر، راحت‌تر و ارزان‌تر به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه شود، اما اینکه تا این مطلوب چقدر فاصله داریم و آیا وضع ما مطلوب است یا نه، باید گفت که مطلوب نیست.

او گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، در راستای توسعه فناوری‌های نوین در بخش مکانیزاسیون، تا کنون نزدیک به 80 هزار میلیون ریال از اعتبارات تخصیصی به شهرستان جهت دریافت تسهیلات برای خرید 50 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به بانک معرفی شده اند و روند معرفی اعتبارات مذکور ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 17 39 28 - هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان کاشمر با حضور مدیرکل عشایر استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان گفت:خوشبختانه اداره امور عشایر با مدیریت قابل قبولی که توسط مسئولین خود داشته کم حاشیه ترین دوران خود از ابتدای تاسیس را سپری کرده است.

شجعی افزود: اکنون که بخش اقتصادی مورد توجه و عنایت دولت است، به سازمان امور عشایر و مدیران و کارکنان این سازمان توجه و عنایت بیشتری شده تا مجموعه سازمان بتواند تلاشهای موثرتری را در خدمات رسانی به جامعه عشایری کشور که از تولید کنندگان کم توقع هستند، داشته باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی  گفت: جامعه عشایری کشور از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و هر چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی است.

محمد رضا نبوی اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و افزود:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود.

ادامه مطلب

اقتصادی

تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 57 - تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

واحدهای نیمه فعال و راکد درشهرستان درگز با شدت بیشتری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی،سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت : با عنایت به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان برای احصاء مشکلات و تلاش حداکثری در رفع موانع پیش رو و راه اندازی واحد های راکد و نیمه فعال جهاد کشاورزی شهرستان درگز تلاش می کند با برگزاری جلسات و پیگیری مستمر در حد توان تلاش خود را جهت رفع موانع واحد های تولیدی بکار گیرد.

وی افزود : ادارات با در نظر گرفتن اولویت ضمن رصد و شناسایی کارشناسی ودقیق مشکلات و موانع ، طرح های نیمه فعال و راکد را در اسرع وقت به واحد طرح و برنامه اعلام نمایند تا نسبت به برگزاری جلسه و طرح موضوع اقدام  کند.

فرهنگی بیان کرد: درهمین راستاهمکاران تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری طرح وبرنامه و با هدف  برطرف کردن مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه جانبه از تولیدکننده برآن شدند واحدهای دامی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها