با ما همراه باشید

اقتصادی

سایت شرکت ایران خودرو خراسان به نام شهید سردار سلیمانی مزین شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 09 11 36 18 - سایت شرکت ایران خودرو خراسان به نام شهید سردار سلیمانی مزین شد

مجموعه تولید خودروی سواری شرکت ایران خودرو خراسان مقارن با سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به نام آن شهید بزرگوار نام گذاری شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛  در  آیین که با حضور تعدادی از مسوولان استانی و منطقه ای برگزار و مجموعه تولید خودروی سواری این شرکت به مساحت 50 هکتار که شامل چهار سالن تولیدی ، بدنه سازی ، رنگ ، مونتاژ و تکمیل کاری است به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نام گذاری شد.

بیژن زاهدی فرد،مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان  گفت : شهادت سردار دلها، انقلاب و همبستگی بزرگی در جامعه ما به وجود آورد و رسالت ادامه این مسیر را به عنوان تکلیف برای ما به یادگار گذاشتند.

زاهدی فرد نام گذاری سایت تولیدی ایران خودرو خراسان به نام سردار حاج قاسم سلیمانی را برکتی برای تمام مجموعه دانست و افزود : وقتی مکانی به نام یک شهید مزین می شود امنیت و برکت را با خود به آن مکان می آورد و من بسیار خرسندم از اینکه این سایت تولیدی به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نام گذاری شد.

 

 

همچنین،حجت الاسلام حسین معصومی،مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی گفت : سپهبد سلیمانی تنها فرمانده ای بود که حتی پس از پایان جنگ پوتین از پا در نیاورد و همیشه به دنبال ایجاد امنیت و حفاظت از جان مردم بود.

 

وی افزود : کارکنان ایران خودرو خراسان نیز امروز با تولید محصولات با کیفیت تر در جهت رضایت مردم ادامه دهنده راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستند.

حجت الاسلام معصومی نام گذاری سایت تولیدی ایران خودرو خراسان به نام سردار سلیمانی را اتفاقی مبارک خواند و گفت : این نام گذاری اثر روحی بسیار خوبی برای تمام کارکنان این مجموعه دارد و من از مسئولان ایران خودرو خراسان بابت این حرکت زیبا تشکر می کنم.

 

همچنین،حجت الاسلام محمد حسین فرمانبر،امام جمعه شهر ملک آباد و بخش احمد آباد گفت : اخلاص و صداقت سردار سلیمانی او را جاودانه کرد .

حجت الاسلام فرمانبر افزود : این نام گذاری باعث آن می شود تا همیشه فداکاری های سردار، در دل ما و همه کارکنان ایران خودرو خراسان باقی بماند.

در پایان مراسم میثاق نامه ی کارکنان شرکت ایران خودرو خراسان با شهید سلیمانی امضاء و از لوح یادبود مراسم رونمایی شد.

 

 

شبنم مقدم

اقتصادی

عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 08 05 12 45 56 - عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

 

با توجه به معرفی بهره برداران کشاورزی به بانک کشاورزی شهرستان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون، پرداخت تسهیلات با مشکل رو به رو شده است.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، هادی ساربان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: بدون شک بهره برداران کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون و خرید ادوات کشاورزی مورد نیاز خود، نگاه ویژه‌ای به تسهیلات و وام دارند و در حال حاضر مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی بانک‌ کشاورزی شهرستان و سختگیری بیش از حد، دسترسی این قشر زحمتکش به وام را کاهش داده است.

ساربان افزود: براساس پیگیری های انجام شده از طرف کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات، افت منابع مالی بانک کشاورزی شهرستان، پرداخت تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون شهرستان مه ولات را با مشکل جدی رو به رو کرده است.

وی اعتقاد دارد که تسهیلات باید هر چه روان تر، راحت‌تر و ارزان‌تر به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه شود، اما اینکه تا این مطلوب چقدر فاصله داریم و آیا وضع ما مطلوب است یا نه، باید گفت که مطلوب نیست.

او گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، در راستای توسعه فناوری‌های نوین در بخش مکانیزاسیون، تا کنون نزدیک به 80 هزار میلیون ریال از اعتبارات تخصیصی به شهرستان جهت دریافت تسهیلات برای خرید 50 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به بانک معرفی شده اند و روند معرفی اعتبارات مذکور ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 17 39 28 - هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان کاشمر با حضور مدیرکل عشایر استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان گفت:خوشبختانه اداره امور عشایر با مدیریت قابل قبولی که توسط مسئولین خود داشته کم حاشیه ترین دوران خود از ابتدای تاسیس را سپری کرده است.

شجعی افزود: اکنون که بخش اقتصادی مورد توجه و عنایت دولت است، به سازمان امور عشایر و مدیران و کارکنان این سازمان توجه و عنایت بیشتری شده تا مجموعه سازمان بتواند تلاشهای موثرتری را در خدمات رسانی به جامعه عشایری کشور که از تولید کنندگان کم توقع هستند، داشته باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی  گفت: جامعه عشایری کشور از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و هر چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی است.

محمد رضا نبوی اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و افزود:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود.

ادامه مطلب

اقتصادی

تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 57 - تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

واحدهای نیمه فعال و راکد درشهرستان درگز با شدت بیشتری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی،سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت : با عنایت به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان برای احصاء مشکلات و تلاش حداکثری در رفع موانع پیش رو و راه اندازی واحد های راکد و نیمه فعال جهاد کشاورزی شهرستان درگز تلاش می کند با برگزاری جلسات و پیگیری مستمر در حد توان تلاش خود را جهت رفع موانع واحد های تولیدی بکار گیرد.

وی افزود : ادارات با در نظر گرفتن اولویت ضمن رصد و شناسایی کارشناسی ودقیق مشکلات و موانع ، طرح های نیمه فعال و راکد را در اسرع وقت به واحد طرح و برنامه اعلام نمایند تا نسبت به برگزاری جلسه و طرح موضوع اقدام  کند.

فرهنگی بیان کرد: درهمین راستاهمکاران تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری طرح وبرنامه و با هدف  برطرف کردن مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه جانبه از تولیدکننده برآن شدند واحدهای دامی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها