با ما همراه باشید

فرهنگی

ستاد هماهنگی یادواره شهدای جهادگر بامدیریت جهادکشاورزی نیشابور

منتشر شده

در

photo 2021 11 17 13 38 45 - ستاد هماهنگی یادواره شهدای جهادگر بامدیریت جهادکشاورزی نیشابور

 

جلسه ستاد هماهنگی یادواره شهدای جهادگر همزمان با نمایشگاه گل وگیاه در آذرماه سال جاری با حضور معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی شهرستان، معاون اداری ومالی ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی، نماینده ناحیه مقاومت بسیج ، مدیر کانون بسیج مهندسین وعضو شورای اسلامی شهر، معاون اجرایی شهرداری ، مسئول امور اداری ، نماینده بنیاد شهید وامور ایثارگران، خبرنگار دفاع مقدس و صدا وسیما ،نماینده ایثارگران جهاد سازندگی وجمعی از اعضای کانون بسیج مهندسین در محل اتاق جلسات این مدیریت برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد ،معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی شهرستان نیشابور در جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهدای جهادگر ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) به تمامی محبان اهل بیت عصمت وطهارت وضمن گرامیداشت هفته بسیج ویاد وخاطره شهدا وسنگرسازان بی سنگر گفت: یادواره شهدای جهادگر این مدیریت که 33 نفر می باشد از تاریخ 2 آذرلغایت 5 آذر سال 1400 همزمان با برپایی نمایشگاه گل وگیاه در محل فرهنگسرای سیمرغ شهرستان نیشابور برگزار می شود و بازدید در این چهار روز برای عموم آزاد می باشد.

فرهمند راد افزود: برنامه ها باید بگونه ای باشد که شور ونشاط وعلم وپژوهش نیز در آن دیده شود و از برنامه هایی مانند نمایشگاه مکانیزاسیون باغبانی وارائه نهال وگفتمان بسیج سازندگی در این نمایشگاه ویادواره نام برد.

مدیر کانون بسیج مهندسین وعضو شورای اسلامی شهرنیشابور با بیان این مطلب که ارائه برنامه ها در سه حوزه نمایشگاه گل وگیاه ،میز خدمت در روستاها ویادواره شهدای جهادگر انجام خواهد گرفت افزود:کارگاه آموزش شهروندی در زمینه نگهداری وهرس گل های آپارتمانی نیز در این ایام برگزار می شود وبه شرکت کنندگان مدرک فنی وحرفه ای نیز اعطا می شود.

احمد همت آبادی ادامه داد :بحث اطلاعات ،آگاهی وبصیرت افزایی وهمچنین اقتصاد وتکنولوژی علم از ویژگی های شاخص بسیج می باشد.

نماینده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور نیز با اشاره به پیام رهبری در گام دوم انقلاب واهمیت جوانان گفت: پرچم انقلاب باید بدست جوانان سپرده شود.

مهدی نیرآبادی اظهار کرد: وظیفه ما امروز با زمان جنگ فرق می کند ومهمترین وظیفه ما خدمت رسانی به مردم خوب کشورمان است.

 

 

منبع:  روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها