با ما همراه باشید

اقتصادی

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد مطرح کرد؛منطقه چهار پیشرو در بررسی پروژه‌های زود بازده

منتشر شده

در

1631958326320f430hhq5fi4jfsfr5kkru15v51 - سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد مطرح کرد؛منطقه چهار پیشرو در بررسی پروژه‌های زود بازده

 

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد گفت: منطقه چهار در بررسی و تایید پروژه‌های زود بازده یکصد میلیارد ریالی پیشروتر از دیگر مناطق بوده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مصطفی نعمتی در جلسه بررسی پروژه‌های بازآفرینی منطقه چهار که با حضور رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد، سرپرست شهرداری منطقه چهار، مسوولین شهری، اعضای شورای اجتماعی محلات رده، التیمور، پنجتن، وحید و شهید قربانی برگزار شد، اظهار کرد: منطقه چهار تنها منطقه‌ای است که جلسات محلات آن با پیگیری همکاران منطقه، شورای اجتماعی محلات و دفاتر تسهیل‌گری به اتمام رسید و توانستند با سرعت بیشتری به جمع‌بندی برسند.

 

وی افزود: ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد به منظور تحقق رویکرد توزیع متوازن اعتبارات شهرداری با تصویب طرح دو فوریتی، به هر محله حاشیه‌نشین شهر مشهد 100 میلیارد ریال اعتبار در قالب پروژه‌های زود بازده اختصاص داد.

 

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه محلات کم‌برخوردار مشمول این مصوبه شده، بیان کرد: در منطقه چهار از 10 محله، پنج محله رده، التیمور، پنجتن، وحید و شهید قربانی مشمول این مصوبه است که برای هر محله 100 میلیارد ریال مازاد بر اعتبار قبلی منطقه پیش بینی شده است.

 

نعمتی ضمن اشاره به تاکید شورای اسلامی شهر مشهد در تایید چهار رکن شورای اجتماعی محلات، نماینده امور مساجد، معتمدین محل و دفاتر تسهیل‌گری خاطرنشان کرد: ترکیب این چهار رکن در کنار دو رکن اداری منطقه و سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد پروژه‌های زودبازده را به تایید و سپس تصویب کمیته نظارتی می‌رسانند.

 

وی اضافه کرد: پس از تایید در کمیته نظارتی همه محلات منطقه در قالب یک لایحه به شورای اسلامی شهر مشهد می‌رود تا پس از تصویب نهایی به بودجه‌های تعریف شده شهرداری مناطق اضافه و در لیست پروژه های اجرایی قرار گیرد.

 

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری تصریح کرد: پروژه‌های زودبازده از نیاز مردم و انتظارات خرد مقیاس و ریز آنان است که حل این مسائل در ایجاد رضایتمندی عموم مردم تاثیر بسزایی دارد و با توجه به تفاوت پروژه‌ها فرایند طی شده در منطقه چهار مناسب ارزیابی شده است.

 

نعمتی با بیان اینکه مدت زمان اجرای پروژه‌ها تا ظرف یکسال است، گفت: اجرای پروژه‌ها متفاوت است و برخی از آن‌ها پس از یکماه اجرا می‌شود و برخی چون نیاز به مطالعه و پژوهش دارند بیشتر زمان می‌برد.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها