با ما همراه باشید

اقتصادی

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد مطرح کرد؛منطقه چهار پیشرو در بررسی پروژه‌های زود بازده

منتشر شده

در

1631958326320f430hhq5fi4jfsfr5kkru15v51 - سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد مطرح کرد؛منطقه چهار پیشرو در بررسی پروژه‌های زود بازده

 

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد گفت: منطقه چهار در بررسی و تایید پروژه‌های زود بازده یکصد میلیارد ریالی پیشروتر از دیگر مناطق بوده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مصطفی نعمتی در جلسه بررسی پروژه‌های بازآفرینی منطقه چهار که با حضور رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد، سرپرست شهرداری منطقه چهار، مسوولین شهری، اعضای شورای اجتماعی محلات رده، التیمور، پنجتن، وحید و شهید قربانی برگزار شد، اظهار کرد: منطقه چهار تنها منطقه‌ای است که جلسات محلات آن با پیگیری همکاران منطقه، شورای اجتماعی محلات و دفاتر تسهیل‌گری به اتمام رسید و توانستند با سرعت بیشتری به جمع‌بندی برسند.

 

وی افزود: ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد به منظور تحقق رویکرد توزیع متوازن اعتبارات شهرداری با تصویب طرح دو فوریتی، به هر محله حاشیه‌نشین شهر مشهد 100 میلیارد ریال اعتبار در قالب پروژه‌های زود بازده اختصاص داد.

 

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه محلات کم‌برخوردار مشمول این مصوبه شده، بیان کرد: در منطقه چهار از 10 محله، پنج محله رده، التیمور، پنجتن، وحید و شهید قربانی مشمول این مصوبه است که برای هر محله 100 میلیارد ریال مازاد بر اعتبار قبلی منطقه پیش بینی شده است.

 

نعمتی ضمن اشاره به تاکید شورای اسلامی شهر مشهد در تایید چهار رکن شورای اجتماعی محلات، نماینده امور مساجد، معتمدین محل و دفاتر تسهیل‌گری خاطرنشان کرد: ترکیب این چهار رکن در کنار دو رکن اداری منطقه و سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد پروژه‌های زودبازده را به تایید و سپس تصویب کمیته نظارتی می‌رسانند.

 

وی اضافه کرد: پس از تایید در کمیته نظارتی همه محلات منطقه در قالب یک لایحه به شورای اسلامی شهر مشهد می‌رود تا پس از تصویب نهایی به بودجه‌های تعریف شده شهرداری مناطق اضافه و در لیست پروژه های اجرایی قرار گیرد.

 

سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری تصریح کرد: پروژه‌های زودبازده از نیاز مردم و انتظارات خرد مقیاس و ریز آنان است که حل این مسائل در ایجاد رضایتمندی عموم مردم تاثیر بسزایی دارد و با توجه به تفاوت پروژه‌ها فرایند طی شده در منطقه چهار مناسب ارزیابی شده است.

 

نعمتی با بیان اینکه مدت زمان اجرای پروژه‌ها تا ظرف یکسال است، گفت: اجرای پروژه‌ها متفاوت است و برخی از آن‌ها پس از یکماه اجرا می‌شود و برخی چون نیاز به مطالعه و پژوهش دارند بیشتر زمان می‌برد.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اقتصادی

ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 25 09 - ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد از توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو پودر زغفران و 101 ڪارتن 9 عددی روغن یڪ ونیم ڪیلوگرمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حسین شیخی، جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد گفت : طی گشت مشترڪ با همڪاران پلیس جرائم اقتصادی و برابر بررسی های انجام شده در ڪارگاه زیر زمینی در اطراف خیابان سیلو گندم مقادیری از ڪالاهای عنوان شده از جمله زعفران و سم تقلبی در حال تولید وعرضه به بازار بود ڪه برابر دستور تعزیرات حڪومتی استان توقیف و پرونده پس از سیر روال قانونی به تعزیرات حڪومتی ارسال می شود.

شیخی بیان ڪرد : در راستای مبارزه بی امان با قاچاق ڪالا ، احتڪار و توزیع در خارج از شبڪه ،بازرسی و نظارت به شکل مستمر در حال انجام می باشد .

وی اشاره کرد : شهروندان می توانند خبرهای خود را در باره احتڪار، تقلب، گرانفروشی و عرضه خارج از شبڪه با شماره پیامڪ 3000765555 و یا شماره تماس 124 اعلام کنند.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

منتشر شده

در

photo 2022 05 05 09 59 59 - خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : بر اثر بارش تگرگ در روزهای اخیر بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب خسارت وارد شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب افزود: این خسارات به باغات پسته ، گندم جو و انگور شهرستان وارد کرده است .

وی ادامه داد: درمجموع هزار هکتار از مزارع و باغات شهرستان خوشاب بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بر اثر تگرگ خسارت دیده است .

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تنها ۵ درصد از مزارع و باغات شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی هستند از عدم توجه کشاورزان به پوشش بیمه‌ای مزارع و باغات خود انتقاد کرد و گفت : متاسفانه پرداخت هرگونه خسارت به کشاورزان صرفا از طریق بیمه امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه هر ساله بارش تگرگ خسارت قابل توجهی را به باغات و مزارع شهرستان وارد می سازد گفت : استفاده از دستگاه های ضد تگرگ نیز می‌توانست خسارت وارده را به صفر برساند که علی رغم پرداخت تسهيلات خرید دستگاه های ضد تگرگ، این موضوع نیزمورد بی توجهی قرار گرفته است .

مدیر جهاد کشاورزی درپایان گفت: برآورد خسارت وارده به بخش کشاورزی شهرستان به مراجع ذیربط گزارش گردیده است که امیدواریم اعتبارات لازم برای جبران خسارات وارده درنظرگرفته شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 04 13 55 42 - ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از ڪشف ۲۴ تن روغن سرخ ڪردنی ، ۱۳ تن روغن ڪره ای مخصوص قنادی ، ۳ تن روغن صاف قنادی و ۱ تن آرد نول صنف قنادان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید علی اڪبر نصری سرآسیا، رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

گفت : 1500حلب16 ڪیلویی روغن سرخ ڪردنی، 1300ڪارتن روغن ڪره ای مخصوص قنادی 10 ڪیلویی و 192حلب ۱۶ ڪیلویی روغن صاف قنادی و ۲۰۰ڪیسه ۵۰ ڪیلویی آرد نول صنف قنادان از چند انبار ڪشف وضبط و انبارها جهت بررسی پلمپ شد .

سید علی اکبر نصری سرآسیا بیان کرد : این محموله با همڪاری بازرسان جهاد و اطلاعات سپاه در مصلی مورد پایش و شناسایی و پلمپ قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم با اداره تعزیرات حڪومتی خراسان رضوی ڪالاهای احتڪار شده با نرخ مصوب در اختیار مصرف ڪنندگان قرار می گیرد .

وی گفت : قیمت این محصولات در بازار به قیمت یڪ میلیارد و چهارصد میلیون تومان می باشد .

وی با اشاره به پلمپ محل ذخیره روغن‌های مڪشوفه احتڪاری باهمڪاری اطلاعات سپاه اضافه ڪرد: در این راستا متهمین دستگیر و باتشڪیل پرونده مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قانونی و احتڪار ڪالاهای اساسی و مورد نیاز، به مدافعان امنیت غذایی در جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد اطلاع دهند ویا به شماره پیامڪ ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ و یا شماره تماس ۱۲۴ شڪایت و گزارشات خود را در میان بگذارند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها