با ما همراه باشید

اقتصادی

سرپرست شرکت عمران شهر جدید گلبهار:  ما هنوز در مسیر هستیم

منتشر شده

در

photo 2021 12 22 07 49 02 - سرپرست شرکت عمران شهر جدید گلبهار:  ما هنوز در مسیر هستیم

 

سرپرست شرکت عمران شهر جدید گلبهار:  ما هنوز در مسیر هستیم و پروژه ها حتی یک روز هم متوقف نشده است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسین امامی راد، نماینده مجلس شورای اسلامی با همراهی حجت‌الاسلام غلامی امام جمعه گلبهار، مهدی دونده فرماندار گلبهار، حمید انصاری فرماندار چناران، مسعود حاجی بگلو سرپرست واعضای هیات مدیره شرکت عمران گلبهار، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر گلبهار و چناران و جمعی از معتمدین این دوشهرستان، از مسیر پروژه ملی مترو مشهد-گلبهار-چناران بازدید  کردند.

در این برنامه که با هدف ارائه گزارش عملکرد توسط شرکت عمران گلبهار برگزار شد، حاضرین به شکل میدانی در جریان روند احداث این پروژه ملی قرار گرفتند.

در ادامه، مسئولان و کارشناسان شرکت عمران گلبهار ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده، به ارائه اهداف و پتانسیل های موجود در این پروژه پرداختند.

مسعود حاجی بگلو، سرپرست شرکت عمران گلبهار اظهار داشت: ما هنوز در مسیر هستیم و این پروژه حتی یک روز هم متوقف نشده است.

وی افزود: با حمایت های طاهرخانی، معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و پیگیری های  نماینده مجلس شورای اسلامی و همکاری صمیمانه اعضای محترم هیات مدیره جناب خالقی، مهندس زرافشانی، حاج آقای حاجی محمدی و تلاش های شبانه روزی همه همکاران مجموعه شرکت عمران، با پیشرفت قابل قبول این پروژه مواجه هستیم و امیدواریم با سرعت بیشتری به این مهم دست یابیم.

مهدی دونده فرماندار شهرستان گلبهار نیز ضمن تقدیر از تلاش های قابل توجه مجموعه شرکت عمران، از میزان پیشرفت و کیفیت احداث این پروژه ابراز خرسندی نمود و اظهار امیدواری کرد با حضور دکتر حاجی بگلو این تلاشها کمافی السابق ادامه یابد.

در ادامه، حسین امامی راد نماینده مردم شهرستان های چناران، گلبهار و بینالود با اشاره به موقعیت جغرافیایی پروژه و اهمیت آن، گفت: طول پروژه قطار برقی مشهد- گلبهار- چناران 46 کیلومتر است که بعنوان بزرگترین پروژه درون استانی شناخته می شود که جزء پروژه های اولویت دار کشور نیز می باشد لذا در همین راستا باید دست در دست هم دهیم و همه مسئولان نگاه عادلانه و ویژه به آن داشته باشند.

نماینده شهرستان های چناران، بینالود و گلبهار در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: اکنون قسمت تونل این مسیر پیشرفت خوبی داشته است و 70 درصد پروژه نیز آماده ریل گذاری است و تنها تملک 6 کیلومتر مسیر گلبهار تا چناران باقی مانده است که باید توسط مسئولین شهرستان چناران اقدام شود.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه این پروژه ردیف بودجه ملی دارد و مورد توجه و مساعدت وزارت راه و شهرسازی و معاون محترم وزیر بوده است.

امامی راد در پایان با ابراز امیدواری از شکوفایی این پروژه، عنوان داشت: منتظر هستیم تا در سفرهای ریاست محترم جمهور به استان خراسان رضوی، شاهد افزایش اعتبار و افزایش چشمگیر سرعت اجرای این پروژه باشیم.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

اقتصادی

اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 18 45 37 - اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با امام جمعه و مسئولین ستاد نماز جمعه شهرستان درمحل مدیریت جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، امام جمعه شهرستان کاشمر در دیدار با مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گفت:مجموعه جهاد کشاورزی برای ما و شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و ما نیز در جهت هماهنگی سایر ادارات با جهاد کشاورزی تمام تلاشمان را می کنیم.

 

طاهری افزود:تمامی شهرستان ها می بایست از ظرفیت موجود درون همان شهرستان استفاده و اشتغال و درآمد پایدار ایجاد کنند.

محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد و چشم انداز جهاد کشاورزی کاشمر اولویت جهاد کشاورزی راآموزش ،تغییر الگوی کشت کشاورزی مبتنی بر علم و استفاده از سیستم های نوین آبیاری عنوان کرد.

شجعی تقویت و رفع موانع زنجیره های تولید را نیزازاولویت های جهاد کشاورزی کاشمر عنوان کرد و افزود:همگی می بایست تلاش خود را در جهت جذب سرمایه گذاران داخل و خارج شهرستان و هدایت به سمت بخش کشاورزی بکار گیریم.

وی پیگیری طرح کشاورزی قراردادی و مرکز اصلاح نژاد دام را با هدف افزایش ضریب تبدیل و زادو ولد و توسعه صنعت دامپروری کاشمر را از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان دانست و اظهار کرد:خوشبختانه با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی اجرای طرح سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان درحال اجرا می باشد تا بتوانیم این طرح را بطور علمی انجام دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:همانند هشت سال دفاع مقدس که همکاران ما در پیشانی جنگ انجام وظیفه می کردند ، اکنون نیز در پیشانی جنگ اقتصادی درحال انجام وظیفه هستیم و خدمت به مردم کشور عزیزمان را افتخار می دانیم.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 11 58 - 120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد: 120 هکتار از باغات پسته شهرستان در حال گذراندن مراحل دریافت پروانه استاندارد محصول سالم هستند .

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : محصول سالم محصولی است که دارای حد استاندارد مواد شیمیایی شامل سموم و کودها بوده و عاری از عناصر و ترکیبات سمی و آلاینده بیش از حد مجاز باشد و مصرف محصول ناسالم باعث به خطر افتادن سلامت انسان و دام شده و مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.

وی ادامه داد : برای اخذ مجوز محصول سالم ابتدا باید در سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی (سماک) ثبت نام انجام شود و پس از طی مراحل سامانه ای از جمله بارگذاری پروانه بهره برداری ، مدارک شناسنامه ای و مدارک مالکیت آب و زمین جهت بررسی و تأیید صحت و سقم مدارک، به کارشناس مدیریت کنترل کیفیت ارجاع داده شده و پس از تأیید کارشناس، نمونه برداری از محصول و آزمایش جهت بررسی عاری بودن محصول از مواد شیمیایی بیش از حد مجاز انجام می شود. در صورت سالم بودن محصول توسط اداره استاندارد با همکاری اداره جهاد کشاورزی مجوز لازمه صادر می شود.

 

رودسرابی گفت: در حال حاضر در شهرستان خوشاب50 هکتار پسته دارای پروانه استاندارد محصول سالم هستند که این مقدار امسال به 120 هکتار ارتقاء می یابد .

مدیر جهاد شهرستان افزود: پس از دریافت مجوز محصول سالم ، محصول مورد نظر با قیمت بالاتری نسبت به محصولات معمولی در بازار به فروش می رسد.

گفتنی است این پروانه هر ساله باید تمدید شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها