با ما همراه باشید

اقتصادی

سرپرست شرکت عمران شهر جدید گلبهار:  ما هنوز در مسیر هستیم

منتشر شده

در

photo 2021 12 22 07 49 02 - سرپرست شرکت عمران شهر جدید گلبهار:  ما هنوز در مسیر هستیم

 

سرپرست شرکت عمران شهر جدید گلبهار:  ما هنوز در مسیر هستیم و پروژه ها حتی یک روز هم متوقف نشده است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسین امامی راد، نماینده مجلس شورای اسلامی با همراهی حجت‌الاسلام غلامی امام جمعه گلبهار، مهدی دونده فرماندار گلبهار، حمید انصاری فرماندار چناران، مسعود حاجی بگلو سرپرست واعضای هیات مدیره شرکت عمران گلبهار، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر گلبهار و چناران و جمعی از معتمدین این دوشهرستان، از مسیر پروژه ملی مترو مشهد-گلبهار-چناران بازدید  کردند.

در این برنامه که با هدف ارائه گزارش عملکرد توسط شرکت عمران گلبهار برگزار شد، حاضرین به شکل میدانی در جریان روند احداث این پروژه ملی قرار گرفتند.

در ادامه، مسئولان و کارشناسان شرکت عمران گلبهار ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده، به ارائه اهداف و پتانسیل های موجود در این پروژه پرداختند.

مسعود حاجی بگلو، سرپرست شرکت عمران گلبهار اظهار داشت: ما هنوز در مسیر هستیم و این پروژه حتی یک روز هم متوقف نشده است.

وی افزود: با حمایت های طاهرخانی، معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و پیگیری های  نماینده مجلس شورای اسلامی و همکاری صمیمانه اعضای محترم هیات مدیره جناب خالقی، مهندس زرافشانی، حاج آقای حاجی محمدی و تلاش های شبانه روزی همه همکاران مجموعه شرکت عمران، با پیشرفت قابل قبول این پروژه مواجه هستیم و امیدواریم با سرعت بیشتری به این مهم دست یابیم.

مهدی دونده فرماندار شهرستان گلبهار نیز ضمن تقدیر از تلاش های قابل توجه مجموعه شرکت عمران، از میزان پیشرفت و کیفیت احداث این پروژه ابراز خرسندی نمود و اظهار امیدواری کرد با حضور دکتر حاجی بگلو این تلاشها کمافی السابق ادامه یابد.

در ادامه، حسین امامی راد نماینده مردم شهرستان های چناران، گلبهار و بینالود با اشاره به موقعیت جغرافیایی پروژه و اهمیت آن، گفت: طول پروژه قطار برقی مشهد- گلبهار- چناران 46 کیلومتر است که بعنوان بزرگترین پروژه درون استانی شناخته می شود که جزء پروژه های اولویت دار کشور نیز می باشد لذا در همین راستا باید دست در دست هم دهیم و همه مسئولان نگاه عادلانه و ویژه به آن داشته باشند.

نماینده شهرستان های چناران، بینالود و گلبهار در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: اکنون قسمت تونل این مسیر پیشرفت خوبی داشته است و 70 درصد پروژه نیز آماده ریل گذاری است و تنها تملک 6 کیلومتر مسیر گلبهار تا چناران باقی مانده است که باید توسط مسئولین شهرستان چناران اقدام شود.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه این پروژه ردیف بودجه ملی دارد و مورد توجه و مساعدت وزارت راه و شهرسازی و معاون محترم وزیر بوده است.

امامی راد در پایان با ابراز امیدواری از شکوفایی این پروژه، عنوان داشت: منتظر هستیم تا در سفرهای ریاست محترم جمهور به استان خراسان رضوی، شاهد افزایش اعتبار و افزایش چشمگیر سرعت اجرای این پروژه باشیم.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

اقتصادی

برگزاری دوره ی مهارتی کارآفرینی در کشاورزی در روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 12 04 17 49 17 - برگزاری دوره ی مهارتی کارآفرینی در کشاورزی در روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات

دوره مهارتی كار آفريني در كشاورزي در روستای عبدل آباد روستاي طرح الگويي با حضور کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات ، مدیر گروه باغبانی جهاد دانشگاهی کاشمر و زنان روستا برگزار شد .

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، در اين دوره آموزشي، مفاهيم اساسي و كاربردي در راه اندازي يك كسب و كار تشريح شد. همچنین در ارتباط با آنچه يك كار آفرين موفق بايد بداند و علت اصلي شكست كسب و كارها در 5 سال اوليه توضیحاتی ارائه شد.

در این جلسه، كشت گياهان دارويي مزيت دار و سازگار با شرايط منطقه به عنوان یکی از روش های کسب درآمد اقتصادي عنوان شده و در ارتباط با اصول اوليه كاشت گياهان دارويي و ضرورت كشت این گیاهان با توجه به نیاز آبی پایین و مشکل کم آبی و خشکسالی در منطقه توضیحات لازم ارائه و گیاهان دارویی مناسب کشت در منطقه معرفی شد.

شایان ذکر است روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات با 6 هزار نفر جمعیت، بزرگترین روستا در استان خراسان رضوی بوده که در فاصله ی دویست کیلومتری جنوب مشهد در شهرستان مه ولات واقع شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 12 04 17 47 52 - افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

 

سطح زیرکشت گیاهان دارویی به ۱۸۲ هکتار رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از افزایش حدود 50درصدی تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته در شهرستان خبر داد.

 

وی با اشاره به شرایط خوب خاک و کیفیت بالای آب به عنوان دو عنصر اصلی کشاورزی و با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی نیز موجب درآمدزایی خوبی برای روستاییان میشود از تولید 182 تن از انواع گیاهان دارویی از قبیل آویشن، مریم گلی، زرماری، استخدوس و آلویه ورا و … در شهرستان می شود.

 

قارزی با اشاره به اینکه امسال به لطف خدا و تلاش کشاورزان میزان تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است و از 132 تن به 182 تن ارتقا یافته افزود: بدون شک قیمت خوب این محصولات،برگزاری کارگاه های توجیهی و عملی برای کشاورزان برای افزایش سطح زیرکشت توسط همکاران این مدیریت نقش بسزایی در این امر داشته است.

همچنین،فاطمه صابری نسب،مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به اینکه باید کشت گیاهان دارویی با توجه به اقتصادی بودن ان در شهرستان ترویج شود افزود: متقاضیان کشت این گیاهان می توانند برای دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین نیز اقدام کنند.

 

وی خاطر نشان کرد : گیاهان دارویی یکی از منابع خدادادی است که در شهرستان جوین به دلیل آب و هوای مناسب به صورت خود رو رشد می کنندو با توجه به اینکه این گیاهان برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند سبب شده تا در بسیاری از عرصه ها رشد یابند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 13 32 50 - مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

 

اولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،با توجه به نقش آموزش به عنوان ابزار اصلی تغییر و عامل شکل دهنده رفتار و اقدامات انسان به سمت توسعه پایداراولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

 

بر اساس این گزارش، این مدرسه فعالیت خود را در مرکز آموزش پدیده به مساحت 1250 متر مربع و در سه حوزه گردشگری، هتلداری و صنایع غذایی آغاز نموده و شرایط را برای حضور علاقمندان به کسب دانش و تجربه در کنار فضای اداری و بخش های مختلف همچون کارگاه های مجهز، کلاس های تئوری، لابراتور زبان، کتابخانه و … فراهم می کند .

 

گفتنی است: برخی از دوره های مدرسه عالی مهارتی گردشگری را مکالمه زبان انگلیسی در سه سطح، انجام تشریفات عادی و دیپلمات ، انواع پخت غذا و تزئینات کیک، فست فود های ملل، مدیریت هتل و آموزش اخلاق حرفه ای و … تشکیل می دهد.

 

شایان ذکر است؛ هنرجویان گرامی پس از پایان دوره های آموزشی، گواهینامه معتبر بین المللی با تائید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دریافت می کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکت های پدیده

 

ادامه مطلب

برترین ها