با ما همراه باشید

عمرانی

شهردارمشهد: افتخارمان بازگرداندن هویت به میدان شهدا است

منتشر شده

در

1641196580782vsfn7lhkp8ujlph7j9bfo4se31 - شهردارمشهد: افتخارمان بازگرداندن هویت به میدان شهدا است

 

 

شهردارمشهد با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص محل دفن شهدای گمنام  در میدان شهدا، گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، محل تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا را تعیین کند، آمادگی داریم هرچه این کمیته بگوید، اجرایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید عبدالله ارجایی در جلسه کارگروه اجرایی تدفین شهدای گمنام در میدان شهدا، بوستان ملت و استانداری که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد، افزود: همزمان با دهه فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار دلها، مرد میدان شهید حاج قاسم سلیمانی شهرمشهد به قدوم شهدا گلباران شده است.

 

وی اضافه کرد: قرار است شهیدان گمنام در این ایام قدم بر چشم ما بگذارند و میدان اصلی هویتی شهر را به مسمی واقعی خود برگردانند و چه افتخاری نصیب دوره ششم مدیریت شهری شده است، که این یادگاربزرگ از این دوره بماند.

 

شهردارمشهد با بیان اینکه چه زیباست که در ابتدای دوره ششم مدیریت شهری توفیق برگرداندن هویت اصلی به میدان شهدا نصیب ما شده است، اظهارکرد: این افتخار بسیار بزرگی است و امیدواریم به برکت امام هشتم (ع) این گونه حرکت ها ادامه داشته باشد.

 

ارجائی تصریح کرد: با حمایت مردم، راهبری شورای شهر و همدلی مدیران استان این آغاز راه است و این حرکت تا لحظه ای که خادم مردم باشیم ادامه خواهد داشت.

 

وی به بحث های مطرح شده در خصوص محل تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: معتقدم موضوع پیچیده نیست و اصل مسئله که دفن شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا، بوستان ملت و استانداری است، تعیین تکلیف شده است.

 

شهردارمشهد ادامه داد: در ارتباط فضا سازی مراسم و تبلیغات مناسب، شهرداری اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 

ارجائی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر طی مصوبه ای به شهرداری اجازه داده است؛ تا در عرصه میدان شهدا تدفین داشته باشد، اظهارکرد: معتقدیم برای تعیین محل دفن درعرصه باید کمیته قانونی تدفین شهدا ذیل مجموعه اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نظر بدهد و آمادگی داریم هرچه این کمیته بگوید، اجرایی کنیم.

 

وی اضافه کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تا سه شنبه شب زمان دارند که هم بررسی بیشتری برای تعیین محل تدفین شهدا در عرصه میدان داشته باشند و هم نظر علما را در این زمینه جویا شوند و درکنار آن نظرات فرزندان شهدا،ایثارگران و..را نیز بشنوند.

 

شهردارمشهد افزود: اما پس از بررسی و شنیدن نظرات و پیشنهادات تصمیم نهایی را کمیته تدفین که وجه قانونی دارد بگیرد، یعنی مکانی را مشخص کند که از نظر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که متولی اصلی در کشور از نظر قانونی است این محل تایید شود، اما تاکیدمان این است که این اقدامات با توجه کامل به مسائل شرعی انجام شود.

 

ارجائی افزود: مسئله مهم دیگر موضوع یادمان هایی است که قراراست در محل تدفین شهدا نصب شود، طراحی یادمان ها باید به فراخوان گذاشته شود و با تعیین جایزه ای درخور از بهترین طراح ها و معماران بومی و ملی برای طراحی استفاده شود تا یادمانهایی فاخر متناسب با فضا به ویژه میدان شهدا طراحی و اجرا شود.

 

وی در ادامه گفت: در مجموع باید یک یادمان زیبا، فاخر و درشان میدان شهدا طراحی و اجرا شود، یادمانی که می خواهد هویت را به میدان برگرداند؛ لذا بیشترین زمان را برای طراحی گذاشته و سرعت را در برای زمان اجرا بگذارید.

 

گفتنی است در این جلسه که با حضور معاون استاندار، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد ، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع)، معاونان عمران و خدمات شهری شهردار، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط بین الملل شهرداری مشهد، معاون فرهنگی سازمان اجتماعی و فرهنگی ، نماینده تشکل های ایثارگری، حوزه مقاومت بسیج، متخصصین معماری و شهرسازی و…حضور داشتند پس از بحث و بررسی های انجام شده مقررشد تا کمیته تدفین محل نهایی تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا را شناسایی و اعلام کند.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اقتصادی

افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

منتشر شده

در

photo 2022 08 17 21 36 14 - افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

 

استاندار خراسان رضوی گفت: درهفته دولت بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های مربوط به تولید، صنعت و ساختمان کلنگ زنی و افتتاح می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در دهمین همایش برندینگ خراسان رضوی گفت: اجرای همه طرحهای نیمه تمام بویژه در حوزه زیرساختها از جمله آب و برق در استان از اولویت هاست تا آنها را به اتمام برسانیم و از این محل نیازمندیهای حوزه صنعت را برطرف کنیم.

 

استاندارخراسان رضوی افزود:روند سرمایه گذاری در خراسان رضوی به روند سرمایه پذیری درحال تبدیل است.

 

وی اظهار داشت: تولیدات موثر در این بخش، استقرار صنایع پیشران در استان رو به افزایش است که نشان از تکمیل جریان اقتصادی در خراسان رضوی دارد .

نظری خاطرنشان کرد: پایان سال به وضعیت مناسبی در تامین برق بویژه برای صنایع در خراسان رضوی می رسیم و از ۲ مزیت فوق العاده خورشیدی و بادی استان برای تولید برق بهره مند شویم.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: معتقد هستم که واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی خود می توانند نسبت به سرمایه گذاری در تولید برق اقدام کنند و نیاز به دولت نداشته باشند، به طور قطع ضعف زیرساختها از طریق جذب سرمایه های مردمی قابل حل است. تولید بدون کارخانه

وی افزود: بخش مهمی از اقتصاد خراسان رضوی مبتنی بر زیارت بوده و جریان اقتصادی این بخش نیاز به طراحی و مدیریت مطلوب دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاشهای انجام شده به نظر می رسد که فضای کسب و کار در استان در سه ماهه نخست امسال مثبت بوده که امیدواریم این شرایط ماندگاری خود را در همه زمینه ها حفظ کند.

رییس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی نیز در این نشست به تولیدکنندگان تاکید کرد: باید به عنوان تولیدکننده یا متولی تولید بدون کارخانه به جاذبه برند و برندینگ و نقش آن در گسترش فروش و تداوم و ماندگاری اعتماد داشته باشیم.

 

همچنین، رئیس سازمان صمت استان خراسان رضوی گفت: برنامه کلان حوزه برندینگ در سازمان با کمک تشکل‌های خصوصی در حال تدوین است که تا سه ماه آینده رونمایی می شود.

رجبی با اشاره به ایجاد تسهیلات برای تولید بدون کارخانه توسط برندها که خواسته بسیاری از تولیدکنندگان است افزود: سازمان صمت آمادگی ارائه مجوز تولید بدون کارخانه را دارد اما گواهی پیشرفت فیزیکی نیاز به تایید یکی از دستگاه‌های دولتی دارد که در حال مکاتبه و رفع این مسئله هستیم تا از ظرفیت‌های موجود هم استفاده کنیم.

 

همچنین،محمودبنانژاد،رئیس اتاق اصناف استان خراسان رضوی گفت: امروز دغدغه بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان ماندگاری در بازار کسب وکار است و عوامل خارجی مانند تغییر سیاست‌های جامعه، تغییرات حقوقی و اقتصادی یک کشور وعوامل داخلی مانند تغییر کیفیت محصولات، تغییر مشتری و سیاست‌های کارفرما باعث می‌شود یک برند از گردونه کسب و کار خارج شود.

 

وی افزود: اگر برندی به ایجاد عنصر خلاقیت توجه کند باعث رشد و شکوفایی می شود.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 16 18 32 57 - آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

 

عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در شهر گلبهار آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، در ادامه پروژه های نهضت ملی مسکن در این شهرستان، عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن توسط شرکت بتن ساز تربت آغاز شد.

 

این پروژه هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه، گودبرداری و عملیات خاکبرداری جهت اجرای فونداسیون های بلوک ها قرار دارد.

 

گفتنی است این پروژه به روش فناوری ساخت «قالب تونلی» روند اجرایی خود را دنبال می کند.

 

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 15 18 19 24 - رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از رفع تصرف از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد این شهرستان خبر داد.

 

به کزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا نژاد، سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار گفت: حدود 30 هکتار از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد شهرستان رفع تصرف شد.

روستا نژاد بیان داشت: با عنایت به مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال و با تمسک به تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی، باغی در راستای تکلیف قانونی و پیشگیری ازوقوع جرم، با توجه به صدور اخطارات قانونی به مرتکبین فعل غیر مجاز در اراضی روستاهای سلوگرد، حکیم آباد نیستان، سنقاسی ودستگرد، اعمال قانون و قلع و قمع انجام گردید و 32 قطعه از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب و 30 هکتار از اراضی ازاد سازی شد.

وی افزود:  با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز به طور جدی برخورد  و عواقب به عهده شخص خاطی است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها