با ما همراه باشید

عمرانی

شهردارمشهد: افتخارمان بازگرداندن هویت به میدان شهدا است

منتشر شده

در

1641196580782vsfn7lhkp8ujlph7j9bfo4se31 - شهردارمشهد: افتخارمان بازگرداندن هویت به میدان شهدا است

 

 

شهردارمشهد با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص محل دفن شهدای گمنام  در میدان شهدا، گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، محل تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا را تعیین کند، آمادگی داریم هرچه این کمیته بگوید، اجرایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید عبدالله ارجایی در جلسه کارگروه اجرایی تدفین شهدای گمنام در میدان شهدا، بوستان ملت و استانداری که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد، افزود: همزمان با دهه فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار دلها، مرد میدان شهید حاج قاسم سلیمانی شهرمشهد به قدوم شهدا گلباران شده است.

 

وی اضافه کرد: قرار است شهیدان گمنام در این ایام قدم بر چشم ما بگذارند و میدان اصلی هویتی شهر را به مسمی واقعی خود برگردانند و چه افتخاری نصیب دوره ششم مدیریت شهری شده است، که این یادگاربزرگ از این دوره بماند.

 

شهردارمشهد با بیان اینکه چه زیباست که در ابتدای دوره ششم مدیریت شهری توفیق برگرداندن هویت اصلی به میدان شهدا نصیب ما شده است، اظهارکرد: این افتخار بسیار بزرگی است و امیدواریم به برکت امام هشتم (ع) این گونه حرکت ها ادامه داشته باشد.

 

ارجائی تصریح کرد: با حمایت مردم، راهبری شورای شهر و همدلی مدیران استان این آغاز راه است و این حرکت تا لحظه ای که خادم مردم باشیم ادامه خواهد داشت.

 

وی به بحث های مطرح شده در خصوص محل تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: معتقدم موضوع پیچیده نیست و اصل مسئله که دفن شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا، بوستان ملت و استانداری است، تعیین تکلیف شده است.

 

شهردارمشهد ادامه داد: در ارتباط فضا سازی مراسم و تبلیغات مناسب، شهرداری اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 

ارجائی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر طی مصوبه ای به شهرداری اجازه داده است؛ تا در عرصه میدان شهدا تدفین داشته باشد، اظهارکرد: معتقدیم برای تعیین محل دفن درعرصه باید کمیته قانونی تدفین شهدا ذیل مجموعه اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نظر بدهد و آمادگی داریم هرچه این کمیته بگوید، اجرایی کنیم.

 

وی اضافه کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تا سه شنبه شب زمان دارند که هم بررسی بیشتری برای تعیین محل تدفین شهدا در عرصه میدان داشته باشند و هم نظر علما را در این زمینه جویا شوند و درکنار آن نظرات فرزندان شهدا،ایثارگران و..را نیز بشنوند.

 

شهردارمشهد افزود: اما پس از بررسی و شنیدن نظرات و پیشنهادات تصمیم نهایی را کمیته تدفین که وجه قانونی دارد بگیرد، یعنی مکانی را مشخص کند که از نظر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که متولی اصلی در کشور از نظر قانونی است این محل تایید شود، اما تاکیدمان این است که این اقدامات با توجه کامل به مسائل شرعی انجام شود.

 

ارجائی افزود: مسئله مهم دیگر موضوع یادمان هایی است که قراراست در محل تدفین شهدا نصب شود، طراحی یادمان ها باید به فراخوان گذاشته شود و با تعیین جایزه ای درخور از بهترین طراح ها و معماران بومی و ملی برای طراحی استفاده شود تا یادمانهایی فاخر متناسب با فضا به ویژه میدان شهدا طراحی و اجرا شود.

 

وی در ادامه گفت: در مجموع باید یک یادمان زیبا، فاخر و درشان میدان شهدا طراحی و اجرا شود، یادمانی که می خواهد هویت را به میدان برگرداند؛ لذا بیشترین زمان را برای طراحی گذاشته و سرعت را در برای زمان اجرا بگذارید.

 

گفتنی است در این جلسه که با حضور معاون استاندار، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد ، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع)، معاونان عمران و خدمات شهری شهردار، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط بین الملل شهرداری مشهد، معاون فرهنگی سازمان اجتماعی و فرهنگی ، نماینده تشکل های ایثارگری، حوزه مقاومت بسیج، متخصصین معماری و شهرسازی و…حضور داشتند پس از بحث و بررسی های انجام شده مقررشد تا کمیته تدفین محل نهایی تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا را شناسایی و اعلام کند.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 08 16 - در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

بدنبال بارندگیهای اخیر در شهرستان گناباد بخش مهمی از روانابهای سطحی بوسیله سازه های آبخیزداری کنترل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد رضا نخعی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد با بیان این خبر گفت : در پی بارندگی های اخیر سد سنگ و ملاتی گوهردشت با حجم بیش از 6000 مترمکعب و بندهای خاکی در کاخک ، زیبد، کلات ، رضویه ، روجی و اروک کنترل شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد پروژه های آبخیزداری افزود: مهمترین اثر بخشی پروژه های آبخیزداری علاوه بر حفظ آب و خاک و ممانعت از حمل رسوبات و کاهش سیلابها مخرب، موجب نفوذ تدریجی آب به سفره های آب زیر زمینی و افزایش دبی آب چشمه ها ، قنوات و چاههای پایین دست شده که این امر رونق کشاورزی و دامداری و ارتقاء سطح معیشت خانوار های روستایی را به همراه دارد.

 

شایان ذکر است بارندگی های چند روز گذشته در شهرستان گناباد کمترین میزان خسارات را بدنبال داشت و موجب شادی مردم شد.

 

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها