با ما همراه باشید

عمرانی

شهردارمشهد :حمل ونقل، اساسی ترین اولویت دوره ششم مدیریت شهری است

منتشر شده

در

photo 2022 01 10 21 13 11 - شهردارمشهد :حمل ونقل، اساسی ترین اولویت دوره ششم مدیریت شهری است

 

شهردارمشهد گفت: حمل ونقل، اساسی ترین اولویت دوره ششم مدیریت شهری است و در این راستا بدنبال استفاده از ظرفیت های علمی و کارشناسی در همه سطوح هستیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید عبدالله ارجائی در نشست  با اساتید دانشگاه ها در حوزه حمل ونقل و ترافیک که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و معاون عمران،حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد برگزارشد، افزود: یکی از هدف های برگزاری این نشست آشنایی با نظرات علمی و کارشناسانه در ارتباط با یکی از موضوعات اساسی شهر یعنی حمل ونقل است.

 

وی اضافه کرد: همه افرادی که در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی برای مشهد الرضا(ع) در رده های مختلف دولت، مجلس، دانشگاه و مدیریت شهری فعال هستند به مقوله حمل ونقل به عنوان یک موضوع اصلی توجه دارند، لذا یکی از پیام های برگزاری نشست، این است که بحث حمل ونقل برای ما بسیار مهم است.

 

شهردارمشهد تصریح کرد: پیام دیگر برگزاری نشست با اساتید دانشگاه ها در حوزه حمل ونقل و ترافیک این است که معتقدیم و برآن تاکید داریم، راه حل مشکلات حوزه حمل ونقل مشهد که موضوعی پیچیده، چند وجهی و گسترده است باید علمی باشد.

 

ارجائی با بیان اینکه راه های سلیقه ای، بخشی، نمایشی، تزئینی، تعطیل کردن یکی ازمدهای حمل ونقل شهر و رسیدگی به شریان و در مجموع اقدامات هیجانی برای حل مشکلات حمل ونقل شهر مشهد تاثیر گذار نیست، اظهارکرد: به نظر من این نوع اقدامات سیاسی است و نه تنها مشکلی را از حمل ونقل حل نمی کند؛ بلکه مشکلی برمشکلات می افزاید.

 

شهردارمشهد ادامه داد: تقاطع غیرهمسطحی را بدون مطالعه شروع کردید، یک سطح آن را اجرا کرده اید اکنون به سطح دوم رسیده ایم، چه تصمیمی در مورد آن بگیریم؟! تعطیلش کنیم؟ نمی شود ادامه هم بدهیم! این هدردادن اعتبارات مردم است، لذا می بینیم برگشت به عقب در موضوعات حمل ونقل بسیار سخت است.

 

وی ادامه داد: یکی از ماموریت های اصلی شهرداری را حمل ونقل می دانیم، زیرا اگر شما از مردم بپرسید شهرداری چه وظیفه ای دارد از میان 200خدمتی که انجام می شود، مردم به اتوبوس و مترو به عنوان اولویت و وظیفه اصلی شهرداری اشاره خواهند کرد.

 

شهردارمشهد با اشاره به اینکه امروز مدیریت شهری به خدمات رسانی در عرصه حمل ونقل و خدمات شهری شناخته می شود، خاطرنشان کرد: بقیه بخش ها و خدماتی که ارائه می شود در اصل پشتیبان این دو حوزه هستند .

 

ارجائی با بیان اینکه گاهی اوقات به حاشیه بیشتر پرداخته می شود تا متن، افزود: لذا چون تسهیل حریم برخی پروژه ها راحت تر است و نمود بیشتری دارد، مورد توجه قرار می دهیم بدون اینکه به ضرورت آن توجه کنیم.

ارجائی با بیان اینکه توسعه حمل ونقل هزینه بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده دولت برای احداث مترو 85 میلیارد تومان به مشهد اختصاص داده است .

 

وی افزود: اگر بخواهیم به سه سال قبل احداث مترو برگردیم باید چند هزار میلیارد تومان هزینه کنیم، حتی نمی توانیم دستگاه حفار را به خط سه برگردانیم چون 150میلیارد تومان برای انتقال به خط چهار ضرر کردیم، برگردانیم 150 میلیارد تومان دیگر نیز ضرر می کنیم.

 

شهردارمشهد اضافه کرد: در مجموع با برگزاری این نشست به دنبال ارسال دو پیام هستیم، اولین پیام برای بدنه شهرداری که خوشبختانه همکاران خوب دانشی در زمینه های مختلف به ویژه حمل ونقل در بدنه فعالیت دارند است تا بدانند، حرف غیر حساب و غیر علمی را نمی پذیریم و حرکت نمایشی نمی کنیم و مبنای مان بر انجام کار کارشناسی است.

 

ارجائی افزود: معتقدیم هرکه می گوید می تواند شهر را یک تنه اداره کند، اشتباه می کند! برهمین اساس از دانشگاهیان و فرهیختگان عزیز درخواست می کنم برای توسعه هرچه بهتر شهرخودشان با شهرداری همکاری داشته باشند و نظرات کارشناسی خود را اعلام کنند.

 

وی با اشاره به اینکه شهرمال همه است، گفت: باید شهر را باهم مدیریت کنیم؛ زیرا با یک اندیشه نمی شود شهر را مدیریت کرد، باید تفکرات را به اشتراک گذاشته و مشکلات را شناسایی کنیم و سپس بنشینیم و با هم آنها را حل کنیم.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

 

عمرانی

بوستان خطی 6هکتاری اسماعیل‌آباد کمتر از 18ماه احداث می شود

منتشر شده

در

1674733130488fai4cgqv8iqqs9ibbkfefo96b7 - بوستان خطی 6هکتاری اسماعیل‌آباد کمتر از 18ماه احداث می شود

 

سرپرست شهرداری مشهد با اشاره به آغاز عملیات اجرایی بوستان خطی اسماعیل‌آباد گفت: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده برای احداث این بوستان 6 هکتاری 18ماه زمان درنظرگرفته شده که تلاش می‌کنیم زودتر از 18ماه این بوستان را آماده بهره‌برداری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،”جواد اصغری” در مراسم بهره‌برداری رسمی از پل شهید اشکذری و آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان خطی اسماعیل آباد که با حضور استاندار خرسان رضوی، فرماندار، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد افزود: با توجه به تأکیدات در خصوص ساماندهی محدوده کال اسماعیل‌آباد، پل شهید اشکذری و مسیرهای دسترسی اجرا شده و اکنون به‌طور رسمی بهره‌برداری می‌ رسد.

 

وی اضافه کرد: همزمان با آن نیز اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان خطی حاشیه کال اسماعیل‌آباد هستیم که برای این پروژه حدود 62میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

 

سرپرست شهرداری مشهد با بیان اینکه برای اجرای بوستان خطی 6هکتاری اسماعیل آباد 18ماه زمان درنظر گرفته شده  اظهار کرد: اما به دنبال این هستیم تا با تلاش همکارانم در مدیریت شهری این زمان را کوتاه‌تر کرده و بوستان را برای استفاده در اختیار مردم منطقه قرار دهیم.

 

اصغری ادامه داد: امیدواریم مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد با اجرای پروژه‌های زیرساختی کاهش پیدا کرده و مرتفع شود.

 

همچنین”یعقوب‌علی نظری” ،استاندار خراسان رضوی بابیان اینکه در چند سال گذشته همه برای ساماندهی اسماعیل‌آباد ازجمله کال موجود در آن تلاش کردند اظهار کرد: لذا جا دارد ‌‌از شورای شهر قبلی، شهردار اسبق آقای کلائی، آقای ارجائی و شورای شهر فعلی شهر که همه زحمت‌کشیده‌اند؛ تشکر کنیم.

 

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: تعدادی سکونتگاه در مسیر کال قرار داشت که برای ساماندهی کال نیاز بود تا تملک شود و سپس وارد کار بازسازی شویم که این کار سختی بود که انجام شد.

 

نظری گفت : در کنار اجرا و ساماندهی کال اسماعیل‌آباد، بخش‌های مختلف نیز مشغول کار هستند و ما آن‌ها را رصد می‌کنیم. مسئولیت اجرایی این طرح با فرماندار است و‌ به‌زودی شاهد اتفاقات بهتری خواهیم‌ بود.

 

استاندار خراسان رضوی استاندار با اشاره به اینکه اسماعیل‌آباد همیشه دغدغه مسئولان بوده و اکنون با اقدامات انجام‌شده ظاهر آن با گذشته فرق کرده است افزود: اما با این‌وجود نیاز است تا برای بهبود بیشتر وضعیت برش‌های موضوعی مانند بهداشت و درمان و فضای آموزشی در حاشیه شهر نیز مورد توجه قرار بگیرد و از ظرفیت مردمی نیز در این زمینه استفاده شود.

 

منبع: پایگاه اینترنتی جهانشهر

 

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

کلان‌پروژه‌‌های عمرانی؛ از اولویت‌های سال آینده معاونت خدمات شهری

منتشر شده

در

photo 2023 01 26 18 18 04 - کلان‌پروژه‌‌های عمرانی؛ از اولویت‌های سال آینده معاونت خدمات شهری

 

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: حوزه عمرانی خدمات شهری موضوع بسیار مهم و مورد تاکید ماست که در سال آینده باید به آن توجه شود؛ سال 1402 عملیات اجرایی احداث چند پروژه شاخص از جمله پارک 73 هکتاری باید آغاز شود چراکه مطالبه مردمی است.

 

به گزارش، پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسن کریمدادی در جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه آنچه در بودجه سال 1401 معاونت خدمات شهری شاهد بودیم، مطلوب کمیسیون نبود، اظهارکرد: در عین حال سعی کردیم در اصلاح بودجه، افزایش اعتبارات، به ویژه در حوزه جاری و عمرانی را به سطح مطلوبی داشته باشیم.

 

وی گفت: لایحه بودجه سال 1402 شهرداری با توجه به اینکه به شورای اسلامی شهر ارائه نشده، هنوز در معاونت‌های تخصصی قابل بررسی است و از تجارب بودجه سال 1401 باید بهره‌های لازم را ببریم.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: حوزه عمرانی خدمات شهری موضوع بسیار مهم و مورد تاکید ماست که در سال آینده باید به آن توجه شود؛ سال 1402 عملیات اجرایی احداث چند پروژه شاخص از جمله پارک 73 هکتاری باید آغاز شود زیرا که مطالبه مردمی است.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

اجتماعی

انعقاد تفاهمنامه پنجاه میلیارد ریالی با خیر مدرسه ساز مشهدی

منتشر شده

در

photo 2023 01 25 23 00 28 - انعقاد تفاهمنامه پنجاه میلیارد ریالی با خیر مدرسه ساز مشهدی

برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ،خیرمدرسه ساز مشهدی پنجاه میلیارد ریال برای تکمیل یک مدرسه نیمه تمام در حاشیه شهر مشهد اختصاص داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، با حضور مدیرکل نوسازی مدارس ،رییس مجمع خیرین مدرسه ساز واعضاء هیئت مدیره و رییس آموزش وپرورش تبادکان مراسم انعقاد تفاهمنامه تکمیل دبستان دوازده کلاسه محله سیاسک در منطقه تبادکان مشهد در مجمع خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد.

 

علی پیوندی زاده خیرمدرسه ساز که پیش از این نیز در امر مدرسه سازی مشارکت داشته است، این پروژه که ۱۶۰۰ مترمربع زیربنا دارد را باهدف کمک به تامین فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان حاشیه شهر مشهد متقبل شده است.

 

منبع:روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها