با ما همراه باشید

عمرانی

شهردارمشهد :حمل ونقل، اساسی ترین اولویت دوره ششم مدیریت شهری است

منتشر شده

در

photo 2022 01 10 21 13 11 - شهردارمشهد :حمل ونقل، اساسی ترین اولویت دوره ششم مدیریت شهری است

 

شهردارمشهد گفت: حمل ونقل، اساسی ترین اولویت دوره ششم مدیریت شهری است و در این راستا بدنبال استفاده از ظرفیت های علمی و کارشناسی در همه سطوح هستیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید عبدالله ارجائی در نشست  با اساتید دانشگاه ها در حوزه حمل ونقل و ترافیک که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و معاون عمران،حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد برگزارشد، افزود: یکی از هدف های برگزاری این نشست آشنایی با نظرات علمی و کارشناسانه در ارتباط با یکی از موضوعات اساسی شهر یعنی حمل ونقل است.

 

وی اضافه کرد: همه افرادی که در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی برای مشهد الرضا(ع) در رده های مختلف دولت، مجلس، دانشگاه و مدیریت شهری فعال هستند به مقوله حمل ونقل به عنوان یک موضوع اصلی توجه دارند، لذا یکی از پیام های برگزاری نشست، این است که بحث حمل ونقل برای ما بسیار مهم است.

 

شهردارمشهد تصریح کرد: پیام دیگر برگزاری نشست با اساتید دانشگاه ها در حوزه حمل ونقل و ترافیک این است که معتقدیم و برآن تاکید داریم، راه حل مشکلات حوزه حمل ونقل مشهد که موضوعی پیچیده، چند وجهی و گسترده است باید علمی باشد.

 

ارجائی با بیان اینکه راه های سلیقه ای، بخشی، نمایشی، تزئینی، تعطیل کردن یکی ازمدهای حمل ونقل شهر و رسیدگی به شریان و در مجموع اقدامات هیجانی برای حل مشکلات حمل ونقل شهر مشهد تاثیر گذار نیست، اظهارکرد: به نظر من این نوع اقدامات سیاسی است و نه تنها مشکلی را از حمل ونقل حل نمی کند؛ بلکه مشکلی برمشکلات می افزاید.

 

شهردارمشهد ادامه داد: تقاطع غیرهمسطحی را بدون مطالعه شروع کردید، یک سطح آن را اجرا کرده اید اکنون به سطح دوم رسیده ایم، چه تصمیمی در مورد آن بگیریم؟! تعطیلش کنیم؟ نمی شود ادامه هم بدهیم! این هدردادن اعتبارات مردم است، لذا می بینیم برگشت به عقب در موضوعات حمل ونقل بسیار سخت است.

 

وی ادامه داد: یکی از ماموریت های اصلی شهرداری را حمل ونقل می دانیم، زیرا اگر شما از مردم بپرسید شهرداری چه وظیفه ای دارد از میان 200خدمتی که انجام می شود، مردم به اتوبوس و مترو به عنوان اولویت و وظیفه اصلی شهرداری اشاره خواهند کرد.

 

شهردارمشهد با اشاره به اینکه امروز مدیریت شهری به خدمات رسانی در عرصه حمل ونقل و خدمات شهری شناخته می شود، خاطرنشان کرد: بقیه بخش ها و خدماتی که ارائه می شود در اصل پشتیبان این دو حوزه هستند .

 

ارجائی با بیان اینکه گاهی اوقات به حاشیه بیشتر پرداخته می شود تا متن، افزود: لذا چون تسهیل حریم برخی پروژه ها راحت تر است و نمود بیشتری دارد، مورد توجه قرار می دهیم بدون اینکه به ضرورت آن توجه کنیم.

ارجائی با بیان اینکه توسعه حمل ونقل هزینه بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده دولت برای احداث مترو 85 میلیارد تومان به مشهد اختصاص داده است .

 

وی افزود: اگر بخواهیم به سه سال قبل احداث مترو برگردیم باید چند هزار میلیارد تومان هزینه کنیم، حتی نمی توانیم دستگاه حفار را به خط سه برگردانیم چون 150میلیارد تومان برای انتقال به خط چهار ضرر کردیم، برگردانیم 150 میلیارد تومان دیگر نیز ضرر می کنیم.

 

شهردارمشهد اضافه کرد: در مجموع با برگزاری این نشست به دنبال ارسال دو پیام هستیم، اولین پیام برای بدنه شهرداری که خوشبختانه همکاران خوب دانشی در زمینه های مختلف به ویژه حمل ونقل در بدنه فعالیت دارند است تا بدانند، حرف غیر حساب و غیر علمی را نمی پذیریم و حرکت نمایشی نمی کنیم و مبنای مان بر انجام کار کارشناسی است.

 

ارجائی افزود: معتقدیم هرکه می گوید می تواند شهر را یک تنه اداره کند، اشتباه می کند! برهمین اساس از دانشگاهیان و فرهیختگان عزیز درخواست می کنم برای توسعه هرچه بهتر شهرخودشان با شهرداری همکاری داشته باشند و نظرات کارشناسی خود را اعلام کنند.

 

وی با اشاره به اینکه شهرمال همه است، گفت: باید شهر را باهم مدیریت کنیم؛ زیرا با یک اندیشه نمی شود شهر را مدیریت کرد، باید تفکرات را به اشتراک گذاشته و مشکلات را شناسایی کنیم و سپس بنشینیم و با هم آنها را حل کنیم.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

 

اجتماعی

در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 08 16 - در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

بدنبال بارندگیهای اخیر در شهرستان گناباد بخش مهمی از روانابهای سطحی بوسیله سازه های آبخیزداری کنترل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد رضا نخعی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد با بیان این خبر گفت : در پی بارندگی های اخیر سد سنگ و ملاتی گوهردشت با حجم بیش از 6000 مترمکعب و بندهای خاکی در کاخک ، زیبد، کلات ، رضویه ، روجی و اروک کنترل شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد پروژه های آبخیزداری افزود: مهمترین اثر بخشی پروژه های آبخیزداری علاوه بر حفظ آب و خاک و ممانعت از حمل رسوبات و کاهش سیلابها مخرب، موجب نفوذ تدریجی آب به سفره های آب زیر زمینی و افزایش دبی آب چشمه ها ، قنوات و چاههای پایین دست شده که این امر رونق کشاورزی و دامداری و ارتقاء سطح معیشت خانوار های روستایی را به همراه دارد.

 

شایان ذکر است بارندگی های چند روز گذشته در شهرستان گناباد کمترین میزان خسارات را بدنبال داشت و موجب شادی مردم شد.

 

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها