با ما همراه باشید

گردشگری

شهردار شاندیز تاکید کرد: رونق و بازیابی شکوه پدیده، در سال ۱۴۰۱

منتشر شده

در

photo 2022 03 26 20 09 04 - شهردار شاندیز تاکید کرد: رونق و بازیابی شکوه پدیده، در سال ۱۴۰۱

 

شهردار شاندیز گفت:با مهیا شدن شرایط جذب گردشگر و توریسم در پدیده شاندیز، رونق و بازیابی شکوه پدیده، در سال ۱۴۰۱ محقق شود.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید احمد باقری ،شهردار شهر شاندیز در بازدید از ویژه برنامه های نوروزی شهر رویایی پدیده ضمن تبریک فرارسیدن نوروز باستانی به گردشگران گفت: مجموعه پدیده، یکی ازبزرگترین مجموعه های گردشگری کشور هست و حتماا این پروژه در مقیاس ملی ست .

باقری با بیان اینکه ظرفیتهای گردشگری در پدیده شاندیز، بسیار بالاتر از موقعیتی است که ما شاهدش هستیم، افزود: خوشحالیم که پس از یک وقفه، مجموعه پدیده شاندیز در حال بازیابی است و خوشبختانه احیای وضعیت قبلی آن را درحال حاضر شاهد هستیم.

 

وی افزود : ماامیدواریم که ان شاا… این ظرفیت بسیار خوب که در مجموعه شهر شاندیز به وجود آمده است، در سال های آینده شاهد رونق و شکوه بیشترش باشیم.

 

شهردار شاندیز همچنین اظهار داشت: امیدواریم از ظرفیت ملی پدیده در جهت جذب گردشگران درحوزه های مختلف برنامه ریزی و بهره برداری شود.

وی گفت :یکی از مزیت های بزرگ شهر شاندیز مزیت گردشگری آن است ،موقعیت جغرافیایی و مزیتهای ارزشمند طبیعی آن مجموعه مثل پدیده

می تواند خدمات پشتیبان را به گردشگرانی که وارد شهر شاندیز می شوند و از مواهب طبیعی آن استفاده کنند، داشته باشد.

 

شهردار شاندیز تصریح کرد:براساس آمار سالانه حدود ۲۰ میلیون نفر از شهر شاندیز بازدید می کنند و به هر حال در کنار ظرفیت های طبیعی و چشم انداز های خدادادی که در شهر شاندیز و دربخش شاندیز وجود دارد، مجموعه هایی مثل پدیده می توانند خدمات گردشگری جانبی را به گردشگران و زائرین تقدیم بکنند و فضا و فرصت مناسب تری را برای رونق گردشگری و توریسم و سرمایه گذاری در شهر شاندیز ایجاد کنند.

 

شهردار شاندیز اظهار داشت: ماهم در مجموعه مدیریت شهری شاندیز، از رونق گردشگری و جذب توریسم استقبال می کنیم و امیدواریم که پدیده در سال ۱۴۰۱ رونق و شکوه به حق خود را بدست آورد.

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

گردشگری

دومین موافقت اصولی اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان فریمان صادر شد

منتشر شده

در

photo 2023 01 29 20 23 17 - دومین موافقت اصولی اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان فریمان صادر شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فریمان از صدور دومین مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد جواد بلبلی ، با اعلام این خبر افزود: این اقامتگاه در روستای سنگ‌نقره با زیر بنای 202 مترمربع در زمینی به مساحت هزار مترمربع راه‌اندازی می شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فریمان ادامه داد: این اقامتگاه بوم‌گردی با سرمایه‌گذاری حدود دو میلیارد ریال برای دو نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

بلبلی با بیان این‌که پیش از این مجوز اقامتگاه بوم گردی در روستای «نرگ» فریمان صادر شده است، تصریح کرد: در راستای ساماندهی و جلوگیری از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز، آمادگی خود را برای صدور مجوز خانه‌مسافر و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در شهرها و روستاهای دارای ظرفیت گردشگری با رعایت ضوابط و مقررات اعلام می‌کنیم.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فریمان گفت: متقاضیان برای دریافت راهنمایی‎های بیشتر به اداره میراث فرهنگی شهرستان مراجعه کنند یا با

شماره تلفن 34623838-051 تماس بگیرند.

شهرستان فریمان در 75 کیلومتری شهر مشهد قرار دارد و روستای سرسبز و زیبای سنگ نقره با فاصله 30 کیلومتری از شهر فریمان و در مجاورت آبشار چهار تکاب و کوه‌های کلیلاق قرار دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

 68 مصوبه خدمت به زائران نوروز 1402 کامل و دقیق اجرا شود

منتشر شده

در

photo 2023 01 29 23 16 12 -  68 مصوبه خدمت به زائران نوروز 1402 کامل و دقیق اجرا شود

قائم مقام رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: بیش از 68 مصوبه این ستاد برای خدمت به زائران نوروز 1402 به صورت کامل و دقیق اجرا شود و اگر هر مانعی برای اجرا وجود دارد، مستند گزارش شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام حجت گنابادی‌نژاد  در چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ویژه نوروز 1402 با بیان این مطلب افزود: در این ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی را انجام می‌دهیم و باید برنامه‌ها و مصوبات به صورت کمی و کیفی اجرا شوند.

قائم مقام رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به اهمیت ویژه رسیدگی به جاده‌های استان تاکید کرد: بیش از 80 درصد زائران و مسافران نوروزی از طریق جاده‌ها به مشهد سفر خواهند کرد به همین دلیل باید در جاده‌ها بیشترین آمادگی را داشته باشیم.

هم‌چنین سیدجواد موسوی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی در این جلسه گفت: در بازه زمانی 17 اسفند تا 15 فروردین چهار دوره اوج حضور مسافران شامل 17 تا 20 اسفند، 25اسفندتا 4 فروردین و چهارم فرودین تا 13 فروردین را در پیش داریم.

در این جلسه مسئولان کمیته‌های مختلف از جمله تنظیم بازار، بازرسی، اسکان و رفاه، فرهنگی و اجتماعی، اطلاع‌رسانی، سلامت، خدمات شهری و ایمنی و حمل و نقل جاده‌ای گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود ارائه کردند.

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها