با ما همراه باشید

گردشگری

شهردار شاندیز تاکید کرد: رونق و بازیابی شکوه پدیده، در سال ۱۴۰۱

منتشر شده

در

photo 2022 03 26 20 09 04 - شهردار شاندیز تاکید کرد: رونق و بازیابی شکوه پدیده، در سال ۱۴۰۱

 

شهردار شاندیز گفت:با مهیا شدن شرایط جذب گردشگر و توریسم در پدیده شاندیز، رونق و بازیابی شکوه پدیده، در سال ۱۴۰۱ محقق شود.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید احمد باقری ،شهردار شهر شاندیز در بازدید از ویژه برنامه های نوروزی شهر رویایی پدیده ضمن تبریک فرارسیدن نوروز باستانی به گردشگران گفت: مجموعه پدیده، یکی ازبزرگترین مجموعه های گردشگری کشور هست و حتماا این پروژه در مقیاس ملی ست .

باقری با بیان اینکه ظرفیتهای گردشگری در پدیده شاندیز، بسیار بالاتر از موقعیتی است که ما شاهدش هستیم، افزود: خوشحالیم که پس از یک وقفه، مجموعه پدیده شاندیز در حال بازیابی است و خوشبختانه احیای وضعیت قبلی آن را درحال حاضر شاهد هستیم.

 

وی افزود : ماامیدواریم که ان شاا… این ظرفیت بسیار خوب که در مجموعه شهر شاندیز به وجود آمده است، در سال های آینده شاهد رونق و شکوه بیشترش باشیم.

 

شهردار شاندیز همچنین اظهار داشت: امیدواریم از ظرفیت ملی پدیده در جهت جذب گردشگران درحوزه های مختلف برنامه ریزی و بهره برداری شود.

وی گفت :یکی از مزیت های بزرگ شهر شاندیز مزیت گردشگری آن است ،موقعیت جغرافیایی و مزیتهای ارزشمند طبیعی آن مجموعه مثل پدیده

می تواند خدمات پشتیبان را به گردشگرانی که وارد شهر شاندیز می شوند و از مواهب طبیعی آن استفاده کنند، داشته باشد.

 

شهردار شاندیز تصریح کرد:براساس آمار سالانه حدود ۲۰ میلیون نفر از شهر شاندیز بازدید می کنند و به هر حال در کنار ظرفیت های طبیعی و چشم انداز های خدادادی که در شهر شاندیز و دربخش شاندیز وجود دارد، مجموعه هایی مثل پدیده می توانند خدمات گردشگری جانبی را به گردشگران و زائرین تقدیم بکنند و فضا و فرصت مناسب تری را برای رونق گردشگری و توریسم و سرمایه گذاری در شهر شاندیز ایجاد کنند.

 

شهردار شاندیز اظهار داشت: ماهم در مجموعه مدیریت شهری شاندیز، از رونق گردشگری و جذب توریسم استقبال می کنیم و امیدواریم که پدیده در سال ۱۴۰۱ رونق و شکوه به حق خود را بدست آورد.

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

فرهنگی

صدور نخستین موافقت اولیه برای ایجاد مجموعه گردشگری کشاورزی در شهرستان زاوه

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 57 42 - صدور نخستین موافقت اولیه برای ایجاد مجموعه گردشگری کشاورزی در شهرستان زاوه

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه و زاوه از صدور نخستین موافقت اولیه برای ایجاد مجموعه گردشگری کشاورزی در شهرستان زاوه خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،علی محمدی،رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه و زاوه با اعلام این خبر افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته موافقت اولیه مزرعه گردشگری کشاورزی با محوریت زعفران در زمینی به مساحت حدود 70 هزار مترمربع در شهرستان زاوه صادر شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه و زاوه ادامه داد: شهرستان زاوه و تربت حیدریه دارای بیشترین سطح کشت زعفران در کشور و جهان را داراست و به‌عنوان یکی از قطب‌های زعفران معروف است و به همین دلیل گردشگری کشاورزی یکی از فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری در این منطقه است که بهره‌برداری از آن در دستور کار قرار گرفته است.

محمدی اظهار کرد: در این طرح گردشگری با تعامل بین کشاورز و گردشگر تجربه فعالیتهای کشاورزی، دامداری، خدماتی، پذیرایی سنتی و … در معرض دید گردشگران قرار می‌گیرد.

او یادآور شد: گردشگری کشاورزی به عنوان یکی از شاخه‌های نوین گردشگری ارتباط عمیق و مستقیم با محیط روستایی دارد و با بهره‌گیری از فعالیت‌های کشاورزی می‌توان شاهد توسعه پایدار یک منطقه بود.

محمدی اظهار کرد: در فصل برداشت زعفران، گردشگران زیادی از مناطق مختلف کشور و جهان در قالب تورهای گردشگری زعفران از این شهرستان بازدید و با مراحل کشت، داشت و برداشت زعفران و همچنین فرآوری‌های زعفران آشنا می‌شوند و خوشبختانه در سال گذشته با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

محمدی ادامه داد: فصل برداشت محصول زعفران، با توجه به داشتن جلوه های زیبای بصری، از جذابیت بسیاری برای گردشگران، عکاسان و طبیعت گردان برخوردار است.

او یادآور شد: زعفران علاوه بر نقش برجسته‌ای که می‌تواند در اقتصاد منطقه بازی کند، فرصتی ناب برای حضور گردشگران، آشنایی آنان با نحوه برداشت طلای سرخ و به سوغات بردن محصول تازه برداشت شده کشاورزان است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: این اداره در آینده برگزاری جشنواره‌هایی با هدف گردشگری مزرعه در زمان برداشت محصول زعفران را در برنامه دارد تا با معرفی بهتر این محصول به درآمدزایی بیشتر کشاورزان هم کمک کند.

محمدی افزود: توسعه گردشگری مزارع زعفران یکی از راهکارهای رونق اقتصادی شهرستان‌های تربت حیدریه و زاوه است و گردشگری کشاورزی از شاخه‌های مهم گردشگری در جهان و ایران است، فعال شدن این شاخه گردشگری در شهرستان‌های تربت حیدریه و زاوه، با توجه به مزارع گسترده زعفرانی که دارند، می‌تواند افق‌های نوینی را پیش روی منطقه بگشاید.

شهرستان زاوه به مرکزیت دولت‌آباد در فاصله حدود 175 کیلومتری مشهد، مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی  میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی خبر داد: ثبت بیش از 6.2 میلیون اقامت نوروزی در استان

منتشر شده

در

photo 2022 04 08 12 00 55 - مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی خبر داد: ثبت بیش از 6.2 میلیون اقامت نوروزی در استان

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت بیش از 6.2 میلیون نفر شب اقامت در نوروز ۱۴۰۱ در استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی درباره وضعیت واحدهای اقامتی استان در نوروز ۱۴۰۱ اظهار کرد: تا پایان ۱۳ فروردین ماه بیش از شش میلیون و 272 هزار و 120 نفر شب در واحدهای اقامتی رسمی، موقت، اضطراری و منازل شخصی اقامت داشته‌اند.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: «طی این مدت چهار میلیون و 420هزار و 820 نفر در واحدهای اقامتی رسمی و موقت خراسان رضوی اسکان داشته‌اند که میانگین اشغال ۷۰ درصد را برای این واحدهای اقامتی ثبت کرده است.

او گفت: درصد اشغال هتل‌ها و متل‌ها ۷۶ درصد، هتل‌آپارتمان‌ها ۸۲ درصد، مهمانپذیرها ۷۶ درصد، اقامتگاه‌های بوم‌گردی ۵۱ درصد و خانه‌های مسافر ۸۳ درصد بوده است.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعدستی خراسان رضوی در خصوص درصد اشغال واحدهای اقامتی غیررسمی اظهار کرد:هم‌چنین مدارس آموزش‌وپرورش ۳۸ درصد، کمپ‌های شهرداری ۲۴ درصد، خوابگاه‌های دانشجویی ۸۴ درصد، مهمانسراهای دولتی ۸۸ درصد، زائرسراهای ارزان‌قیمت ۸۸ درصد، حسینیه و بقاع متبرکه ۶۲ درصد و سایر اماکن اقامتی ۸۹ درصد اشغال را در نوروز ۱۴۰۱ به خود اختصاص داده بودند.

موسوی افزود: هم‌چنین تعداد یک میلیون و 851 هزار و 300 نفردر خانه مسافرهای استان اقامت داشته‌اند که به طور میانگین 90 درصد ظرفیت خانه مسافرهای استان ظرفیت آن اشغال شده است.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

 

ادامه مطلب

فرهنگی

ساعت کار موزه‌ها و مجموعه‌ها تاریخی فرهنگی استان در ماه مبارک رمضان تغییر کرد

منتشر شده

در

photo 2022 04 07 17 01 51 - ساعت کار موزه‌ها و مجموعه‌ها تاریخی فرهنگی استان در ماه مبارک رمضان تغییر کرد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تغییر ساعت کار موزه‌ها و مجموعه‌ها تاریخی فرهنگی استان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: براساس بخشنامه اداره کل موزه‌های وزارت ساعت کار موزه ها و مرکز فرهنگی یک ساعت کاهش یافته است.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: ساعت کار فعالیت موزه‌ها در ماه مبارک رمضان از ۹ تا ۱۸ اعلام شده است.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها