با ما همراه باشید

اقتصادی

شهردار شاندیز: تعاملات شهرداری و پدیده تقویت می شود

منتشر شده

در

photo 2021 12 23 12 57 41 - شهردار شاندیز: تعاملات شهرداری و پدیده تقویت می شود

 

در جلسه ی دیدار مدیران ارشد گروه شرکتهای پدیده با شهردار جدید شاندیز بر تقویت تعاملات مشترک به منظور حل مسائل پدیده تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، شهردار جدید شاندیز در دیدار با مدیران ارشد گروه شرکت‌های پدیده شاندیز بهبود وضعیت کنونی شهر شاندیز را در گرو تعاملات سازنده میان شهرداری و گروه شرکت‌های پدیده دانست و عنوان کرد: با بضاعت و استعدادهای فراوان پروژه ی پدیده قطعا ارتقاء تعاملات این دو مجموعه سبب هم افزایی و ارتقاء وضعیت کنونی شهر شاندیز خواهد شد.

در این جلسه که به منظور عرض تبریک و آشنایی بیشتر شهردار جدید شاندیز با ظرفیت‌های شهر رویایی پدیده شاندیز برگزار شده بود، مدیران ارشد گروه شرکتهای پدیده نیز ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دکتر احمد باقری، شهردار منتخب شهر شاندیز بر اهمیت تعاملات گسترده و موفق شهرداری با پدیده ی شاندیز تاکید کردند.

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده نیز در این دیدار گفت: رونق پدیده شاندیز به عنوان یکی از پروژه های بنام کشور قطعا بر سایر موقعیتهای شهر شاندیز اثر گذار است و علاوه بر آن مردم شهر شاندیز نیز در مرحله ی اول از تاثیرات مثبت آن برخوردار خواهند شد.

 

سعید ورودی اظهار امیدواری کرد: با توجه به حضور دکتر باقری در شورای شهر شاندیز در زمان شروع پروژه پدیده و اطلاع کامل ایشان از سابقه و ظرفیتهای پدیده، امیدواریم مسائل اصلی پدیده با شهرداری مرتفع  شود و حقوق مردم و سهامداران زنده شود.

 

ورودی همچنین به ورود سرمایه گذار و تاثیر تعاملات سازنده شهرداری در این موضوع تاکید کرد و افزود: امیدواریم در برهه کنونی بتوانیم با هم افزایی خواست و همت شهرداری در کنار پدیده از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی در جهت حل مسائل با سابقه ی پدیده و رونق بیش از پیش بهره گیریم.

 

شهردار جدید شاندیز نیز در این جلسه ضمن تاکید بر مردمی بودن پروژه پدیده و حجم بالای سهامداران آن در سراسر کشور، گفت: هم اکنون یکی از اولویتهای مهم شهرداری شاندیز، اعتمادسازی میان اقشار مختلف مردمی شاندیز و شهرداری است و البته بازسازی اعتماد مردمی در پیشبرد اهداف سازنده اهمیت فراوان دارد.

 

سید احمد باقری افزود: با بضاعت و استعدادهای فراوان پروژه ی پدیده قطعا ارتقاء تعاملات این دو مجموعه سبب هم افزایی و ارتقاء وضعیت کنونی شهر شاندیز می شود.

 

وی افزود: کار موثر در شهر شاندیز نیازمند اقدامات اساسی و جهادی است و خوشبختانه در این راستا نیز شورای شهر شاندیز همراه و پیشرو است.

 

منبع : روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

برگزاری دوره ی مهارتی کارآفرینی در کشاورزی در روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 12 04 17 49 17 - برگزاری دوره ی مهارتی کارآفرینی در کشاورزی در روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات

دوره مهارتی كار آفريني در كشاورزي در روستای عبدل آباد روستاي طرح الگويي با حضور کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات ، مدیر گروه باغبانی جهاد دانشگاهی کاشمر و زنان روستا برگزار شد .

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، در اين دوره آموزشي، مفاهيم اساسي و كاربردي در راه اندازي يك كسب و كار تشريح شد. همچنین در ارتباط با آنچه يك كار آفرين موفق بايد بداند و علت اصلي شكست كسب و كارها در 5 سال اوليه توضیحاتی ارائه شد.

در این جلسه، كشت گياهان دارويي مزيت دار و سازگار با شرايط منطقه به عنوان یکی از روش های کسب درآمد اقتصادي عنوان شده و در ارتباط با اصول اوليه كاشت گياهان دارويي و ضرورت كشت این گیاهان با توجه به نیاز آبی پایین و مشکل کم آبی و خشکسالی در منطقه توضیحات لازم ارائه و گیاهان دارویی مناسب کشت در منطقه معرفی شد.

شایان ذکر است روستای عبدل آباد شهرستان مه ولات با 6 هزار نفر جمعیت، بزرگترین روستا در استان خراسان رضوی بوده که در فاصله ی دویست کیلومتری جنوب مشهد در شهرستان مه ولات واقع شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 12 04 17 47 52 - افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

 

سطح زیرکشت گیاهان دارویی به ۱۸۲ هکتار رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از افزایش حدود 50درصدی تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته در شهرستان خبر داد.

 

وی با اشاره به شرایط خوب خاک و کیفیت بالای آب به عنوان دو عنصر اصلی کشاورزی و با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی نیز موجب درآمدزایی خوبی برای روستاییان میشود از تولید 182 تن از انواع گیاهان دارویی از قبیل آویشن، مریم گلی، زرماری، استخدوس و آلویه ورا و … در شهرستان می شود.

 

قارزی با اشاره به اینکه امسال به لطف خدا و تلاش کشاورزان میزان تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است و از 132 تن به 182 تن ارتقا یافته افزود: بدون شک قیمت خوب این محصولات،برگزاری کارگاه های توجیهی و عملی برای کشاورزان برای افزایش سطح زیرکشت توسط همکاران این مدیریت نقش بسزایی در این امر داشته است.

همچنین،فاطمه صابری نسب،مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به اینکه باید کشت گیاهان دارویی با توجه به اقتصادی بودن ان در شهرستان ترویج شود افزود: متقاضیان کشت این گیاهان می توانند برای دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین نیز اقدام کنند.

 

وی خاطر نشان کرد : گیاهان دارویی یکی از منابع خدادادی است که در شهرستان جوین به دلیل آب و هوای مناسب به صورت خود رو رشد می کنندو با توجه به اینکه این گیاهان برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند سبب شده تا در بسیاری از عرصه ها رشد یابند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 13 32 50 - مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

 

اولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،با توجه به نقش آموزش به عنوان ابزار اصلی تغییر و عامل شکل دهنده رفتار و اقدامات انسان به سمت توسعه پایداراولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

 

بر اساس این گزارش، این مدرسه فعالیت خود را در مرکز آموزش پدیده به مساحت 1250 متر مربع و در سه حوزه گردشگری، هتلداری و صنایع غذایی آغاز نموده و شرایط را برای حضور علاقمندان به کسب دانش و تجربه در کنار فضای اداری و بخش های مختلف همچون کارگاه های مجهز، کلاس های تئوری، لابراتور زبان، کتابخانه و … فراهم می کند .

 

گفتنی است: برخی از دوره های مدرسه عالی مهارتی گردشگری را مکالمه زبان انگلیسی در سه سطح، انجام تشریفات عادی و دیپلمات ، انواع پخت غذا و تزئینات کیک، فست فود های ملل، مدیریت هتل و آموزش اخلاق حرفه ای و … تشکیل می دهد.

 

شایان ذکر است؛ هنرجویان گرامی پس از پایان دوره های آموزشی، گواهینامه معتبر بین المللی با تائید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دریافت می کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکت های پدیده

 

ادامه مطلب

برترین ها