با ما همراه باشید

اجتماعی

شهردار مشهد : تجهیز و آماده سازی پارک های بالای 5 هکتار برای ورزش و نشاط بانوان

منتشر شده

در

1632133346442tgs9rrqvhfhphn46ughpp1huc0 - شهردار مشهد : تجهیز و آماده سازی پارک های بالای 5 هکتار برای ورزش و نشاط بانوان

شهردارشهرمشهد در دیدار با فعالان حوزه عفاف و حجاب اعلام کرد؛تجهیز و آماده سازی پارک های بالای 5 هکتار برای ورزش و نشاط بانوان / فرهنگسرای عفاف و حجاب تقویت می شود.

 

شهردار شهرمشهد با اشاره به کمبود فضاهای مناسب جهت ورزش و نشاط بانوان در شهر گفت: برنامه داریم تا در تمام پارک های بالای پنج هکتارجهان شهرمشهد، شرایط ورزش، نشاط و تفریح را آماده کرده و به طور وسیع در اختیار دختران و بانوان شهر امام مهربانی ها قراردهیم .

 

به گزارش پایگاه  خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید عبدالله ارجائی در نشست با فعالان مردمی حوزه عفاف وحجاب افزود: از ابتدا اعلام کرده و در هر نشستی که با فعالان حوزه های مختلف داشته ام بر این نکته تاکید کرده ام که فلسفه وجودی جهان شهرمشهد، مضجع نورانی و قدسی امام رضا(ع) است؛ لذا هر فعالیتی باید حول محورحضرت رضا(ع) و تسریع دهنده صفات امام باشد.

 

وی اضافه کرد: نمی شود در مشهد امام رضا(ع) برنامه ای بدون نسبت مشخص و شفاف با فرهنگ رضوی اجرا شود، برهمین اساس در برنامه ای که برای اداره شهر به شورای شهر، ارائه دادم چند سرفصل عمده مد نظر قرارگرفت که تاکنون تعدادی از آنها درسطح مشهد و ملی در رسانه ها منتشر و برخی نیز در عرصه بین المللی برای اولین بارمنعکس شده است که دلیل آن وجود حرم نورانی امام رضا(ع) در این شهر است که آن را جهانی کرده است.

 

شهردارجهان شهرمشهد، با بیان اینکه شاه بیت برنامه دوره ششم مدیریت شهری در جهان شهر مشهد دو محور« مشهد جهان شهر مهربانی و رفتار عالمانه مبتنی بر رضای الهی» و همچنین«مشهد تجلی گاه معنویت و اخلاق با الگوی سبک زندگی خادم، زائر، مجاور» است، اظهارکرد: البته در کنار این دو محور 17 گذاره چشم اندازی در محورهای مختلف برای پیگیری و اجرا در این دوره از مدیریت شهری طراحی شده است.

 

ارجائی با مطرح کردن این پرسش که چرا می گوییم مهربانی و رفتار عالمانه مبتنی بر رضای الهی است؟، خاطرنشان کرد: زیرا معتقدیم برای مهربانی تفاسیر زیادی ارائه می دهند، اما منظورما مهربانی مبتنی بر رضای الهی است.

 

وی تصریح کرد: ابتدا باید به این نکته تاکید داشته باشم که مشهد جهان شهر است نه کلانشهر، زیرا کلانشهری جزئی از جهان شهری است و همینطور مشهد شهر جهانی نیست، بلکه جهان شهر است! با ظرفیت های خاص و بالقوه که ظرفیت بالفعل شدن را دارد.

 

شهردار شهرمشهد گفت: لذا از همه کارشناسان و نخبگان جامعه دعوت می کنم که روی کلید واژه «جهان شهری» تعمل کنند و تا جایی که امکان دارد تلاش کنند این واژه را استفاده کرده و تبدیل به یک فرهنگ کنند.

 

ارجائی با بیان اینکه معنی آنکه ما می گوییم، مشهد جهان شهر مهربانی و رفتار عالمانه مبتنی بر رضای الهی، چیست؟ ادامه داد: جهان شهرمشهد، شهر امام رضا(ع) مقدس است و باید مقدس بماند، اما لازمه مقدس ماندن مشهد تسری صفات امام در رفتار مردم است، با بخشنامه، زور و قانون نمی شود تقدس مشهد را حفظ کرد آن چیز که می شود مشهد را مقدس نگاه دارد سیره و سبک زندگی در مشهد است و این باید منبعث از سیره و صفات حضرت رضا(ع) که بارزترین آن رئفت و مهربانی است باشد.

 

وی افزود: امام رضا(ع) علاوه برهمه خوبی ها چند ویژگی دارند، امام معین الضعفا هستند، رئوف و مهربان هستند و شیعه و سنی بر اینکه امام رضا(ع) عالم آل محمد(ص) هستند اتفاق نظر دارند، لذا مهربانی و داشتن رفتارعالمانه را به عنوان یک محور در فعالیت های مدیریت شهری به عنوان دو ویژگی برای تسری دادن به شهر و فعالیت هایمان در این دوره از مدیریت شهری انتخاب کرده ایم.

 

شهردار جهان شهرمشهد تاکید کرد: برهمین اساس دوران گرفتن تصمیمات لحظه ای، سلیقه ای، پروژه های دفعی و تصمیم گیری درون جلسات مدیریتی تمام شده است.

 

ارجائی اضافه کرد: البته مسلما مبنای کار ما در این دوره برنامه ریزی عالمانه و تصمیم گیری در جلسات کارشناسی با عقل جمعی در حداکثر مشورت پذیری با گوش های شنوا با نهایت تمرکز در ساحت برنامه ریزی و قاطعیت و سرعت در اجرا خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه سیاست اصلی فرهنگی ما تسری صفات امام رضا(ع) به شهر است، اظهارکرد: معتقدیم شهر یک موجود زنده است نه یک کالبد بی روح!، شهر اجزایی دارد که یکی از اجزای آن ساکنانش هستند و باید به آنها توجه ویژه شود.

 

شهردارشهرمشهد، در ادامه گفت: دومین محوری که در حوزه فرهنگی و اجتماعی بر آن تاکید داریم «جهان شهرمشهد تجلیگاه معنویت و اخلاق با الگوی سبک زندگی خادم،زائر،مجاور» است که اصلی ترین راهبرد معاونت فرهنگی شهرداری در این دوره خواهد بود.

 

ارجائی افزود: هرفردی که در شهرمشهد حاضراست یا زائر، یا خادم و یا مجاوراست و معتقدیم تمام افرادی که در مشهد زندگی می کنند همسایه امام رضا(ع) هستند، زیرا معنای همسایگی بسیار عمیقتر، وسیعتر و دارای بار معنایی بسیار بالاتری از واژه شهروندی است و در مجموع ادبیات مفهومی که پشت سرهمسایگی وجود دارد دریایی از پروژه های قابل اجرا است.

 

وی تصریح کرد: در باب اهمیت همسایگی همین بس که در برخی از مجتمع ها و آپارتمانها به دلیل حضور افراد مشهور و خاص هر فردی نمی تواند در آن واحدی خریداری و یا ساکن شود، زیرا باید به دلیل حضور آن افراد معروف و مشهور دارای شرایطی باشد به هرکسی اجازه نمی دهند در این مجتمع ها ساکن شوند، لذا می بینیم همسایگی بسیار اهمیت دارد و از شهروندی بالاتر است و شآنیت می آورد.

 

شهردار جهان شهر مشهد با اشاره به اینکه وقتی همسایگی با فردی مشهور پروتکل دارد، همسایگی با امام معصوم نیز پروتکل دارد، خاطرنشان کرد: قاعدتا پروتکل هایی وجود دارد، منظور ما از پروتکل مسائل سخت نیست بلکه فعالیت نرم و اقدامات فرهنگی است، ما دستگاه امنیتی و سیاسی نیستیم، بلکه دستگاهی خدماتی و خادم مردم هستیم و جنس ما از جنس حرفهای نرم ولی بسیار جدی است.

 

ارجائی افزود: برهمین اساس، همسایگی با امام هشتم باید چهارجوبی داشته باشد اما این چهارچوب باید استخراج و ترویج شود.

 

وی اضافه کرد: معتقدیم هر فردی که وارد مشهد می شود زائر است و مسافر نیست، طلبیده شده و زائر است، بحث خادم هم همینطور، خادم فقط به کفشدار و دربان بودن نیست بلکه کاسب، هتل دار، تاکسیران و…همه آنهایی که به زائران و مجاوران دراین شهر خدمت می کنند خادم هستند، براساس همین نگاه است که ما به دنبال ترویج سبک زندگی خادم، زائر و مجاور هستیم.

 

شهردارجهان شهر مشهد در ادامه گفت: اگر از من بپرسند چه برنامه ای در زمینه موضوعات مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب دارید؟ می گویم همان مطالباتی که از شهردار قبل داشتم و آن اجرای مصوبه 427 است لذا برنامه ما اجرای این مصوبه است و فعالان این حوزه باید در این مسیر به ما کمک کنند زیرا به تنهایی نمی شود.

 

ارجائی تصریح کرد: محور این فعالیت ها فرهنگسرای عفاف و حجاب خواهد بود که احیا و تقویت شده و بند بند مصوبه 427 اجرایی می شود.

 

وی افزود: وقتی قانون و شبه قانون داریم نیاز به اجتهاد و اقدامات سلیقه ای نداریم لذا عزم مان برای اجرای مصوبه 427 جزم است و آن را در سطح و سطوح شهرداری اجرایی می کنیم.

 

شهردار شهرمشهد در خصوص این مطالبه که فضاهای مناسب برای ورزش و تفریح بانوان در شهر کم است نیز گفت: برای نشاط و تفریح دختران وبانوان شهرمان برنامه داریم تا در تمام پارک های بالای پنج هکتار، شرایط مناسب نشاط و تفریح را برای ورزش بانوان آماده کرده و به طور وسیع در اختیار دختران و بانوان شهر امام مهربانی ها قراردهیم .

 

ارجائی ادامه داد: البته این برنامه درچهارچوب بودجه یکسال امکان پذیر نیست، لذا کار را امسال آغاز می کنیم و تا پایان دوره زیرساخت های لازم را برای ورزش و نشاط بانوان در بوستان های بالای پنج هکتار آماده می کنیم.

 

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

افتتاح اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 12 15 35 57 - افتتاح  اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد

اولین مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته در مشهد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اولین مرکز نوآوری پست ، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته با حضور ویدئو کنفرانسی سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات ،مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست ،محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ، سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی و حمید رضا روحبخش مدیر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسئولین در خراسان رضوی افتتاح شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات در آیین افتتاح مراکز نوآوری و کارآفرینی اظهار داشت : هوشمند سازی همه فرآیندها پایه اصلی برای تحول درشرکت ملی پست می باشد .
مدیر عامل شرکت ملی پست خاطر نشان کرد : شش مرکز مکانیزه در کشور راه اندازی شده است و تجهیز تجزیه و مبادلات استانها موجب کاهش آسیب دیدگی و کاهش خطا های احتمالی در ارسال مرسولات می باشد .

وی افزود : پست نقش مهمی در رفع مشکلات کسب و کارها را دارد و باعث رفع فساد اقتصادی شده است و  نوآوری علاوه بر حذف واسطه ها و رانت ها موجب شفافیت در ارائه است و مکمل فساد زدایی می باشد .

معاون وزیر ارتباطات برتوجه به محورهای پست هوشمند، تجارت الکترونیک، لجستیک یکپارچه، حمل‌ونقل پاک و سیستم‌های پرداخت توسط مدیران پست در سراسر کشور تاکید کرد و افزود: در حال حاضر زیر ساخت های پست در کشور توسعه یافته است .

محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت : افتتاح پنج مرکز نوآوری در کشور همزمان با هفته پست اتفاق مهمی است و تحول دیجیتال در پست مورد توجه اتحادیه جهانی پست قرار گرفته است .

وی در ادامه تصریح کرد در حوزه توزیع ، تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال نیازمند تعامل و همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم .

قادری ضمن اشاره به سامانه بازار الکترونیک شرکت ملی پست گفت :امروز زمان گسترش همکاری با شرکت های دانش بنیان فراهم آمده است و پست هوشمند و نو آور موتور اقتصاد دیجیتال کشور است .

سید احمد موسوی مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت : با توجه به رشد روز افزون فناوری و نیاز پست به استفاده از این فن آوری ها جهت رشد و ارتقاء دانش فنی از شرکتهای استارتاپی و شتابدهنده ها استفاده خواهیم کرد .

هماهنگی با پارکهای علمی وفناوری و فاوا وعقد تفاهم نامه ،معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، معرفی شرکتهای مستعد توسط پارک ، اخذ درخواست از شرکت جهت در اختیار قراردادن فضا و انجام مراحل اداری جهت عقد قرارداد، اسکان و تجهیز مکان توسط شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد پست، تعیین خطی مشی فعالیت جهت شرکتهای طرف قرارداد، تهیه طرحهای عملیاتی و تعیین برنامه زمانبدی ، ارجاع شرکتهای پیمانکار جهت بهره برداری از تسهیلات وزارتی، بکارگیری نتیجه طرحهای اجرا شده در بدنه پست بصورت آزمایشی، اصلاحات لازم در طرحهای پیاده شده جهت انجام درست فرایندهااز اقداماتی بود که مدیر کل پست استان به آن اشاره داشت .

مدیر کل پست استان خراسان رضوی در ادامه افزود : با توجه به افتتاح پارک فاوای وزارت در طبقه چهارم پست مرکزی و استقرار خانه خلاق و نوآوری محتوی دیجیتال نیتک و شرکت سرزمین نوآوری گرین تک و همچنین هماهنگی انجام شده جهت استفاده از توان فنی و اطلاعاتی شرکتهای زیر مجموعه این پارکها توان اجرائی جهت رشد سریع مرکز نوآوری پست استان بیشتر خواهد شد.

موسوی تصریح کرد : برابر هماهنگی انجام شده تعدادی از واحدهای طبقه پنجم ساختمان اداره کل فناوری در مشهد به شرکتهای نوآور نیز اختصاص داده شده است که در حال طی مراحل اداری جهت انجام این مهم می باشند.

بر اساس این گزارش افتتاح مراکز نوآوری به طور همزمان دراستانهای تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان ، یزد و گلستان صورت گرفت .

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

 

 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

منتشر شده

در

photo 2021 10 13 17 36 56 - برپایی کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار

کارگاه آموزشی ترویجی طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، کارگاه آموزشی ترویجی ویژه طرح مرتعداری تلفیقی در شهرستان رشتخوار برگزار شد.

حسین عبدالله زاده ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار با بیان این خبر گفت: هدف از برپایی این کارگاهها ،آگاهی بخشی و آشنایی بهره برداران و مرتعداران با مراحل مختلف تهیه طرح مرتعداری تلفیقی در مهلت است.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی ترویجی که با حضور دامداران و مرتعداران مرتع در حاجی میر تشکیل شده بود 46 نفر فراگیر شرکت کردند.

عبدالله زاده اضافه کرد: شهرستان رشتخوار 420 هزار هکتار مساحت دارد که 320 هزار هکتار آن را مراتع تشکیل می دهند که این سطح قادر است بیش از 35000 رأس دام سبک شهرستان را تعلیف کند.

وی ادامه داد از ابتدای سال جاری تاکنون 3 دوره کارگاه آموزشی ترویجی در شهرستان رشتخوار با حضور 200 نفر فراگیر تشکیل شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار خاطر نشان کرد: برپایی کارگاه های آموزشی و ترویجی برای مرتعداران و دامداران شهرستان با هدف حفظ پوشش گیاهی و رعایت قرق مراتع مطابق پروانه های چرا امری ضروری است.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد: آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

منتشر شده

در

IMG 3916 1601200 - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:  آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش خراسان رضوی

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آغاز برنامه سرشماری حیات وحش شامل پستانداران علفخوار در مناطق تحت مدیریت محیط زیست این استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تورج همتی در این باره افزود: سرشماری گونه های علفخوار در استان خراسان رضوی با مشارکت محیط بانان و کارشناسان حیات وحش در حال انجام است.

 

وی گفت: سرشماری پائیزه عموماً به منظور بررسی و تحلیل وضعیت جمعیت حیات وحش انجام می شود و امسال نیز سرشماری گونه های شاخص پستانداران علفخوار شامل قوچ و میش اوریال، کل و بز وحشی و آهو آغاز شده و بدلیل شیوع ویروس کرونا، بخشنامه ای به سراسر استان درباره الزام رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام مأموریت های سر شماری ابلاغ و با جدیت نظارت می شود.

 

وی ادامه داد: برنامه سرشماری در 35 منطقه تحت مدیریت در قالب 340 گروه در مدت زمان 110 روز با مشارکت بیش از 800 نفر ، از دهم مهر ماه آغاز شده است.

 

وی افزود : با توجه به وسعت و تعداد مناطق تحت مدیریت و لزوم برآورد سریع جمعیت وحوش، مناسب ترین روش برای سرشماری، روش مشاهده مستقیم از طریق پیمایش خطی است که بر این اساس مسیرهای سرشماری هر منطقه برروی نقشه های توپوگرافی با تکیه به تجارب محیط‌بانان و کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات‌وحش حفاظت محیط زیست استان مشخص می شود.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه نتایج سرشماری بعد از مشاهدات، جمع آوری و به منظور تجزیه و تحلیل مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: هدف از برآورد جمعیت حیات وحش، بررسی وضعیت زاد و ولد، شناسایی عوامل تهدید و شناسایی مناطق مستعد برای ارتقای سطح حفاظتی زیستگاه ها است.

 

۲۰ درصد مساحت ۱۱۷ هزار و ۷۶۹ کیلومتر مربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست قرار دارد و مساحت زیستگاه های این استان دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است.

خراسان رضوی به ازای هر 15 هزار هکتار یک محیط بان در اختیار دارد.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها