با ما همراه باشید

زیارت

شهردار مشهد خبر داد: قول مساعد استاندار برای پیگیری کمک و پرداخت سهم دولت به توسعه مترو

منتشر شده

در

photo 2022 02 22 12 41 08 - شهردار مشهد خبر داد: قول مساعد استاندار برای پیگیری کمک و پرداخت سهم دولت به توسعه مترو

 

شهردار مشهد گفت: استاندار خراسان رضوی قول همکاری داده‌اند تا کمک و پرداخت سهم دولت در توسعه خطوط مترویی مشهد را به‌صورت جدی پیگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “سید عبدالله ارجائی” در بازدید استاندارخراسان رضوی از خط یک و دو مترو که با حضور فرماندار و معاون فنی و عمران شهرداری مشهد انجام شد، افزود: اگر بتوانیم مشکل اصلی که بحث تامین اعتبار خط سه و چهاراست را حل کنیم، در خط یک و دو در حال حاضر تقریبا کار باقی مانده‌ای نداریم.

 

وی اضافه کرد: خوشبختانه در خط یک و دو مترو وضعیت‌مان از سایر نقاط کشور بهتر است، در خط یک؛ 60 واگن فعال است که نیاز به 60 واگن جدید هم داریم که این موضوعی ملی است و باید تعدادی از این واگن‌ها تامین شوند تا بعد از کرونا دچار مشکل نشویم.

 

شهردار مشهد تصریح کرد: اگر قرار باشد خط یک را تا آرامستان بهشت رضا(ع) که مطالبه جدی مردم است ادامه دهیم با واگن‌های موجود در خط یک چنین امکانی وجود ندارد و باید 60 واگن جدید به این خط اضافه شود که این موضوع نیازمند حمایت دولت است.

 

ارجائی با بیان اینکه در خط دو نیز اولویت ما تکمیل ایستگاه سلامت است، اظهارکرد: این ایستگاه با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث و تکمیل خواهد شد و به تناسب افزایش مسافر، واگن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند اما این موضوع نیاز به تامین واگن و تعمیر و نگهداری ناوگان موجود دارد.

 

وی ادامه داد: در خط سه نیز اولویت ما اتصال راه آهن، پایانه امام رضا(ع) و فرودگاه به حرم مطهر و تکمیل شبکه ورود و خروج زائر به مترو است، برنامه ما این است که در صورت عمل دولت به پرداخت 50 درصدی خودش در احداث خطوط مترویی این کار را تا پایان سال 1402 محقق کنیم.

 

شهردار مشهد ضمن اشاره به اینکه در کارگروه زیارت ریاست محترم جمهوری دستور دادند که از محل بودجه نفت در سال 1401 و 1402 به ما کمک شود، خاطرنشان کرد: این موضوع با کمک آقای استاندار باید از طریق دولت پیگیری و محقق شود.

 

ارجائی افزود: برای اولویت‌بندی اجرای ادامه خط سه نیز دو نظر وجود دارد که یکی اتصال محدوده قاسم‌آباد به میدان شهدا و دیگری اتصال بولوار سیدی به پایانه امام رضا(ع) است ، بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد که قاسم‌آباد متقاضی سفر بیشتری دارد لذا اولویت بعدی به احتمال زیاد اتصال این محدوده به میدان شهدا خواهد بود.

 

وی اضافه کرد: درخصوص احداث خط چهار نیز باید گفت که این کار با سرمایه‌گذاری‌های شهرداری و کمک دولت در کوتاه مدت شدنی نیست، البته در شروع خط چهار قبل از پایان یا پیشرفت معقول خط سه نیز حرف است اما با این حال پیشنهاد ما برای احداث خط چهار استفاده از فاینانس است که پیشنهاد آن را به استاندار و وزارت راه وشهرسازی ارائه داده ایم.

 

شهردار مشهد گفت: اگر بتوانیم از فاینانس استفاده کنیم این امکان وجود دارد تا طی چهارسال دولت این خط را به سرانجام برسانیم.

 

ارجائی ضمن اشاره به اینکه برای اجرای خط چهار حدودا 25 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اظهارکرد: تامین این مبلغ تنها ازطریق فاینانس امکان‌پذیر است وگرنه با پول شهرداری و انتشار اوراق مشارکت که کل آن در کشور حدود 12 هزار میلیارد تومان است و سهم مشهد از آن نیز کافی نیست، دور از ذهن است .

 

وی افزود: زمانی‌که خط چهار را تحویل گرفتیم بعد از چند ماه توقف تنها 6 متر حفاری انجام شده بود اما اکنون با عبور از زیر بافت متراکم مهرمادر بیش از یک کیلومتراز تونل خط چهار حفاری شده است .

 

شهردار مشهد به اتصال خط یک مترو مشهد به مترو گلبهار اشاره و اضافه کرد: اگر مترو گلبهار راه‌اندازی و به خط سه متصل شود و ما نتوانیم واگن مورد نیاز را تا آن زمان تامین کنیم مسافر گلبهار حداقل تا ساعات 9-10 صبح تمام واگن‌های این خط را پر می‌کند و هیچ مسافر دیگری درایستگاه‌های بعدی امکان سوار شدن به مترو را نخواهند داشت.

 

ارجائی افزود: امروز باید برای تامین واگن خط سه برنامه‌ریزی شود و نگذاریم بعد از این که خط گلبهار راه‌اندازی شد به فکر چاره باشیم، اکنون باید دراین خصوص تصمیم‌گیری و اقدام شود.

 

سهم دولت در خطوط مترویی پرداخت شود

 

وی همچنین درحاشیه بازدید استاندار خراسان رضوی در خصوص خط یک و دو مترو مشهد، گفت: توسعه حمل‌ونقل ریلی یکی از مسائل اصلی مشهد برای حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا است، مسلما می‌شود با اقدامات کوتاه مدت مانند ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی مشکل را به‌صورت موقت حل کرد اما راه حل ریشه‌ای مشکل ترافیک و آلودگی هوا توسعه خطوط ریلی است.

 

شهردار مشهد اضافه کرد: متاسفانه در چند سال اخیر احداث خطوط مترو دچار رکود شده بود، لذا تاکید ما در دوره ششم مدیریت شهری این است که خطوط مترو مشهد با سرعت بیشتری به پیش برود که این موضوع الزامی دارد که آن انجام تعهدات دولت است.

 

ارجائی افزود: طبق قانون 50 درصد از هزینه احداث خطوط مترویی را باید دولت تقبل کند که در بازدید امروز استاندار خراسان رضوی قول مساعد دادند تعهدات دولت را پیگیری کنند.

 

وی ادامه داد: با پرداخت 700 یا هزارمیلیارد تومان در سال از سوی دولت برای خط مترو که هر کیلومتر آن حدود 1200 هزینه دارد به این زودی ها نمی‌توانیم مترو را به بهره‌برداری برسانیم و در اختیار زائران و مجاوران عزیز قراردهیم لذا باید سهم کمک‌های دولت به مشهد که شهری زائرپذیراست افزایش پیدا کند و به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

 

شهردار مشهد اضافه کرد: اولویت ما در مدیریت شهری توسعه حمل ونقل عمومی به ویژه حمل‌ونقل ریلی است و برای استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در احداث خط چهار پیشنهاد بهره‌گیری از فاینانس را داده‌ایم.

 

ارجائی افزود: همچنین برای تکمیل خط سه باید به سرعت سهم دولت پرداخت شود و درکنار آن نیز بتوانیم از روش‌های تامین مالی مختلف از جمله تامین مالی از طریق نفت استفاده کنیم تا زائران و مجاوران عزیز درمدت زمان کوتاهی بتوانند از شبکه ریلی استفاده کنند.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

زیارت

رویداد ملی فهما، مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 30 37 - رویداد ملی فهما، مشهد  را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:
مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد

 

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: در رویداد ملی فهما، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی طاهریان، دبیر سومین رویداد ملی فهما،در نشست خبری آئین پایانی رویداد ملی فهما

 

افزود: .  از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ اقدامات اولیه صورت گرفت تا اینکه ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم و بهتر عرضه کنیم. در حال حاضر سامانه بچه‌های مسجد محلی برای بارگزاری توانمندی‌های نوجوانان و جوانان مسجدی شده است.

 

معاون سامان‌دهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند و ما تلاش کردیم که با طراحی رویداد ملی فهما به فعالیت‌های این کانون‌ها انسجام بخشیم‌ که ۱۹ هزار و ۸۶۵ کانون در این طرح همراهی می کنند.

 

طاهریان با اشاره به دو سیاست این ستاد افزود: در این میان دو سیاست جدی از جمله انتظام‌بخشی و کیفی‌سازی را دنبال می‌کنیم که تاکنون در مرحله انتظام‌بخشی قرار داشته‌ایم و پس از آن به مرحله کیفی‌سازی می رسیم.

وی گفت: با انتظام‌بخشی می‌توان گفت که فعالیت‌های بچه‌های مسجدی در قالب سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری و ۱۲ رواق طراحی شده است.

 

وی ادامه داد: رویداد ملی فهما موجب شد تا فعالیت‌های کانون‌ها به صورت کاملا مدون و ثبت‌شده در سامانه بچه‌های مسجد بارگزاری شود. ضمن اینکه در رویداد ملی فهما از ۱۳ کانون در قالب ۱۲ رواق و در کنار آن نیز از ۲۴ کانون دیگر تقدیر می شوند.

 

طاهریان با بیان اینکه کانون‌های برتر در رویداد ملی فهما علاوه بر دریافت هدایای نقدی مورد حمایت نیز قرار می گیرند، گفت: به عنوان نمونه کانون‌های برتر برای دریافت کارت اعتباری فهماکارت در اولویت قرار دارند و کانون‌های برتر در حوزه کارآفرینی برای دریافت تسهیلات لازم به وزارت کار معرفی می شوند.

 

دبیر سومین رویداد ملی فهما با اشاره به کانون‌های فعال مساجد در روستاها عنوان کرد: با توجه به امتیازات در طرح ملی فهما حدود ۴۸ درصد و تقریبا نیمی از فعالیت‌ها مربوط به کانون‌های فعال در روستاها است و پنج استان شامل قم، خراسان رضوی، گلستان، چهار محال بختیاری و اردبیل به مرحله پایانی داوری پایتخت فهما راه پیدا کردند.

 

وی گفت: پس ازجمع بندی نظر داوران در رویداد ملی فهما، استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد و روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه این عنوان به شکل رسمی اعلام می شود.

وی افزود: خراسان رضوی همیشه مبداء اقدامات خوب فرهنگی بوده و در سال ۱۴۰۱ با تلاش بیشتر در حوزه فرهنگی و سایر حوزه‌های مرتبط با مساجد ورود می کند.

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

اجتماعی

آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

منتشر شده

در

shutterstock 457517419 - آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

 

با توجه به شعار سال 1401 که با تدبیر مقام معظم رهبری، به عنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، شرکت ملی پست نیز در راستای ارتقاء خدمات خود و با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توسعه کسب و کارهای پستی مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار داده است .

در دنیای امروز بازاریابی اینترنتی و تبلیغات هدفمند و هوشمند سازی فرایندها جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و موفقیت هر سازمان نیز ارتباط تنگاتنگی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارد.

خدمات الکترونیکی شرکت ملی پست علاوه بر رضایتمندی مشتریان موجب تحول اساسی در توسعه اقتصاد شده است و مدل کسب و کار امروز چنان طراحی شده که هیچ نهادی از ارائه خدمات در چهار چوب فناوری دیجیتال مثتثنی نبوده و همواره توسعه کسب و کارها منوط به این مهم است .

جهان امروز به کمک توسعه در همه زمینه های فناوری، پیشرفت چشمگیری داشته و این رشد منجر به تغییر شیوه های کسب و کار شده است و رقابت در تولید و ارائه محصولات متنوع را افزایش داده است.

گرچه آموزش و ایجاد زمینه نوآوری در رونق مشاغل دانش بنیان نقش مهمی دارد اما فراهم نمودن فضای کار برای کسب و کار های این شرکت ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در شرایط کنونی، توسعه صادرات محصولات مبتنی بر دانش و فناوری های نوین، کشور را در برابر تحریم ها بیمه نموده و در همین راستا، تقویت پارک های علم و فناوری می تواند منجر به رشد شرکت های استارتاپی و ایجاد یک درآمد و اشتغال پایدار باشد.

در این میان، شرکت ملی پست نیز به در راستای ایفای نقش خود در توسعه اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک ضمن تمرکز بر افزایش دانش کارکنان و شناخت دیجیتال مارکتینگ در واگذاری پروژه ها شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهد .

 

 

 

نویسنده:صدیقه صادقی/کارشناس روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 04 20 18 35 30 - 39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت:39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند/کسانی که در سال جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اکبر رضایی ،معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت در خصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ تصریح کرد: تعداد یاد شده شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می یافت که در سال جاری نیز این درخواست نیز انجام خواهد شد و علیرغم ضیق وقت برنامه ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته باسرعت انجام می شود .

وی همچنین به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال گفت: شرط پذیرش زائران زیر 65سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا 72 ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت نام خود را انجام داده اند بنابر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت توصیه کرد کسانی که علیرغم ثبت نام اولیه در سال 99 با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

به گفته وی، این انصراف و عودت دادن هزینه های واریزی و پایداری سند ، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت نامی سال 99 است . بنابراین توصیه می شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی شوند امتیاز خود را حفظ کنند تا انشاالله سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام ها قرار می گیرند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونای خود را به طور کامل تزریق نکرده اند در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی بوجود نیاید .

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان حج و زیارت

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها