با ما همراه باشید

اجتماعی

شهردار مشهد: 70 درصد بودجه 1401 برای فعالیت‌های عمرانی

منتشر شده

در

733c01f8fcbb5e52b5b6316519e80526 - شهردار مشهد: 70 درصد بودجه 1401 برای فعالیت‌های عمرانی

شهردارمشهد در اولین نشست خبری اعلام کرد: سهم عمران و آبادانی شهر از بودجه 1401 بیش از 70درصد است.

 

به کزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدعبدالله ارجائی در اولین نشست خبری افزود: بودجه سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۶ هزار میلیارد تومان است که برای اولین بار ۷۰ درصد بودجه به فعالیت‌های عمرانی اختصاص پیدا کرده و ۳۰ درصد مربوط به هزینه‌های جاری است، این مسئله از میانگین کشوری شهرداری‌ها بالاتر است و یک رکورد محسوب می‌شود.

 

ارجائی اظهار کرد: پروژه‌های مناطق کمتر توسعه یافته 38 درصد را به آنان اختصاص دهیم که این مسئله برای اولین بار است و نسبت به سال گذشته رشد چند برابری داشته است.

 

وی گفت : بودجه مشهد ۲۶ هزار میلیارد تومان است و باید مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنیم این مطالبات مربوط به دوره ما نیست اما باید پرداخت شود، به همین دلیل نیاز است در بودجه دیده شود، در صورت لحاظ نشدن، پرداخت آن قانونی نیست؛ همین مسئله و مطالبات معوق باعث شده بودجه شهر متورم شود.

 

ارجائی در باره مازوت سوزی در نیروگاه تولید برق افزود: در این مورد مطالبه داریم؛ چرا باید رفتار دوگانه برای تخصیص گاز به نیروگاه‌ها شود، اگر به تمامی نیروگاه‌ها گاز اختصاص می‌یابد به نیروگاه‌های مشهد نیز باید اختصاص دهند که تولید برق کثیف متوقف شود.

 

وی افزود: حمل و نقل پاک باید توسعه یابد، تعدادی اتوبوس جدید به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی مشهد افزوده شده است، سهم دولت از مترو باید پرداخت شود و کمک دولت به زیرساخت‌های حیاتی شهرها یک قانون است.

 

ارجائی با بیان این‌که فرودگاه مشهد در موقعیت مناسبی نیست، تمام لندینگ‌ها از روی شهر انجام می‌شود و همه قبول دارند که آلودگی صوتی و زیست‌محیطی ایجاد می‌کند، اظهارکرد: مشهد نیازمند شهرک فرودگاهی است و در این زمینه قطعا مطالبه‌گر هستیم.

 

وی گفت : مصوباتی برای تغییر فرودگاه داشتیم که به‌زودی اعلام می کنیم؛ مطالبه مدیران شهری انتقال فرودگاه است ما در این زمینه مطالبه‌گر هستیم و این نکته حائز اهمیت است که مشهد نیاز به شهر فرودگاهی دارد.

 

شهردار مشهد گفت: مشهد نیاز به توسعه دارد و بهتر است این توسعه به سمت شرق باشد. شهر از نظر کالبدی در مرکز کانونی قرار نگرفته و اگر این روند ادامه پیدا کند یک تهران و شهر ری دیگر کنار هم خواهیم داشت.

 

ارجائی تصریح کرد: نیازی به پایین آوردن هزینه نداریم اما نباید اسراف کنیم؛ در بودجه ۱۴۰۱ تلاش داریم تا این هزینه‌ها را ۱۵ درصد کاهش دهیم.

 

ارجائی درباره برنامه‌های بهبود ترافیک، تاکید کرد: در این زمینه برنامه‌هایی وجود دارد که شامل انضباط ترافیکی، راه‌های اصلی و اصلاح هندسی است. در زمینه انضباط ترافیکی موضع خود را رسماً اعلام کرده‌ و محکم پای آن ایستاده‌ایم.

 

ارجائی افزود: دومین نکته؛ راه‌های اصلی است که در این زمینه برخی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر سهم بیشتری از تصادفات دارند که باید این موضوع را حل کنیم، در سال ۱۴۰۱ سه پروژه ترافیکی را اجرا می کنیم.

 

شهردار مشهد گفت: درباره بافت جامع، انتقاداتی به طرح جدید داریم اما این طرح قانونی است و باید آن را اجرا کنیم.

 

وی درباره سوال خبرنگاران درباره وضعیت کوهستان پارک، تاکید کرد: اگر بانک دی بخواهد کوهستان پارک مجددا راه‌اندازی می شود و به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری کوهستان پارک را نمی دهیم.

 

شهردار مشهد با بیان اینکه با توجه به پیش‌بینی‌ در نوروز ۱۴۰۱ تعداد زائران در مشهد افزایش چشم‌گیری دارد، گفت: لذا از تمامی دستگاه‌های همکار می‌خواهیم تا بالاترین میزان آمادگی را داشته باشند؛ ما نیز در زیبایی شهر نهایت تلاش خود را می کنیم.

 

شهردار مشهد درباره ساختمان‌های ناایمن اضافه کرد: برخی از سراها و ساختمان‌های ناایمن در این شهر هست که باید بهسازی و مقاوم سازی شود و نباید پلاسکوی دیگری را تجربه کنیم، همچنین پروژه فاقد مطالعه در مشهد اجرا نمی شود و به هر قیمتی پروژه را در زمان خاصی به انجام رساندن مفهومی ندارد.

 

در حاشیه نشست خبری شهردار مشهد

 

شهردار مشهد در حاشیه اولین نشست خبری خود اعلام کرد؛ حل مشکل حاشیه شهر بدون ساماندهی کشف‌رود ممکن نیست/ پیگیر انتشار 600 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامونی حرم مطهر هستیم شهردار مشهد ضمن اشاره به اهمیت رفع مشکلات کشف رود، گفت: معتقد هستیم حل مشکل حاشیه شهر بدون ساماندهی کشف‌رود ممکن نیست.

ارجائی افزود: کشف‌رود و ساماندهی آن یکی از مسائل اساسی شهر مشهد است که دستگاه اصلی و متولی آن سازمان حفاظت محیط زیست و آب منطقه‌ای استان هستند.

 

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع، مدیریت شهری هرکاری بتواند برای ساماندهی و احیای این رود تاریخی انجام می‌دهد، اما اینکه نقش سایر ارگان‌ها را انجام دهد، منطقی نیست.

 

شهردار مشهد با بیان اینکه برای ساماندهی کشف‌رود درکنار متولیان اصلی ایستاده‌ایم و حمایت‌شان می‌کنیم، تصریح کرد: البته شرط این همراهی این است که سایر دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های متولی به وظایف خود در قبال کشف‌رود عمل کنند و ما نیز در حد توان به آن‌ها کمک می کنیم.

 

ارجائی درباره احداث تصفیه خانه فاضلاب در کشف رود نیز اظهارکرد: احداث تصفیه‌خانه وظیفه شهرداری نیست و ما تنها می‌توانیم اگر شورای شهر آن را در بودجه ببیند به احداث تصفیه خانه در کشف‌رود کمک کنیم.

 

وی درباره زمان بهره‌برداری از فاز یک خط سه قطار شهری مشهد، اظهارکرد: اگردولت سهمی را که در کمک به قطار شهری تقبل کرده، پرداخت کند در قدم بعدی؛ به دنبال احداث پایانه مسافربری، راه‌آهن و فرودگاه به حرم مطهر هستیم.

شهردار مشهد برای نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر ، تصریح کرد: برای بافت پیرامونی حرم مطهر درخواست انتشار اوراق مشارکت کرده‌ایم که اگر وزیرمحترم کشور موافقت کند؛ مبلغ 600 میلیارد تومان با بازپرداخت 75 درصد شهرداری، 25 درصد دولت منتشر خواهد شد.

 

ارجائی گفت : اولویت شهرداری در بافت پیرامونی حرم مطهر بازگشایی مسیر و راه تشرف زائران و مجاوران به حرم مطهر است.

 

شبنم مقدم

اجتماعی

 در اولین اجلاس و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد رسماً آغاز به کار کرد

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 17 48 -  در اولین اجلاس و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد رسماً آغاز به کار کرد

فعالیت شهریاران مشهد، مرکز رشد تخصصی نخبگان جوان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در مراسم اجلاسیه و مجمع عمومی گروه شهریاران  با حضور مسئولین کشوری و شهری برگزار شد،  سعید قاسمی با تبیین رسالت و ماهیت مجموعه و بر شمردن پیشینه و خواستگاه آن گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد گفت: گروه شهریاران مشهد، به عنوان مجموعه‌ای مردم نهاد، مستقل، تخصصی، کنشگر، مطالبه‌گر، غیرسیاسی و غیرانتفاعی فعالیت می‌کند.

 

وی در تبیین دو بعد مأموریتی اساسی گروه با بیان اینکه رسالت اجتماعی گروه نسبت به جامعه و حاکمیت، اندیشه‌ورزی و مشارکت در حل مسائل اجتماعی و نظام حکمرانی است و از سوی دیگر نسبت به اعضاء و جوانان به دنبال رشد و توانمندسازی و ایجاد مرکز رشد تخصصی نخبگان می‌باشد.

همچنین بنی‌هاشمی شهردار اسبق مشهد با بیان اینکه اندیشه نوآورانه مبنای تحول است؛ لازمه آن را تضارب آرا و توجه به تنوع نظرات دانست.

سید محمد پژمان شهردار اسبق مشهد و بنیانگذار گروه مشاوران جوان شهرداری نیز در این جلسه با اشاره بر اینکه شهریاران نقطه آشتی دو نسل با یکدیگر است، افزود: ارتقای احساس اعتماد و تعلق مردم با حضور جوانان قابل انتظار است.

روح‌الله رحمانی مدیر سابق برنامه‌ریزی مایکروسافت نیز در این جلسه، ضمن تبریک توجه به موضوع نوآوری و تشکیل اندیشکده شهریاران، مدل نوآوری برای تشکیل تمدن اسلامی را چرخه خدمت و کرامت دانست.

بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس پیگیری ایجاد مرکزی با عنوان کارآفرینان سیاستی را در دستور دارد تا افراد و مراکز دغدغه‌مند اجتماعی را که برای مسائل عمومی و حکمرانی اجتماعی راهکار دارند را گرد هم آورد.

برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه شهر هوشمند می‌بایست شهر ایده‌پردازی باشد، گفت: حضور اندیشکده‌ها و تشکل‌های نخبگانی جوان همانند شهریاران در کلانشهر مذهبی مشهد ضرورت است.

✔️ گزارش نتایج مجمع عمومی

در پایان این جلسه  سعید اکبریان، عضو هیأت امناء گروه شهریاران مشهد با قرائت گزارش و بیانیه، نتایج انتخابات مجمع عمومی و اسامی منتخبین هیأت امناء، شورای مرکزی و بازرس را به شرح ذیل قرائت کرد. ️
منتخبین هیأت امناء به ترتیب آراء؛ احمد هاشمی – خانم سوفیا بیغم – سید جلال‌الدین حسینی واعظ – علی اصغری – هادی حسن زاده به عنوان افراد منتخب و علی جمشیدنژاد و خانم سارا یارمند به عنوان عضو علی‌البدل هیأت امناء معرفی شدند.

همچنین دکتر سعید قاسمی- مهندس سعید اکبریان- دکتر سید هادی طالبیان و سید میثم موسوی از میان اعضای افتخاری توسط هیأت موسس به عنوان عضو هیأت امناء دعوت و منصوب شده بودند.
منتخبین شورای مرکزی به ترتیب آرا؛ سید جلیل بامشکی – محسن کیخای فرزانه – سلمان آل حسن – عبدالله لوشابی – خانم سیده نجمه امینی – خانم حکیمه کشمیری -محمد حسین خوشنویس – علی رضا حاتمی – عماد ابراهیمی ثانی شدند و جواد کلیدری – میلاد اسحاقی – حسین قمی – علی گلستانی‌نژاد به عنوان عضو علی‌البدل قرار گرفتند.

در بخش بازرس؛ مرتضی عطائی نژاد منتخب گردد و رسول جعفری‌راد در جایگاه بازرس علی‌البدل قرار گرفت.

همچنین با رای قاطع اکثریت شرکت کننده در مجمع عمومی اساسنامه گروه شهریاران مشهد به تصویب و تأیید مجمع رسید.

 

 

منبع:کارگروه رسانه گروه شهریاران مشهد

ادامه مطلب

اجتماعی

اطلاع رسانی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 04 02 - اطلاع رسانی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مراحل مختلف پذیرش پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 را طی جند اطلاعیه اطلاع رسانی کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمدزاده ،مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گفت: مراحل انجام در سایت اعلام شده و برنامه مراجعه افراد هم تا امروز اطلاع رسانی شده است.

 

وی با بیان اینکه قطعی سایت مربوط به وزارتخانه است، خاطر نشان کرد: پذیرفته شدگان بر اساس رشته شغلی افراد روز مشخص می شوند و  افراد همان روز مشخص شده  باید برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه  و طی مراحل گزینش اعلام شده، حضور پیدا کنند.

 

وی افزود:فردا روز اول هست که اطلاع رسانی شده و اطلاع رسانی های بعدی در سایت زیر هر روز بروز رسانی می شود و گروه روز بعد اعلام می شود.

https://yun.ir/idngl8

محمد زاده  گفت : سهمیه های اعلام شده با هم جایگزین نمی شوند.

 

اطلاعیه شماره دو 1401/04/04

به اطلاع پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 می رساند، جهت آمادگی سریعا نسبت به تهیه مدارک و دریافت فرم های ذیل اقدام ، تا در موعد مقرر که بزودی از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد اقدام نمایید.⬇️⬇️

مدارک مورد نیاز
1- پرینت کارنامه قبولی در آزمون 2 نسخه
2- نمون برگ شماره 2 (بصورت پشت و رو چاپ نمایید)
3- نمون برگ شماره 5 (معرفی نامه جهت حضور در مصاحبه علمی)
4- نمون برگ شماره 6 (ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی)
5- نمون برگ شماره 7 (معاینات پزشکی)
6- فرم پذیرش

توجه: کلیه فرمهای بالا توسط داوطلبان دریافت و فقط اطلاعات شناسنامه ای در آنها درج گردد، همه فرم هابه غیر از فرم شماره 2 بصورت یک رو و خوانا در روز بررسی مدارک تحویل گردد.
7- مدارک بومی شهرستان: الف-در صورتی که در شناسنامه داوطلب، شهرستان محل تولد با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد نیاز به فرم استشهاد و گواهی تحصیل نمی باشد. ب- داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می تواند بعنوان تمام یا قسمتی…

تذکرات مهم:

1- ارائه کلیه مدارک فوق الذکر در روز بررسی مدارک الزامی است و در صورت نقص مدارک اعلام شده داوطلب پذیرش نخواهد شد.

2- معرفی شدگان مبتلا به کرونا که در حالت قرنطینه و یا در بیمارستان بستری می باشند، می بایست مدارک لازم را توسط ولی یا نماینده قانونی جهت بررسی مدارک در موعد مقرر ارائه نمایند.(مراحل معاینات پزشکی و مصاحبه علمی این افراد متعاقبا اعلام خواهد گردید)

3-کلیه افراد معرفی شده نیاز به تکمیل و ارائه فرم اطلاعات فردی گزینش ندارند و مراحل آن در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

4- داوطلبان موظف به رعایت کلیه شیوه‌نامه های بهداشتی (داشتن ماسک) می باشند.

5- عدم مراجعه در موعد مقرر به منزله انصراف از استخدام بوده و هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد نخواهد کرد.

6- برای انجام معاینات پزشکی نیاز به ناشتا بودن داوطلبان نمی باشد.

اطلاعیه شماره سه 1401/04/04

قابل توجه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال 1400

روز اول: رشته شغلی آموزگار ابتدایی، (آقایان حرف الف تا ذ) و (خانم ها فقط حرف الف)جهت بررسی مدارک و مستندات، معاینات پزشکی و مصاحبه علمی با در دست داشتن مدارک و مستندات مندرج در اطلاعیه شماره دو براساس جدول زمان بندی ذیل به آدرس اعلام شده مراجعه نمایید.

ضمنا زمان مراجعه سایر پذیرفته شدگان بزودی از طریق همین سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.

آدرس محل بررسی مدارک و مصاحبه علمی:آقایان: مشهد-حدفاصل میدان آزادی(پارک) و جمهوری اسلامی(تلویزیون)-نرسیده به هتل پردیسان-دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی.

 

خانم ها: مشهد-میدان جمهوری اسلامی(تلویزیون) -به طرف رضا شهر-شهید کاوه 1 – درب غربی(پشتی) دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید هاشمی نژاد.

 

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 00 - شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور شرکت کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،میکاییل باقری،مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری هفتمین دوره این مسابقات امسال نیز از امروز به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد افزود: مهمترین هدف برگزاری مسابقات در بخش فرهنگیان را شناسایی معلمان علاقمند، متخصص و ارتقای دانش و نگرش آنان در جریان مسابقات و انتقال آن به دانش‌آموزان است.

 

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این مسابقات ۱۷ سال قبل نخستین‌بار در خراسان رضوی  آغاز شده، افزود: هفتمین دوره مسابقات سراسری فرهنگیان کشور در رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ ۱۰ جزء، قرائت، نهج‌البلاغه و احکام در دو بخش خواهران و برادران فرهنگی به میزبانی مشهدالرضا برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار فرهنگی در مرحله مناطق در ۳۰ منطقه آموزش و پرورش کشور با یکدیگر رقابت کردند، ادامه داد: مسابقات در دو بخش خواهران و برادران در مرحله نهایی با حضور ۳۲۰ فرهنگی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: این مسابقات امسال به دلیل احتمال شیوع دوباره کرونا در دو بخش مقدماتی و نهایی برنامه‌ریزی شد،

 

وی اظهار کرد: مرحله مقدماتی این مسابقات در خردادماه و از امروز چهارم تیرماه در مشهد مرحله نهایی آن آغاز و ۲۴ داور ملی و بین‌المللی این دوره از مسابقات را داوری می‌کنند.

 

 

سید امیرشوشتری،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود:فعالیت فرهنگی در تراز فرهنگی مضجع شریف امام رضا ع از اهداف برگزاری این جشنواره است و مشهد از دیرباز مهد فعالیتهای قرآنی بوده است.

 

 

شبنم مقدم

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها