با ما همراه باشید

عمرانی

شهردار منطقه ثامن خبر داد؛ بهره برداری از ۲ ره باغ در مجاورت حرم مطهر رضوی تا پایان سال جاری

منتشر شده

در

photo 2022 01 04 14 32 21 - شهردار منطقه ثامن خبر داد؛ بهره برداری از ۲ ره باغ در مجاورت حرم مطهر رضوی تا پایان سال جاری

 

کمبود سرانه فضای سبز در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی یکی از اساسی ترین مشکلاتی بود که در کنار برخی معضلات دیگر از جمله عدم دسترس پذیری معابر و عدم تناسب آنها به فراخور رشد جمعیت زائر و مجاور در مشهد مقدس، در زمان خود مدیران شهری را در پی چاره اندیشی در این زمینه وا داشت.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، بعد از بررسی این معضلات و پیرو مذاکرات صورت گرفته با متخصصین و نظرسنجی از شهروندان در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام مهربانی ها، احداث فضاهای سبز جدید و ایجاد بوستان های محلی یکی از اولویت های شهرداری شد.

 

طراحی فضاهای سبز تجهیز شده و پیاده محور با نام «ره باغ» یکی از موضوعاتی بود که علاوه بر جبران کمبود فضای سبز ، فراهم کردن مسیرهای جدیدی برای تشرف زائران به حرم مطهررضوی و علاوه بر آن نیز پدیدار شدن سیمای جدیدی از گنبد و بارگاه حرم مطهررضوی در نظر زائران و شهروندان را در بر داشت و به این ترتیب امروز شاهد شکل گیری و احداث ۷ره باغ در اطراف حرم مطهر رضوی هستیم.

 

سیدفرهاد حجازی شهردار منطقه ثامن در این خصوص، گفت: طبق دستور شهردار محترم مشهد تسریع در انجام پروژه های این منطقه در دستور کار ما قرار گرفته است تا بتوانیم خادمان خوبی برای زائرین و مجاورین امام رضا(ع) باشیم و بحث بهره مندی آنها از مزایای و رفاه حاصل از اجرای فضاهای عمومی طرح نیز افزایش یابد.

 

وی ادامه داد: افزایش سرانه فضای سبز، خروج زائرین در شرایط اضطراری(پدافند غیرعامل)، ایجاد فضایی جهت مکث و استراحت، برگزاری مراسم های مختلف و تجمع هیات های مذهبی در ایام و مناسبت های خاص سال، از جمله اهداف احداث ره باغ ها هستند.

 

شهردار منطقه ثامن اظهار کرد: اولین ره باغ با نام «طوبی» درسال ۱۳۹۷ به مساحت ۶۳۰۰ مترمربع در موازات خیابان آیت الله شیرازی، شیرازی ۳ احداث شد و شارستان آیت ا… حسن زاده عاملی (ته پل محله) را به پارکینگ رضوان حرم مطهر و بست بالا خیابان(شیخ طوسی) متصل کرد، ره باغ پردیس حضرتی نیز با مساحت بیش از ۱۰ هزار مترمربع در سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری رسید و ۵ ره باغ دیگر نیز در دست اجرا قرار گرفت.

 

حجازی تصریح کرد: ره باغ بهشت در خیابان شوشتری ۷ با مساحت ۱۵ هزار مترمربع تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ره باغ سلام نیز در خیابان شوشتری ۹ با مساحت ۱۱ هزار مترمربع، در حال حاضر بر اساس تغییرات لحاظ شده بر اساس طرح جدید و تملکات صورت گرفته بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

شهردار منطقه ثامن ادامه داد: ره باغ حضرت زهرا(س) هم که میدان امر به معروف و نهی از منکر، در تقاطع بولوار امیرالمومنین (ع) و بولوار شهید شوشتری(شارستان قطاع۳)، را به صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی متصل خواهد کرد، درحال احداث است و تاکنون بیش از ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تکمیل و کاشت فضای سبز آن هم به نیمه رسیده است که تا ۲۲ بهمن ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی درخصوص ره باغ رضوان نیز با بیان اینکه در فاز اول اجرای این پروژه معبر کنارگذر آن در کوچه صاحبکار(حدفاصل شارستان تا کوچه شهید آستانه پرست) به زودی بازگشایی و در اختیار شهروندان و زائرین قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: این ره باغ نیز با بیش از ۱۱ هزار مترمربع مساحت، تاکنون در عملیات عمرانی بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم تا انتهای سال به بهره برداری برسد.

 

حجازی با بیان اینکه در احداث ره باغ ها حفظ مساجدی که در مسیر احداث قرار گرفته بودند؛ در اولویت قرار گرفت، اظهار کرد: مسجد صاحبکار در ضلع شرقی محدوده پروژه ره باغ رضوان (که در حدفاصل بولوار رضوان و شارستان ته پل محله تا حرم مطهر رضوی در حال اجرا است) قرار گرفته است، در محل قبلی خود تثبیت شده و عملیات مرمت آن بنا به درخواست واقف و متولی مسجد با هزینه خیرین آغاز شد.

 

شهردار منطقه ثامن تصریح کرد: مسجد امام حسن عسکری(ع) با ۸۵مترمربع مساحت نیز با شرایطی مشابه در مسیر ره باغ بهشت قرار دارد، که پس از بررسی‌های کارشناسی و توافق با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان به این نتیجه رسیدیم که می‌توان آن را در همان موقعیت فعلی تثبیت کرد و مسیر سبز ره‌باغ را گرد آن اجرا کرد، و در نتیجه این مسجد هم حفظ و با صرف اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان مرمت و احیا شد و اکنون در مراحل پایانی عملیات احیا قرار دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: مسجد مروی‌ها یکی از مساجدی است که در محل تلاقی و اتصال دو بولوار جدید رضوان و شارستان ته پل محله در قطاع دو قرار گرفت و علی‌رغم اینکه بنای آن فاقد ارزش تاریخی است، اما بنا به وجود ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی، در مکان قبلی خود تثبیت شد و ما حتی در این قسمت با صرف هزینه‌هایی مسیر اجرای بولوار و ره باغ شارستان را تغییر دادیم تا این مسجد حفظ شود.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اقتصادی

افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

منتشر شده

در

photo 2022 08 17 21 36 14 - افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

 

استاندار خراسان رضوی گفت: درهفته دولت بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های مربوط به تولید، صنعت و ساختمان کلنگ زنی و افتتاح می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در دهمین همایش برندینگ خراسان رضوی گفت: اجرای همه طرحهای نیمه تمام بویژه در حوزه زیرساختها از جمله آب و برق در استان از اولویت هاست تا آنها را به اتمام برسانیم و از این محل نیازمندیهای حوزه صنعت را برطرف کنیم.

 

استاندارخراسان رضوی افزود:روند سرمایه گذاری در خراسان رضوی به روند سرمایه پذیری درحال تبدیل است.

 

وی اظهار داشت: تولیدات موثر در این بخش، استقرار صنایع پیشران در استان رو به افزایش است که نشان از تکمیل جریان اقتصادی در خراسان رضوی دارد .

نظری خاطرنشان کرد: پایان سال به وضعیت مناسبی در تامین برق بویژه برای صنایع در خراسان رضوی می رسیم و از ۲ مزیت فوق العاده خورشیدی و بادی استان برای تولید برق بهره مند شویم.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: معتقد هستم که واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی خود می توانند نسبت به سرمایه گذاری در تولید برق اقدام کنند و نیاز به دولت نداشته باشند، به طور قطع ضعف زیرساختها از طریق جذب سرمایه های مردمی قابل حل است. تولید بدون کارخانه

وی افزود: بخش مهمی از اقتصاد خراسان رضوی مبتنی بر زیارت بوده و جریان اقتصادی این بخش نیاز به طراحی و مدیریت مطلوب دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاشهای انجام شده به نظر می رسد که فضای کسب و کار در استان در سه ماهه نخست امسال مثبت بوده که امیدواریم این شرایط ماندگاری خود را در همه زمینه ها حفظ کند.

رییس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی نیز در این نشست به تولیدکنندگان تاکید کرد: باید به عنوان تولیدکننده یا متولی تولید بدون کارخانه به جاذبه برند و برندینگ و نقش آن در گسترش فروش و تداوم و ماندگاری اعتماد داشته باشیم.

 

همچنین، رئیس سازمان صمت استان خراسان رضوی گفت: برنامه کلان حوزه برندینگ در سازمان با کمک تشکل‌های خصوصی در حال تدوین است که تا سه ماه آینده رونمایی می شود.

رجبی با اشاره به ایجاد تسهیلات برای تولید بدون کارخانه توسط برندها که خواسته بسیاری از تولیدکنندگان است افزود: سازمان صمت آمادگی ارائه مجوز تولید بدون کارخانه را دارد اما گواهی پیشرفت فیزیکی نیاز به تایید یکی از دستگاه‌های دولتی دارد که در حال مکاتبه و رفع این مسئله هستیم تا از ظرفیت‌های موجود هم استفاده کنیم.

 

همچنین،محمودبنانژاد،رئیس اتاق اصناف استان خراسان رضوی گفت: امروز دغدغه بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان ماندگاری در بازار کسب وکار است و عوامل خارجی مانند تغییر سیاست‌های جامعه، تغییرات حقوقی و اقتصادی یک کشور وعوامل داخلی مانند تغییر کیفیت محصولات، تغییر مشتری و سیاست‌های کارفرما باعث می‌شود یک برند از گردونه کسب و کار خارج شود.

 

وی افزود: اگر برندی به ایجاد عنصر خلاقیت توجه کند باعث رشد و شکوفایی می شود.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 16 18 32 57 - آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

 

عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در شهر گلبهار آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، در ادامه پروژه های نهضت ملی مسکن در این شهرستان، عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن توسط شرکت بتن ساز تربت آغاز شد.

 

این پروژه هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه، گودبرداری و عملیات خاکبرداری جهت اجرای فونداسیون های بلوک ها قرار دارد.

 

گفتنی است این پروژه به روش فناوری ساخت «قالب تونلی» روند اجرایی خود را دنبال می کند.

 

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 15 18 19 24 - رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از رفع تصرف از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد این شهرستان خبر داد.

 

به کزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا نژاد، سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار گفت: حدود 30 هکتار از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد شهرستان رفع تصرف شد.

روستا نژاد بیان داشت: با عنایت به مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال و با تمسک به تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی، باغی در راستای تکلیف قانونی و پیشگیری ازوقوع جرم، با توجه به صدور اخطارات قانونی به مرتکبین فعل غیر مجاز در اراضی روستاهای سلوگرد، حکیم آباد نیستان، سنقاسی ودستگرد، اعمال قانون و قلع و قمع انجام گردید و 32 قطعه از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب و 30 هکتار از اراضی ازاد سازی شد.

وی افزود:  با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز به طور جدی برخورد  و عواقب به عهده شخص خاطی است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها