با ما همراه باشید

سلامت

شهردار منطقه پنج مشهد : منطقه۵ پیشرو در احداث اماکن و سالن های ورزشی

منتشر شده

در

photo 2022 10 19 16 09 25 - شهردار منطقه پنج مشهد :  منطقه۵ پیشرو در احداث اماکن و سالن های ورزشی

شهردار منطقه پنج از برنامه ریزی ویژه برای توسعه اماکن ورزشی در سطح این منطقه در راستای افزایش سرانه ورزشی در بخشی از محدوده حاشیه ای شهر مشهد خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مجید وحدتی پور گفت: گسترش ورزش همگانی در جامعه، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش سلامت عمومی و شناسایی بیشتر استعدادهای ورزشی هستیم و در واقع، ورزش نقش پیشگیری‌کننده از بسیاری بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی، روحی و جسمی را دارد.

 

وی با اشاره به اینکه سرانه ورزش کشور در حال حاضر با استانداردها فاصله زیادی دارد و احداث و تکمیل بسیاری از پروژه‌ها به‌ویژه در مناطق کمتر برخوردار و حاشیه شهر، نیازمند مشارکت و توسعه زیرساخت های شهری است، بیان کرد:در این راستا شهرداری منطقه۵ توانسته تا با توسعه و تجهیز اماکن ورزشی از دیگر مناطق پیشی گرفته و به نسبت، سرانه ورزشی بیشتر و مطلوب تری را در اختیار شهروندان قرار دهد.

 

شهردار منطقه پنج مشهد مقدس گفت:این منطقه با ایجاد بیش از ۲۹ هزار و دویست مترمربع فضای ورزشی توانسته در توسعه مکان‌های ورزشی و ایجاد فراغت برای جوانان با همراهی و حمایت مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر و اقشار مختلف شهروندان، در راستای توجه به سلامت جسمی و شادابی و نشاط اجتماعی را برای شهروندان ایجاد کند.

وحدتی پور به احداث اماکن و مجموعه های ورزشی روباز و سرپوشیده متعدد طی چند سال اخیر در منطقه ۵ اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر مجموعه های ورزشی خوبی در سطح منطقه وجود دارد، که برخی از آنها مانند مجموعه شهید علیمردانی با ۲هزار 500 مترمربع وسعت علاوه بر سالن ورزش های توپی؛یک سالن بدنسازی تجهیز شده با دستگاه های استاندارد دارد.

وی افزود : سالن شهدای مدافع حرم با بیش از ۴هزار و 500 متر مربع وسعت شامل سالن فوتسال،والیبال و سایت ویژه تنیس روی میز و فوتبال دستی و همچنین استخر و مجموعه ورزشی چند منظوره گلشن دارای ۲ استخر مجزا برای استفاده بانوان و آقایان و سالن بدنسازی؛ و البته گود ورزش های باستانی رستم دستان با مساحت تقریبی ۴۰۰ مترمربع؛ می باشند.

وی گفت:این سالنهای ورزشی علاوه بر پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان حاشیه شهر، توانسته نقش موثری در شناسایی و آموزش مستعدین در رده‌های پایه و در رشته‌های ورزش مختلف ازجمله ورزش‌های رزمی، فوتبال و فوتسال، والیبال، بسکتبال و… را فراهم کرده و این افراد رابرای ورود عرصه ورزش مهیا و کمک کند.

 

شهردار منطقه ۵ ادامه داد: توجه به ایجاد قابلیت استفاده برای در دسترس و قابل استفاده بودن اماکن و تجهیزات و وسایل ورزشی برای اقشار و گروه های مختلف جامعه از جمله توانیابان و جانمایی دستگاه های بدنسازی پارکی و لوازم بازی ویژه معلولان، یکی از مهم‌ترین ابزارها برای بسترسازی و مناسب‌سازی شرایط جهت تأمین نیازهای حرکتی و ورزشی معلولان و جانبازان در سطح فضای شهری است.

وی افزود: به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه و همچنین با مشارکت شوراهای اجتماعی و پایگاه های بسیج محلات، تدابیری در نظر گرفته شده که خانواده های با توان مالی کمتر و گروه های هدف همچون افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی «ره» بتوانند با استفاده از تخفیف های ویژه و یا بصورت رایگان از این فضاها بهره مند شوند.

وحدتی پور از برنامه ریزی ویژه این منطقه برای توسعه بیشتر اماکن ورزشی در این بخش شهر خبرداد و افزود: با توجه به اجرای برنامه های بازآفرینی شهری شهرداری مشهد در محلات هدف در منطقه۵ و اجرای پروژه های زودبازده به منظور پاسخگویی به درخواست ها و نیازهای شهروندان، بخشی از اعتبارات در نظر گرفته شده است.

وی گفت:احداث دو مجموعه ورزشی دیگر در محدوده بلوار کرامت و عباس آباد در محدوده ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۵ تخصیص داده شده و این نوید را به شهروندان محترم می دهیم که حداکثر تا پایان سال جاری، این دو مجموعه جدید جمعا به متراژ تقریبی ۵ هزار مترمربع نیز در دسترس شهروندان قرار بگیرد.

وی در پایان درباره برگزاری ورزش های همگانی برای بانوان در فضای اختصاصی بانوان در بوستان وحدت، و سالنهای ورزشی این امکان فراهم شده است،خاطرنشان کرد: ۲۰ پایگاه ورزش های صبحگاهی از جمله فرهنگسراها، سالن های ورزش مساجد و … نیز به این موضوع تخصیص داده شده اند.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه۵

اجتماعی

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 04 07 2 - اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد

اولین المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور پرشور بانوان ورزشکار به میزبانی مشهد درحال برگزاریست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علیرضا شریعتی، مدیر روابط عمومی و ارتباطات مردمی مرکز گفت:نخستین المپیاد ورزشی مرکز وکلا همزمان با دهه مبارک فجر و ایام ماه مبارک رجب به میزبانی خراسان رضوی و مشهد درحال برگزاریست.

وی افزود:فراگیر بودن این المپیاد از سراسرکشور در رشته های مختلف ورزشی برای بانوان و آقایان برگزار می شود.

شریعتی خاطرنشان کرد:پس از سالها اولین المپیاد ورزشی مرکز به همت  حسن عبدلیان ،رییس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده برگزار شده که حرکت نو و بدیعی است.

وی بیان داشت : نگاه مدیریتی به حفظ و یکپارچگی با محوریت تندرستی جامعه وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده است.

وی اظهارداشت :ازاهداف برگزاری این المپیاد ورزشی مرکز اعتلای فرهنگی و ورزشی وکلا،کارشناسان و مشاوران خانواده است.

شریعتی افزود :تقارن برگزاری المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان و مشاوران خانواده با ایام الله دهه مبارک فجر و ایام مبارک ماه رجب است.

وی گفت: یکی از ویژگیهای این المپیاد حضور پرشور بانوان ورزشکار در رشته های مختلف ورزشی با حجاب اسلامی از نقاط مورد توجه المپیاد ورزشی مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی است.

همچنین،عباس هادی زاده، رییس کمیسیون ورزشی مرکز گفت: نخستین المپیاد ورزشی این مرکز به صورت رسمی از 6 بهمن ماه با میزبانی مشهد آغاز به کار کرده است.

رییس کمیسیون ورزشی مرکز وکلا خاطرنشان کرد:المپیاد ورزشی در رشته های دارت،فوتسال،والیبال،شطرنج و پینگ پنگ برگزارمی شود.

وی افزود: این المپیاد ازششم تا دوازدهم بهمن ماه طی 6 روز با حضور600 ورزشکار از سراسر کشور به میزبانی خراسان رضوی در شهر مشهد برگزارمی شود.

وی گفت:افتتاحیه این المپیاد با حضورورزشکاران شرکت کننده، ریاست مرکز ، مدیران مرکز و مدیران ورزش و جوانان خراسان رضوی درسالن شهید بهشتی مشهد با حضور آقایان و بانوان ورزشکار برگزارشد.

هادی زاده افزود: از نکات حایز اهمیت نخستین المپیاد ورزشی با حضور 180 ورزشکار زن است که جوان ترین ورزشکار 25 سال و مسن ترین ورزشکار 70 سال دارد.

وی خاطر نشان کرد:تاکنون نتایج مسابقه شطرنج بانوان استانهای اصفهان،تهران و مازندران و نتایج مسابقه شطرنج آقایان استانهای گیلان،هرمزگان و فارس منتخب شده اند.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

سلامت

‍ ورود مسافر از پایانه مرزی لطف آباد به کشور ۲۳ برابر افزایش یافت

منتشر شده

در

photo 2023 01 20 10 01 05 - ‍ ورود مسافر از پایانه مرزی لطف آباد به کشور ۲۳ برابر افزایش یافت

 

مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی از افزایش ۲۳ برابری مسافر از کشور ترکمنستان نسبت به سال قبل خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محسن رکنی، مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی افزود:هزار و ۵۱۷ مسافر از کشور ترکمنستان از طریق پایانه مرزی لطف آباد شهرستان درگز طی ۹ ماهه سال جاری به عنوان دوره پساکرونا و بدون محدودیتهای کرونایی وارد جمهوری اسلامی ایران شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳ برابر افزایش داشته است.

 

وی گفت: با توجه به بازگشایی مرز پس از بهبود وضعیت شیوع بیماری کرونا توسط کشور ترکمنستان در تیر ماه امسال و تداوم محدودیت تردد از پایانه مرزی باجگیران، تردد مسافران ورودی از این معبر مجاز زمینی رشد چشمگیری داشته است.

 

مدیرپایانه مرزی لطف آباد با اشاره به این که خلق فرصت های جدید برای جذب گردشگر می تواند در توسعه اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد ادامه داد:شبکه بهداشت و درمان شهرستان و فرماندار درگز تمهیدات خوبی در زمینه بهره برداری از بخش ویژه (VIP) بیمارستان امام خمینی(ره) شهر درگز صورت داده که رغبت اتباع ملیت ترکمنستان برای استفاده از این فرصت درمانی را در پی داشته است.

 

رکنی افزود: ظرفیت درمانی یاد شده در قالب احیای گردشگری سلامت در افزایش تردد مسافران ورودی تاثیر گذار بوده است.

 

وی به کاهش ۶۸ درصدی خروج مسافران در بازه زمانی یاد شده از این پایانه مرزی اشاره و اضافه کرد: تاکید طرف ترکمنستانی بر انجام آزمایشهای کرونا برای ورود به کشور یکی از عوامل کاهش این آمار است.

 

مدیر پایانه مرزی لطف آباد گفت با توجه به نبود امکانات قرنطینه انسانی و آزمونهای کرونا در مرز آرتیق ترکمنستان (در مقابل لطف آباد) خروج بیشتر مسافران ورودی از لطف آباد از طریق پایانه مرزی سرخس صورت می‌گیرد لذا پیگیر بازگشایی تردد مسافران برای خروج از این مرز زمینی نیز هستیم.

 

 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

آشتی ورزش با صنعت در ایران خودرو خراسان

منتشر شده

در

photo 2023 01 04 17 34 12 - آشتی ورزش با صنعت در ایران خودرو خراسان

 

آیین افتتاح شرکت ورزش ایرانیان خودرو خراسان و مسابقات فوتسال جام فجر یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدحسین پروانه‌حسینی، مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان در نشست خبری آیین افتتاح شرکت ورزش ایرانیان خودرو خراسان و مسابقات فوتسال جام فجر یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو، به عنوان یک سازمان مردم نهاد زیر مجموعه شرکت ایران خودرو خراسان با 5 هزارسهامدار طی دو سال کار خود را آغاز کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: استعداد یابی از بین کارکنان ایران خودرو و خانواده های آنها در سطح نونهالان، بزرگسالان و بانوان و تشکیل تیم ورزشی در جهت ایجاد نشاط فضای کارگری و رونق تولید و اشتغالزایی در دستورکار قرار گرفته است.

پروانه حسینی با بیان اینکه یک انجمن کارگری و در قالب شرکت تعاونی تیم‌داری می کنیم، افزود: : ظرفیت‌های ورزشی کارکنان و کارگران شرکت ایران خودرو رو به خوبی شناسایی کرده‌ایم.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان از تقویت تیم با استفاده از ظرفیت‌های خود شرکت و تیم داری در سطح حرفه‌ای پس ازاین مراحل خبرداد.

 

پروانه حسینی گفت: احداث یک سالن تخصصی ورزشی برای کشف و پرورش استعدادهای ورزشی در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا در مدت زمان طولانی بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم.

 

وی افزود: برای شروع کار،سالن ورزشی جهاددانشگاهی خراسان رضوی برای برگزاری مسابقات و آموزش و استعدادیابی دراختیار شرکت تعاونی قرار گرفته است.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان افزود: توجه به استعدادهای ورزشی بانوان در کنار استعدادیابی ورزش روستایی حاشیه شهر و نونهالان هم مورد توجه است.

حسینی پروانه از استقبال هیات ورزشهای همگانی استان نسبت به برنامه های این شرکت خبرداد و خاطرنشان کرد: ایران خودرو خراسان، دغدغه مند کارکنان و خانواده های آنهاست و ایجاد ورزش پس از دوسال کرونا، زمینه شور و نشاط کارکنان و جامعه کارگری را فراهم می کند.

 

وی گفت: همگامی شرکت شهرکهای صنعتی در خراسان رضوی با ایجاد و حمایت زمینه های ورزشی به رونق تولید و کاهش نابهنجاری های اجتماعی و ایجاد اشتغال کمک می کند.

 

حسینی پروانه افزود:رقابت‌های فوتسال جام فجر یادواره سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی به‌میزبانی شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران‌خودرو خراسان و شرکت ورزشی ایرانیان خودرو خراسان با حضور شانزده تیم کارگری از مجموعه ایران‌خودرو خراسان و شرکت‌های تابعه برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: قرعه‌کشی این رقابت‌ها درحالی برگزار شد که تیم‌ها پس از رقابت در چهار گروه و برگزاری مرحله حذفی به‌صورت رفت و برگشت در روز ۲۲بهمن هم‌زمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، قهرمان این دوره از رقابت‌ها را خواهند شناخت.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

برترین ها