با ما همراه باشید

زیارت

طرح های خلاقانه برای ایجاد نشاط بهاری در خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی/ فرشی از گل زیر پای زائران مشهد مقدس در آغاز بهار

منتشر شده

در

photo 2022 03 03 12 08 01 - طرح های خلاقانه برای ایجاد نشاط بهاری در خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی/ فرشی از گل زیر پای زائران مشهد مقدس در آغاز بهار

 

امسال علاوه بر کاشت بیش از یک میلیون بوته انواع گلهای بهاری در بوستان ها و فضای سبز میادین و آیلند خیابان‌های منطقه ثامن بیش از ۵۰ عدد المان گل در اطراف حرم مطهر رضوی جانمایی شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید فرهاد حجازی با بیان اینکه طبق پیش بینی های صورت گرفته و با توجه به پایان دو سال اعمال محدودیت های سفر در ایام کرونایی، ورود خیل عظیمی از زائران و مسافران در ایام نوروز ۱۴۰۱ به مشهد مقدس را انتظار می کشیم، گفت: بر همین اساس ویژه برنامه های متعددی برای استقبال مطلوب از جمعیت بالای مشتاقان حضرت امام رضا(ع)در ایام عید نوروز،که با اعیاد شعبانیه نیز مصادف شده است، در مجموعه شهرداری مشهد و همچنین منطقه ثامن پیش بینی شده است.

شهردار منطقه ثامن در ادامه تصریح کرد: یکی از مهمترین ویژه برنامه های «خانه بهاری 1401» در منطقه ثامن، موضوع گل‌آرایی فضاهای سبز موجود در سطح منطقه است، که امسال هم طبق برنامه‌ ریزی های از پیش انجام شده، در حدود یک میلیون بوته انواع گل های بهاری از جمله بنفشه،همیشه بهار، سنبل، مینا چمنی و کالانکوئه در سطح میادین، بوستان ها و فضاهای سبز خطی حاشیه بلوارها و آیلند خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی در حال کاشت است تا علاوه بر زیباسازی سیما و منظر منطقه، حس طراوت و شادابی بهاری را بین زائران و مجاوران حرم امام مهربانی ها در ایام عید نوروز مضاعف کند.

حجازی ادامه داد: البته به جهت همزمانی ایام استقبال از بهار با جشن بزرگ نیمه شعبان و دهه مهدویت، پیش بینی استفاده از گلهای نرگس و لاله نیز انجام شده و با توجه به اینکه به ثمر نشستن این گونه ها نیاز به زمان بیشتری داشت، کاشت بیش از ۶ هزار پیاز از انواع مورد اشاره از حدود دو ماه قبل در میدان بیت المقدس فلکه آب صورت گرفته است و در ایام نوروز زینت فضای ورودی ضلع جنوبی حرم مطهر رضوی می باشد.

 

وی همچنین از به کارگیری طرح ها و ایده های خلاقانه هنرمندان بومی در اجرای المان های گل و نور در حاشیه معابر و پیاده روهای سطح منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به تاکید شهردار مشهد مقدس بر تعاملی بودن المانهای نوروزی برنامه ریزی لازم جهت استفاده از ظرفیت هنرمندان بومی در انجام طراحی این المان ها انجام شده و بیش از ۵۰ عدد المان در محل حاشیه پیاده روها و تقاطع ها و همچنین ره باغ های سطح منطقه جانمایی شده و در حال نصب است، که از آن جمله می‌توان به المانهای گل ملکوت،دیوار بهاری، جورچین مکعبی، فرش گل اسلیمی، فانوس گل و سایر موارد اشاره کرد؛ که توسط اداره فضای سبز منطقه ثامن در موادی منتهی به حرم در حال اجرا می باشند.

 

شهردار منطقه ثامن خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از 650 عدد گلدان بزرگ بتنی و 300عدد فلاورباکس رو نرده ای و 550 عدد فلاورباکس پرتابل در سطح منطقه ثامن وجود دارد، به منظور زیبا سازی ویژه این موارد نیز امسال در طرحی ابتکاری نسبت به رنگ آمیزی و نقاشی و یا نصب استیکر بر روی بدنه این گلدان ها با استفاده از طرح‌های و نقوش ایرانی اسلامی اقدام شده، تا ترکیب هنر زیبای ایرانی و گلهای خوش رنگ بهاری، زیبایی مضاعفی را در دید شهروندان و زائران مشهد مقدس ایجاد نماید. همچنین تمامی نیمکت ها و مبلمان شهری موجود در بوستان ها و فضاهای سبز و ره باغ های منطقه نیز رنگ آمیزی و رفع نقص شده اند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن

زیارت

رویداد ملی فهما، مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 30 37 - رویداد ملی فهما، مشهد  را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:
مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد

 

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: در رویداد ملی فهما، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی طاهریان، دبیر سومین رویداد ملی فهما،در نشست خبری آئین پایانی رویداد ملی فهما

 

افزود: .  از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ اقدامات اولیه صورت گرفت تا اینکه ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم و بهتر عرضه کنیم. در حال حاضر سامانه بچه‌های مسجد محلی برای بارگزاری توانمندی‌های نوجوانان و جوانان مسجدی شده است.

 

معاون سامان‌دهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند و ما تلاش کردیم که با طراحی رویداد ملی فهما به فعالیت‌های این کانون‌ها انسجام بخشیم‌ که ۱۹ هزار و ۸۶۵ کانون در این طرح همراهی می کنند.

 

طاهریان با اشاره به دو سیاست این ستاد افزود: در این میان دو سیاست جدی از جمله انتظام‌بخشی و کیفی‌سازی را دنبال می‌کنیم که تاکنون در مرحله انتظام‌بخشی قرار داشته‌ایم و پس از آن به مرحله کیفی‌سازی می رسیم.

وی گفت: با انتظام‌بخشی می‌توان گفت که فعالیت‌های بچه‌های مسجدی در قالب سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری و ۱۲ رواق طراحی شده است.

 

وی ادامه داد: رویداد ملی فهما موجب شد تا فعالیت‌های کانون‌ها به صورت کاملا مدون و ثبت‌شده در سامانه بچه‌های مسجد بارگزاری شود. ضمن اینکه در رویداد ملی فهما از ۱۳ کانون در قالب ۱۲ رواق و در کنار آن نیز از ۲۴ کانون دیگر تقدیر می شوند.

 

طاهریان با بیان اینکه کانون‌های برتر در رویداد ملی فهما علاوه بر دریافت هدایای نقدی مورد حمایت نیز قرار می گیرند، گفت: به عنوان نمونه کانون‌های برتر برای دریافت کارت اعتباری فهماکارت در اولویت قرار دارند و کانون‌های برتر در حوزه کارآفرینی برای دریافت تسهیلات لازم به وزارت کار معرفی می شوند.

 

دبیر سومین رویداد ملی فهما با اشاره به کانون‌های فعال مساجد در روستاها عنوان کرد: با توجه به امتیازات در طرح ملی فهما حدود ۴۸ درصد و تقریبا نیمی از فعالیت‌ها مربوط به کانون‌های فعال در روستاها است و پنج استان شامل قم، خراسان رضوی، گلستان، چهار محال بختیاری و اردبیل به مرحله پایانی داوری پایتخت فهما راه پیدا کردند.

 

وی گفت: پس ازجمع بندی نظر داوران در رویداد ملی فهما، استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد و روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه این عنوان به شکل رسمی اعلام می شود.

وی افزود: خراسان رضوی همیشه مبداء اقدامات خوب فرهنگی بوده و در سال ۱۴۰۱ با تلاش بیشتر در حوزه فرهنگی و سایر حوزه‌های مرتبط با مساجد ورود می کند.

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

اجتماعی

آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

منتشر شده

در

shutterstock 457517419 - آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

 

با توجه به شعار سال 1401 که با تدبیر مقام معظم رهبری، به عنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، شرکت ملی پست نیز در راستای ارتقاء خدمات خود و با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توسعه کسب و کارهای پستی مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار داده است .

در دنیای امروز بازاریابی اینترنتی و تبلیغات هدفمند و هوشمند سازی فرایندها جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و موفقیت هر سازمان نیز ارتباط تنگاتنگی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارد.

خدمات الکترونیکی شرکت ملی پست علاوه بر رضایتمندی مشتریان موجب تحول اساسی در توسعه اقتصاد شده است و مدل کسب و کار امروز چنان طراحی شده که هیچ نهادی از ارائه خدمات در چهار چوب فناوری دیجیتال مثتثنی نبوده و همواره توسعه کسب و کارها منوط به این مهم است .

جهان امروز به کمک توسعه در همه زمینه های فناوری، پیشرفت چشمگیری داشته و این رشد منجر به تغییر شیوه های کسب و کار شده است و رقابت در تولید و ارائه محصولات متنوع را افزایش داده است.

گرچه آموزش و ایجاد زمینه نوآوری در رونق مشاغل دانش بنیان نقش مهمی دارد اما فراهم نمودن فضای کار برای کسب و کار های این شرکت ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در شرایط کنونی، توسعه صادرات محصولات مبتنی بر دانش و فناوری های نوین، کشور را در برابر تحریم ها بیمه نموده و در همین راستا، تقویت پارک های علم و فناوری می تواند منجر به رشد شرکت های استارتاپی و ایجاد یک درآمد و اشتغال پایدار باشد.

در این میان، شرکت ملی پست نیز به در راستای ایفای نقش خود در توسعه اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک ضمن تمرکز بر افزایش دانش کارکنان و شناخت دیجیتال مارکتینگ در واگذاری پروژه ها شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهد .

 

 

 

نویسنده:صدیقه صادقی/کارشناس روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 04 20 18 35 30 - 39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت:39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند/کسانی که در سال جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اکبر رضایی ،معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت در خصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ تصریح کرد: تعداد یاد شده شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می یافت که در سال جاری نیز این درخواست نیز انجام خواهد شد و علیرغم ضیق وقت برنامه ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته باسرعت انجام می شود .

وی همچنین به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال گفت: شرط پذیرش زائران زیر 65سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا 72 ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت نام خود را انجام داده اند بنابر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت توصیه کرد کسانی که علیرغم ثبت نام اولیه در سال 99 با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

به گفته وی، این انصراف و عودت دادن هزینه های واریزی و پایداری سند ، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت نامی سال 99 است . بنابراین توصیه می شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی شوند امتیاز خود را حفظ کنند تا انشاالله سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام ها قرار می گیرند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونای خود را به طور کامل تزریق نکرده اند در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی بوجود نیاید .

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان حج و زیارت

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها