با ما همراه باشید

عمرانی

طی 4 ماه گذشته انجام شده است؛ صدور ۳۵۸ مورد اخطاریه عملیات ساختمانی در منطقه ثامن

منتشر شده

در

photo 2022 05 21 17 58 06 - طی 4 ماه گذشته انجام شده است؛ صدور ۳۵۸ مورد اخطاریه عملیات ساختمانی در منطقه ثامن

معاون شهرسازی و معماری منطقه ثامن : 21 مورد از تخلفات صورت گرفته منجر به پلمپ و پیشگیری از ادامه اجرای کار شده است و در رابطه با 23 پرونده مربوط به فک پلمپ غیرقانونی نیز ، از طریق مراجع قانونی اقدام شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،خسرو خالقی ، معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ثامن اظهار کرد: به منظور اجرای سیاست های نظارتی و کنترلی شهرداری در منطقه ثامن وفق اختیارات قانونی بر اساس ماده 100 و همچنین بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، طی چهار ماه گذشته در مجموع ۳۵۸ مورد اخطاریه عملیات ساختمانی توسط اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای منطقه ثامن صادر شده است.

خالقی تصریح کرد: مبنای اصلی در رویه ساخت و ساز ها تعامل با شهروندان می باشد اما در مواردی که عدم رعایت ضوابط و مقررات از سوی سازندگان ساختمان ها صورت پذیرد، در راستای تحقق حقوق عامه شهر و شهروندان، شهرداری بر اساس اختیارات قانونی با متخلفین برخورد و گاهاً آن‌ها را به رفع مغایرت ها، انجام ضوابط و یا پرداخت جرائم قانونی ملزم می کند.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا در منطقه ثامن با توجه به حساسیت ویژه این محدوده ، نظارت ها و اقدامات کنترلی به صورت خاص مورد انتظار است؛ خاطرنشان کرد: در حوزه نظارت بر ساخت و سازها از ابتدای دی ماه تاکنون ۳۲۴ مورد اخطاریه صادر شده است، که در نتیجه پیگیری این موارد ۸۳ اجرای پلمب در بر داشته است و سایر موارد نیز با پیگیری انجام شده توسط اداره نظارت و مهندسی به رفع مغایرت ها توسط شهروند و یا توقف تخلفات ساختمانی انجام گرفته و یا اخذ مجوزات لازم از مجاری قانونی منتج شده است.

معاون شهرسازی و معماری منطقه ثامن در ادامه به ارجاع برخی از پرونده‌ها به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اشاره کرد و افزود: در همین مدت ۲۱ پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ارسال شده، که بر اساس آرا صادره این مرجع قانونی، 21 رای مبنی بر تعطیلی محل تخلف انجام شده اعمال شده و همچنین در رابطه با ۲۳ پرونده مواردی که متخلفین پس از توقف عملیات ساختمانی و اجرای پلمپ نسبت به فک پلمپ غیرقانونی مبادرت داشته‌اند، به مراجع قضایی گزارش و نسبت به صدور رای جریمه یا حبس (بسته به میزان تخلف انجام شده) منجر شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی شهرداری ثامن

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها