با ما همراه باشید

اجتماعی

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست: نیروی انسانی جوان و متعهد مهمترین رکن شبکه پستی کشور است

منتشر شده

در

photo 2022 12 10 17 01 16 - عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست: نیروی انسانی جوان و متعهد مهمترین رکن شبکه پستی کشور است

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست به تشریح اقدامات شرکت ملی پست در اجرای طرح ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پرداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سعید شریف زاده ،عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست افزود:  خانواده، مهم‌ترین نهاد یک جامعه است که اگر مهم در نظر گرفته نشود کلیت یک اجتماع از بین خواهد رفت. طرح حمایت از جوانی جمعیت و خانواده توانسته است این مهم بودن را در تمامی دستگاههای حاکمیتی به شکل یک قانون تثبیت کند تا حمایت از خانواده در حد شعار و لفظ باقی نماند. اکثر کارشناسان بر این نظر هستند که نیروی انسانی یکی از عوامل توسعه یک کشور است و حذف و کاهش آن می تواند توسعه یک کشور را به تاخیر انداخته و کشور را با بحران مواجه کند.

شریف زاده یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت ملی پست معتقد است دلیل اجرایی نشدن درست سیاست های جوانی جمعیت و افزایش جمعیت کشور، کافی نبودن بستر اقتصادی و اجتماعی در جهت تحقق این سیاست ها است که سیاستگذاران و تصمیم گیران کشور در صدد چاره اندیشی و بهره گیری از ظرفیت تمام نهاد ها و سازمان ها دراین راستا برآمده اند.

شریف زاده با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های قدرت هر کشور و ملت موضوع جمعیت است می گوید هرچه جمعیت یک کشور گسترده‌تر و البته جوان‌تر و کارآمد‌تر باشد، طبعاً می‌توان اعتماد بیش‌تری به رشد و تحرک آن کشور در حوزه‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی و سایر پارامتر‌های توسعه داشت.
این عضو هیئت مدیره می گوید مشکلات اقتصادی جامعه ازجمله بالا بودن قیمت مسکن، اجاره بها، تورم و افزایش قیمت‌های کالاهای اساسی و… واقعیت‌هایی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت و حتما باید به آنها توجه شود تا این قانون بخوبی در جامعه پیاده سازی شود.

سعید شریف زاده در خصوص طرح ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می گوید شرکت ملی پست به عنوان یک شرکت دولتی که اساس آن بر نیروی انسانی استوار است نیز همچون سایر سازمانها موظف به اجرای برنامه های دولت و اتخاذ تدابیر لازم دراین خصوص است .

وی با بیان اینکه جمعیت جوان و سرمایه انسانی به عنوان یکی از مهمترین ارکان موثر بر توسعه هر کشورر از اهمیت خاصی برخوردار است، نیروهای جوان و با انگیزه را قوه محرکه ی شبکه پست کشور می نامد که در مسیر تحقق یافتن اهداف و خدمت رسانی شایسته تر مهم ترین نقش را ایفا می کنند. نیروهایی که می توانند به خوبی بستر خلاقیت و پویایی را در ابعاد مختلف توسعه این شرکت فراهم کنند.

این عضو هیئت مدیره  افزود: تلاش برای اجرای بهتر «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» یکی از مهمترین اهداف و اولویت های شرکت ملی پست است و این شرکت پس از رویت مصوبات امضا شده توسط رئیس جمهور در اولین نشست ستاد ملی جمعیت کشور نسبت به تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت شرکت ملی پست اقدام کرده و نشستهایی نیز برای همفکری و تدوین پیوست رسانه ای و فرهنگی با حضور اعضای قرارگاه برگزار کرده است . نشستهایی که هر دو هفته یکبار به صورت مستمر برگزار می شود.

سعید شریف زاده با بیان اینکه امروز ضرورت وجود پیوست فرهنگی و رسانه ای برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی های لازم میان کارکنان امری اجتناب ناپذیر است، اولین راهکار مهم شرکت ملی پست را ایجاد بستر مناسب برای فرهنگ سازی پیرامون شناخت اهداف این طرح ملی به منظور تغییر رویکردها با تکیه بر آموزش، تولید محتوای مناسب، فعالیتهای فرهنگی و رسانه ای نام می برد.

 

وی می گوید: اتخاذ تدابیر لازم برای اهدای سالانه «جایزه ملی جوانی جمعیت»، واگذاری اماکن مسکونی به کارکنان فاقد مسکن با حداقل سه فرزند، افزایش امتیاز تاهل و فرزند در استخدام و افزایش محدوده سنی جدید به ازای تاهل و برای هر فرزند از یک تا 5 سال برای نیروهای شرکتی از جمله مواردی است که در شبکه پستی در حال پیگیری است.

عدم جواز تعدیل فرد دارای سه فرزند، مادران باردار و دارای فرزند شیرخوار، بهره گیری بانوان باردار از مرخصی زایمان به مدت 9 ماه کامل که در صورت تمایل می توانند دو ماه را قبل تولد فرزند استفاده کنند و همچنین افزایش صد درصدی کمک هزینه اولاد و 50 درصد عائله مندی و افزایش سه برابری کمک هزینه اولاد فرزندان متولد 1401 ودو برابری عائله مندی های ازدواج 1401 نیز از جمله اقداماتی است که شریف زاده عنوان داشته است در شرکت ملی پست به تصویب رسیده و در مرحله اطلاع رسانی و اجرایی شدن است.

استثنا نمودن بانوان از خدمت در نوبت کاری شب ومعاف بودن پدران از کار در شیفت شب تا یک ماهگی فرزند و اعطای دورکاری به مادران باردار و کاهش سن بازنشستگی به مدت یکسال به ازای تولد هر فرزند و یک و نیم سال به ازای تولد فرزند سه به بعد در صورت مجوز ، از جمله دیگر اقدامات مورد نظر این شرکت است که در حال پیگیری تا مرحله اخذ مجوز است.

این مقام مسئول در شرکت ملی پست همچنین از تشویق کتبی و ریالی سالانه کارکنانی که ازدواج کرده یا صاحب فرزند شده در روز ملی جمعیت توسط بالاترین مقام سازمان خبر و اضافه می کند پی گیری ابلاغ بخشنامه به کلیه واحدها مبنی بر تامین فضای مناسب جهت رفع نیازهای نوزادان، کودکان، و مادران باردار در تمامی اماکن تحت اختیار یا نظارت خود و امکان سنجی تهیه مهدکودک با مشارکت بخش خصوصی و نیم بها بودن خدمات حمل و نقل عمومی و تعرفه های فرهنگی ورزشی و تفریحی نیز از مواردی است که مقرر شده توسط اعضای قرارگاه جمعیت بررسی و در قالب مصوبات نشست ها پی گیری شود.

گفتنی است شرکت ملی پست به منظور فرهنگسازی وآگاهی بخشی بیشتر کارکنان خود، همایش حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین تکریم مشمولین این طرح را در تاریخ 27 آذر 1401 برگزار می کند.

 

 

منبع:دفتر ارتباطات و اموربین الملل شرکت ملی پست

 

 

 

 

 

اجتماعی

معاون اول قوه قضاییه کشور گفت: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط  با نوشتن  و پژوهش و مطالعه کمک کنند

منتشر شده

در

photo 2023 02 03 10 57 39 - معاون اول قوه قضاییه کشور گفت: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط  با نوشتن  و پژوهش و مطالعه کمک کنند

 

معاون اول قوه قضاییه کشور گفت: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط  با نوشتن  و پژوهش و مطالعه کمک کنند، در جامعه ما امروز آزادی مشروط تبیین شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران.حجت الاسلام محمد مصدق شب گذشته در افتتاحیه همایش هیئت مدیره های استان مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه در جمع خانواده های معزز شهدا،هیئت مدیره های استانی وکارشناسان رسمی قوه قضائیه سراسر کشور اظهارداشت: نظریه های مکاتب مختلف به واسطه علم حقوق تجزیه می شود و این شغل مقدس از جامعه وکالت باید رفتارشان آنگونه باشد که وقتی در جایی حاضر شدند از رفتار و منش‌شان پیدا باشد که یک شخصیت کامل است و همچنین وکلا امروز این رفتار را دارند و اینکه فلسفه وکیل دادگستری این است که با وکالت خود در برپایی عدالت کمک کند.

 

وی ادامه داد: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط کمک کنند، قلم بزنند و بنویسند در جامعه ما امروز آزادی مشروط تبیین شده است. در این زمینه قوه قضاییه وظیفه جدی برای مبارزه با فساد را دارد و وکلا باید کمک کنند .

 

وی در گسترش فرهنگ و نظام معاضدت و مشاعره قضایی را از برنامه های مهم عنوان کرد و گفت: باید وکلا معاضدت و مشاعره قضایی داشته باشند و همه موارد باید در نشست‌های علمی تبیین شود زیرا که عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

 

 

مصدق در ادامه اظهار کرد: وقتی گفته می‌شود وکیل یعنی اجرای عدالت اجتماعی در جامعه و ما امروز در جامعه نیاز به حقوقدانی شجاع داریم .

 

معاون اول قوه قضاییه بارزترین چهره ضد تروریست را قاسم سلیمانی دانست و خاطرنشان کرد: یک حقوقدان  وظیفه دارد این‌ها را بنویسد و برای تبیین ابعاد حقوقی باید نشست های بین المللی برگزار و به جهانیان اعلام شود.

وی با بیان اینکه، که حق مردم در مشارکت سیاسی و خیرخواهانه ازمواردی است که در ابعاد حقوقی بیانیه دوم آمده خاطرنشان کرد: مردم ایران در همه صنوف  درکمک به مردم حادثه دیده  سیل و زلزله به همدیگر کمک کردند و از مسائل مهم جامعه امروزی تبیین مشارکت های مردم در تعیین سرنوشت است.

 

وی گفت: امروز مرکز وکلای قوه قضاییه می تواند نقش بسیار مهمی در اجرای عدالت داشته باشد و این در پرتو اعتماد مردم است و اعتماد مردم در پرتو رفتار وکلا است.

 

مصدق در ادامه دو اصل مهم در راس برنامه ها را دانش حرفه‌ای و شرافت شغلی دانست و افزود: اگر در شش ماه یک مقاله علمی ننویسید بی سواد می‌مانید ،قاضی علاوه بر قضاوت حتماً باید قلم بزند حتماً باید با پیشرفت علم گام بردارد، لازم است به نحوی برنامه‌ریزی شود که مردم به زودی شاهد وکلای خصوصی باشند زیرا که وکالت خصوصی نیازجامعه ما است.

 

مصدق در باره مسائل اقتصادی به معنای عام نیز تاکید کرد: قاضی باید تربیت کنیم که پرونده های بورس را رسیدگی کندو استفاده از مدیران توانمند و متخصص در سراسر کشور مهم است.

 

وی ضمن تاکیید اهمیت به  موضوع کارشناسی، در جمع کارشناسان و وکلا اذعان داشت: یکی از مسائل مهم ما ارجاعات به کارشناسی است حتماً موضوع ارجاع به کارشناس باید نظام‌مند شود.

 

مصدق تقویت نهاد وکالت را از برنامه‌های مهم قوه قضاییه عنوان کرد و  گفت: امروز کانون وکلا باید قانون جامعه شود و نباید در مرکز کار موازی صورت بگیرد من خوشحالم تنش بسیار کم است در مرکز کارشناسان و تنش باید از بین برود، ما به دنبال این هستیم که در یک بازه زمانی مشخصی سرانجام و قانونی وضع شود که همه در یک جا و زیر یک چتر قانون را وضع کنیم.

 

درپایان نیز از وکلا وکارشناسان نمونه وزحمتکشان خطیر تقدیر و  از فصلنامه همایش بین المللی تبیین اندیشه های امام ازمنظر حقوقدانان،رونمایی شد

 

گفتنی است، با کمک اعضای مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده سزاسر کشور برای کمک به مردم زلزله زده شهرخوی،کمک های مالی جمع آوری شد.

 

خبرنگار: سیده بهجت موسوی

ادامه مطلب

اجتماعی

اختتامیه اولین المپیاد ورزشی وکلاء،کارشناسان رسمی ومشاوران خانواده قوه قضائیه سراسر کشور درمشهد برگزارشد

منتشر شده

در

photo 2023 02 02 19 04 52 - اختتامیه اولین المپیاد ورزشی وکلاء،کارشناسان رسمی ومشاوران خانواده قوه قضائیه سراسر کشور درمشهد برگزارشد

 

نخستین المپیاد ورزشی کشوری وکلاء،کارشناسان رسمی ومشاوران خانواده قوه قضاییه با حضوررییس مرکز وکلا و وزیر ورزش و جوانان و مدیران ومعاونین ورزشی ،ورزشکاران وکیل ازسراسر کشور د پنج رشته ورزشی دارت ،شطرنج ،فوتسال ،والیبال وپینگ پنگ درمشهد به کارخود پایان داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، دکترحسن عبدلیان پور ، رییس مرکزوکلا گفت: با عنایت به اینکه بزرگترین المپیاد ورزشی صنفی در حوزه وکلا وکارشناسان رسمی و مشاوران خانواده به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شده تا برای تقدیراز ورزشکاران مرکز، میزبان وزیر ورزش و جوانان باشیم .

وی با بیان اینکه جامعه مرکز وکلا برگزاری مسابقات ورزشی را برای اولین سال در پنج رشته ورزشی از 23استان ؛برگزارکرده،خاطر نشان کرد: این المپیاد نشاط وشادابی را میان جامعه خدوم وکلای مرکز ایجاد و ضمن شناسایی و تشویق آنها، زمینه سلامت جسمی اعضای مرکز را فراهم کرد.

 

عبدلیان پور ادامه داد:با نگاهی به برگزاری اولین تجربه رقابتهای نخستین المپیاد دربعضی رشته ها ازجمله فوتسال ، دیدم که این رشته در میان ورزشکاران شرکت کننده مرکز وکلا،قابلیت دارد که فوتسال بااین توانمندی ها درکشور تا درسطح بالایی به شرکت دررقابتها برسد وشرکت کنندگان ورزشی تشویق شوند تاافتخارآفرین باشند.

 

وی گفت: نخستین المپیاد با حضور ۶۰۰ ورزشکارو ۵۵ تیم اازانفرادی وتیمی ازسنین ۲۴ تا ۶۲ سال باهدف ایجادانگیزه و تنوع وشور ونشاط درامرخطیر وکالت برگزارشد.

 

وی با اشاره به اعضای مرکز وکلاء اظهارکرد: ماهمه یک خانواده ایم ویک خانواده هم خواهیم ماند وباعث افتخار درجهان هستیم.

 

همچنین، سید احمد سجادی. وزیر ورزش وجوانان گفت : ورزشکاران وکلاء وکارشناسان رسمی ومشاورین خانواده ،نیروهای خدوم واثرگذار در قوه قضاییه برای مردم جامعه هستند که می توانند درفرصت اندک وارزشمند مشکلات را حل وفصل کنند واین امرباعث افتخار وخرسندی ما است.

 

سجادی باتوجه به اینکه در اولین المپیاد ورزشی به این امرمهم توجه شده افزود: ما برای اولین ها خیلی ارزش قائل هستیم ونام زیبای المپیاد ،زیبنده وکیل درکشور است ،این درحالی است که برای وکلاء جامعه چراغی همیشه روشن آرزومندم وزپرپرچمی همیشه برافراشته باشد تاهمه ساله با برگزاری این رقابتها زمینه نشاط را بین وکلا و جامعه فراهم کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: خوشحالم که چراغ دیگری درورزش کشور روشن شده همچنین ما وظیفه همکاری ودرک بیشتر وتلاش برای مستدام بودن امر ورزش را برای وکلا داریم.

 

گفتنی است : در بخش بانوان در رشته والیبال به ترتیب تیم های اصفهان؛خراسان رضوی و گلستان اول تا سوم شدند، در رشته تنیس روی میز اصفهان اول شد و تیم های البرز و خراسان رضوی به ترتیب دوم و سوم شدند.در رشته شطرنج تیمی اصفهان اول شد، تیم های تهران و مازندران به ترتیب دوم وسوم شدند و در رشته دارت اصفهان به مقام اول دست یافت و تیم اصفهان و تهران به ترتیب رتبه های دوم وسوم را به دست آوردند.

در بخش آقایان در رشته فوتسال گیلان قهرمان شد، تیم های خراسان رضوی و همدان به ترتیب دوم و سوم شدند، در رشته والیبال خراسان رضوی به مقام قهرمانی دست یافت و تیم های قزوین و مازندران به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند،در شطرنج تیمی گیلان اول شد،تیم های هرمزگان و فارس به ترتیب دوم و سوم شدند، در رشته دارت کرمان به مقام نخست دست یافت و تیم های مازندران و هرمزگان رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.و در نهایت در رشته تنیس روی میز گلستان اول شد.و تیم های قزوین و تهران رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 15 04 - برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

 نشست تخصصی رییس و مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره های استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،دکترحسن عبدلیان پور، رییس مرکزوکلا افزود: به منظور تداوم ارتباط فی ما بین مدیران مرکز با هیات مدیره های استانی همایش هم اندیشی نشست سالانه رییس ، مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره وبازرسین استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

وی گفت: این همایش در نیمه بهمن ماه همزمان با ایام دهه مبارک فجر با حضورهمه مدیران کشوری و استانی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه دارد

عبدلیان پور اظهارکرد: مرکز وکلا برگزاری دو رویداد بزرگ کشوری را در دستورکار خود قرارداده است که در تاریخ 6 بهمن ماه اولین المپیاد ورزشی آغاز شده است در این رویداد بی نظیر صنفی  بیش از 600  ورزشکار وکیل و کارشناس عضو مرکز از سراسر کشور شرکت  کرده و در پنج رشته ورزشی فوتسال، والیبال،دارت، پینگ پنگ ،شطرنج با هم در حال رقابت هستند.

رییس مرکزوکلا گفت: این بازی ها تا 12 بهمن ماه ادامه  دارد و بلافاصله بعد از اختتامیه این المپیاد ورزشی ، نشست تخصصی مدیران کشوری مرکز وکلا با هیات مدیره های استان به مدت سه روز درمشهد شروع به کار خواهد کرد.

وی  به اهمیت و ارتقاء جایگاه ارزشمند وکالت، کارشناسی ومشاوره در جامعه تاکید واضافه کرد برای ارائه خدمات رسانی مطلوب و قابل قبول به اعضاء نیازمند ساماندهی وشفافیت سیستم اداری ومدیریتی  در استانها هستیم، به همین منظور در نشست پیش رو ایجاد وحدت و ثبات رویه مدیریتی در مرکز استانها برنامه ریزی شده است.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: برنامه ریزی مستلزم آگاهی از فرصتها و تهدیدها ،  پیش بینی شیوه و طرح های مواجهه با آنها، و آگاهی بخشی و برنامه ریزی جهت ارتقاء سطح مدیریتی مرکز استانها و بهبود شرایط فعلی از رویکردهای این نشست تخصصی است.

وی گفت:باعنایت به اینکه همه اعضای هیات مدیره های استانی با رای اعضای مرکز انتخاب می شوند ومدیران استانی دارای استقلال مدیریتی و اداری در حوزه خود هستند، اما لازمه و حفظ این فرآیند، ایجاد بستری مناسب جهت هم اندیشی وتدوین سیاستی واحد برای رفاه حال اعضا، بیش از پیش دارای اهمیت است که دراین همایش به آن سیاستها می پردازیم.

رییس مرکزوکلا تصریح کرد:در این نشست بازرسان هیات مدیره ها نیزحضور دارند که با ارائه نظرات و  گزارش های تخصصی خود،هیات مدیره ها را در راستای مدیریتی اصولی و در چارچوب قانون و دستورالعمل های مرکز یاری خواهند کرد

وی ادامه داد : به معاونت بازرسی و امور استانهای مرکز، ماموریت داده شد تا برگزاری این نشست تخصصی و هم اندیشی بین رئیس و مدیران مراکز استانی را درشهر مشهد برنامه ریزی کند.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: مقررشد روسای هیات مدیره های استانی گزارش عملکرد سالانه وبرنامه های آتی خود را به شکل مکتوب به دبیرخانه معاونت بازرسی و امور استان ها تقدیم  و در باره آن ارائه گزارشی داشته باشند.

گفتنی است این مراسم از تاریخ  13 تا15 بهمن ماه سال جاری با حضوررییس و مدیران مرکز ، اعضای هیات مدیره وبازرسان مراکز استانها درشهر مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

برترین ها